IPTV-телебачення та Інтернет-телебачення: коротко, простими словами, і для не спеціалістів

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



В статті по-можливості просто і по-можливості доступно описується “телебачення через Інтернет”, тобто перегляд телебачення, коли сигнал надходить “не повітрям”, тобто це не ефірний сигнал, і не від “кабельного телебачення”, і не з супутника.

————————————————-
Увага ! Перед статтею – рекомендаційна вставка, додана в зв’язку війною Росії проти України.
Якщо у вас перестало приймати ефірне телебачення, до вашої уваги поради:
1. Передивіться уважно всі канали, можливо, якийсь мультиплекс ще працює, чи почав працювати. На час війни новини є на всіх каналах, які вдається приймати.
2. Якщо маєте Інтернет, знайте, що на час війни для вас безкоштовно діє трансляція українських каналів на сайтах:
MEGOGO.NET/UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати будь-який безкоштовний канал)
YOUTV.UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати ТБ онлайн, далі вибрати безкоштовні)
PROSTO.TV (потрібна реєстрація під номер телефона, а також завантаження програми-додатку)
LIVEAM.TV (перегляд через браузер)
І я міг дещо пропустити.
3. Якщо у вас є супутникове телебачення, яке ви закинули і не дивитесь, бо дорого, то знайте, що на час війни українські канали транслюються безкоштовно.
————————————————–

Анонс статті:
Хочете дивитись телевізійні канали через Інтернет, і безкоштовно ? Є у нас стаття із необхідним списком каналів, які безкоштовно транслюються в Інтернеті.
А якщо хочете детальніше ознайомитись із передачею телевізійного сигналу через Інтернет, то продовжуйте читати, стаття саме про це.
Для вас в статті:
1. Початкова, спрощена інформація про “телебачення через Інтернет”.
2. Довідкова інформація по ON-LINE трансляції телевізійних каналів в Інтернеті.
3. Адреси в Інтернеті для перегляду телевізійних каналів “через Інтернет”.

Цифровий сигнал телевізійних каналів можна передавати через популярну і добре розгалужену глобальну мережу, яка називається Інтернет.
Інтернет, до речі, не єдина на світі глобальна комп’ютерна мережа, просто вона першою прийшла до нас, обігнавши інші, також непогані комп’ютерні мережі, і я не впевнений, що інші глобальні комп’ютерні мережі найближчим часом завітають до нас в Україну.
Стаття не “для навчання і підвищення кваліфікації”, а лише для початкового ознайомлення.
Чому Інтернет називають “глобальною” комп’ютерною мережею ? По-простому кажучи, тому, що вона ДУЖЕ ВЕЛИКА і дотягується всюди, де лише можливо. Головний критерій “глобальності” – з будь-якої точки мережі є доступ в будь-яку іншу точку мережі.
Які повідомлення можна передавати через мережу Інтернет ? Протокол передачі і маршрутизації кодових посилок в Інтернеті такий, що передавати і приймати можна “що завгодно”. Дуже універсальний протокол обміну.
Скільки користувачів може бути одночасно підключеними до Інтернету ?
по варіанту IPv4 – 4.294.967.296 (близько 4 мільярдів);
по варіанту IPv6 – 281.474.976.710.656 (близько 280 тисяч мільярдів, або 280 більйонів).
Ну, насправді трохи менше, бо ще треба залишити адресацію для серверів мережі Інтернет. Коротше кажучи, ДУЖЕ БАГАТО. Вистачить всім.
Якій країні належить Інтернет ? Америці ? Ізраїлю ? Ні, Інтернет переданий в комерційне користування. Навіть найбільших співвласників ДУЖЕ БАГАТО, і багато рішень по експлуатації Інтернета їм доводиться вирішувати колегіально.

Так от, “телебачення через Інтернет”. Багато людей вже щось чули про IPTV-телебачення, або добре знають про IPTV-телебачення, а дехто навіть користується таким видом отримання сигналу телебачення. Насправді є два різні, найбільш популярні протоколи для передачі телевізійних каналів через глобальні мережі: це протоколи IPTV і OTT.

