Коротко про інтерфейс HDMI

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



HDMI (High Definition Multimedia Interface), інтерфейс для мультимедіа високої чіткості) забезпечує одночасну передачу візуальної та звукової інформації по одному кабелю.

Одним реченням: HDMI – це не лише кабель “від приставки до телевізора”, це універсальний протокол передачі медіаконтенту (зображення і звуку) з хорошими можливостями для майбутнього покращення і додавання нових форматів.

Експлуатаційні характеристики інтерфейса HDMI.
Якщо говорити коротко, і без зайвих вихвалянь, то сама головна характеристика: відеосигнал і аудіосигнал не погіршуються, не спотворюються, не змінюються при передачі цим інтерфейсом. Неякісний або бракований кабель HDMI або передасть сигнал без спотворень, або не передасть зовсім, але не погіршить його.
Інтерфейс HDMI передає сигнал, у якого роздільна здатність може мати досить багато значень. “Роздільна здатність”, або “роздільність” – це можлива кількість точок на екрані в одному рядку по горизонталі і по вертикалі.
Ось можливі варіанти:
720 х 480      для системи NTSC
768 х 576      для системи PAL
1024 х 720    HD Ready
1024 х 768
1280 х 720    для прогресивної розгортки назва 720p, для черезрядкової 720i
1366 х 768
1400 х 900
1680 х 1050
1920 х 1080   FullHD, варіанти 1080p і 1080i
1920 x 1200
2560 x 1600
3840 х 2160
3656 x 2664  Академічний стандарт 4K
3840 x 2160  Ultra HD стандарт 4K
3996 x 2160  Кашетований стандарт 4K
4096 x 1714  Широкоекранний стандарт 4K
4096 x 3112  Повнокадровий стандарт 4K

Повна назва стандарту 4K – Ultra High-Definition TV 4K.
Тут ми наштовхуємось на можливу неприємність. Може виявитись, що наше джерело зображення формує нам зображення із такою роздільною здатністю, яка не підтримується приймачем зображення.
Наприклад, в кабельному чи ефірному тюнері стоїть роздільна здатність 1920х1080 а телевізор може показувати не більше, ніж 1024х720. Все працює, а зображення нема. Трагедії також нема, треба подати зображення з тюнера на телевізор через інший відеовхід, наприклад, через роз’єм RCA або SCART, а тоді через меню тюнера змінити роздільну здатність на таку, яка нам потрібна. Як правило, роздільну здатність треба буде зменшити. Тепер можна знову перемикати на роз’єм HDMI.
Є ще одна можлива підтверджена неприємність. Деякі супутникові, ефірні чи кабельні тюнери начебто можуть формувати сигнал для HDMI, але, на жаль, все одно доводиться ставити понижену роздільну здатність в меню такого тюнера, інакше прийом сигнала може бути значно погіршений.
Або неуважно вибрали в меню телевізора відеовхід, або поставили на пристрої, який підключаємо до телевізора (наприклад, це тюнер), не ту роздільну здатність – і зображення не буде.

Технічні характеристики.
У 2002 році виробники побутової електроніки (Hitachi, Philips, Sony, Toshiba і інші) запропонували новий інтерфейс High-Definition Multimedia Interface (HDMI). Він став першим повністю цифровим інтерфейсом для передачі нестиснених потоків аудіо та відео, при цьому він зворотньо-сумісний з інтерфейсом DVI, який передає цифровий потік відео.

HDMI забезпечує передачу цифрового відеосигналу DVI-з’єднання, транслюючи його одночасно з аудіосигналом. Це означає, що для передачі звуку і відео вам знадобиться лише один кабель, так само, як SCART. Стандарт HDMI використовується для передачі від одного апарата до іншого відеосигнала високої роздільної здатності (High Definition), але може передавати сигнал із характеристиками звичайної чіткості. Версія роз’єму Type A найбільш популярна, вона підтримує роздільну знатність HDTV 1080p і сумісна з одноканальним DVI (через перехідник). HDMI Type B дозволяє подолати обмеження по роздільній здатності – роз’єм підтримує дуже високі варіанти роздільної здатності і відповідає формату двоканального DVI.
HDMI Type B
– це міні-версія HDMI. Вона використовується для підключення цифрових відеокамер і фотокамер.
Інтерфейс HDMI підтримує технологію захисту від копіювання HDCP. Підтримка HDCP є обов’язковою вимогою кіноіндустрії, щоб захистити HD-контент від піратства.
Сьогодні налічується кілька версій з різними номерами. Перша версія HDMI 1.0 з’явилася ще в 2002 році. Версія HDMI 1.3 була затверджена в червні 2006 року. Кожна версія використовує одні й ті ж апаратні специфікації і кабель, але відрізняється збільшеною пропускною здатністю і типами інформації, які можна передавати через HDMI. Наприклад, HDMI 1.0 підтримує максимальну швидкість 4,9 Гбіт/с, а HDMI 1.3 – вже 10,2 Гбіт/с.

