Як налаштувати кабельне телебачення ? Параметри сигналу DVB-C

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Необхідні для користувача параметри кабельного цифрового телевізійного сигналу для настройки на цифрові кабельні канали, для популярного стандарту DVB-C. Можливі проблеми з сигналом.
Фраза “налаштувати канали на телевізорі” є досить актуальною для багатьох телеглядачів.
Хто ви, шановний читач ?
Якщо ви бажаєте дивитись телебачення на якусь кімнатну чи зовнішню антену і хочете детально дізнатись про Т2, то вам пора ознайомитись із статтею про    безкоштовне цифрове ефірне телебачення,
Якщо ви шукали інформацію по ефірному телебаченню і попали на цю сторінку, то вам – стаття про  ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ЕФІРНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Якщо ви шукали інформацію по супутниковому телебаченню і попали на цю сторінку, то ось вам стаття про Супутникову трансляцію.
Якщо вам підключили кабельне телебачення, або ви просто хочете дізнатись, “що таке кабельне телебачення”, або вам потрібно вирішити якусь проблему з кабельним телебаченням, то ви читаєте саме те, що треба.
Я, читач, вже підключений ! Мені відповідь, і негайно, як налаштувати кабельне !
Відповідь буде. Читаєте статтю уважно, і до кінця.
Якщо у вас аналогове кабельне телебачення, вам не треба ніяких вхідних параметрів сигналу, достатньо знати, як в телевізорі ввімкнути автонастройку.
Якщо у вас цифрове кабельне телебачення, вам для налаштування треба знати:
– частоту хоча б одного мультиплекса, а іноді треба знати частоти всіх мультиплексів в вашому кабельному сигналі,
– Швидкість передачі символів (швидкість потоку в кілосимволах на секунду).
– Рівень квадратурної модуляції.
Інакше кажучи, “треба знати якісь коди, які хоче від мене телевізор”. Немає шансів “ігнорувати ці коди” (я й таке чув від клієнтів), це дуже потрібні параметри при налаштуванні цифрового кабельного телебачення. Всі ці параметри у кожного провайдера різні, хоча дуже часто подібні. Все дізнаєтесь, читаємо далі.

Трошки теорії і історії.
Ну, почитайте трошки теорії і ще менше історії. Це не боляче, зате будете знати.
Дуже часто кабельне телебачення позначається абревіатурою CATV, що означає “Community Antenna Television”  (телебачення з колективною антеною). Кабельне телебачення почало утворюватись в Америці в 1948 році. У районах, де для прийому телебачення потрібні були досить високі і дорогі антени,  були побудовані так звані “спільні антени”, а кабелі від такої антени розгалужували сигнал до індивідуальних будинків. Пройшло досить небагато часу, і ці “станції колективного прийому телебачення” почали додавати до загального сигналу додатковий, платний контент: фільми, концерти.
Розвиток супутникового телебачення неймовірно укріпив кабельне телебачення, тепер на станціях формування колективного кабельного сигналу можна було додавати дуже багато телевізійних каналів, які приймались на такій станції із супутника.

Історія закінчилась, залишилось ще трошки теорії. В наш час кабельні мережі не дуже змінились. Місцева компанія-провайдер кабельного телебачення приймає із супутника (або бере від іншого платного провайдера) досить багато телевізійних каналів, формує з них телевізійний пакет, і радіочастотники коаксіальними кабелями роздає в наші будинки, беручи за це оплату з кожного абонента (в наш час є й кращі технології поширення кабельного телебачення). Щоб дійти до нашого будинку, сигнал кілька раз проходить через проміжні магістральні підсилювачі, попадає в багатоквартирний будинок, ще раз підсилюється будинковим підсилювачем, і роздається по квартирах. Доки цей сигнал пройшов від приміщення компанії-провайдера до нашого будинку, він пройшов через немало підсилювачів, бо сигнал, йдучи по кабелю, трохи слабшає.
А значить, кабельний сигнал досить зашумлений. Ми і самі це підозрюємо, дивлячись на трохи зашумлене зображення нашого домашнього аналогового кабельного телебачення. Шумить ! Якість, як правило, невелика.
А вихід є. Треба роздавати не аналоговий сигнал, а цифровий. Його можна роздавати, застосовуючи досить сучасні системи передачі сигналу по оптоволоконному кабелю. Якість чудова, і телевізійних каналів можна передати набагато більше.
Є також “продвинутий вихід”. Не обов’язково транслювати телевізійний кабельний пакет в цифровому стандарті DVB-C, можна цей пакет передавати цифровим форматом IPTV по мережі Інтернет. Кожен користувач IPTV має дома перетворюючу медіа-приставку, щоб формувати сигнал для телевізора, або можна обійтись без телевізора, і дивитись телебачення на комп’ютері, або навіть на планшеті чи смартфоні.
Головний принцип кабельного телебачення залишається незмінним: лише для абонентів, і лише за гроші. Кабельне телебачення було в Україні досить дешевим, але з 2017 року по 2020 рік середня ціна пакета кабельного телебачення збільшилась приблизно в 8 разів, але це в середньому. Компанія “Тріолан”, наприклад, роздавала сигнал кабельного телебачення (вдихнули повітря) безкоштовно, а в 2021 році вже за 120 грн за місяць (видихнули).
Тепер кілька фраз для тих, хто хоче підключитись до кабельного телебачення:
– ви можете підключитись лише до того кабельного провайдера, який протягнув свій сигнал до вашого будинку. Як правило, провайдер лише один, і вибору у вас немає. В особливо везучому варіанті таких провайдерів, які дотягнулись до вашого будинку, може бути аж два. Про три кабельні провайдери в одному будинку я ще не чув, хоча все можливо.
– ви зможете дивитись аналоговий кабельний сигнал на телевізорі, або цифровий кабельний сигнал на телевізорі через цифровий кабельний декодер, або по мережі Інтернет на комп’ютері чи на телевізорі через медіа-приставку. Вибір, як правило, залежить не від вас, а від провайдера, щомісячна оплата залежить лише від провайдера.
– завелика щомісячна оплата кабельного телебачення ? Значить, домовляєтесь із нормальним сусідом (не з пропитим бидлом), хтось із вас “підключається до кабельного”, а інший “підключається до сусіда”. Ось і спліттер, після якого “був один сигнал, а стало два”.



Зрозуміло, що кожен з двох вихідних сигналів приблизно в три рази слабший від вхідного. Ні, не в два рази слабший, а в три рази.
Якщо кабельний сигнал аналоговий, потужності так-сяк вистачить на двох, цей сигнал і так зашумлений. Якщо сигнал цифровий і не закодований, також не буде проблем з розділенням сигналу на два напрями. А якщо сигнал цифровий закодований, то виходу немає, треба платити за кожен декодер.
Іноді “кабельні жлоби” дають такий низький сигнал, що навіть не вдається розділити сигнал на кілька напрямів, наприклад, у вас вдома три телевізори, і потужності кабельного сигнала не вистачає. Не сумнівайтесь, є спліттери з підсиленням, наприклад, RT-042 на два напрями чи RT-044 на чотири напрями, вони трохи дорожчі, але результат хороший.
Іноді по тому самому коаксіальному кабелю вам дають також Інтернет (наприклад, це робить дегенеративна “Воля-кабель”), тоді не кожен спліттер можна використовувати, а лише спліттери з гальванічно з’єднаними вхідним і вихідним сигналом, бо інакше не вдасться мати по тому самому кабелю Інтернет.
Все, тепер і теорія закінчилась.

Якщо вас хвилює запитання “Що буде з кабельним телебаченням завтра ? Воно стане платним ? Воно стане дорожчим ? Воно стане недоступним ?” то я відповім на таку паніку просто зараз.

Не треба боятись або надіятись, що кабельне телебачення зникне. Чому іноді виникають конфлікти і проблеми ?
В усьому світі кабельні компанії ПОВИННІ платити тим телевізійним компанія, чий сигнал вони беруть із супутників.
Кабельщики не завжди готові платити, і ніколи не хочуть платити, от і “лякають їжака голим задом”, мовляв, “ми собі як підемо… а ви як залишитесь без нас…”
Останні штани знімуть і всруться, але роботу свою вони не покинуть. Зрозуміло, що місцеві, невеличкі кабельні оператори завжди будуть виставляти своє жлобство напоказ при будь-яких змінах. Але кабельне телебачення у вашому будинку, хоча і платне, хоча регулярно змінюється, але є і буде.

У вас в домі є кабельне телебачення ?