Загальні особливості IPTV-телебачення

Сама назва IPTV означає “Internet Protocol Television, телебачення по протоколу Інтернета”. Практично це різновидність кабельної телевізійної мережі, лише доставка сигналу до споживача йде мережею Інтернет. Значить, IPTV-телебачення майже завжди географічно прив’язане до території, яка обслуговується місцевим провайдером Інтернета. А звідки ваш провайдер Інтернета бере сигнал багатьох телевізійних каналів, щоб транслювати вам в IPTV-пакеті ? Найчастіше місцева компанія-провайдер бере готовий цифровий пакет в форматі IPTV у того провайдера, від якого сама отримує Інтернет, щоб роздавати своїм абонентам. Над вашою місцевою компанією-провайдера стоїть більш могутній і швидкісний провайдер, який і сам бере Інтернет у того провайдера, що над ним. На вершині цієї піраміди в межах України стоїть могутній Укртелеком, або Київстар, або ще якась із кількох дуже великих компаній, це не важливо.
Іноді компанія-провайдер приймає багато телевізійних каналів із супутника, і сама формує з них телевізійний пакет у стандарті IPTV, для роздачі своїм абонентам.
Користувач Інтернета може вияснити у компанії-провайдера, чи надає вона послугу IPTV-телебачення, і якщо такої послуги немає, або вона не задовільняє споживача, то споживач може купити таку послугу у “глобального провайдера IPTV“, такі компанії є (згадайте нескінченну рекламу MEGOGO), і їх немало, від них можна отримувати замовлений пакет IPTV-телебачення, незважаючи на те, що споживач може знаходитись дуже далеко від такої компанії. Чим більше каналів в пакеті, тим вища ціна. Якість зображення може відповідати вимогам SD (стандартна чіткість) або HD (висока чіткість). Звук може транслюватись в звичайному режимі “стерео”, а може бути багатоканальний, і відповідати вимогам шумоподавлення Dolby.

Технічні особливості IPTV-телебачення

Мережа Інтернета для нормального перегляду такого телебачення повинна бути досить швидкою, хоча б 10 Мегабіт на секунду, і ця швидкість повинна справді підтверджуватись, а не лише бути “заявленою” Таке телебачення можна дивитись на комп’ютері, або з допомогою медіа-приставки на телевізорі, при цьому більшість медіа-приставок мають ті чи інші обмеження і незручності в користуванні.
При цьому недостатні технічні характеристики мережі Інтернет місцевого провайдера можуть “обрізати” вам можливість дивитись IPTV-телебачення від будь-якого провайдера.
Є два головні варіанти передачі вам відеопотоку IPTV-телебачення.

Варіант 1. Поточна трансляція відеопотоку того чи іншого телевізійного канала. Це означає “що зараз передає канал, те ви бачите”. Ну, точно так, як у “звичайному телебаченні”. Такий спосіб доставки телевізійного сигнала по можливості мінімально завантажує мережу Інтернет, бо кодові посилки, з яких зформується телевізійний сигнал, передаються “всім, і одразу”.
Варіант 2. Трансляція відеопотока “по запиту”, англійська назва “Internet Video on Demand (iVoD)“. Це коли ви дивитесь саме те, що хочете, і саме тоді коли хочете, і весь набір кодових посилок цього відеопотока передається сервером САМЕ ДО ВАС. Якби всі користувачі Інтернета одночасно захотіли дивитись IPTV-телебачення саме так, це відразу загальмувало би мережу Інтернет практично до повної зупинки. При такому варіанті IPTV-телебачення ви дивитесь “не те, що зараз показують”, а можете, наприклад, дивитись телевізійну передачу трохи пізніше, коли вам зручно, або дивитись не телепередачу, а вибраний вами фільм.
В обох варіантах зображення хороше, звук хороший.

Негативні особливості IPTV-телебачення

Головне. Дуже можливо, що ввечері, коли ви налаштувались щось цікаве дивитись і отримувати задоволення, зображення від вашого IPTV-телебачення іноді завмирає, розсипається на квадратики, словом, діє вам на нерви. Нічого не поробиш ! Ваш провайдер Інтернета лише заявляє, що у вас швидкість 10 Мбод, або 20 Мбод, або 50 чи 100 Мбод, а в період значної завантаженості мережі швидкість безсовісно падає до 1-2 Мбод.
Мбод – це мегабіт на секунду, швидкість прийому інформації по мережевому кабелю, цю швидкість зручно рахувати в мегабітах за секунду.
Я вже вказував в статті, що 10 Мбод – це вже добре, але треба, щоб ця швидкість реально виконувалась, а не лише вказувалась в договорі між вами і компанією-провайдером.

