Тюнери для прийому цифрового телебачення DVB-T2

Ми не продаємо тюнери ! Ми описуємо тюнери і їх характеристики, щоб ви не купили те, що вам не треба ! Щоб не заплатили завелику ціну.
Також в статті є інформація про прошивки для деяких застарілих тюнерів та інструкції користувача.

Популярна торгова назва “ресивери” або “тюнери” для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. Ви читаєте інформацію про тюнери Т2, серед яких можуть випадково зустрітись тюнери з непотрібним кодуванням Irdeto.
Кодування цифрового ефірного сигналу в Україні вже давно відмінене.

Анонс статті:
– загальна інформація про тюнери і про цифрове ефірне телебачення;
– рекомендації для вибору тюнера;
– запитання і відповіді;
– прошивки тюнерів: правда, неправда і чутки;

Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2.
Я цю фразу повторюю в кожній своїй статті на тему Т2, щоб ви не забули.
Продовжуємо.

Головне запитання більшості читачів: Навіщо цей тюнер Т2 ? Навіщо це “підключення до Т2” ?
Коротка відповідь: ми всі почнемо з часом дивитись не звичне ефірне аналогове, а ЦИФРОВЕ ефірне телебачення. Ми ВСІ, хто дивився аналогове ефірне телебачення, перейдемо на ефірне цифрове, бо ефірне аналогове буде відключене. Як ми це зробимо ?
Хто не буде міняти якийсь свій телевізор і свою якусь антену, яка десь розміщена, або біля вікна, або на бвлконі, або біля хати, той купить цифровий тюнер Т2, підключить до телевізора, трохи поморочиться з настройкою тюнера,  і почне дивитись з тої самої антени цифрове ефірне телебачення, близько 30 каналів, якісно і безкоштовно.
Хто має трохи більше грошей, той під це діло купить сучасний телевізор, який сам, без тюнера, приймає цифровий сигнал Т2, трохи поморочиться з настройкою телевізора,  і почне дивитись цифрове ефірне телебачення. Близько 30 каналів, якісно і безкоштовно.
Це і є “підключення до Т2”.
Коли почати це “підключення” ? Можна й сьогодні, а можна завтра, або через кілька днів.
ВЖЕ МОЖНА ПЕРЕХОДИТИ НА ЦИФРОВЕ. ВОНО ДЛЯ ВАС ПРАЦЮЄ.
Хто не бажає відмовлятись від платного кабельного або від супутникового телебачення – це ваш вибір, ніхто нікого не заставляє переходити на безкоштовне ефірне цифрове.
Хто дивиться телевізор “на якусь свою антену” і не хоче нічого міняти, той почне переходити на цифрове ефірне телебачення на другий день після того, як аналоговий сигнал буде відключено.

Один абзац недавньої історії. 10 вересня 2014 року компанія “Зеонбуд” після неодноразових попереджень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення  почала, нарешті, вимикати  кодування телевізійних каналів, які транслюються в Україні ефірним цифровим телебаченням Т2. Зрозуміло, що від цієї компанії слід чекати ще багато проблем і неприємностей.
Після остаточного вимкнення кодування 1 січня 2015 року телевізійний сигнал Т2 можна приймати БУДЬ-ЯКИМИ тюнерами чи телевізорами, здатними приймати ефірний сигнал DVB-T2. Ці тюнери значно дешевші від тих “дуже сертифікованих” з вбудованим декодером Irdeto Cloaked, а цифровий сигнал в Україні доступний, безкоштовний і некодований сьогодні, завтра і завжди. Декодування Irdeto Cloaked, яке було обов’язковим при режимі Януковича, тепер непотрібне, і тюнер, який має такий декодер, не кращий від тюнера, який цього декодера не має.

Далі в статті описуються  цифрові тюнери для прийому цифрового телебачення Т2. Порівнювати їх характеристики – не дуже важлива тема, бо експлуатаційні характеристики тюнерів дуже подібні, хоча, звісно, трохи відрізняються.
Дуже важливо те, що вибір тюнера майже не покращить і не погіршить прийом цифрового телевізійного сигналу. Тюнери більш-менш подібні за своїми характеристиками, тому я уточнюю: для вас важливими є експлуатаційні характеристики тюнера, а не чутливіть радіочастотної частини тюнера. Достатньо, щоб тюнер був розрахований на прийом цифрового телевізійного сигналу в стандарті DVB-T2 .Всі інші функції тюнера – за вашим бажанням. Дорожчий тюнер – більше функцій.

Дехто вже заперечує, мовляв, десь на форумах навіть обговорюються теми, який тюнер краще приймає, який гірше. Нехай обговорюють ! При достатньому антенному сигналі всі тюнери нормально показують. При поганому антенному сигнал бувають ситуації, коли “один тюнер ще трохи показує, а інший вже ні”. В такій ситуації краще зайнятись антеною, а не вибором, який тюнер трохи чутливіший.
У користувачів цифрового ефірного телебачення завжди є деяка кількість популярних запитань. Відповіді на деякі запитання також є в статті.

В статті представлені також інструкції до деяких тюнерів і інформація про програмне забезпечення (прошивки пам’яті). Для тих, у кого вже виникло запитання “Що таке прошивка тюнера і навіщо вона потрібна ?” відразу відповім.
В тюнері є мікросхема, яка є “мозковим центром” цього тюнера, ця мікросхема керує тюнером. Мікросхему цю прийнято називати “контролер”, хоча дехто може називати “процесор”. Контролер працює по своїй розробленій людьми мікропрограмі, і в цій мікропрограмі можуть буде недоробки, недоліки. Тому ця мікропрограма так зроблена, що вона може через USB-вхід в тюнері прочитувати свою нову, покращену версію, і замінювати працюючу версію на нову. Таку заміну мікропрограми в жаргоні називають “чіпування”, або “перешивка програми”, або “прошивка програми”, та й сам новий варіант програми називають “прошивка”. Запевняю вас, що сучасні тюнери не потребують оновлення своєї програми, вони і так нормально працюють.
Так, але чому потрібно “прошивати” супутникові тюнери ?
Вибачте, це різні речі, які називаються одинаковим словом “прошивка” Абсолютна більшість супутникових каналів є закодованими, для того, щоб глядачі чесно платили власникам каналів за перегляд цих каналів. Але не в Україні. У нас існує досить велика мережа злодіїв, які купують один у другого крадені коди від платних каналів, і за невеличку ціну пакети цих крадених кодів зашиваються в супутниковий тюнер, і тюнер починає “безкоштовно” показувати всі ці канали, але не назавжди. Коди час від часу міняються, канали один за другим стають “заблокованими”, і потрібно знову “прошивати” тюнер новими краденими кодами.
Чому таке популярне “прошивання” супутникових тюнерів ? А ви самі порівняйте ! Або завантажити з Інтернета довжелезну таблицю кодів, і пів-дня вручну вводити ці коди, або здатись на милість місцевого “майстра”, який за кілька десятків гривень завантажить в тюнер “прошивку” через комп’ютер, і це займе кілька хвилин.
Нічого цього не потрібно для ефірної цифрової трансляції. Ефірні канали транслюються відкрито, ніякого додатковаго “кодування”. Є можливість навіщось “перепрошити” саму мікропрограму вашого ефірного тюнера Т2, від нового варіанту програми ні користі, ні шкоди. І попередній варіант програми для тюнера нормально працював, і наступний буде працювати.
Тому ігноруємо якесь “перепрошивання” ефірних тюнерів.