Ви хочете ним користуватись ? Не маю заперечень !
Ідея в багатьох випадках хороша, хоча можна дивитись безкоштовно близько 30 цифрових каналів по ефірному цифровому телебаченню, а кабельне телебачення – завжди платне. Вважаємо, що ви легально підключені до кабельного сигналу, навіть договір з провайдером підписали, а от незручності залишаються.
Зручності кабельного телебачення: компанія-провайдер повинна доставити до вашої квартири сигнал нормальної амплітуди, вам не треба думати про якесь підсилення сигналу, не треба “ліпити” до антенного кабеля якість додаткові блоки.
Незручності кабельного телебачення: воно не безкоштовне, а за гроші, якість кабельного телевізійного сигналу, якість сервісного обслуговування, а головне, перелік каналів в кабельному сигналі ніяк не залежить від вас, а лише від якоїсь місцевої компанії-провайдера,
Я, читач, вже підключений ! Мені відповідь, і негайно, як налаштувати кабельне !
Нагадую, відповідь буде. Читаєте статтю уважно, і до кінця. Поки що у вас такі варіанти проблеми:
1. Не завжди вдається нормально, без проблем і фокусів налаштувати свій телевізор чи цифровий декодер на кабельне телебачення.
2. Не завжди вдається добитись нормального прийому всіх тих каналів, які вам за ваші гроші повинна забезпечити компанія-провайдер, яка протягнула до вашого будинку свій кабельний сигнал.

Коротше кажучи, два варіанти неприємностей. Або не показує НІЧОГО, або показує НЕ ВСЕ.

Вирішуючи проблему, спочатку треба перепровірити, чи правильно все настроєно. Користувач повинен вміти самостійно настроювати свій телевізор чи декодер на кабельне телебачення, не викликаючи платних нахлібників з компанії-провайдера.

Шановні окремі, рідкісні працівники кабельних компаній ! Те, що я зараз напишу, це не про Вас. Є невеличка кількість компаній, які навіть нормально працюють, в міру своїх сил і технічних можливостей роздають телевізійний сигнал, і намагаються не сердити абонентів, а поводитись, як люди.
Але, крім нормальних провайдерів, є дебільна “Воля-кабель”, досить широко представлена в Україні, і є ще немало подібних жадних до грошей провайдерів. Їх дуже багато.
Є навіть сайт //www.otzyvua.net  де можна описати “співпрацю” з цим бидлом.

На жаль, часто користувачі кабельного телебачення розказують ось такі неприємні випадки.
Приходить піддатий “майстер” з кабельного телебачення, користувач просить його налаштувати телевізор (або декодер) на телевізійні канали. Далі починається:
“Я настрою лише один телевізор, все інше – за додаткову оплату.”
“Я не буду міняти місцями канали, привикнете так, як є”
“Ні, ці цифри вам знати не треба, вони для внутрішнього користування”
“Скільки раз захочете щось змінити, стільки раз я прийду. Виклик платний”
“Мене звати Петька Запертюйкін, ось мій мобільний, все вирішуєте лише через мене. Виклик платний”

Як зменшити залежніть користувачів від таких “майстрів” ? Доведеться навчитись самому настроювати телевізор на кабельні канали. Тому я вирішив написати статтю з “інформаційною базою” по налаштуванню на канали у різних провайдерів в Україні, і починаю, звісно, з київських провайдерів, бо в Києві я живу. Розглянемо аналоговий і цифровий кабельний сигнал.
Аналоговий сигнал. Будь-який телевізор можна налаштувати на канали кабельного аналогового телебачення, не треба ніяких додаткових пристроїв. Зображення іноді досить пристойне, а іноді трохи зашумлене. На деякі кабельні аналогові канали налаштувати деякі телевізори неможливо.
Цифровий сигнал. Деякі сучасні телевізори можуть приймати цифровий кабельний сигнал без будь-якиих додаткових пристроїв, до всіх інших телевізорів треба додати кабельний тюнер, інша назва – “декодер” або “ресивер”, а хто більше любить моду і має менше інтелекту, називає “сет-топ-бокс”. Зображення від цифрового сигналу хороше, не зашумлене і (ви це прочитаєте в статті кілька раз, щоб не забути) цифровий сигнал потребує хорошого, якісного антенного кабеля. Досить часто цифровий кабельний сигнал є закодованим.

АНАЛОГОВИЙ СИГНАЛ.  Про цифровий сигнал – трохи далі

Характеристики: зображення, я повторююсь, традиційно трошки зашумлене на деяких каналах (а іноді на багатьох, а іноді зашумленість значна), телевізор з автонастройкою легко настроюється на всі канали, так само легко настроюється телевізор з напів-автоматичною настройкою.
Ручна настройна потрібна лише для деяких каналів, які провайдер традиційно транслює не дуже якісно, а тому функція автонастройки в телевізорі може пропускати ці канали.
Просто для довідки. Ось так, наприклад,  виглядає якісне зображення.


А так виглядає зашумлене аналогове зображення


А ось вам зображення із заважаючою полосою, полоса помаленьку рухається вліво чи вправо.


Ця  полоса говорить про те, що телевізійний сигнал на якомусь етапі був занадто сильним, і ви бачите інтермодуляційні спотворення. Якщо у вас кабельний сигнал, у вас мало шансів щось виправити, це проблема провайдера вашого кабельного сигналу, і, до речі, дуже мало шансів, що провайдер підніме задницю і щось зробить для ліквідації цієї проблеми.
Полоса, як бачите, вертикальна. Але що робити, коли при підключенні до кабельного сигналу по зображенню в телевізорі рухаються могутні горизонтальні полоси, і нічого не вдається з ними зробити ?


Тут вас чекають такі варіанти:
Везучий варіант.
 В телевізорі блок живлення потребує ремонту.
Невезучий варіант. В вашій квартирі встановлювали сучасні євро-розетки на електромережу 220 Вольт, і придуркуватий електрик позакорочував “нульовий” вивід із заземленням. Вам вже пора думати не про телевізор, а про те, щоб “не вбило током”. Тимчасовий вихід для телевізора – знайдіть подовжувач живлення 220 Вольт без заземлення (хто знає електрику: БЕЗ ЗАЗЕМЛЕННЯ ! хто не знає електрику: на штекері подовжувача, який втикається в розетку, лише дві клеми, а не три !), вмикайте телевізор і все, що підключено до телевізора (декодер, DVD-програвач, відеомагнітофон) лише через цей подовжувач. І починайте боятись своєї пральної машини, бойлера. Використовуйте їх, але обережно, доки інший електрик, який має інтелект і знання, не проведе вам окреме заземлення, не приєднане до занулення. Ви не повірите, але після цього навіть ваш квартирний електролічильник, дуже можливо, почне вам накручувати трохи менше грошей.
Ви можете не вірити, але таку проблему я зустрічав у клієнтів не один раз, я мусив вирішувати подібну проблему навіть в резиденції посла Франції в Києві. Так, мені доводилось робити ремонти телевізійної техніки в представництвах кількох країн, у них, повірте, також ламається. Проблема у французького посла була вирішена, ось така моя допомога дружній Франції. Vive les France !

Користувач повинен знати:
Якщо при настройці аналогового сигнала потрібно вибирати стандарт звуку (правду кажучи, цей стандарт стосується не лише звуку), то в Україні діє стандарт D, він дуже подібний на стандарт K, іноді так і пишуть D/K.
Передача кольору йде в системі PAL. Два-три канали можуть транслюватись в системі SECAM.
Бажано, щоб користувач використовував якісний, сучасний телевізійний кабель, хвильовий опір кабеля 75 Ом.

Що може бути “не так” після того, як ви попробували запустити автоматичну настройку на канали ?
Неприємність 1. У вашому телевізорі немає автоматичної настройки. Так, ці телевізори ще існують. Нічого не поробиш, доведеться використати напів-автоматичну настройку.