Наступне. Як дивитись IPTV-телебачення ? Можна, звісно, дивитись його на власному комп’ютері, але тоді людина не сидить в зручному кріслі чи на дивані, а мусить дивитись телевізійний канал не там, де зручно, а там, де стоїть комп’ютер.
Можна купити до телевізора медіаприставку (медіаплеєр), але неприємності продовжуються.
Не всі медіаплеєри зручні в користуванні. Трапляються неприємні “заскоки” в цих плеєрах, наприклад, після вимкнення він може забути, з якої адреси в Інтернеті він брав плейлист. Вмикаєте плеєр, і знову вводите по буквах ту саму адресу. Більш дорогі медіаплеєри, ціною від 50$ і вище, традиційно не мають таких дрібних неприємних проблем.
Деякі медіаплеєри підключаються до вашого домашнього роутера через радіоканал WiFi. Начебто, зручно, але дуже великі шанси, що зображення буде іноді “заклинювати”, і вам доведеться міняти роутер на більш дорогий і швидкісний, а може, і медіаплеєр доведеться міняти на кращий.
Іноді дорогий сучасний телевізор має роз’єм RJ45 для підключення до Інтернета, та ще й в телевізорі передбачений IPTV-протокол. Такий телевізор не буде додатково створювати вам проблеми з IPTV-телебаченням.
Самі дешеві медіаприставки, чи медіаплеєри, завжди додають додаткові проблеми телеглядачам при перегляді IPTV-телебачення. Приставки середнього цінового діапазону служать нормально, можливі проблеми можуть створюватись лише самим провайдером Інтернета.
Якщо у вас в тарифному пакеті замовлена IPTV-трансляція, ви маєте можливість одночасно дивитись IPTV-телебачення на кількох своїх телевізорах, але перед тим доведеться дещо врахувати:
– вам потрібна швидкість Інтернета, яка не менша, ніж 10 Мбод x Кількість ваших телевізорів. Хочете дивитись різні телепередачі відразу на 3-х телевізорах – значить, ваш провайдер повинен забезпечити вам реальну швидкість, не меншу, ніж 30 Мбод.
– медіаприставку треба купити до кожного телевізора.
– смішно навіть надіятись при кількох медіаприставках роздавати сигнал по радіомережі WiFi. Лише Ethernet-кабелем, і лише з хорошим, швидкісним роутером.

А ми нарешті прочитаємо про “нові, гігантські можливості IPTV-телебачення” ? Добре, я напишу і про це, але без зайвої помпезності.

Позитивні особливості IPTV-телебачення

У глядачів IPTV-телебачення завжди є програма передач по всіх каналах, ця програма передач називається EPG (Electronic Program Guide, електронна програма передач). Завжди можна подивитись, коли і що будуть показувати. Правду кажучи, функція EPG доступна також і в цифровому ефірному, цифровому кабельному і супутниковому телебаченні.
Передивляючись будь-який канал, ви можете його “поставити на паузу”, піти попити чаю, потім прийти і дивитись з того самого місця, ви можете дивитись телевізійний канал “із зміщенням в часі”, це функція “time-shift (зсув в часі)”. Та сама функція є в тюнерах для цифрового ефірного, цифрового кабельного і супутникового телебачення.
Ви можете через спеціальне меню “замовляти” саме ту передачу, чи фільм, який хочете. Так, ви це можете, АЛЕ НЕ У ВСІХ ПРОВАЙДЕРІВ.
Ще одна незручність. Це коли ваш місцевий провайдер не забезпечує функцію IPTV, а ви все одно хочете. Звісно, в Інтернеті можна знайти більш серйозних провайдерів IPTV-телебачення, і отримувати сигнал від такого “глобального” провайдера.
Способи оплати такому провайдеру давно пророблені, а радості все одно нема ! Адже для того, щоб ви дивились таке IPTV-телебачення, кожна кодова посилка від провайдера до вас повинна пройти через вашого місцевого провайдера, іншого шляху немає, і якщо місцевий провайдер недостатньо швидкий, зображення все одно може завмирати чи розсипатись на квадратики.

Трохи згадаю про любителів “мені те ж саме, але безкоштовно”. По Інтернету досі гуляють такі собі “супер-безкоштовні” плей-листи для IPTV-телебачення, і вам доказують, що по цих плей-листах начебто можна дивитись безкоштовно СОТНІ телевізійних каналів. Що тут є правдою, а що неправдою ?
Правда: кілька каналів з таких плей-листів справді показують, і безкоштовно, але головне – ненадовго.
Неправда: десь є самооновлювальні плей-листи, по яких можна дивитись ті самі сотні телевізійних каналів. Ну-ну… Так само близько десятка каналів будуть показувати, і все одно ненадовго.