Нагадую, що в цій статті ми з вами не говоримо про кабельне телебачення, а лише про ефірне телебачення, яке ми приймаємо на якусь антену, хтось навіть на кімнатну антену, але краще – на зовнішню ефірну антену. Ті, у кого кабельне телебачення, читають  тут .

Загальні рекомендації для телеглядачів, які хочуть дивитись цифрове ефірне телебачення Т2

1. Тюнер в магазинних списках може називатись “ресивер” чи “ресівер”. Це не є помилкою, англійське слово “receive” (ресів) значить “приймати”, а слово “tune” (тюн) – “налаштовувати”. Найпростіші тюнери вміють обробляти телевізійний  сигнал DVB-T2 і DVB-T, інакше кажучи, показувати нам “телебачення Т2”. Трохи складніші і дорожчі тюнери можуть також обробляти сигнал DVB-C (показувати цифрове кабельне), ще складніші і дорожчі можуть також брати сигнал з Інтернета по протоколах IPTV, WebTV (показувати відео з Інтернета).
Ні один з тюнерів не показує заодно і аналогове телебачення. Пам’ятаємо, що воно буде відключене.
2. По-перше, є значні перекоси в цінах, а значить, більш сучасна модель тюнера з більшою кількістю функцій і кращими характеристиками може коштувати так само, або навіть дешевше від більш старих моделей інших виробників.
По-друге, пам’ятайте, що між словами “магазин” і “порядність” немає нічого спільного. Наприклад, одночасно продається безнадійно застарілий тюнер Strong SRT8501 за ціною 36$ і значно кращий Openbox T2-02M HD або World Vision Premium T2/C (з вбудованим радіочастотним модулятором і функцією запису) за ціною від 20$, а також який-небудь із лінійки World Vision …. (також з функцією запису, а також з можливістю також показувати IPTV, WebTV, DVB-C) за 12-13$. Коментарі не потрібні.
3. Якщо ви вибираєте один з варіантів: купити новий телевізор з вбудованим тюнером Т2, або до існуючого у вас телевізора купити тюнер, то:
– перший варіант зручніший і дорожчий.
– якщо там, де ви живете, телевізійний сигнал досить слабкий, то окремий тюнер, доданий до телевізора, може забезпечити трошки більшу чутливіть, але ця різниця незначна. Чутливість найкраще збільшується з допомогою хорошої, правильно виставленої антени, хоча я підтверджую, що від одного і того самого антеного сигналу більш сучасний тюнер буде показувати нормально, а інший, більш застарілий тюнер, або просто не дуже удачний тюнер, буде показувати лише надпис “відсутній сигнал” або зображення буде іноді пропадати.
Це не тому, що один тюнер кращий від іншого ! Це тому, що антенний й сигнал у вас недостатньо хороший.
4. Чи має ваш телевізор відеовхід для підключення тюнера чи DVD-плеєра чи відеомагнітофона ? Якщо не має, то не робіть з цього проблему, ви можете купити тюнер з вбудованим радіочастотним модулятором (ВЧ-модулятор, або RF-модулятор, або RF-out), і дивитись цифрове телебачення через антенний вхід вашого телевізора. Якщо тюнер у вас вже є, а відеовходу в телевізорі немає, до тюнера можна докупити окремий радіочастотний модулятор, цей варіант трохи гірший, бо якісні модулятори слабо представлені на нашому ринку. Можна навіть вмонтувати в неновий телевізор відеовхід.
Додаткова можливість тюнера із ВЧ-модулятором: ви можете бачити дублююче зображення на іншому телевізорі, і той телевізор може бути досить далеко від тюнера. Не всім це потрібно, але дехто хоче. Дивиться, наприклад, телеглядач свій телевізор в спальні, але коли кілька хвилин буде на кухні, хоче дивитись те ж саме. В таких випадках один із телевізорів підключається через відеовхід телевізора, а до антенного входу іншого телевізора підключається сигнал з ВЧ-модулятора телевізійного тюнера Т2. На обох телевізорах однакове зображення.
5. Саме головне – не те, який тюнер ви купите, а те, на яку антену будете вести прийом телевізійного сигналу, а також для антени є важливою фраза “де саме ви розмістите вашу антену”. Стаття про антени знаходиться  ОСЬ ТУТ .
6. Якщо ваш телевізор має відеовхід HDMI, то тюнер краще підключити до телевізора через відеовхід HDMI, а не через якийсь інший відеовхід. Це не обговорюється. Так краще. Чіткість зображення буде трошки вищою, і це добре. Також зникне проблема, коли при відтворенні з флешки деяких (не всіх) відеофайлів немає звуку, і це також непогано Правду кажучи, може виникнути ще одна тимчасова невеличка проблема. Деякі (китайські, звісно) тюнери досить нормально працюють, доки вони передають вихідний сигнал через роз’єми RCA чи SCART, але починаються заскоки після підключення через HDMI. Ця невеличка тимчасова проблема легко вирішується пониженням роздільної здатності сигналу, який передається через HDMI, це робиться через меню тюнера. Більш детально про інтерфейс HDMI можна почитати ТУТ. 
7. Якщо ваш телевізор розуміє стандарт DVB-T2, то тюнер вам навіть не потрібен, прийом цифрових ефірних каналів будете вести самим телевізором. Підтверджую, що телевізор, який сам, без тюнера, приймає сигнал DVB-T2, потребує трошки кращого антенного сигналу, ніж сучасний тюнер Т2.
При нормальному антенному сигналі – ніякої різниці.
8. Купуючи в магазині тюнер, не слухайте порад дурних продавців про антени. Прочитайте про антени ще до того, як підете в магазин.
9. Деякі телеглядачі звертають увагу на таку неприємність: на звичайному телевізорі з пропорціями екрану 3:4 деякі канали транслюються “стиснутими” справа і зліва, а на сучасному телевізорі з пропорціями 16:9 деякі канали розтягнуті в сторони, і обличчя людей занадто широкі. Справа в тому, що йде поступовий перехід на формат телевізійної трансляції з пропорціями 16:9, абсолютна більшість каналів вже перейшли на цей формат, але деякі ще не перейшли. Саме на цих каналах ви бачите на сучасному телевізорі трохи розширене зображення. Цього неприємного ефекту немає, якщо ви дивитесь зображення для формату 16:9  на телевізорі з такими самими пропорціями екрана. Наприклад, ви бачите таке зображення:


А якщо ви дивитесь кінескопний телевізор, зображення вже буде таким:


Щоб вас не дратувало таке звужене зображення, для вас підготовлений приємний сюрприз. Ви можете в вашому цифровому тюнері, або в телевізорі, поставити формат вихідного відеосигналу не 3:4, і не 16:9, а Letter Box (в деяких тюнерах Letterbox), і ви з приємним здивуванням побачите, що на вашому телевізорі з форматом екрану 3:4 вже немає цифрових “звужених” телевізійних каналів. Зображення стане ось таким:


10. Відеосигнал із тюнера на телевізор передається із того роз’єма, який конструктивно передбачений в конкретній моделі тюнера. Може бути роз’єм типу “скарт” (SCART), або “тюльпан” (RCA), в багатьох моделях тюнерів також присутній сучасний роз’єм HDMI.
Якщо у тюнера, який ви хочете купити, вихідний сигнал передається через роз’єми RCA (тюльпан), а у вашого телевізора роз’єм від відеовхід типу SCART, то не робіть з цього проблему. Ви можете купити ось такий простенький перехідник “тюльпан-скарт”, і проблема буде вирішена.