Відхиляємось від теми. Невелике пояснення.
Автоматична настройка. Ви її запустили, почекали кілька хвилин, і вже все настроєно. Порядок каналів – не такий, як ви хочете, а такий, як є.
Напів-автоматична настройка. Вона знаходить лише один телевізійний канал. Потім його треба “записати в пам’ять” телевізора під потрібним вам номером. Як правило, напів-автоматична настройка має режими “пошук вперед” або “пошук назад”, і телевізор в результаті пошуку знаходить вам один-єдиний канал. Нагадую, що цей канал вам ще доведеться “записати в пам’ять” телевізора, тобто зберегти настройку цього канала під певним номером. Таку дію доведеться зробити стільки раз, скільки каналів є в вашому кабельному сигналі.
Ручна настройка (точна настройка). Ще існують і працюють телевізори, які не мають навіть напів-автоматичної настройки, лише ручну. Власне, на вас чекає така сама дія, лише вона займе більше часу. Замість пошуку найближчого по частоті канала вам доводиться через меню телевізора самому терпеливо збільшувати або зменшувати частоту настройки, доки не побачите більш-менш якісне зображення телевізійного каналу. Потім так само через меню телевізора записуєте цей канал в пам’ять вашого телевізора під потрібним вам номером.

Продовжуємо. Неприємність 2. Деякі налаштовані канали повторюються два рази. Доведеться розібратись, як в меню телевізора “витирати” зайві канали, або все терпеливо переналаштувати в режимі напів-автоматичної настройки. Кожен канал індивідуально під своїм номером.
Неприємність 3. Телевізор “не побачив” дуже багато каналів. Це трапляється в деяких сучасних телевізорах в режимі автоматичної настройки.  Доведеться повторити експеримент з автонастройкою, встановлюючи в меню різні країни, на якійсь із країн, можливо, маразм у телевізора пройде. Якщо ні, то доведеться застосувати напів-автоматичну настройку. На біду, деякі сучасні телевізори мають лише автоматичну настройку, і більше ніякої. На щастя, такі телевізори все-таки мають сортування і редагування каналів.
Неприємність 4. Телевізор “вперто не бачить” два-три канали. Думаю, що в вашому телевізорі стоїть аналоговий селектор каналів “з неперекритими діапазонами”.
Коротко поясню. Кожен телевізійний канал транслюється на своїй частоті, полоса частот приблизно від 60 MHz до 860 MHz. Ось малюнок.

Що за “діапазони” на малюнку ? Просто в вашому телевізорі той блок, який приймає телевізійний сигнал, умовно розділений на три незалежні субблоки, кожен субблок приймає сигнал в своєму діапазоні. Той блок, який приймає телевізійний сигнал, часто називають “селектор каналів”. По-перше, я написав пояснення трохи спрощено і примітивно, по-друге, це не технічна стаття, уточнювати пояснення не будемо.
Вам доведеться запросити кваліфікованого телемайстра (не переплутайте з бидлом від кабельної компанії), щоб вам в телевізор поставили селектор з перекритими діапазонами. Не все добре в цій дії, тут можливі проблеми. Крім того, якщо у вас телевізор “Philips”, то дуже можливо, що навіть кваліфікований телемайстер скаже вам  “дивіться те, що є”.
Неприємність 5. На деяких каналах до звуку додається якийсь шум. В цьому випадку більш щасливий для вас варіант – якщо телевізор має “режим точного налаштування” для деяких каналів (Fine tuning), і це допоможе покращити звук. Більш невезучий варіант – доведеться у вашому телевізорі міняти або доробляти частотний дискримінатор звуку, для цього доведеться викликати телемайстра. Якщо ви – весь із себе технічний спеціаліст, то можу вам сказати, що не завжди заміна чи додавання полосового фільтра на 6.5 MHz покращить ситуацію, іноді треба знайти кращий, якісніший фільтр ПЧ радіоканалу на 39.5 MHz. А якщо у ваш телевізор колись був вставлений звуковий конвертор із частоти 6.5 на 5.5, то треба почати з конвертора. Що робити з конвертором ? Конвертор – геть, і переробити звуковий тракт на 6.5 MHz..
Неприємність 6. На деяких каналах замість звуку – гарчання і скрипіння. Це не біда, на цих каналах з допомогою меню телевізора треба перевстановити стандарт звуку. Має бути стандарт D, або D/K.
Неприємність 7. На двох-трьох каналах немає кольору. Ця неприємність така сама, як неприємність 6. Через меню пробуєте міняти колір з PAL на SECAM, або навпаки.
Неприємність 8. Телевізор не може запам’ятати настройки більше від тої кількості, яка закладена розробниками в конструкцію телевізора. Деякі телевізори ні за що не запам’ятають більше ніж 60 каналів, або 40, або 30, або навіть 16. Не надійтесь на вирішення проблеми. Якщо ваш кабельний провайдер, крім аналогового сигналу, транслює ще й цифровий, краще докупити декодер і дивитись цифровий кабельний сигнал.
Неприємність 9. Ви все чудово настроїли, але через кілька днів деякі канали вперто пропадають, деякі канали починають погано показувати. Переналаштували телевізор – спочатку добре, а потім знову погано. Це не “погане кабельне” і не “старий телевізор”. Це звичайна несправність в телевізорі, цю несправність можна відремонтувати. Для тупоголових “спеціалістів” уточнюю: не “процесор” і не “прошивка”, а довго і терпеливо пропаюєте клієнту весь селектор каналів.
Неприємність 10 (найбільш популярна). Зображення зашумлене, картинку ви вже бачили в статті, деякі канали більш зашумлені, деякі трохи менш зашумлені. Загальна діагностика: на телевізор попадає стабший сигнал, ніж треба.
Причини:
– Поганий кабель від кабельного розгалужувача на вашому поверсі до вашого телевізора. Також може бути поганим сам розгалужувач, або у вашій квартирі є ще один розгалужувач для роздавання сигналу в різні кімнати, і цей розгалужувач не дуже якісний, або неякісний один із кабелів в вашій квартирі, або в квартирі встановлені неякісні антенні розетки, або, зрештою, поганий контакт в антенному штекері. Все доведеться уважно перевірити методом тимчасової заміни. Нагадую загальне правило: телевізійний кабель має бути якісним.
– Дефектний селектор каналів (металева коробочка, з якої стирчить антенне гніздо) в вашому телевізорі. Перевіряється з допомогою іншого телевізора.
– Компанія-провайдер подає в ваш будинок саме такий неякісний сигнал. В цьому випадку проблему перемогти найважче.

ЦИФРОВИЙ СИГНАЛ

Тут цікавіше. Ви тільки що прочитали про якісний телевізійний кабель, який БАЖАНО застосовувати для аналогового сигналу. Так от, якісний кабель КАТЕГОРИЧНО ПОТРІБНО застосовувати для цифрового телевізійного сигналу.

Хороший кабель – обов’язково, і це ще не все. Звичайний користувач може так-сяк налаштувати телевізор на аналоговий кабельний сигнал, але цей користувач НА ВУХА СТАНЕ, але не зможе налаштувати телевізор або декодер на цифровий телевізійний сигнал, якщо не буде знати деякі потрібні параметри цифрового сигналу.
Ці параметри визначаються обладнанням, яке використовує компанія-провайдер кабельного телебачення.
Ці параметри іноді приходиться вибивати з “майстрів кабельного телебачення” хитрістю, підкупом або силою.
Саме ці параметри я буду збирати з допомогою відвідувачів сайту і ділитись цими параметрами з іншими відвідувачами.
Саме так. Відповідь, на яку ви чекаєте, вже близько. Читаємо далі.

(безтолкова легенда) Можна прочитати в Інтернеті, що “є якісь універсальні параметри для налаштування кабельного телебачення, ці параметри єдині для всього світу (або для України), і не залежать від того, яка компанія є провайдером кабельного телебачення там, де ви живете”. Попробуйте не дивуватись і не лаятись, прочитавши такий перл. Кожна людина може вставити в Інтернет якесь своє дурнувате “мнєніє”, а звертати увагу на кожного дурня не варто.

Абсолютна більшіть провайдерів цифрового телевізійного сигналу використовують стандарт DVB-C (Digital Video Broadcasting – Cable, цифрова кабельна відеотрансляція). Цей стандарт інформаційно сумісний зі стандартами DVB-T (остання буква – Terrestial, тобто ефірне телебачення), також більш сучасним стандартом DVB-T2, а також стандартами DVB-S і DVB-S2 (навіть без пояснення зрозуміло, що це для супутникової трансляції).
Зверніть увагу: більшість провайдерів, а не всі. Опираємось на більшість і ігноруємо меншість. Так, як в політиці. Також можу додати, що більшість кабельних операторів використовують істуючі мережі для передачі цифрового кабельного сигналу, але практично не розвивають і не модернізують ці мережі. Замість цього найбільші зусилля прикладують для розвитку мережі Інтернету і IPTV-телебачення. Це дорожче для клієнтів (для нас з вами) і вигідніше для компанії-провайдера.

