Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

В статті представлена довідкова інформація для прийому українських каналів із супутникової трансляції.  Найбільше українських каналів розміщено на двох трансляційних супутниках. Це супутники Амос (AMOS, Afro-Mediterranean Orbital System, «Африкансько-середземноморська орбітальна система»), він розміщений на західніше від нульового меридіана, а також Астра (Astra по латині «Зірка»), він розміщений на 4.8° східніше від нульового меридіана.
Ще 2-3 українські канали транслюються з супутника HotBird (Жар-птиця), він розміщений на 13° східніше нульового меридіана. Крім таблиць із параметрами каналів, в статті є ще додаткова корисна інформація.

Коротке пояснення до параметрів каналів:
Частота трансляції вказана в мегагерцах, саме в мегагерцах найчастіше треба вводити частоту при налаштуванні супутникового тюнера чи телевізора, який може без тюнера приймати супутникові канали. Для телеглядача “частота трансляції” і “транспондер” – це одне і те ж. Справа в тому, що кожен супутниковий транспондер працює на своїй частоті.
Поляризація сигнала вказана буквами H (горизонтальна) або V (вертикальна), хоча іноді поляризація буває кругова права і кругова ліва.
Швидкість передачі цифрової інформації вказана в кілосимволах на секунду (SR, symbol rate).
Попереджуюча корекція помилок (FEC, Forward Error Correction) не для всіх супутникових тюнерів є потрібним параметром, в деяких тюнерах цей параметр виставляється автоматично.
Список зформовано 20 листопада 2018 року. Кілька каналів з перерахованих в статті мають BISS-кодування, необхідні коди легко знайти в Інтернеті. Кодування може значно укріпитись після травня 2019 року.

Супутник Amos 2/3/7 at 4.0°West

Частота 11140(H) SR=30000 FEC=3/4
112 Україна
UA: Донбас
UA: Культура  (BISS-кодування 10 06 10 26 11 07 12 29 id:000D)
X-Sport  (BISS-кодування)
Перший Діловий
Прямий
Тиса 1

Частота 11175(H) SR=30000 FEC=3/4
ICTV
M1
M2
MiLady TV
UA:Крим
UA:Перший  (BISS-кодування 10 06 10 26 11 07 11 29 id:000D)
Еко ТВ
Канал 24
Новий канал
ОЦЕ
Прямий
СТБ

Частота 12364(H) SR=13333 FEC=3/4
4ever Music
Niki Junior
Nili Kids
TBA

Частота 12410(H) або 12411(H)  SR=20833 FEC=7/8
8 канал
Boutique UA
Oboz TV
TVi
Відродження
Донеччина ТБ
Малятко
ОТБ Галичина
Одеський OLViA
Перший західний
Правда тут
Телевсесвіт
ЧП Інфо

Супутник Astra 4A at 4.8°East

Частота 11747(V) SR=30000 FEC=3/4
АТР
Sirius TV
ZIK (Mist TV)
Київ 4 (RTI)

Частота 11766(H) SR=27500 FEC=3/4
1+1
1+1 international  (BISS-кодування)
2+2  (BISS-кодування)
Music Box
OTV music
TET (BISS-кодування)
Аверс
Бігуді
Плюс Плюс
Уніан

Частота 12073(H) SR=27500 FEC=3/4
News One
ZIK
Громадське ТБ
Еспресо ТБ
Караван
Наталі
Рада
ТРК Україна  (BISS-кодування)

Частота 12130(V) SR=27500 FEC=3/4
34 телеканал
Індиго ТБ
Донбас
НЛО ТБ
ТРК Україна (BISS-кодування)

Частота 12188(H) SR=30000 FEC=5/6
Трансляція пакета для Т2

Частота 12264(H) або 12265(H) SR=30000 FEC=3/4
36,6 (BISS-кодування)
Bolt (BISS-кодування)
Epoque  (BISS-кодування)
FilmUADrama  (BISS-кодування)
Дача  (BISS-кодування)
Київ ТБ
Наука
Терра
Трофей
Фауна

Частота 12284(V) SR=27500 FEC=3/4
5 Канал
KPT
Lale ТБ
News Network
АТР
Вінтаж ТБ
Максі ТБ
Надія
Про все
Сонце

Частота 12341(H) SR=30000 FEC=3/4
Трансляція пакета для Т2

Частота 12399(V) SR=27500 FEC=3/4
Zoom
Інтер
Інтер+  (BISS-кодування)
Ентер фільм
К1
К2
Мега
НТН
Піксель
Сварожичі
Чорноморська ТРК

Також є трансляція кількох українських радіостанцій:
Супутник Amos, частота 11140(H), SR=30000
Українське радіо 1 (UR1)
Українське радіо 3 (UR3)
Промінь
Голос Донбасу
Radio Ukraine International
Супутник Astra, частота 12073(H), SR=27500
Громадське радіо
Радіо Ера
Еммануїл
Армія FM
Мейдан FM