Коротка інформація про версії HDMI.
HDMI 1.0 – прийнята в 2002 році. Кабель для передачі цифрових потоків аудіо / відео з максимальною пропускною здатністю 4,9 Гбіт/с. Підтримує потік відео до 165 мегапікселів в секунду (1080p @ 60 Гц або UXGA) і 8-канальний звук 192 кГц / 24 біта.
HDMI 1.1 – прийнята в 2004 році. Додана підтримка захисту контента DVD Audio.
HDMI 1.2 – прийнята в 2005 році. Додана підтримка Super Audio CD, використовується роз’єм HDMI Type A для підключення ПК в ролі джерела відео і аудіо;
– джерела ПК можуть використовувати “рідний” режим квітів RGB, зберігається опція режиму кольорів YCbCr;
– є підтримка джерел сигналу з низьким рівнем сигналів.
HDMI 1.3 – прийнята в 2006 році. Пропускна здатність з’єднання аудіо / відео була збільшена до 10,2 Гбіт / с;
– поліпшена підтримка кольорів, включно з глибиною 30, 36 і 48 біт (RGB або YCbCr);
– додана підтримка колірних стандартів xvYCC;
– додана підтримка автоматичної синхронізації звуку;
– додана підтримка потоків Dolby TrueHD і DTS-HD (формати, які використовуються в дисках HD DVD і Blu-ray) для декодування зовнішніми ресиверами;
– був затверджений новий міні-роз’єм для таких пристроїв, як відеокамери.

Технічні характеристики для дуже поширеного HDMI 1.3
Максимальна пропускна здатність: 10,2 Гбіт / с
Максимальна частотна смуга: 340 МГц
Максимальна роздільна здатність: 2560×1440
Максимальна глибина кольору: 48 біт
Максимальне число квітів: 281 трлн.
Підтримка DTS і Dolby Digital 5.1
Підтримка Dolby TrueHD і DTS-HD
Максимальна частота семплювання звуку (2 канали): 768 кГц
Максимальна частота семплювання звуку (від 3 до 8 каналів): 192 кГц (до 8 потоків)
(семплювання – не зовсім правильний термін, але до нього вже привикли. Англійське слово “sample” означає “зразок”. Семплювання – це “зшивання” результуючого звуку із багатьох різних цифрових форматів, які можуть чергуватись в звукових цифрових доріжках, або оперативно замінювати один другого).

Підтримка форматів
Підтримуються всі основні формати відео, включно з PAL, NTSC, ATSC і іншими.
Можлива роздільна здатність відео до 1440p або 2560×1440 в прогресивному форматі (у Blu-ray та HD-DVD це не більше 1080p). Підтримується глибина кольору до 48 біт (більше 280 трлн. Квітів) з частотою оновлення до 120 Гц.

Формати звуку містять:
Стиснутий звук. Dolby Digital, DTS і т.д.
Багатоканальний звук. SACD, DVD Audio.
Нестиснутий звук (PCM). До 8 каналів з частотою дискретизації до 192 кГц при 24 бітах.
Стиснутий звук без втрати якості. Додана підтримка Dolby TrueHD та DTS-HD Master Audio.

Захист контенту (HDCP)
Для інтерфейсу HDMI була ліцензована вбудована схема захисту цифрового контенту High-Bandwidth Digital Content Protection (HDCP), яка була створена компанією Intel та іншими для боротьби з піратством. Технологія HDCP повинна бути на HD-ресиверах або плеєрах, відеомагнітофонах, DVD, HD-DVD, Blu-ray, які використовують HDMI.

Сумісність HD-DVD / Blu-Ray
Дуже важливою особливістю інтерфейсу HDMI є те, що плеєри HD-DVD і Blu-ray будуть передавати картинку в повній роздільній здатності 1080p лише через вихід HDMI. Це є результатом зусиль індустрії по захисту від піратства. На відміну від інших аудіо / відео-інтерфейсів, HDMI для передачі в повній роздільній здатності вимагає обов’язкового захисту HDCP. При використанні будь-якого іншого інтерфейса, наприклад, компонентного відео, сигнал відео буде штучно погіршений до якості DVD чи гірше.

Роз’єм HDMI передбачає 19 контактів.


1. TMDS Channel 2+  передача відео, звука і службових даних
2. TMDS Ground        екран пари 2
3. TMDS Channel 2-  передача відео, звука і службових даних
4. TMDS Channel 1+  передача відео, звука і службових даних
5. TMDS Ground        екран пари 1
6. TMDS Channel 1-   передача відео, звука і службових даних
7. TMDS Channel 0+  передача відео, звука і службових даних
8. TMDS Ground        екран пари 0
9. TMDS Channel 0-   передача відео, звука і службових даних
10. TMDS Clock+      тактова частота відеосигнала
11. TMDS Shield       екран пари тактової частоти відеосигнала
12. TMDS Clock-      тактова частота відеосигнала
13. CEC (Consumer Electronics Control) -протокол стандарта AVLink
14.  —–  не використовується
15. SCL (DDC)   синхросигнал внутрішнього службового каналу (Display Data Channel)
16. SDA (DDC)  інформаційний сигнал внутрішнього службового каналу
17. DDC/CEC Ground  екран DDC/CEC
18. +5V  живлення
19. Hot Plug Detect – визначення підключення

Тепер ви згодитесь: HDMI – це не лише кабель “від приставки до телевізора”, це універсальний протокол передачі медіаконтенту (зображення і звуку) з хорошими можливостями для майбутнього покращення і додавання нових форматів.

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)