Ви можете користуватись цифровим кабельним декодером або використовувати телевізор, який розуміє стандарт DVB-C. В будь-якому випадку ви повинні знати параметри цифрового кабельного сигналу САМЕ ТОГО телевізійного провайдера, до якого ви підключені.

Всі телевізійні цифрові канали умовно поділимо на дві групи: відкриті (не закодовані) і закриті (закодовані). Кодування досить серйозне, і не треба відразу вірити, якщо хтось запропонує вам (за певну оплату) карточку декодування, на якій паролі “зламані” і всі закодовані канали можна дивитись нескінченно довго, і не платити компанії-провайдеру.
Ці паролі на ламаються, вони крадуться.
На карточці, яка надається користувачу, є тимчасові паролі, які діють максимум тиждень.

Відхиляємось від теми. Зараз хтось переконається, що я правий. У деяких користувачів цифрового кабельного телебачення бували випадки, коли користувач тиждень, або пару тижнів навіть не вмикав телевізор. Потім вирішив подивитись, Оппа ! А закодовані канали не показують. Але доки користувач шукав телефон компанії-провайдера, поки додзвонився, а зображення вже з’явилось. Саме так !
Так от, паролі тимчасові. Згідно з оплатою вами кабельного телебачення з закодованими каналами тимчасові паролі для вашої карточки змінюються іншими тимчасовими паролями, на це може піти навіть півгодини. Доки ви регулярно дивитесь телевізор, зміна паролів проходить регулярно і непомітно для вас, і без вашої участі.

Добре, але як з’являються “вічно-зламані” паролі ? Уточнюю, вони не вічно-зламані, а вкрадені. Співробітники компанії-провайдера (в першу чергу це піддаті “майстри” компанії)  мають у своєму розпорядженні карточки, в яких термін дії паролів надзвичайно довгий, може сягати кількох років, і на цих карточках паролі для ВСІХ каналів, які транслює провайдер. Якщо такий “майстер” знайде “таких людей, як треба”, то вони зроблять “жорстку копію” його карточки декодування, після чого можна продавати ці копії бажаючим. Залежно від везучості покупця, карточка може діяти кілька місяців або кілька років. Через кілька років систему паролів в компанії все одно поміняють, бо ніхто і ніколи не вірить в чесність “майстрів”.

Ще трошки про паролі. Не вірте чуткам, що на телевізорі можна ввести якийсь пароль, і з’явиться цифрове кабельне телебачення, навіть якщо  ваш провайдер не дає вам цифровий сигнал. Якщо ви чули про якісь кабельні паролі, то це лише простенький PIN-код, який потрібно вводити з пульта декодера, щоб дитина випадково пультом від кабельного декодера не ввімкнула режим налаштування на канали, і не затерла вам все налаштування. Я навіть знаю, який PIN-код у вашого кабельного декодера. Якщо цей код чотиризначний, то він 1111, або 0000, або 1234. Якщо код шестизначний, то він 111111, або 000000, або 123456.

Все, ми розібралися з закодованими і незакодованими каналами. Найбільш паскудні провайдери (так, я говорю про “Волю-Кабель”) передають всі цифрові канали в закодованому вигляді, іноді один канал не закодований для самореклами.  Без спеціальної карточки декодування ви нічого не побачите на телевізорі, навіть якщо все добре налаштоване.
Якщо ви дивитесь телебачення через цифровий тюнер, то компанія-провайдер надала вам карточку декодування, і навіть показала, куди вставляти цю карточку в цифровий тюнер.
Але дуже можливо, що ваш телевізор розуміє формат DVB-C, такому телевізору тюнер не потрібен. Для прийому закодованого сигнала вам доведеться вставити карточку декодування в телевізор.
І тут користувач бачить, що в телевізорі є якась щілина, куди можна вставити навіть кілька карточок одночасно, але результату немає, телевізор не показує закодований сигнал. Думаю, що цей користувач купив телевізор, в який можна вставити CAM-модуль (це англійське скорочення Condition Access Module, тобто модуль умовного доступу, і читається як “КАМ-модуль”, його ще іноді називають “СІ-модуль”), але CAM-модуль в телевізорі відсутній. Його доведеться купити і вставити в телевізор.
Ці CAM-модулі виглядають приблизно так:


Не важливо, що написано на модулі, абсолютна більшість таких модулів мають універсальний конструктив, і легко вставляються в телевізор, якщо в телевізорі є для цього необхідний роз’єм. А вже потім, коли CAM-модуль вставлений в телевізор, в цей модуль можна вставити карточку декодування.
Де продаються такі модулі ? По-перше, такий CAM-модуль можна купити по значно завищеній ціні в компанії-провайдера кабельного телебачення (вибачте, згадав “Волю-Кабель” і сплюнув), а також цей модуль можна купити майже всюди, де продається якась електроніка. Нагадую, іноді CAM-модуль називають Ci-модуль.
Просто повторюю. Якщо ви використовуєте цифровий декодер, то карточка вставляється в декодер, а якщо ви дивитесь цифрове телебачення на сучасному телевізорі, який знає стандарт DVB-C, то ви в цей телевізор вставляєте CAM-модуль (читається КАМ-модуль, а ще називають Сі-модуль), і вже в CAM-модуль вставляєте карточку.
Невезучих телеглядачів вже з цього моменту чекають неприємності. Якщо ваше кабельне телебачення цифрове, і закодоване, то на екрані можна нічого не побачити, якщо:
– договір з кабельним провайдером вчасно не проплачений, або “гроші не дійшли”.
– дуже погана якість цифрового телевізійного сигналу в вашій квартирі (кабель ! кабель !).
– не так вставили карточку в картоприймач тюнера чи CAM-модуля.
– зігнуті, зіпсовані контакти в картоприймачі.
– карточка з якогось дива просто “не працює”, і бажає заміни.
– кабельний декодер “забув налаштування”, а ви вважаєте, що “все налаштовано”. Так, в деяких моделях тюнерів налаштування може в якийсь момент зникати з пам’яті декодера. Таке буває досить рідко, але буває.
– випадково перемкнули декодер з кабельного телебачення на кабельне радіо.
– у вас, на біду, кабельний тюнер, не розрахований на карточку декодування, цей тюнер хороший, але він не для вас. Вам доведеться придбати інший тюнер, із картоприймачем.

А результат цих можливих проблем дуже простий: у вас все налаштовується на кабельному, от тільки нічого не показує.
Більш нормальні провайдери (не “Воля-Кабель”, звісно) деяку кількість цифрових каналів транслюють в відкритому вигляді, для перегляду цих каналів не потрібна карточка декодування.

ЗАКОНОМІРНОСТІ
– Зображення цифрового сигналу ЗАВЖДИ краще від зображення аналогового сигналу.
– Зображення цифрового сигналу на телевізорі, який розуміє стандарт DVB-C, завжди чіткіше від зображення на тому самому телевізорі, але від цифрового декодера, крім випадку, коли декодер підключений до телевізора через відеовхід HDMI. Якщо є можливіть дивитись цифрове телебачення, але обійтись без декодера, то краще без нього обійтись.
– Дуже рекомендую звернути увагу на сучасний інтерфейс HDMI, особливо якщо він є в вашому телевізорі і вашому кабельному декодері. Якщо і в телевізорі, і в декодері є HDMI, то підключаєте декодер до телевізора саме через HDMI, і не вигадуйте інших варіантів. Більш детально про  HDMI  краще почитати в нашій окремій статті. Але мушу підтвердити, що деякі користувачі через хороший відеовхід HDMI мають нехороші проблеми, я про ці проблеми ще згадаю.