Але пам’ятайте: є перехідники “тюльпан вхідний, скарт вихідний”, вам саме такий треба, а є перехідники “скарт вхідний, тюльпан вихідний”, з таким перехідником ви зображення не одержите. Є також більш універсальні перехідники, з перемикачем “вхід-вихід”, вони гарантовано годяться для використання, якщо із роз’єма “тюльпан” вам треба передати сигнал на “скарт”. Словом, виробники роблять все, що вам треба.
11. Якщо вам не вдається безпроблемно і якісно приймати цифрове ефірне телебачення Т2, то з ймовірністю 99.99% ваш телевізор чи зовнішній тюнер ні в чому не винуваті. Не вигадуйте, що “треба чутливіший тюнер”. Просто вам треба зайнятись антеною. Так дешевше і краще.
АНТЕНА – найбільш ефективний спосіб добитись нормального прийому цифрового телебачення. Читайте  про антени   і робіть висновки.
12.  (Пункт 12 читають лише любителі Інтернета). Пам’ятайте, що ні один тюнер “не дає вихід в Інтернет”. Деякі тюнери мають доступ до YouTube та деяких інших медіа-ресурсів Інтернета, наприклад, IPTV, WebTV, ЯКЩО У ВАС ВЖЕ Є ІНТЕРНЕТ. Такий тюнер може показувати вам відео з Ютюба, чи відео по протоколу IPTV, але тюнер не забезпечить для вас підключення до Інтернету. Найчастіше тюнер підключається до вашого домашнього роутера Інтернета не з допомогою кабеля, а через радіоканал WiFi. Найчастіше глядач не задоволений швидкістю прийому відео з Інтернета через WiFi, але буває, що пощастить, і швидкість нормальна.
В деяких недорогих моделях тюнерів доступ до медіа-ресурсів Інтернета дуже обмежений, хоча про ці обмеження нічого не написано в інструкції до  тюнера.

Отже, починаємо знайомитись з тюнерами. Починаємо з дешевих тюнерів.

Нові моделі тюнерів для телебачення Т2 з’являються надзвичайно швидко, більшість цих тюнерів досить дешеві, їх ціна приблизно по курсу 12-13 доларів США. Пошук в Інтернеті відразу виводить на більш дорогі моделі з такими самими або гіршими характеристиками, тому не варто шукати тюнери в тих магазинах, які при пошуку в Інтернеті завжди на перших місцях. Також не варто вірити рекламі про чутливі, адаптовані, спеціалькі, але при цьому кімнатні, а тому нічого не варті антени.
Я повторююсь ! Я пишу це в статті кілька раз ! Я роблю це в різних статтях ! Навіть не надійтесь на хороший прийом від кімнатної антени !
Продовжую про тюнери. Нагадую, що не назва тюнера є важливою, а важливі його експлуатаційні характеристики. Ось деякі важливі для вас параметри:
– Потрібен стандарт DVB-T2 або DVB-T / DVB-T2. Стандарти DVB-T або DVB-C не проходять, а тому, чи тюнер підтримує їх, чи не підтримує, не важливо. Звісно, стандарт DVB-C корисний для кабельного телебачення, якщо ваш кабельний провайдер дає вам цифровий сигнал. Кабельний цифровий сигнал від провайдера в вашому будинку може бути закодований, а деякі тюнери, щоб дешевше було, не мають картоприймача для карточки декодування.
USB-вхід в тюнері. Це забезпечує відтворення відеозаписів з флешки і в багатьох випадках – запис телепередачі (цікавий фільм чи спортивна подія чи ще що-небудь) на флешку. Комусь корисна річ, а комусь не треба. Хто хоче з допомогою тюнера дивитись фільм з Інтернета і при цьому його записувати, тому доведеться пошукати тюнер із двома роз’ємами USB, такі тюнери є.
– Якщо є можливість запису телевізійної передачі на флешку, вставлену в роз’єм USB, то в характеристиках тюнера будуть присутні функції “PVR, time-shift“. Термін  PVR (personal video recorder) означає “пристрій для індивідуального відеозапису”, а time shift – це “зсув часу”, можливість подивитись телепередачу пізніше.
– Дублюючий антенний вихід (LOOP-вихід). Це корисно для передачі антенного сигнала на кілька тюнерів. Сигнал з антени можна подати на один з тюнерів, а з антенного вихода цього тюнера той самий сигнал можна подати на інший тюнер. Є також максимально здешевлені тюнери без антенного виходу. А є тюнери, в яких вихід LOOP працює дуже погано, дає ослаблений сигнал, і лише в дециметровому діапазоні.
– Підтримка звукового стандарту AC3. Без цього стандарту відтворення деяких відеозаписів з флешки буде йти без звуку. Відтворення тих самих відеозаписів буде йти зі звуком, якщо тюнер підключений до телевізора через вхід HDMI.
Зауваження: іноді рівень звуку в стандарті AC3 буде нижчим, ніж хотілося б, а іноді, якщо в фільмі, який ви дивитесь з флешки, використовується система звуку Dolby 5:1, голоси героїв фільму (тобто головний звуковий канал) можуть бути трохи притишеними, в порівнянні з фоновими звуками в фільмі (додаткові звукові канали).  Наприклад, двоє героїв фільму йдуть, розмовляють, але тупають ногами так само голосно, як розмовляють. Не бійтеся, такі ненормальності зі звуком трапляються дуже рідко.
– Корисний вихідний формат зображення LetterBox, який вам пригодиться, якщо будете дивитись телебачення на старому кінескопному телевізорі. Деякі, максимально здешевлені тюнери, не мають переключення вихідних відеоформатів.
– Блок живлення – зовнішній чи внутрішній. І той, і інший мають свої переваги. Загальна закономірність така: тюнери із зовнішнім блоком живлення трошки краще приймають слабкий, зашумлений антенний сигнал. Тюнери з вбудованим блоком живлення зручніші в користуванн, хоча для тюнерів із зовнішнім живленням 5 Вольт можна замість блока живлення хитро використати USB-вихід телевізора. Тоді тюнер сам вимикається при вимкненні телевізора
– Можливість передачі живлення на антену. Дуже корисно, якщо у вашій місцевості слабкий ефірний сигнал, і до антени потрібен антенний підсилювач. Деякі тюнери не мають цієї функції, і про це може бути не написано в рекламному описі тюнера в магазині чи на сайті в Інтернеті.
 – Автоматичний і ручний пошук програм – ну, звісно, така функція є, причому завжди.
 – Electronic Program Guide (EPG) – можливість переглядувати програму телепередач. Як правило, зарезервовано пам’яті на тиждень наперед, але кожен канал дає цю інформацію по-своєму.
– Додаткові функції мультимедіа, для них потрібен Інтернет. Комусь важливо дивитись фільми з Інтернета, а комусь достатньо телебачення. Магічний надпис YouTube в характеристиках тюнера аж ніяк не означає, що ви зможете дивитись відео з Інтернету без проблем.