Вибачте, що забув. Мене тут запитують: що таке “плей-листи” для IPTV-телебачення ?
Я коротко поясню. IPTV-телебачення відтворюється програмою-відеоплеєром, цих програм дуже багато, і кожен автор програми доказує, що його програма краща за інші. Є програми під різноманітні операційні системи, і для комп’ютерів, і для смартфонів, і для медіа-приставок. Щоб ці програми знали, звідки брати в Інтернеті потік того чи іншого телевізійного каналу, для них існують текстові файли в форматі M3U, в такому текстовому файлі прописані необхідні параметри відеопотоків тих телевізійних каналів, які вам за визначену щомісячну оплату надає провайдер. Ваш провайдер Інтернета сам формує ці текстові файли, з назвою “плей-листи” (англійська назва PLAY-LIST, список програвання), а ви можете завантажити в програму-відеоплеєр такий файл, і далі дивитись IPTV-телебачення.
А значить, не обходиться без деяких “інформаційних дірок”, через які користувачі Інтернета можуть безкоштовно дивитись телебачення по протоколу IPTV і нікому за це не платити.
Але це ненадовго. Провайдер, побачивши, що нагрузка на той чи інший медіа-потік ненормально зростає, закриває цю інформаційну дірку, і потік стає недоступним для безкоштовних нахлібників.
Хочете перевірити ? Необхідний плейлист знайдете в статті зі списком каналів, які безкоштовно транслюються в Інтернеті.
Нагадую, через такі “безкоштовні плей-листи” ви можете бачити деякі телевізійні канали, але гарантую, що не назавжди, а може, навіть ненадовго.

А тепер – принципове “хочу і буду“. Що робити, коли ви хочете “чесно дивитись телебачення через Інтернет”, але щоб нічого і нікому не платити, і щоб легально ?
Про вас подумали. Є і така можливість. Не дуже зручно, але є. В Інтернеті існує послуга “Over-The-Top Service“, називають “послуга ОТТ“. Дуже часто це послуга “відкрито, і для всіх”, також протокол OTT добре представлений в платному варіанті,

Поясню детальніше.
Багато телевізійних каналів, хоча не всі, можуть транслювати свій сигнал в Інтернеті через особистий сайт телеканала, і успішно це роблять. Протокол IPTV при цьому не потрібен, зображення може формуватись через протоколи RTMP, RTMPT, HTTP.
Нам, телеглядачам, дуже часто немає діла до того, по якому протоколу нам передаватимуть телевізійні канали на наш комп’ютер чи сучасний телевізор із SMART-функціями.
Де взяти компанію, яка би транслювала українські канали по протоколу OTT ?
Якщо ви живете не в Україні, то для вас доступна безкоштовна OTT-послуга із переглядом досить багатьох українських каналів через ua.mediacast.tv (є і платні пакети, тоді каналів багато). Для перегляду українських каналів від ua.mediacast.tv треба зареєструватись на цьому сайті, це можливо зробити через соціальні мережі.
А як бути тим, хто живе в Україні ?
У нас в Україні на теперішній час є компанії, через які можна легально, щоденно і завжди дивитись за помірну оплату багато телевізійних каналів, серед них практично всі українські, і ще багато пізнавальних, розважальних, спортивних, тематичних, еротичних каналів, деякі навіть з українським дубляжем. Які це компанії ?
MEGOGO.NET/UA
YOUTV.UA/UK
OMEGATV.UA
HMARA.TV
UKRAINSKE.TV
PROSTO.TV
SWEET.TV
Звісно, я міг дещо пропустити.
Неприємні особливості БУДЬ-ЯКИХ провайдерів телевізійних каналів по протоколу IPTV:
– час від часу (досить рідко) щось “заклинює” у них, і трансляції нема;
– регулярно то один, то інший канал “не показує”;
– все розраховано на людей, які вже багато років дивляться телевізор через IPTV-трансляцію, і “вже все знають”. Нічого не продумано під новачків, а тому для новачків корисно прочитати наступну інформацію:
а) чи ви хочете дивитись канали через медіа-приставку, чи через улюблений телефон, чи через телевізор, основа успіху в цій справі – потрібний файл зі списком каналів (PLAYLIST). Цей файл може бути аж в кількох форматах:
1. m3u8
2. m3u
3. enigma
4. kodi
5. Simple Smart (як правило, під Samsung, LG)
6. Spark
Абсолютна більшість медіаприставок чи IPTV-плеєрів для комп’ютера “ковтають” формат m3u.
б) цей файл може бути завантажений вами від вибраного IPTV-провайдера, але вам доведеться уважно вказати вашій медіаприставці, де саме цей файл лежить.
в) іноді доводиться кожен раз прочитувати цей файл з Інтернета, і в медіаприставці вказувати необхідну адресу в Інтернеті, тоді у вас немає ніяких шансів розставити телеканали в зручному для вас порядку.
г) майже нагадую. Крім потрібного файла зі списком каналів, вам потрібно самостійно вибрати програму-медіаплеєр, яка буде вам показувати телеканали. На біду, не всі медіаплеєри зроблені без недоліків і помилок. Вибрана вами програма-медіаплеєр може мати такі недоліки:
– Деякі канали йдуть без звуку, чи помітно “заклинюють”.
– При перемикані каналів нескінченно вискакує якесь “попередження”, а то й реклама, хоча канали показує.
– Іноді програма просто незручна в користуванні, доведеться пошукати іншу.