Зображення, зформоване від цифрового сигналу, ніколи “не шумить”, воно гладеньке і чудове, але коли цифровий сигнал неякісний, зображення починає розпадатись на квадратики, або зовсім зникає. Або, наприклад, ви бачите не всі канали, а сусід бачить всі.
Тут детальніше. В таких випадках можуть бути наступні причини:
– Ваш кабель (поганий, старий, неякісний, із кількох кусків, необхідне підкреслити). Власник сам може виправити проблему, або це за гроші робить телемайстер.
– У вас встановлені “дуже симпатичні і сучасні” антенні розетки в кімнатах. Трапляються непроходимо погані антенні розетки, в яких хвильовий опір не те щоб не такий, як треба, а краще сказати “взагалі відсутній”, хоча з технічної точки зору це неможливо. Такі розетки потрібні для красоти, а не для прийому цифрового сигналу. Але прийом аналогового сигналу, до речі, йде навіть з такими розетками нормально. Перевірка версії з кабелем або антенними розетками – з допомогою окремого тимчасового хорошого кабеля аж від антенного розгалуження за межами вашої квартири, і до вашого телевізора.
– Якщо на багатьох (на багатьох !) цифрових каналах ви бачите невеличку регулярну появу “квадратиків” по зображенню, це не найгірший варіант. Думаю, що блок живлення вашого цифрового декодера чекає ремонту. Якщо викликати телемайстра, він не буде “міняти процесор”, а лише замінить парочку електролітичних конденсаторів в блоці живлення. Якщо захоче “міняти процесор”, то, залежно від вашої сили, або бийте в морду і виганяйте, або просто виганяйте, в обох варіантах нічого не оплачуйте.
–  Специфічна, рідкісна проблема для тих, хто має не дуже новий, хоча сучасний, телевізор, або не дуже новий цифровий кабельний декодер. Детально:
Телевізор може нормально показувати багато цифрових кабельних каналів, але коли бачить канал, що транслюється з високою чіткістю (HD-формат), то показує або “чорний квадрат”, або заклинює, доводиться вимикати телевізор чи декодер з розетки, і знову вмикати. Так, це можливо. Телевізійна техніка, яка не розрахована на телебачення високої чіткості (HD), працює погано при спробі приймати такий сигнал. Вихід є, і телевізор міняти не треба, досить використати досить сучасний декодер для цифрового кабельного телебачення.
– Найгірший варіант. Доводиться добиватись, щоб від компанії-провайдера кабельного сигналу прийшов пропитий “спеціаліст” хоча б із селективним вольтметром, я вже не кажу про цифровий аналізатор спектра, і попробував злегка розібратись, чому компанія подає в вашу квартиру зашумлений, неякісний цифровий сигнал.

Із несправностями закінчили, переходимо до декодерів. Якщо провайдер транслює певну кількість відкритих (не закодованих) телевізійних цифрових каналів, то не існує “лише тих телевізійних декодерів, які пропонує провайдер, і ніяких інших”.
Не існує ! Відкриті цифрові телевізійні канали кабельного телебачення можна переглядати багатьма різними універсальними декодерами, або користуватись телевізором, який не потребує декодера, і розуміє стандарт DVB-C.
Для закодованих (закритих)  каналів обов’язкове використання карточки декодування.
Немає декодерів, “назавжди прив’язаних” до гнилої “Волі-Кабель” чи іншого провайдера. Просто треба знати, які цифрові параметри переналаштувати.

Хочу пораду ! В моєму будинку є кабельне цифрове, і є кабельне аналогове. Що вибрати ?

Може, пораду і не дам, але пояснення буде, і детальне.
На аналоговому кабельному сигналі ви можете бачити приблизно до 70 каналів, але ця цифра залежить від вашого кабельного провайдера. Користування телевізором при цьому максимально просте, і деякі канали (гарантую) трохи зашумлені. Не важливо, скільки телевізорів є у вашій квартирі, на кожному телевізорі в той самий момент часу ви можете дивитись щось своє. Оплата такого кабельного не залежить від того, скільки у вас телевізорів.
Цифровий кабельний сигнал може вам дати більше 100 каналів, ця цифра все одно залежить від провайдера і вибраного вами пакета. Зображення чудове, а в невезучому варіанті деякі канали ви не будете бачити, незважаючи на запевнення провайдера, що “вони там є, а ви не вмієте настроювати”. Це тому, що кабельний сигнал не дуже якісний. У провайдера кабель, не сумнівайтесь, достатньо якісний, і ваш телевізійний кабель в квартирі також повинен бути якісним.
Ви змушені використовувати відразу два пульти, одним пультом вмикаєте і вимикаєте телевізор, а іншим – перемикаєте канали на кабельному декодері. Звісно, якщо ваш телевізор може сам, без декожера, приймати сигнал DVB-C, то ви користуєтесь лише одним пультом, а декодер вам не потрібен.
Якщо ваш цифровий сигнал не закодований, ви до кожного свого телевізора додаєте по кабельному декодеру, оплата кабельного при цьому не залежить від кількості телевізорів.
Якщо ваш кабельний сигнал закодований, то “ви попали”. Вам доведеться платити провайдеру за кожну карточку декодування. Скільки хочете одночасно дивитись телевізорів – стільки доведеться оплачувати карточок.
У мене, наприклад, в квартирі три телевізори, і щоб не платити дармоїдам з кабельного телебачення, я провів собі антенний сигнал з невеличкої антени на балконі, і дивлюсь безкоштовне цифрове телебачення Т2, я можу дивитись його на тих телевізорах, до яких докупив цифровий ефірний тюнер. Близько 30 каналів, якісно і безкоштовно. Ну, не зовсім так, я живу в Києві, тому у мене насправді близько 50 каналів, якісно і безкоштовно. Це тому, що столиця.
Як я все це зробив ? В цій статті написано.
Ось такий у вас вибір. Вибирати вам.

Зауваження. Деякі телеглядачі звертають увагу на таку неприємність: на звичайному телевізорі з пропорціями екрану 3:4 абсолютна більшість каналів транслюються “стиснутими” справа і зліва, а на сучасному телевізорі з пропорціями 16:9 деякі, в основному місцеві, канали розтягнуті в сторони, і обличчя людей занадто широкі. Чому ?
Причина в тому, що йде поступовий перехід на формат телевізійної трансляції з пропорціями 16:9, абсолютна більшість каналів вже перейшли на цей формат, але деякі ще не перейшли. Саме на цих каналах ви бачите на сучасному телевізорі трохи розширене зображення. Цього неприємного ефекту немає, якщо ви дивитесь зображення для формату 16:9  на телевізорі з такими самими пропорціями екрана. Наприклад, ви бачите таке зображення:


А якщо ви дивитесь кінескопний телевізор, зображення вже буде таким:


Щоб вас не дратувало таке звужене зображення, для вас підготовлений приємний сюрприз. Ви можете в вашому цифровому кабельному декодері поставити формат зображення не 4:3, і не 16:9, а Letter Box 4:3 (в деяких тюнерах Letterbox), і ви з приємним здивуванням побачите, що на вашому телевізорі з форматом екрану 4:3 вже немає цифрових “звужених” телевізійних каналів. Зображення стане ось таким:


Зрозуміло, що такої можливості у вас немає, якщо ви дивитесь аналогове кабельне телебачення.

Параметри цифрового телевізійного сигналу від вашого провайдера вам потрібно знати, інакше у вас дуже мало шансів налаштувати ваш декодер або телевізор. На сайтах деяких кабельних компаній чесно вказані цифрові параметри їхнього сигналу, на сайтах інших компаній – це велика таємниця, але телефон для виклику “майстра” там завжди є.

Термінологія. Вам пора знати, що означає слово “мультиплекс”.
До слова “мультиплекс” доведеться звикнути, воно надійно запам’ятається при переході з аналогового на цифрове телебачення. При аналоговому телебаченні на одному частотному каналі шириною 8MHz транслювали один телевізійний канал. Скільки частотних каналів можна було використати для трансляції телебачення – стільки телевізійних каналів можна було дивитись.
В цифровому телебаченні на одному частотному каналі тою самою шириною 8MHz можна розмістити відразу кілька телевізійних каналів. В стандарті DVB-T2, наприклад, можна (теоретично) розмістити до 18 телевізійних каналів звичайної якості, у нас в Україні на одному мультиплексі до 10 каналів. Такий частотний канал, в який “запакували” відразу кілька телевізійних каналів, називається “мультиплекс”.
В аналоговому телебаченні, якщо ви при настройці телевізора пропустили якийсь частотний канал, ви не бачите якийсь із телевізійних каналів. В цифровому телебаченні, якщо ви при настройці пропустили якийсь із мультиплексів, у вас “загубились” відразу кілька телевізійних каналів.
Любителі супутникового телебачення замість “мультиплекс” кажуть “транспондер”. Вважаємо, що “транспондер” – це також частотний канал з багатьма “упакованими” в ньому телевізійними каналами, хоча насправді це електронний пристрій на телевізійному трансляційному супутнику, який приймає зформований телевізійний сигнал з поверхні Землі і ретранслює його назад, забезпечуючи надзвичайно велику площу покриття цим зворотнім сигналом (насправді все трохи складніше, ви читаєте спрощене пояснення). Також транспондером називається пристрій для ідентифікації об’єктів, до телебачення це не немає відношення.