Позитивні характеристики багатьох тюнерів:
Надійність, споживання дуже малої потужності (можна не боятись, що електролічильник багато накрутить, навіть якщо не вимикати тюнер роками), міцність до ударних нагрузок (випадково впаде – не біда), є кращі можливості, порівняно з сучасними телевізорами, для настройки на канали в умовах слабкого антенного сигналу.
Негативні характеристики більшості тюнерів:
У деяких тюнерів невисока чутливість інфрачервоного приймача (для перемикання каналів доводиться направляти пульт точно на тюнер, це трохи дратує). При цьому деякі сучасні тюнери не мають цього неприємного недоліка.
забагато кнопок на пульті (випадково на якусь натиснув, і не знаєш, куди зникло зображення);
не виділені збільшеним розміром кнопки перемикання каналів, гучність та вимкнення;
є проблеми і “заскоки” з сортуванням каналів; (тут значну негативну роль вносить компанія “Зеонбуд”, але на теперішній час ця неприємність вирішена, далі в статті детально описано),
деякі тюнери при слабкому, неякісному антенному сигналі не лише погано показують, а ще й “зависають”, доводиться вимикати їх з розетки і знову вмикати. Дуже незручно ! На щастя, це лише при слабкому антенному сигналі, і лише в деяких моделях.
Додатково про цей неприємний ефект: зображення на тюнері зникає, або завмирає, і далі тюнер практично не слухається пульта, “тюнер зависає”.  Це буває лише при неякісному антенному сигналі, і лише для деяких моделей тюнерів. Лише в деяких рідкісних випадках виручає “покращена, більш сучасна прошивка тюнера”, і дуже надіятись на неї не треба, але треба знати, що кращий сигнал з антени покращує ситуацію,  і ця проблема не проявляється. Значить, знову займаємось антеною і місцем розміщення антени;
ті тюнери, які заодно вміють показувати IPTV-телебачення, підключаються до мережі Інтернет через адаптер WiFi, а значить, великі шанси, що зображення від IPTV-сигнала буде “гальмувати” або “заклинювати”. Добре, що IPTV-телебачення через тюнери для ефірного прийому цікавить не всіх, абсолютна більшість глядачів через тюнер для ефірного телебачення дивляться лише ефірне телебачення;
якщо ви дивились, наприклад, якусь телевізійну передачу через Інтернет, по протоколу IPTV, потім вимкнули тюнер, а потім ввімкнули, то, як правило, доводиться знову налаштовувати канал IPTV. Досить незручно. Пам’ятайте, що Інтернет-перегляд в тюнерах Т2 є лише додатковою функцією, а тому є обмеження і незручності. Доводиться вимикати лише телевізор, і не вимикати тюнер.
додаткова незручність в тому, що при перегляді телебачення глядач користується відразу двома пультами, від тюнера і від телевізора. Пультом від телевізора треба вмикати і вимикати телевізор, а пультом від тюнера перемикають канали і регулюють гучність.
Телеглядачі, які дуже люблять комфорт, купують собі універсальні пульти з функцією “навчання”, таким пультом можна одночасно керувати і телевізором, і тюнером. Крім того, такий пульт можна запрограмувати, щоб діяли лише кнопки перемикання каналів, гучності і вимкнення, і неможливо випадково натиснути “щось не те”.
Телеглядачі, які люблять ще більший комфорт, ще й не таке витворяють ! До пульта тюнера можна вмонтувати радіоподовжувач, який можна додати до будь-якого пульта, тоді пульт не треба направляти в сторону телевізора. Таким пультом можна керувати тюнером з іншої кімнати, або з іншого поверху на власній дачі. Радіоподовжувач можна купити, але для монтажу радіоподовжувача в пульт потрібні деякі знання з електроніки.

Зараз поділю всіх читачів на дві групи.
У першої групи читачів не вдається налаштувати тюнер на канали. Вам  сюди.
Друга група ще не купила тюнер. Читаємо далі.

Отже, під необхідні вам експлуатаційні параметри підбираєте собі тюнер. Пам’ятайте, що тюнери з вбудованим, непотрібним тепер декодером IRDETO значно дорожчі. Дуже надіюсь, що вони остаточно зникли з торгової мережі.
Які тюнери є в продажу ? Ось деякі назви на 2018 рік:

Назва тюнера Процесор Додаткові можливості
Eurosky ES-11 Mstar 7T01
Eurosky ES-15 GX3235S AC3, Internet
Eurosky ES-3010
Eurosky ES-3011
Eurosky ES-3015D AC3
Geniatech MyGica PT360 USB-тюнер
Geniatech MyGica T230C USB-тюнер
Gold Star GS-8830HD Mini
Lorton T2-10HD Internet
Lorton T2-12HD LED IR AC3, Internet
Lorton T2-18HD Internet
OpenFox T2-Mini Mstar 7817
Openbox T2-02M HD NT78316M AC3, RF-модулятор
Openbox T2-04 NT78316M
Openbox T2-05S  AC3
Openbox T230C Hi3798MV100 DVB-C, Для комп’ютера, смартфона,…
Q-Sat Q-148 GX3235 Internet
Prowest PW-2017
Roks RKS-T2IRHD Mstar 7T01
Roks RKS-T202HD Ali M3821 AC3
Romsat T2 Ultra Неякісний, проблемний
Romsat T2020
Romsat T2050 Plus
Romsat T2090
Romsat TR-0017HD
Simax VA2103HD
Simax HDTR F2
Simax HDTR F3
Simax T2 RED HD Інтернет
Sat-Integral 5051 T2 NT78306 .
Satcom T310 Mstar 7T01
Satcom T320 Mstar 7T01 Internet
Satcom T405 GX3235 Internet
Satcom T530 T2 GX3235 AC3, Internet
SkyPrime H T2 Mstar 7T01
SkyPrime V T2 Mstar 7T01
SkyTech 157G
Strong SRT-8202 Ali M3821
Strong SRT-8204
T2BOX-250iD Internet GX3235 AC3, DVB-C, Internet
T2BOX-257iD Internet GX3235 AC3, DVB-C, Internet, два порти USB
T2mini Mstar 7T01
Tiger T2 IPTV GX3235 Internet
U2C T2 HD Internet GX3235 AC3, DVB-C, Internet
UClan T2 HD Ali M3821
UClan T2 HD SE Internet GX3235 AC3, Internet
World Vision Premium Ali M3821 RF-модулятор, AC3, DVB-C, Internet. Багато недоробок, іноді перегрівається
World Vision T56 Mstar 7T01
World Vision T57D Ali M3821 AC3
World Vision T57M Ali M3821 AC3
World Vision T59D Montage A21 AC3, Internet
World Vision T60M Ali M3821
World Vision T61M Ali M3821
World Vision T62A GX3235S AC3, DVB-C, Internet
World Vision T62D GX3235S AC3, DVB-C, Internet
World Vision T62M GX3235S AC3, DVB-C, Internet
World Vision T63M Ali M3821
World Vision T70 Ali M3821
World Vision T126 Mstar 7T01
World Vision T129 M88CT6000