Не сумнівайтесь, будуть з’являтись інші компанії для трансляції телебачення в IPTV-форматі, треба лише пошукати їх в Інтернеті. На кожну компанію, яка хоче завелику ціну, будуть інші, з меншими цінами.

На теперішній час (хочеться вірити, що назавжди) оператор OTT-сервісу із сайтом  prosto.tv надає соціальний пакет українських телевізійних програм безкоштовно. Там досить багато каналів, це приємно, і справді працює. Ну, є незручності і недоробки, але працює.  Потрібно з їхнього сайта завантажити потрібний додаток-відеоплеєр, зареєструватись, і цей відеоплеєр починає показувати телебачення із соціального пакету. Дивитись телеканали можна як через комп’ютер, так і через медіа-приставку, чи телефон.

І нарешті, справді безкоштовне Інтернет-телебачення. Це зовсім не IPTV-телебачення, і не біда, якщо назви Інтернет-протоколів вам не знайомі. Дивитись деякі телевізійні канали можна, і безкоштовно, але обмежень багато.
По-перше, якість зображення вже не відповідає вимогам SD, чи HD, а відповідає вимогам “досить з вас і цього“.
По-друге, на кожному сайті треба по-інакшому добиратись до online-сигналу, іноді треба попробувати інший браузер (наприклад, відставити Firefox і перейти на Chrome), іноді через меню сайта треба пробувати різні “програвачі”, деякі сайти ще хочуть використовувати застарілий Adobe Flash Player, інші сайти вже не використовують цю технологію.
Не кожна медіаприставка “візьме” протокол HTML5, більше шансів дивитись це телебачення на комп’ютері, або на дорогій, досить універсальній медіа-приставці.
Я попробував пошукати в Інтернеті сайти українських телевізійних каналів, які транслюють свій сигнал on-line в інтернеті, і безкоштовно.
Немало каналів познаходив, вони також представлені в статті зі списком каналів, які безкоштовно транслюються в Інтернеті.
Не знайшов офіційної безкоштовної трансляції On-line багатьох каналів: Новий канал, СТБ, К2, Ентер-фільм, Індиго, Мега, НЛО. Мабуть, погано шукав. Якщо у когось більше інформації по безкоштовній трансляції наших каналів, то напишіть мені в коментарях чи на форумі, я додам до таблиці.
Зрозуміло, що на деяких сайтах, доки доберешся до самої ON-LINE трансляції, доводиться подивитись ще кілька секунд додаткової дебільної реклами. Рекламісти вірять, що від примусового перегляду їхньої реклами їм якась користь, замість ненависті. Нехай вірять, саме вони оплачують безкоштовну трансляцію телевізійного зображення.

Щоб мені і вам легше було шукати, на сайти телевізійних каналів зверху “сідають” сайти-паразити. Дуже корисні паразити, наприклад, на початку 2018 року успішно працював такий собі XITTV.NET, він давав дуже багато українських каналів. Забудьте, не довго музика грала ! Він то пропадає, то знову оживає. Багато каналів блокують свою трансляцію через не свої сайти. Поки що є подібний “паразит” із набридливою рекламою, який також дає в прямій трансляції немало українських каналів, називається він TVUA.BIZ і також подібних сайтів ще можна немало знайти в Інтернеті. Я би ще пошукав по Інтернету інших, додаткових “роздавачів” телебачення за помірну плату.
НЕ ЗАБУВАЄМО ! Якщо ви не бачите телевізійну картинку на комп’ютері улюбленим експлорером, ви зможете побачити цей сигнал іншим експорером. Наприклад, звична вам “Firefox” чи “Opera” не показує, а “Google Chrome” показує, або навпаки.

Для тих, у кого дуже мобільний Інтернет, нагадую: година телевізійного перегляду “з’їдає” не менше 200 Мбайт трафіку.

Ось таке воно, не занадто зручне і не занадто комфортне “Інтернет-телебачення”. Але добре знаю, що і воно комусь може знадобитись, когось зможе виручити, коли інші джерела TV-сигналу недоступні.
Дякую за увагу.

Пропоную також набір статей на “загально-телевізійну тему”

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)