Отже, нам треба знати такі необхідні параметри кабельногог телебачення:

– Початкова частота настройки (стартова частота настройки), або початкова і кінцева частота для настройки, або окремі частоти всіх мультиплексів, які транслює провайдер. Як правило, досить знати частоту хоча б одного мультиплекса. Частота може вказуватись в мегагерцах або кілогерцах, це залежить від меню вашого телевізора чи декодера. Значення частоти в кілогерцах в тисячу раз більше, ніж частота в мегагерцах. Наприклад, 642 мегагерци (MHz) – це 642000 кілогерци (kHz).
(не “ги-ги-ги”, а стаття написана саме для не-електронщиків).
В більшості випадків декодер сам знайде всі інші необхідні частоти кабельних мультиплексів, але таке буває не завжди. Є декодери (тюнери) з такими недоробками, що ви мусите налаштовувати лише в ручному режимі, а значить, знати частоти ВСІХ мультиплексів, які транслює ваш кабельний провайдер. Якщо в меню тюнера можна вибирати “пошук швидкий або детальний”, краще вибрати більш повільний детальний пошук. В деяких тюнерах можна встановлювати параметр “крок зміни частоти”, тут популярні значення – 1 MHz або 8 MHz.

Швидкість передачі символів (швидкість потоку в кілосимволах на секунду). Як правило, чотирьохзначне число, і воно не завжди дорівнює 6875, бувають різні варіанти. Цей параметр може позначатись буквами SR (symbol rating). Що таке “швидкість передачі символів” чи “частота передачі символів” при налаштуванні цифрового телебачення ? Це швидкість передачі необхідної цифрової інформації в телевізійному сигналі, ви не можете її збільшити, чи зменшити, а мусите виставити цю швидкість такою, як бажає провайдер.

Рівень квадратурної модуляції. Це може бути QAM-32, QAM-64, QAM-128, QAM-256 або AUTO.
Число в назві модуляції – це кількість бітів для передачі одного символа. Уточнення: якщо цей параметр ви поставите неправильно, на деяких тюнерах зображення все одно буде присутнє, але якість зображення буде значно зменшена  На інших тюнерах зображення все-таки не буде, доки не поставите цей параметр таким, як транслює провайдер. Не всі тюнери повністю коректно підтримують режим “AUTO“, тому дуже надіятись на нього не треба.

– Якщо в меню телевізора або декодера є признак “Мережа” (Network), то цей признак перед настройкою на канали має бути ввімкнений (ON).

– В деяких меню можна вказувати лише початкову і кінцеву частоту настройки, або лише початкову, або яку-небудь із частот мультиплексів. Замість кінцевої частоти можна вказувати максимально можливу в меню частоту. В ролі початкової частоти – не завжди мінімальна частота, але якщо вказуєте якусь із частот мультиплексів, то признак “Мережа” в меню має бути ввімкнутим, якщо він є в меню тюнера.

– Ще один параметр для нас невидимий. За замовчуванням, ширина частотної полоси трансляції становить 8 MHz (мегагерц).

Ще раз коротко перерахуємо необхідні параметри цифрового кабельного сигналу в стандарті DVB-C
– Частоти мультиплексів, або хоча б частота одного з мультиплексів
– Швидкість потоку
– Рівень модуляції
В меню декодера завжди буде признак “Мережа”, цей признак має бути ввімкнений. Якщо хоча б один з перерахованих параметрів буде не таким, як треба, то дуже можливо, що не налаштуєте, або деякі параметри доведеться підбирати. Легше якимось способом добути з провайдера параметри його сигналу.

Отже, наразі маємо таку інформацію
———————————————————-

Компанія “Еверест”, м. Вінниця.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів 6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
490000, 514000, 538000, 570000, 602000,
626000, 658000, 682000, 706000, 722000,
762000, 818000

—————————————-

ООО “Житомирский городской информационный центр – Телесеть”  (ООО ЖГИЦ – Телесеть), м. Житомир
Додаткова назва – ООО «Житомирские Информационные Сети»
Можливо, у них є і український варіант назви:
ТОВ “Житомирський міський інформаційний центр – Телемережа” (ТОВ ЖМІЦ – Телемережа),
а також ТОВ «Житомирські Інформаційні Мережі»
Що тут є назвою компанії, на їхньому сайті дізнатись не вдалось.

Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-128, швидкість передачі символів 6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
322000, 330000, 338000, 346000, 354000,
362000, 370000, 378000, 392000, 402000,
418000, 426000

—————————————-

Компанія “Діскавері”, Івано-Франківськ.
(правду кажучи, ця компанія надає в Інтернеті настільки детальну інформацію про настройку на їхній сигнал, що мені майже соромно дублювати їхню інформацію)
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів 6900,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
322000, 330000, 338000, 346000, 354000,
362000, 370000, 378000, 386000, 394000,
402000, 410000, 418000, 426000

—————————————-

Компанія “Інформаційні технології”, м. Київ.  IT-TV.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-64, швидкість передачі символів 7000,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
642000, 650000, 658000, 666000, 674000,
682000, 690000, 698000, 706000, 714000,
722000, 730000, 738000, 746000, 754000,
762000, 770000, 778000, 786000, 794000,
802000, 810000, 818000

—————————————-

Компанія “УкрТелеБуд”, м.Київ, не переплутайте з компанією “УкрБуд”.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-64, швидкість передачі символів  6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
Канал 59 , частота 778000 kHz (кілогерц)
Канал 60 , частота 786000 kHz
Канал 61 , частота 794000 kHz
Канал 62 , частота 802000 kHz
Канал 63 , частота 810000 kHz
Канал 64 , частота 818000 kHz
Канал 65 , частота 826000 kHz
Канал 66 , частота 834000 kHz
Канал 68 , частота 850000 kHz)

—————————————-

Компанія “Тріолан”, м.Київ, Харків, і ще хто зна де.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-128, швидкість передачі символів  6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
186000, 202000, 218000, 226000, 234000,
506000, 546000, 562000, 586000, 602000,
626000, 690000, 706000, 722000, 754000,
770000, 834000

—————————————-

Компанія “Макснет”, м.Харків.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів  6875,
Стартова частота для пошуку 578000 kHz
Цей мінімум параметрів вдалось знайти лише на форумі, компанія намагається штовхати користувачам свої тюнери, за ціною приблизно в 4 рази більше, ніж можна купити в Інтернеті.

—————————————-

Компанія “Воля-кабель”, м.Київ і, на жаль, не лише Київ.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-64, швидкість передачі символів  6875,
Стартова частота для автоматичного налаштування 290000 кілогерц, це дорівнює 290 Мегагерц.
Декодери, які надає в оренду “Воля-кабель”, за замовчуванням налаштовані на необхідні параметри сигналу від “Волі”.

—————————————-

Жлоби з Вишневого, Київська область, з назвою “Best“.
Особливості компанії: ненормально завищені ціни на їхнє обладнання, яке можна купити значно дешевше в Інтернет-магазинах, і обов’язкове кодування цифрового телебачення, включно з так званим “соціальним пакетом”, а також низька якість послуг, а телефонний дзвінок доходить до цієї компанії на протязі 10 днів, або не доходить взагалі.
Гірше від них – лише “Воля-кабель”.

Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів  6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
298000, 306000, 314000, 322000, 330000,
338000, 346000, 354000, 362000, 370000,
378000, 386000, 394000, 402000, 410000,
418000, 426000, 434000.

Цікаво, що на власному сайті цієї компанії деякі частоти цифрового сигналу вказані (від жадності, мабуть) із збільшеною кількістю нулів.