World Vision T62D і T62M не ідеальні, але досить універсальні тюнери, в них доступні також медіа-функції Інтернета і прийом кабельного телебачення, все з незначними недоліками. Досить розумний компроміс між ціною і можливостями.
Пояснення до таблиці:
Колонка “Процесор” не всюди заповнена, і не є дуже важливою. Перевірено, що на 2017 рік дуже добре показав себе процесор GX3235S, він швидкий і не дуже гріється. Інші процесори, не сумнівайтесь, також виконують свлю функцію.
Надпис в правій колонці “Internet” не означає “чудово і безпроблемно все, що є в Інтернеті”. Насправді доступ до медіа-ресурсів Інтернета в усіх моделях трохи обмежений, і може мати проблеми, залежно від провайдера Інтернета і везучості покупця тюнера.
Надпис “USB-тюнер” означає, що цей тюнер може передавати зображення на комп’ютер через порт USB, і не має звичного відеовиходу.
В списку перераховані лише відносно дешеві моделі.
Практично всі моделі можуть записувати на флешку і читати з флешки відеофайли.
Не всі з них, і це видно з таблиці, розуміють кодек AC3, він корисний при відтворенні деяких відеофайлів з флешки чи з Інтернета. Не всі з них розуміють також стандарт кабельного телебачення DVB-C. А ті, що розуміють, дуже часто приймають кабельний цифровий сигнал досить погано, і створюють телеглядачеві немало проблеи і незручностей, при цьому (це дивує) нормально приймають ефірний цифровий сигнал.
Не всі з них мають, крім антенного входу, ще й дублюючий антенний вихід. Такий вихід корисний, якщо треба передати антенний сигнал ще й на інший тюнер чи телевізор.
Більшість з них не має вихідного RF-модулятора, цей модулятор дуже рідко потрібен, але він потрібен, якщо телевізор не має відеовходу.
Іноді ваші витрати не обмежуються ціною тюнера. Наприклад, якщо ви захочете тюнером переглядати відео з Інтернета, то доведеться докупити WiFi-адаптер, хоча в інструкції до тюнера скромно написано: WiFi – присутній.
Також в тюнері може бути дивний роз’єм для IR-адаптера (інфрачервоний адаптер). Невже не досить вбудованого інфрачервоного датчика, який приймає сигнали від пульта ? Рекламщики пишуть, що “можна тюнер сховати, а він все одно буде слухатись команд з пульта”. Начебто так, але IR-порт має ще одну функцію: до нього можна підключити модуль радіоподовжувача, тоді тюнером можна управляти навіть з іншої кімнати, чи з іншого поверху у кількохповерховій хаті. Але інший модуль радіоподовжувача вставляється в пульт, і тут без практичного досвіду не обійтись.

Отже, вибираєте тюнер не по назві, а по необхідних вам функціях, а також враховуєте, чи є ця модель в продажу саме у вашому населенму пункті, чи доведеться замовляти доставку поштою.
Особисто я виділяю на 2018 рік два останні, T62D і T62M, в умовах неякісного антенного сигналу вони ведуть прийом трошки краще, ніж багато інших моделей. Що стосується прийому з Інтернету, чи прийому кабельного сигналу, то тут ще дуже багато недоробок.

Виробник всього перерахованого добра – навіть не сумнівайтесь, Китай.

Вибирати доведеться вам, довго і уважно, щоб не пропустити корисну для вас властивість тюнера, або не заплатити зайве за функції тюнера, які вам не потрібні. Навіть не надійтесь на розумну пораду усміхненого дурачка-менеджера в великому торговому залі “супер-дупер-гіпер-маркета”. Ваш домашній папужка знає більше про електроніку, ніж це брехливе бидло.

Ознайомимось наугад з кількома моделями.

Тюнер   Eurosky ES-3010

Технічні та мультимедійні характеристики цього та всіх інших тюнерів перевірено, вони пристойні. Більш нові моделі, як правило, мають трохи кращі характеристики.

Відхиляємось від теми. Тюнери мають запис на флешку, а також функцію “time-shift” (тайм-шіфт). Можливо, ця функція вам не знайома, тому розказую. Дивитесь ви, наприклад, якусь цікаву передачу, і тут вам треба хвилин на 10-15 кудись піти. Пропустите цей кусок передачі ? Ні, просто ввімкнете функцію “time-shift” і кудись підете, а коли прийдете, передача для вас продовжиться З ТОГО САМОГО МІСЦЯ, коли ви ввімкнули цю функцію.
Нічого особливого, але приємно.

Приємна особливість деяких тюнерів: серед форматів звуку вже є формат AC3. Це значить, що зникли проблеми з відсутністю звука при програванні ДЕЯКИХ відеофайлів з FLASH-пам’яті. Зрозуміло, що не для всіх користувачів є важливим програвання відеофайлів з флешки, тому ця особливість тюнера не всіх цікавить.

Продовжуємо. Тюнер  World Vision T34, або T37

Всім бажаючим: Інструкція користувача для World Vision T37


Тюнер  World Vision T53

Звичайний тюнер, працює, і добре, що працює.

Додаткова лінійка подібних тюнерів
World Vision 
T34A, T34i, T35, T37, T38, T55, T55D, T60M, T126, T56, T57D AC3, T57M, T70, T62D, T62M

Що й казати, World Vision випускає багато. Технічні та мультимедійні характеристики: пристойні. Можливий запис на FLASH-пам’ять (на флешку).

Тюнер  U2C T2 HD Plus

Тюнер також розуміє звуковий формат AC3.

Тюнер з  радіочастотним модулятором
(ВЧ-модулятором) 
Openbox® T2-02M HD

Не всім користувачам потрібен вбудований радіочастотний модулятор (RF-out), але він корисний, якщо ваш телевізор не має відеовходу, або відеовхід зайнятий для іншого джерела телевізійного сигналу (наприклад, це може бути DVD-плеєр).
До речі, ви прочитали термін “ВЧ модулятор (RF-out)”. Не сумніваюсь, що ви знаєте, що це таке, але краще я ще раз розкажу.
Стара пісня про головне. Ваш телевізор, можливо, не має відеовходу.
Починаємо курс лекцій “Радіочастотні сигнали”. Студенти вивчають два семестри, але ми з вами укладемось в один абзац. В звичайному аналоговому телебаченні кожен телевізійний канал транслюється в модульованому вигляді на якійсь своїй досить високій частоті, частота складає сотні MHz (мегагерц). Не важливо, що таке мегагерц, але частота висока. А вже готовий зформований телевізійний сигнал займає частотну полосу приблизно від 0 до 6 MHz, самі бачите, що частота досить низька, такий відеосигнал можна передавати звичайним низькочастотним кабелем. Ще два кабелі потрібні для лівого і правого канала звука, або один кабель для звуку. Так що майже кожен телевізор має відеовхід, на який подається зформований низькочастотний відеосигнал, а також аудіовхід для звуку.
Майже кожен телевізор має такий відеовхід, але в вашому телевізорі такого відеовходу може не бути. Не біда ! Якщо ви придбали тюнер із вбудованим ВЧ-модулятором, такий тюнер, крім стандартного відеосигналу, формує також модульований високочастотний варіант того самого відеосигналу. Такий модульований сигнал ви без проблеми подаєте на антенний вхід вашого телевізора, а сам телевізор налаштовуєте на частоту цього модулятора, так само, як ви налаштовували телевізор на частоту якого-небудь телевізійного канала.
Подивіться на задню панель якого-небудь тюнера. Я наугад взяв якусь модель.

Дивимось на роз’єми, зліва направо:
– антенний вхід. Сюди підключаємо антену.
– вихід радіочастотного модулятора (ВЧ-модулятора), там надпис “RF-out“. Якщо ви бачите дуже подібний роз’єм, але там надпис “LOOP“, це не вихід модулятора, а лише дублюючий вихід того самого вхідного антенного сигналу.
– відеовихід в стандарті HDMI. Якщо ваш телевізор має аналогічний відеовхід HDMI, це чудово, саме цей варіант відеосигналу треба використовувати, він найбільш якісний.
– роз’єм USB. Для флешки.
S/PDIF. Воно вам не треба, це для цифрового звуку.
R. L. Video – ці три роз’єми типу RCA для виходу звуку і відеосигналу.
– любителі Інтернета помітили, що на представленому фото НЕМАЄ роз’єма RJ45 для підключення до Інтернета. Деякі моделі тюнерів мають доступ до деяких ресурсів Інтернета через радіоканал WiFi.
Тепер ми повністю ознайомлені з радіочастотним модулятором, я лише нагадаю, що вихід модулятора з’єднується із антенним входом телевізора стандартним телевізійним кабелем. А ми продовжуємо знайомитись із іншими тюнерами.