Додаткова інформація:
– Щоб перевірити, чи не пропустили ви якийсь телевізійний канал, корисно через меню супутникового тюнера повторно запустити сканування каналів на вибраній частоті (вибраному транспондері) потрібного вам супутника, і в списку каналів можуть з’явитись додаткові канали.
– Як вводити BISS-коди ? В різних супутникових тюнерах це робиться по-різному, доведеться шукати опис для вашого супутникового тюнера в Інтернеті.
– Чому в погану погоду пропадає супутниковий сигнал ? Щоб покращити прийом, доведеться терпеливо, по десятих долях міліметра, шукати більш точне положення кожної супутникової “головки” (правильна назва – конвертор). Без досвіду це трохи важко, до того ж є ризик впасти з тої висоти, на якій розміщена ваша супутникова антена. Добре виставлені конвертори дають значно кращий сигнал, до перших сильних вітрів чи танення льоду весною. Значно надійніший шлях – використання трохи більшої “тарілки” (фокусуючого дзеркала).
– Чому кілька останніх років йдуть розмови про кодування українських каналів ? Запитання некоректне. Планується не “кодування українських каналів“, а “кодування каналів чотирьох медіа-груп“, а це зовсім не “всі українські канали”. Закодований канал втрачає свою аудиторію, і мусить бути справді цікавим, щоб цю аудиторію розширювати. Є значний ризик для каналів, що фінансовий прибуток каналів збільшиться за рахунок кодування, але зменшиться прибуток від реклами, бо зменшиться аудиторія. Рішення про кодування каналів не є простим, хоча нас, телеглядачів, цей ризик не цікавить.
– Якщо справді закодують українські канали в супутниковій трансляції, то вони в кабельній чи ефірній трансляції також стануть закодованими ? Звісно, ні. Планується кодувати лише супутникову трансляцію, до того ж, я змушений нагадувати, не всі українські канали будуть закодованими.
– Будуть закодовані не всі українські канали ? Так, не всі. Ось попередній, передбачуваний список тих каналів, які, можливо, будуть закодовані системою Verimatrix:
1+1, 2+2, ICTV, Zoom, Індиго, Інтер, Бігуді, Ентер-фільм, К1, К2, М1, М2, Мега, НЛО ТБ, НТН, Новий канал, ОЦЕ, ПлюсПлюс, Піксель, СТБ, ТЕТ, Україна, Уніан ТБ.
Більшість інших каналів, думаю, обійдуться без кодування.
– Будуть карточки для декодування ? Ні, кодування планується більш серйозне, за системою Verimatrix. Потрібно буде лише такий супутниковий тюнер, в який можна вставляти CAM-модуль, або саме той тюнер, який примусово “рекомендують” компанії “Viasat” (власник Коломойський) чи “Xtra” (власник Ахметов) за збільшеною ціною, а далі щомісяця платити цим компаніям.
– Скільки доведеться платити ? Мінімум 30 грн на місяць. Увага, це мінімум.
– Чи будуть в продажу CAM-модулі до вже куплених тюнерів ? Де брати ці CAM-модулі ? Їх доведеться купувати у тих самих “Viasat” чи “Xtra“. До речі, користувачам будуть морочити голову, що “CAM-модулів немає, лише рекомендовані тюнери”.
– Така дурниця планується в Україні перший раз ? Та ні, вже третій раз. Любителі супутникового телебачення вже давно повикидали “рекомендовані” тюнери під “Поверхность+” і під “Либідь”. Кожна нова афера – це добре забута стара.
– Який буде ефект від введення кодування ? НЕГАТИВНИЙ. Аналітики своє діло знають, і вони стверджують, що із 3-4 мільйони сімей, які користуються супутниковим телебаченням, залишаться приблизно 800 тисяч сімей на супутниковому телебаченні, інші перейдуть на ефірне, кабельне, Інтернет-телебачення.
– Це є державною програмою ? Це є приватною ініціативою ? Це є бажанням грошей, замаскованим під інші причини. Формально, Україна повинна виконувати норми захисту авторського права, і кодування супутникового сигналу “покращує” виконання цих умов.  В Росії, наприклад, дуже багато супутникових каналів є відкритими, не закодованими. І нічого !
– Піратське декодування закодованих каналів, я так розумію, залишиться ? Ой, ні. Ця система кодування не ламається.
– Що ж нам робити ? Не панікувати. Найбільше заплатить той, хто буде довіряти найбільш нав’язливим рекламним повідомленням від компаній Viasat і Xtra. Хто має технічну можливість, перейде на ефірне цифрове безкоштовне телебачення, там близько 30 українських каналів. Хто любить, щоб “побільше, і безкоштовно”, той купить собі комбінований тюнер, щоб і ефірне, і супутникове, і разом, і безкоштовно.

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів, його об'єм - більше 12 Гігабайт. Отримати можна в вигляді бандеролі з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація, або завантажити вказаний архів через Інтернет. При завантаженні через Інтернет - вартість замовлення 120 грн, при замовленні на DVD-дисках - загальна вартість 200 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою, або 220 грн при замовленні доставки Новою поштою. Оплата - після отримання замовлення.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

2 thoughts on “Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

  1. tv-remonttv-remont Автор запису

    Я поважаю чужі думки, але висловлюю свою.
    Користувач не має технічної можливості для іншого телебачення, крім супутникового, він бажає дивитись лише ті канали, які будуть закодованими, але не має 30 гривень на місяць ? І готовий слухати однопрограмну радіоточку ? Мені жаль цю людину, якщо це людина, не платний бот.

Залишити відповідь (Leave a Reply)