—————————————-

Компанія “Діалект”, м. Львів.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів  6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
290000, 298000, 306000, 314000, 322000
330000, 338000, 346000, 354000, 362000
370000, 378000, 594000, 602000, 610000
618000, 658000, 682000

—————————————–

Компанія “ТРК Телелан000, ТзОВ”, м. Стрий, Львівська обл.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів  6900,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
322000, 330000, 338000, 346000, 354000, 362000,
370000, 378000, 386000, 392000, 400000, 408000

—————————————-

Компанія “НКТВ”, м. Миколаїв.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-64, швидкість передачі символів  7000,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
210000, 362000, 370000, 378000, 386000,
394000, 402000, 410000, 418000, 434000,
442000, 450000, 458000, 786000, 794000,
810000, 818000

Існує також мультиплекс з трансляцією в форматі HD, його параметри:
Модуляція QAM-64, швидкість передачі символів  7000, частота 802000 kHz

————————————-

Компанія “Бриз”, м. Одеса.
Параметри цифрових каналів DVB-C
Налаштування: модуляція QAM-256, швидкість передачі символів  6875,
Необхідні частоти мультиплексів вказані в кілогерцах:
370000, 378000, 386000, 394000, 402000
410000, 418000, 426000, 434000, 442000
450000, 458000, 618000, 626000, 634000
642000, 778000, 786000

Якщо ви не знайшли в статті назву свого провайдера, який протягнув свою мережу в ваш будинок, вам треба знайти в Інтернеті сайт цього провайдера і з сайта переписати необхідні параметри, або де-небудь в “пункті обслуговування і оплати” цього провайдера розпитати про потрібні параметри цифрового телевізійного кабельного сигналу.
Зверніть увагу, що деякі частоти в різних провайдерів співпадають. Це правда, існує рекомендована таблиця частот мультиплексів, в Європі вона практично співпадає з таблицею частот OIRT (Organisation Internationale de Radiodiffusion et de Télévision, Міжнародна Організація Радіомовлення і Телебачення), а сама таблиця наведена в кінці статті.

Якщо декодер, перед тим як ввімкнути вам меню настройки, просить у вас якийсь пароль, то не дуже лякайтесь: із ймовірністю 99.99% цей пароль 1234, або 1111, або 0000. Є декодери з п’ятизначними, і навіть шестизначними паролями, але закономірність така сама: 123456, або 111111, або 000000.
За весь період моєї роботи в телевізійному сервісі мені не попався декодер, у якого пароль був би якийсь інакший.

Чому трапляються випадки, що діти випадково поставлять пароль на телевізор, але ті ж самі діти не ставлять пароль на декодер ?
Справа в тому, що в меню ДЕЯКИХ телевізорів зміна пароля безтолково знаходиться в перших рядах телевізійного меню, тоді як в декодерах зміна пароля традиційно схована кудись подалі в меню, щоб знайти було нелегко.

Ваші можливі ускладнення

 – начебто налаштували, яке зображення неякісне, з непомітним миготінням, або розпливчате, дуже стомлюються очі. Можливо, якийсь із параметрів в налаштуванні ви поставили неправильним, або поганий кабель від тюнера до телевізора.
– знайдено значно менше каналів, ніж потрібно. Можливо, треба дізнатись частоти всіх мультиплексів, які транслює провайдер, і в ручному режимі продовжити налаштування на кожній частоті. В гіршому варіанті – у вас поганий, неякісний антенний кабель.
– канали знайдені, і багато, але зображення нема. Можливо, ваш провайдер дає не відкритий, а закодований сигнал, а у вас якась проблема з картою умовного доступу. Тут без довбання провайдера не обійтись.

ДОДАТКОВА НЕПРИЄМНІСТЬ, щоб не мало було

Добре, якщо ви маєте ЯКИЙСЬ телевізор і ЯКИЙСЬ декодер для кабельного телебачення. Меню декодера традиційно просте і зрозуміле, досить лише правильно встановити цифрові параметри перед настройкою.
Додаткові проблеми починаються, якщо ви маєте сучасний, ХОРОШИЙ телевізор, який розуміє стандарт DVB-C.
Краще б не розумів.
Найчастіше проблеми можливі, якщо ви купили телевізор “PHILIPS”.
——————————————
Я не знаю, який у вас телевізор.
Я не знаю, яке у нього меню.

——————————————
Я попробую порадити приблизний спосіб, як налаштувати ваш телевізор на цифровий кабельний телевізійний сигнал.
Взяли в руки пульт, і переходите по меню:
Меню / Конфігурація / Пошук каналів / Почати / Перевстановити канали / Якась країна / Кабель DVB-C / Установки /
– Якась країна – можливо, доведеться експериментувати. Часто приходиться ставити зовсім не Україну, а Норвегію чи Фінляндію, можливі й інші варіанти.
Режим швидкості (чи сканування)  – ставимо “ручний”
Символьна швидкість – ввести потрібну швидкість передачі символів, яка визначається вашим провайдером. Іноді в меню є аж дві швидкості, другу швидкість ставимо 0.
Сканування частот “повне”
Зміна частоти (можливо, крок зміни частоти) – 1 MHz (іноді стоїть початковий параметр 8 MHz).
Канали відкриті / зашифровані – ставимо “відкриті + зашифровані”
Готово – Пуск

Ви ж розумієте, що цей варіант налаштування приблизний.
Що ви можете одержати в результаті ?
– Можливо, телевізор знайде дві-три сотні “порожніх каналів”, їх всі треба перепровірити, серед цих каналів зможете побачити канали, які нормально показують. Потім вас чекає довжелезне і нудне переставляння каналів місцями.
– Можливо, телевізор знайде анекдотично мало каналів. Значить, треба повторювати пошук, уважно перебираючи в меню ВСІ можливі країни.
– Можливо, ви побачите, що деякі потрібні параметри, про які ви прочитали в статті, взагалі відсутні в меню. Вони можуть з’явитись при зміні країни в меню телевізора.
– Можливо, що меню телевізора не передбачає видалення непотрібних вам “порожніх” каналів, і це не вигадка, саме так буває. Замість слова “видалити” в меню може бути написано “сховати”. Але немає меню, які не дозволяють хоча б поміняти місцями канали.

Що треба робити, якщо телевізор бачить не всі цифрові канали, які транслює провайдер ?
Рекомендація категорична, і суперечкам не підлягає.
Треба позичити у (сусіда, знайомого, кума, подружки, потрібне підкреслити) кабельний цифровий декодер і подивитись, як у вас настроюється цей декодер. Декодер повинен стояти САМЕ ТАМ, де стоїть телевізор, і в нього має бути вставлений ТОЙ САМИЙ антенний штекер вашого кабельного телебачення. Не забудьте, що сигнал від декодера треба подати на аудіо-відеовхід телевізора (той, хто позичив декодер, вам пояснить), та й сам телевізор треба переключити на аудіо-відеовхід.
Що покаже експеримент ?
– Декодер бачить всі канали. Значить, треба далі повоювати з настройкою телевізора.
– Декодер деяких каналів все-таки не бачить. Значить, незалежно від вашої думки, у вас проблема з кабельним сигналом, і варіанти проблеми ви вже в статті прочитали. Найчастіше – поганий кабель в самій квартирі, або поганий кабель від зовнішнього розгалужувача кабельного сигналу до вашої квартири.

А ОСЬ І ПРИЄМНИЙ СЮРПРИЗ

Ви можете завантажити для свого користування детальну інструкцію по налаштуванню вашого телевізора або декодера на цифровий кабельний сигнал. Досить лише натиснути на слово  інструкція .
Зрозуміло, що інструкцію написана для конкретної кабельної компанії, аж ніяк не тої, якою користуєтесь ви. Тому вам потрібно буде використовувати ІНШІ цифрові параметри, а саме ті, які надає ваш провайдер.
Але у всьому іншому – інструкція надзвичайно толкова.

Це всі проблеми з кабельним телебаченням ? Ні

Хто не хоче додаткових проблем з кабельним телебаченням, той уважно подивиться ось на ці фото: Вони не потребують додаткових пояснень. Просто пам’ятайте: той, хто робить неправильно, має погіршене аналогове кабельне телебачення, і має абсолютно погане цифрове кабельне телебачення.

Також (це вже мало стосується кабельного телебачення) користувачам іноді корисно знати таблицю телевізійних частот OIRT, це пригодиться для ручної настройки на деякі телевізійні аналогові канали.
До речі, самий правий рядок – це не лише частота звуку, це також “несуча частота квадратурної модуляції цифрового пакета”, якщо в цій полосі транслюють один з мультиплексів вашого кабельного телебачення. Ці числа в самому правому рядку надзвичайно корисні, саме вони є потрібними вам частотами того чи іншого мультиплексу, а знання частот мультиплексів – це те, що допоможе вам налаштуватись на ваш кабельний телевізійний сигнал.