Тюнер дуже універсальний, знає формати DVB-T, DVB-T2, DVB-C, має радіочастотний модулятор (ВЧ-модулятор, RF-out)  World Vision Premium

Справді універсальний і корисний тюнер, його можна використовувати і для ефірного телебачення, і для цифрового кабельного, конструктори не забули про формат звуку AC3. Передбачено запис на флешку, а щоб не мало було, тюнер також має мультимедіа-сервіси WebTV та Youtube. Щоб ніхто не думав, що тюнер ідеальний, цей тюнер, на жаль, іноді “зависає”, доводиться вимикати його з розетки живлення, і знову вмикати. Ця напасть не у всіх користувачів, а лише у невезучих. Одна з тих моделей, в яких і досі доводиться “модернізовувати” програмне забезпечення тюнера, так звану “прошивку”.
Нагадую. Цей тюнер – один з небагатьох тюнерів, які мають вбудований RF-вихід (RF-out, радіочастотний вихід, ВЧ-модулятор), і ним можна підключатись до телевізорів, які не мають відеовхода.

USB-тюнер Geniatech MyGica T230, який розуміє формати DVB-T2 і DVB-C (відкритий формат)
Цей USB-тюнер призначений для перегляду і запису цифрового ефірного телебачення стандартів DVB-T, T2 та DVB-C на комп’ютерах і ноутбуках з операційною системою Windows або Linux.
Тюнер перетворить ваш ноутбук в цифровий телевізор з сучасними PVR-функціями.
Перевірено: чутливіть тюнера трохи гірша, порівняно з іншими тюнерами, тюнер потребує хорошого антенного сигналу. Рекомендоване програмне забезпечення трохи тупеньке, але, на щастя, є інші програмні засоби.

Список тюнерів без декодування дуже швидко розширюється, тому не варто думати, що інших тюнерів без декодування не існує.
Загальна закономірність:
1. Всі тюнери, від самих найдешевших, гарантовано виконують свою функцію: перетворення цифрового ефірного телевізійного сигналу в аналоговий формат чи HDTV-формат для передачі на будь-який телевізор. При цьому в найдешевших тюнерах може бути відсутній вихід HDMI (це потрібно не всім), в більшості тюнерів відсутній RF-вихід (без нього можна обійтись, якщо в телевізорі є відеовхід), часто відсутній декодер звуку AC3 (це не важливо, бо не всі є фанатами перегляду відеозаписів з флешки). В деяких тюнерах відсутній вихідний відеоформат Letterbox (маленька незручність, якщо ви дивитесь телевізор з звичайними пропорціями екрану 3:4).
2. Як тільки користувач починає “витискати” з тюнера додаткові можливості (перегляд фільмів з флешки, програвання відео з Інтернета, та інші), відразу у тюнерів починаються проблеми і заскоки. Відчувається традиційна китайська недоробленість, намагання все вирішити “дешево і сердито”.
3. Трохи дорожчі і кращі тюнери можуть нормально показувати медіафайли з Інтернета (IPTV, WebTV,…та інше). Але найкраще цю функцію виконують спеціальні медіаприставки. Добре, що ця функція потрібна не всім телеглядачам.
4. Ні один тюнер не покращить сигнал з антени, якщо цей сигнал слабкий чи неякісний. Розмови на форумах про “чутливі і нечутливі тюнери” не варті уваги.
Додаткове уточнення. Робота тюнера дуже залежить від антенного сигналу і багатьох настройок в меню тюнера, а також деяких зовнішніх факторів. Ось деякі приклади:
– при поганому антенному сигналі в тюнері йде додаткова корекція помилок прийому, при цьому тюнер завжди більше гріється. Значить, можливі додаткові проблеми.
– коли антена знаходиться занадто близько до телевізора чи до іншого джерела радіоперешкод, намагання користувача отримати хороший антенний сигнал часто абсурдні.
– намагаючись використовувати тюнер для перегляду контента з Інтернета, користувач повинен пам’ятати просте правило: для цієї функції в тюнері НІЧОГО НЕ ДОРОБЛЕНО ДО КІНЦЯ.
– використання відеовиходу HDMI дуже правильне і корисне, і воно завжди додатково розігріває тюнер, після чого можуть починатись додаткові проблеми. Рекомендується використовувати по можливості меншу роздільну знатність на відеовиході HDMI.
5. Знаючи нашу торгову мережу, дуже легко купити морально застарілий тюнер по значно завищеній ціні.

Далі йдуть давно застарілі тюнери, із накрученою, занадто високою ціною, з вбудованим декодером Irdeto. Це непотрібне кодування в Україні вже відмінене.
Інформація на сайті про ці тюнери є лише архівною. В статті згадується про ці тюнери, щоб ви їх НЕ КУПУВАЛИ.

Romsat RS-300
Strong SRT 8500 HD Т2
Strong SRT 8501 HD Т2
Strong SRT 8502 HD Т2
Trimax TR-2012HD
Romsat T2050

(ці моделі вже давно зняті з виробництва)

Вже давно знято з виробництва безнадійно застарілі тюнери:
————————————————————————-
Strong FTA SRT50
Strong SRT 5016
Strong SRT 5011
Strong SRT 5006
Evolution EVO 120T (до речі, непоганий був тюнер)
Evolution EVO 110T
StarTrack 100T MPEG-4
CosmoSat CS-770 USB PVR MPEG2
CosmoSAT CS-77 LCD TV BOX
Strong SRT 8300
Strong SRT 8100
Strong SRT 8010
StarTrack TR-2010HD
CosmoSat CS-770 USB PVR MPEG4
Synaps THD-2800S
Dex DVB-T44
Orton FT15P
Star Track T2 FTA
Synaps THD-2850

Популярні запитання про цифрові тюнери (ресивери).

1. Які тюнери працюють з польською антеною ?
Всі тюнери можуть приймати сигнал від будь-якої антени.
Популярна “польська” антена не дуже хороша для цифрового телебачення, хоча іноді вона може нормально приймати цифровий сигнал.
Будь-яка кімнатна антена взагалі не годиться для прийому цифрового телебачення. Кімнатна антена – не для цифрового телебачення Т2.

2. Чому немає всіх 32 каналів ?
Це визначається не тюнером, а антеною, розміщенням антени, якістю антенного кабеля і якістю антенного живлення, якщо антена з підсилювачем, а також умовами телевізійного прийому (дальність від трансляційної вишки, присутність заважаючих великих об’єктів, висота розміщення антени).
І ще одне. Не 32, а 28, а додаткові 4 – залежить від того, де саме ви живете. Це зарезервовані канали для місцевих телерадіокомпаній.

3. Чому час від часу зображення завмирає, пропадає або розсипається на квадратики ?
Читаємо відповідь на запитання 2.