Таблиця частот TV-трансляції для мережі частот OIRT

Номер і назва TV-каналу Полоса (MHz) Номінальна частота Частота зображення Частота звуку
MB I – це назва діапазону
R1 48,5–56,5 49,75 56,25 52,5
R2 58,0-66,0 59,25 65,75 62,0
R3 76,0-84,0 77,25 83,75 80,0
MB II – це назва діапазону
R4 84,0-92,0 85,25 91,75 88,0
R5 92,0-100,0 93,25 99,75 96,0
R5 (EUR) 174,0-181,0 175,25 180,75 177,25
КАТВ I – це назва діапазону
CK-1 110,0-118,0 111,25 117,75 114,0
CK-2 118,0-126,0 119,25 125,75 122,0
CK-3 126,0-134,0 127,25 133,75 130,0
CK-4 134,0-142,0 135,25 141,75 138,0
CK-5 142,0-150,0 143,25 149,75 146,0
CK-6 150,0-158,0 151,25 157,75 154,0
CK-7 158,0-166,0 159,25 165,75 162,0
CK-8 166,0-174,0 167,25 173,75 170,0
MB III – це назва діапазону
R6 174,0-182,0 175,25 181,75 178,0
R6 (EUR) 181,0-188,0 182,25 187,75 184,5
R7 182,0-190,0 183,25 189,75 186,0
R7 (EUR) 188,0-195,0 189,25 184,75 191,5
R8 190,0-198,0 191,25 197,75 194,0
R8 (EUR) 195,0-202,0 196,25 201,75 198,5
R9 198,0-206,0 199,25 205,75 202,0
R9 (EUR) 202,0-209,0 203,25 208,75 205,5
R10 206,0-214,0 207,25 213,75 210,0
R10 (EUR) 209,0-216,0 210,25 215,75 212,5
R11 214,0-222,0 215,25 221,75 218,0
R11 (EUR) 216,0-223,0 217,25 222,75 219,5
R12 222,0-230,0 223,25 229,75 226,0
R12 (EUR) 223,0-230,0 224,25 229,75 226,5
КАТВ II – це назва діапазону
CK-11 230,0-238,0 231,25 237,75 234,0
CK-12 238,0-246,0 239,25 245,75 242,0
CK-13 246,0-254,0 247,25 253,75 250,0
CK-14 254,0-262,0 255,25 261,75 258,0
CK-15 262,0-270,0 263,25 269,75 266,0
CK-16 270,0-278,0 271,25 277,75 274,0
CK-17 278,0-286,0 279,25 285,75 282,0
CK-18 286,0-294,0 287,25 293,75 290,0
CK-19 294,0-302,0 295,25 301,75 298,0
S20 302,0-310,0 303,25 309,75 306,0
S21 310,0-318,0 311,25 317,75 314,0
S22 318,0-326,0 319,25 325,75 322,0
S23 326,0-334,0 327,25 333,75 330,0
S24 334,0-342,0 335,25 341,75 338,0
S25 342,0-350,0 343,25 349,75 346,0
S26 350,0-358,0 351,25 357,75 354,0
S27 358,0-366,0 359,25 365,75 362,0
S28 366,0-374,0 367,25 373,75 370,0
S29 374,0-382,0 375,25 381,75 378,0
S30 382,0-390,0 383,25 389,75 386,0
S31 390,0-398,0 391,25 397,75 394,0
S32 398,0-406,0 399,25 405,75 402,0
S33 406,0-414,0 407,25 413,75 410,0
S34 414,0-422,0 415,25 421,75 418,0
S35 422,0-430,0 423,25 429,75 426,0
S36 430,0-438,0 431,25 437,75 434,0
S37 438,0-446,0 439,25 445,75 442,0
S38 446,0-454,0 447,25 453,75 450,0
S39 454,0-462,0 455,25 461,75 458,0
S40 462,0-470,0 463,25 469,75 466,0
ДМВ IV – це назва діапазону
k.21 470,0-478,0 471,25 477,75 474,0
k.22 478,0-486,0 479,25 485,75 482,0
k.23 486,0-494,0 487,25 493,75 490,0
k.24 496,0-502,0 495,25 501,75 498,0
k.25 502,0-510,0 503,25 509,75 506,0
k.26 510,0-518,0 511,25 517,75 514,0
k.27 518,0-526,0 519,25 525,75 522,0
k.28 526,0-534,0 527,25 533,75 530,0
k.29 534,0-542,0 535,25 541,75 538,0
k.30 542,0-550,0 543,25 549,75 546,0
k.31 550,0-558,0 551,25 557,75 554,0
k.32 558,0-566,0 559,25 565,75 562,0
k.33 566,0-574,0 567,25 573,75 570,0
k.34 574,0-582,0 575,25 581,75 578,0
k.35 582,0-590,0 583,25 589,75 586,0
k.36 590,0-598,0 591,25 597,75 594,0
k.37 598,0-606,0 599,25 605,75 602,0
k.38 606,0-614,0 607,25 613,75 610,0
ДМВ V – це назва діапазону
k.39 614,0-622,0 615,25 621,75 618,0
k.40 622,0-630,0 623,25 629,75 626,0
k.41 630,0-638,0 631,25 637,75 634,0
k.42 638,0-646,0 639,25 645,75 642,0
k.43 646,0-654,0 647,25 653,75 650,0
k.44 654,0-662,0 655,25 661,75 658,0
k.45 662,0-670,0 663,25 669,75 666,0
k.46 670,0-678,0 671,25 677,75 674,0
k.47 678,0-686,0 679,25 685,75 682,0
k.48 686,0-694,0 687,25 693,75 690,0
k.49 694,0-702,0 695,25 701,75 698,0
k.50 702,0-710,0 703,25 709,75 706,0
k.51 710,0-718,0 711,25 717,75 714,0
k.52 718,0-726,0 719,25 725,75 722,0
k.53 726,0-734,0 727,25 733,75 730,0
k.54 734,0-742,0 735,25 741,75 738,0
k.55 742,0-750,0 743,25 749,75 746,0
k.56 750,0-758,0 751,25 757,75 754,0
k.57 758,0-766,0 759,25 765,75 762,0
k.58 766,0-774,0 767,25 773,75 770,0
k.59 774,0-782,0 775,25 781,75 778,0
k.60 782,0-790,0 783,25 789,75 786,0
k.61 790,0-798,0 791,25 797,75 794,0
k.62 798,0-806,0 799,25 805,75 802,0
k.63 806,0-814,0 807,25 813,75 810,0
k.64 814,0-822,0 815,25 821,75 818,0
k.65 822,0-830,0 823,25 829,75 826,0
k.66 830,0-838,0 831,25 837,75 834,0
k.67 838,0-846,0 839,25 845,75 842,0
k.68 846,0-854,0 847,25 853,75 850,0
k.69 854,0-862,0 855,25 861,75 858,0

Наостанок

Кабельне телебачення – не єдине світло в телевізійному віконці. У вас також є такі варіанти:
– Ефірне цифрове телебачення. Близько 30 українських телевізійних каналів в цифровій якості, і безкоштовно. Якщо хочете ознайомитись, то вам ДЕТАЛЬНА СТАТТЯ .
– Супутникове телебачення. Кілька сотень іноземних каналів і практично всі українські канали. Це супутникове телебачення, умовно кажучи, безкоштовне, а деякі українські канали кодовані, тобто за гроші. “Безкоштовність” з часом буде зменшуватись. Також кожних півроку потрібне буде ваше втручання, бо щось буде не так. То лід зверху впаде на антену (“тарілку”), то від сильного вітру погіршиться настройка на супутник, то треба перенастроювати деякі канали на інші частоти. То від дощу так сильно затікає, що іноді по внутрішній частині кабеля вода витікає у вашій квартирі. Але зате каналів багато !
IPTV-телебачення. Потребує швидкісного і надійного Інтернету, і не всі Інтернет-провайдери дають вам IPTV-телебачення.
Так що вибір є !

Навіть не сумнівайтесь ! З вашою допомогою інформація в статті буде регулярно доповнюватись.
Просто в коментарях до статті ви можете додати параметри сигналу свого кабельного провайдера, який роздає кабельний сигнал у вашому місті, але не хоче відкрито ділитись параметрами свого сигналу з користувачами, щоб пропиті “майстри” з кабельного телебачення мали додатковий заробіток на випивку.
—————————————————————————————-
Пропонуємо також набір статей на “загально-телевізійну тему”.

Допомога для пошуковців: найчастіше довідкову інформацію, вказану в статті, шукають і Інтернеті за такими зразками: як настроїти цифрове кабельне телебачення, які параметри кабельного вказувати при пошуку, не настроюється кабельне, чому не настроюється декодер, а також подібний російський варіант:, Отключение аналогового телевидения, как настроить цифровое кабельное телевидение, какие параметры кабельного указывать при поиске, не настраивается кабельное, почему не настраивается декодер, Тому і написав статтю.

 

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)