4. Як найкраще підключити тюнер до телевізора, щоб була найбільша якість зображення ?
Найбільш якісне зображення одержуєте через відеовхід HDMI (не всі телевізори мають цей відеовхід), а також найбільш якісне зображення в телевізорі, який сам, без зовнішнього тюнера, розуміє цифровий сигнал Т2. Але звичайний відеовхід через SCART або RCA також дає непогану якість. Якщо уважно придивитись, можна помітити, що по горизонталі чіткість трошки менша, хоча чіткість залишається непоганою

5. Як зробити, щоб тюнер вимикався при вимкненні телевізора ?
Можна поставити собі мінімальну задачу: ввімкнути в меню тюнера автоматичний перехід в режим очікування, якщо ви годину-другу не перемикаєте канали. Можна також придбати і настроїти спеціальний пульт з функцією “навчання”, таким пультом зможете вимикати і телевізор, і тюнер.
Додаткова можливість. Якщо ваш тюнер живиться від зовнішнього блока живлення 5 Вольт, а в вашому телевізорі є USB-вхід, то можна використати спеціальний китайський кабель, який може використовувати цей USB-вхід як джелело живлення 5 Вольт, і це живлення подати на тюнер, замість штатного блока живлення на 5 Вольт. Є й інші варіанти, але вони – для спеціалістів. Також в продажу є моделі тюнерів, які вже адаптовані саме під таке живлення, наприклад, тюнер OpenFox T2-Mini IR5v, конструктори передбачили готове рішення, щоб тюнер живився від USB-входа телевізора.

6. Я так і не зрозумів: з антенного вихода тюнера треба подавати сигнал на телевізор ?
Та ні. У вас є такі варіанти:
– вам хочеться, крім цифрових каналів, дивитись ще й аналогові, доки вони ще транслюються. Якщо так, то сигнал з антенного вихода тюнера подаєте також на антенний вхід телевізора. А щоб ви бачили цифрові канали, ви подаєте готовий зформований відеосигнал від тюнера до телевізора, через відеовхід на телевізорі, і телевізор перемикаєте не на ефірний сигнал, а на відеовхід (наприклад, на пульті телевізора є кнопка AV чи щось подібне).
– ваш телевізор взагалі не має відеовходу, або цей відеовхід ви колись зіпсували. Ви можете придбати тюнер із радіочастотним модулятором (RF-модулятором), і з вихода цього модулятора подати сигнал стандартним телевізійним кабелем на антенний вхід телевізора, та й настроїти телевізор на цей сигнал від радіочастотного модулятора. Почнете бачити цифрове телебачення Т2, хоча не використовуєте відеовхід.

7. Я саме так і зробив, але це зображення неякісне, і з якимись перешкодами. Що за біда ?
Біди немає. Саме у вашій місцевості, саме на частоті модулятора йде трансляція якогось телевізійного сигналу. Ви можете змінити робочу частоту модулятора через меню тюнера, підберете таку частоту, на якій немає перешкод. Поставивши іншу робочу частоту модулятора, переналаштуєте телевізор на цю нову частоту.

8. Де можна відремонтувати несправний тюнер ?
Майже ніде. Ціна тюнера занадто низька, щоб кваліфіковані спеціалісти могли брати за ремонт достатню оплату, а за невеличку ціну нехай хтось пробує відремонтувати, шанси на успіх незначні. Єдина надія – якщо є можливість, здати в торгову мережу по гарантії.
Взагалі ! Неприємна, реально існуюча тенденція: сучасна техніка витісняє застарілу, і ремонт сучасної техніки традиційно дорожчий.

9. Як “прошити” додаткові канали ?
Забудьте. Ніяк.

10. Де брати “покращені прошивки” тюнерів ? Де краще “чіпувати” тюнер ?
От люди ! Обіцяю вам, що який би тюнер ви не купили, він буде нормально працювати без цього вашого “чіпування” (це такий жаргон для дурних). Все ж є окремі рідкісні ситуації, коли без перепрошивки не обійтись. Зараз розкажу.
деякі сучасні телевізори, які куплені не пізніше 2015 року, із вбудованим тюнером Т2, показують цифрове телебачення із неприємною проблемою. На деяких телепередачах (не на всіх), якщо зображення на екрані швидко змінюється (наприклад, бігун біжить), зображення стає дуже уривчасте і неприємне для перегляду, його називають “стробоскопічне зображення”. Через недосконале програмне забезпечення вбудованого декодера Т2 телевізор міняє місцями парні і непарні кадри. Виробники телевізорів вже давно розібрались із цим недоліком. На офіційних сайтах виробників можна взяти нові, більш сучасні прошивки, і ця проблема з новими прошивками гарантовано зникне.
тюнери із вбудованим декодером Irdeto, які з’явились в продажу з 2012 року, були справді недороблені, і виробники потім змінювали і змінювали програмне забезпечення цих тюнерів. В ті часи “перепрошивка” тюнера справді була важливою. Для сучасних тюнерів це не потрібно.
знаю, знаю. Для ДЕЯКИХ сучасних тюнерів в ДЕЯКИХ ситуаціях є незначні шанси, що нова прошивка, МОЖЛИВО, покращить ситуацію. Може, припиниться “зависання” тюнера. Може, краще почне виконувати свої “додаткові” функції (Інтернет, IPTV, …). Може, стане гірше, і тоді почнете шукати, який варіант прошивки у вас якось запрацює.

11. Відносно каналів. Як би не розставляв канали в списку каналів, канали вперто зберігають свої логічні номери. Скільки можна це терпіти ?
Це питання вже вирішене. Дегенеративний “Зеонбуд”, нарешті, вимкнув примусову логічну нумерацію каналів. В меню вашого тюнера тепер є пункт “Логічна нумерація каналів (LNC)” – ON/OFF (ввімкнути-вимкнути). Після вимкнення логічної нумерації можна переставляти канали місцями, як хоче користувач, і канали вже не прив’язані до своїх логічних номерів.

12. Які процесори Т2 найкращі ? З якими процесорами треба вибирати тюнер ?
Не використовуйте модне слово “процесор”, коли вибираєте телевізійний тюнер. Вже навіть покращена електром’ясорубка замість назви “кухонний комбайн” називається “кухонний процесор”. Так от, вибираєте тюнер по ціні і по його функціональних можливостях, які є для вас важливими. А слово “процесор” – для програмістів і виробників процесорів. Поки що я не чув претензій на процесори GX3235S, вони досить сучасні, але я нічого не рекламую, і більш давні процесори також працюють нормально.
Якщо ви після вимкнення телевізора не забуваєте вимкнути тюнер, то у вас є незначні шанси, що тюнер прослужить довше. Сам я не вимикаю тюнер вже кілька років, і він нормально працює.

13. Що робити, якщо тюнер цифрового телебачення не виконує команд з пульта ?
Коли БУДЬ-ЯКИЙ пристрій не виконує коменд з власного пульта, то в першу чергу треба підозрювати пульт, або батарейки в пульті. В деяких рідкісних ситуаціях несправний фотоприймач самого пристрою, саме він приймає команди з пульта.

14. Зіпсувався пульт. Чи є можливість купити новий пульт ?
Спочатку вважаємо, що він не зіпсувався, а забруднився, і потребує хорошої чистки. Але якщо ви зламали пульт, то, шукаючи новий пульт, треба знати, що до вашого тюнера можуть підходити тюнери від зовсім інших моделей, не обов’язково вперто шукати “саме від цієї моделі”. Але більш точну інформацію про сумісність пультів може надати лише торгуюча компанія, яка може виконати необхідну перевірку сумісності. Абсолютна більшість торгуючих компаній не мають такої інформації.

15. Чому зображення від тюнера неякісне, хоча показує необхідні цифрові канали ?
Давайте розширимо запитання.
– Якщо зображення завжди неякісне – робимо експерименти з іншим кабелем, а також іншим телевізором. В першу чергу треба підозрювати їх.
– Якщо зображення стає неякісним після прогріву тюнера, або після ввімкнення неякісне, а з прогрівом покращується – підозрюємо живлення або телевізора, або тюнера. І те, і друге ремонтується спеціалістом.
– Якщо зображення неякісне, а тюнер підключений до телевізора через антенний вхід, тобто ваш тюнер має радіочастотний вихід (RF-out). Ви пропустили відповідь в статті. Доведеться переналаштувати вихід тюнера, а також антенний вхід телевізора на інший частотний канал.
– Якщо зображення неякісне, а по екрану на зображенні повільно рухаються догори або вниз горизонтальні полоси, а також непогано іскрить контакт при підключенні і відключенні антени до тюнера чи до телевізора. Приблизно такі полоси:


Везучий варіант. В телевізорі або в тюнері блок живлення потребує ремонту.
Невезучий варіант. Ви ризикуєте влаштувати пожежу в квартирі, у вас “нульовий” вивід живлення 220 Вольт з якоїсь причини заземлений в вашій квартирі.
Я не жартую, і змушений описати цю ситуацію більш детально. Дебіли, які вважають себе електриками, при монтажі розеток із заземленням в вашій квартирі закорочують вивід заземлення із нульовим виводом, мовляв, “справжнього заземлення у вас нема, то нехай буде занулення”. Дебіли, вони і є дебіли. Занулений корпус електричного пристрою в вашій квартирі дуже небезпечний, коли в будинку поганий “нуль” між поверхами, а то й між різними квартирами.
Який признак поганого “занулення” в будинку ? Це коли час від часу в деяких квартирах ненормально підіймається напруга, в цих квартирах згорає багато побутової техніки, а в цей час в інших квартирах напруга ненормально мала.
Так от, коли в вмикаєте сучасний телевізор в занулену дебілом розетку, а потім підключаєте до телевізора чи тюнера антену, яка може бути непогано заземленою, то значну кількість блукаючих струмів ви пропускаєте через нульовий вивід, через ваш телевізор, через заземлену антену на “заземлення”, і ці струми, залежно від вашої везучості, можуть бути дуже великими.
Якщо не пощастить, спалите квартиру.
Якщо пощастить, лише лічильник електроенергії почне намотувати значно більше.

16.
Як налаштувати IPTV T2 ? Як зробити і налаштувати на тюнері IPTV замість Т2 або додатково до Т2 ?
Хто вже почав реготати, не смійтеся. Я відповідаю і на такі запитання. Отже, вираз IPTV Т2 абсурдний і безтолковий, і я зараз поясню.
– Ефірний цифровий тюнер приймає цифровий сигнал по протоколу DVB-T2 з ефірної антени, він приймає лише те, що транслюється в цифровому ефірному просторі країни, в нашому випадку це близько 30 телевізійних каналів. ЦЕ ВСЕ ! Ніякого “прошивання” додаткових каналів, ні за гроші, ні надурняк.
– Існують, ви самі бачили в таблиці, існують деякі універсальні тюнери, які додатково можуть приймати інформаційний сигнал НЕ З ЕФІРНОЇ АНТЕНИ, а з комп’ютерної мережі Інтернет, хоча “підключення” до Інтернету може бути не мережевим кабелем, а через радіоканал, по протоколу WiFi, таке “підключення” йде через ваш домашній роутер, підключений вами до мережі Інтернет.
Отже, альтернативний сигнал беремо НЕ З АНТЕНИ, а з Інтернета. Ці універсальні тюнери справді можуть показувати вам відео з Інтернета, і при цьому використовується протокол IPTV, і до телебачення Т2 це не має ніякого відношення, просто такий універсальний тюнер може показувати і телебачення DVB-T2, і медіаресурси з Інтернета по протоколу IPTV. Не надійтесь, не “абсолютно все, що є в Інтернеті”, а лише те, що по списку IPTV вам передає ваш провайдер Інтернета. Які телевізійні канали є у тому списку ? Запитаєте у вашого провайдера Інтернета.

– І такі  універсальні тюнери можна купити ? І щоб відносно недорого ! І щоб справді показував IPTV, WebTV !
Такі тюнери є ! Ось, наприклад, деякі сюрпризи 2017 року:

T2BOX-250iD Internet, а також аналогічний uClan T2 HD SE Internet


Такі собі новинки від 2017 року. Характерні особливості:
Стандарти DVB: DVB-T, DVB-T2, DVB-C;
Підтримка через Wi-Fi через USB;
Функції Timeshift, PVR;
Мінімальний USB медіаплеєр;
Інтернет-протоколи IPTV, WebTV та інші;
І все це за відносно невелику ціну. Бюджетний варіант. Це крім тих тюнерів, які вже перераховані в статті, і також можуть показувати відео з Інтернета.
Зрозуміло, що існують більш дорогі моделі тюнерів, наприклад, World Vision Premium T2/C, Amiko Impulse T2/C, U2C A1ternativa Combo,  та інші, які також розуміють всі стандарти DVB, а також мають можливість підключення до мережі Інтернет, і можуть показувати досить багато медіаресурсів Інтернета.

Додаткова інформація про програмне забезпечення
: бажаючі, звісно, можуть оновити програмне забезпечення (прошивку) свого тюнера, але лише в тому випадку, якщо виявили якусь проблему в тюнері і добре перевірили в Інтернеті, що нова прошивка справді виправляє цю проблему.
Для більшості сучасних тюнерів нових прошивок нема, і не треба.

Ось відомі можливі проблеми при оновленні прошивки:
– оновлення прошивки через порт USB в деяких незрозумілих випадках може не йти, або перериватись. Якщо ваша флешка заформатована в FAT32, то попробуйте переформатувати її в FAT, і ще раз запустити оновлення.

– якщо ваш телевізор підключений до тюнера через порт HDMI, то в деяких випадках під час оновлення прошивки ви будете бачити темний екран, замість того, що бачать інші користувачі.

– пам’ятайте, що оновлення прошивки легко може створити вам якісь інші проблеми в тюнері. Не забувайте, що оновлення прошивок проводиться трудолюбивими китайцями, які роблять багато, а недоробляють ще більше, і в нових прошивках так само багато недоробленого.

Завжди і обов’язково: після оновлення прошивки потрібно через меню встановити заводські настройки, а потім перенастроїти всі телевізійні канали.

То як оновлювати прошивку з флешки, через порт USB ? При бажанні завантажте собі потрібну прошивку, кілька раз прочитайте пояснення до прошивки, і можете оновлювати програмне забезпечення свого тюнера. В меню тюнера є підпункт для такого оновлення.
Оновлення прошивки ЗАВЖДИ має невеличкий ризик. Обережність страхує від додаткових проблем. Крім того, для сучасних тюнерів в абсолютній більшості випадків оновлення мікропрограми тюнера не потрібне.

Стаття написана на основі позитивного і негативного досвіду людей, які раніше від вас зацікавились темою телебачення Т2.
Залишіть і ви свій внесок. Всі ваші зауваження, доповнення, відгуки про той чи інший тюнер будуть враховані в статті.
Для цього у вас є коментарі або форум. Коментарі я видаляю, але враховую їх в статті.

—————————————————————————————-
Набір статей на “загально-телевізійну тему” знаходиться  ось тут.

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити бандероль з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація. Вартість замовлення в межах України 180 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою, або 200 грн при замовленні доставки Новою поштою. Оплата - на вашій пошті при одержанні бандеролі.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення дисків треба перейти НА ЦЮ СТОРІНКУ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)