Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

Реклама від GoogleВ статті представлена ПОТОЧНА довідкова інформація для прийому українських каналів із супутникової трансляції. Будуть зміни в супутниковій трансляції – будуть зміни в статті.
Найбільше українських каналів розміщено на двох трансляційних супутниках. Це супутники Амос (AMOS, Afro-Mediterranean Orbital System, «Африкансько-середземноморська орбітальна система»), він розміщений на західніше від нульового меридіана, а також Астра (Astra по латині «Зірка»), він розміщений на 4.8° східніше від нульового меридіана. На “Астрі” українських каналів майже в два рази більше, ніж на “Амосі”.
Ще 2-3 українські канали транслюються з супутника HotBird (Жар-птиця), він розміщений на 13° східніше нульового меридіана. Крім таблиць із параметрами каналів, в статті є ще додаткова корисна інформація.
Скільки всього українських каналів транслюються із супутника ? Я нарахував трохи більше 60, і думаю, що деякі міг пропустити. Є ще тематичні канали з українським дубляжем.
Чи є в статті інформація про кодування каналів ? Є, стаття різнопланова.

Коротке пояснення до параметрів каналів:
Частота трансляції вказана в мегагерцах, саме в мегагерцах найчастіше треба вводити частоту при налаштуванні супутникового тюнера чи телевізора, який може без тюнера приймати супутникові канали. Для телеглядача “частота трансляції” і “транспондер” – це одне і те ж. Справа в тому, що кожен супутниковий транспондер працює на своїй частоті.
Поляризація сигнала вказана буквами H (горизонтальна) або V (вертикальна), хоча іноді поляризація буває кругова права і кругова ліва.
Швидкість передачі цифрової інформації вказана в кілосимволах на секунду (SR, symbol rate).
Попереджуюча корекція помилок (FEC, Forward Error Correction) не для всіх супутникових тюнерів є потрібним параметром, в деяких тюнерах цей параметр виставляється автоматично.
Список зформовано 20 жовтня 2019 року. Кілька каналів з перерахованих в статті мають BISS-кодування, необхідні коди легко знайти в Інтернеті.

Увага ! Кодування в супутниковій трансляції тих каналів, що належать медіагрупам Інтер, StarLightMedia, Україна і 1+1, в сумі 23 українські телевізійні канали, може значно укріпитись після 20 січня 2020 року, хоча таке рішення може відкладуватись власниками цих каналів, і не раз відкладувалось. Вказані канали цих чотирьох українських медіагруп стануть закодованими системою Verimatrix . Щоб помаленьку привчати глядачів до закодованого сигналу, вже почались “маятникові” відключення каналів з супутника: “ось ми транслюємо, ось сигнал закодований, а ось знову транслюємо”. При цьому канали залишаються відкритими і безкоштовними в ефірній цифровій трансляції Т2. Також, завдяки кодуванню, може трошки збільшитись вартість кабельного телебачення.

Що робити нам, глядачам ?

Для тих, хто готовий платити: на медіаринку України залишаються дві великі компанії, Viasat і Xtra, які будуть отримувати оплату за перегляд кодованих каналів. Супутниковий тюнер доведеться купити в одної з цих компаній, інше обладнання (“тарілка”, телевізор, диван, чарка, коньяк) залишається тим самим. Для монтажу і настроювання обладнання не доведеться “викликати когось із компанії”, це може робити місцевий знаючий умілець, який заодно буде перепродавати потрібні супутникові тюнери і договори для платного перегляду каналів. Тюнер буде коштувати від 1000 грн, найдешевші пакети на кінець 2019 року коштують 50 грн на місяць за 83 канали (Viasat) або 40 грн на місяць за 29 каналів (Xtra). Для деяких давно куплених тюнерів можна буде купити CAM-модуль замість нового тюнера, це обійдеться трохи дешевше. Чи буде щомісячна вартість пакетів з часом підвищуватись ? Впевнено відповідаю: гарантовано буде.
Для тих, хто не готовий платити:  самі бачите, що не всі українські канали ввійдуть в новий платний пакет, приблизно від 30 до 40 українських каналів залишаться в супутниковій трансляції безкоштовними, без кодування чи з BISS-кодуванням, а BISS-коди легко знайти в Інтернеті. Крім того, українські телевізійні канали (32 канали, серед них до 4-х місцевих) можна безкоштовно дивитись через ефірну цифрову трансляцію Т2, деякі канали безкоштовно транслюють себе в Інтернеті, хоча він також коштує грошей.

Чи були спроби ввести платне, серйозно закодоване українське супутникове телебачення ? Вже були, це пробувала робити компанія ЛибідьТБ, ця компанія вже давно припинила своє існування. Є теоретичні шанси, що нова афера з кодуванням згине так само.
Отже, теперішні таблиці з параметрами поки що безкоштовної супутникової трансляції українських каналів.

Супутник Amos 2/3/7 at 4.0°West

Частота 11140(H) SR=30000 FEC=3/4
112 Україна
UA: Донбас
UA: Культура  (BISS-кодування 10 06 10 26 11 07 12 29 id:000D)
X-Sport  (BISS-кодування)
Перший Діловий
Прямий
Тиса 1
NewsOne

Частота 11175(H) SR=30000 FEC=3/4
ICTV
M1
M2
MiLady TV
UA:Крим
UA:Перший  (BISS-кодування 10 06 10 26 11 07 11 29 id:000D)
Еко ТВ
Канал 24
Новий канал
ОЦЕ
Прямий
СТБ

Частота 12340(H) SR=17900 FEC=3/4
ATR
Lale
12 канал (Волинь)
ТВА (Чернівці)

Частота 12364(H) SR=13333 FEC=3/4
4ever Music
Niki Junior
Niki Kids
TBA

Частота 12410(H) або 12411(H)  SR=20833 FEC=7/8
8 канал
Boutique UA
Oboz TV
TVi
Відродження
Донеччина ТБ
Малятко
ОТБ Галичина
Одеський OLViA
Перший західний
Правда тут
Телевсесвіт
Чорноморська ТРК
ЧП Інфо

Частота 12518(H) або 12500(H)  SR=20833 FEC=7/8
12 канал Луцьк
ТВА Чернівці
LALE

Супутник Astra 4A at 4.8°East

Частота 11747(V) SR=30000 FEC=3/4
АТР HD
5-й канал HD
EnglishClubTV HD
TV5 (Запоріжжя)
ZIK HD
Oboz TV
NewsOne HD
Перший Незалежний (Львів)
ZIK (Mist TV)
Київ 4 (RTI)

Частота 11766(H) SR=27500 FEC=3/4
1+1 (BISS-кодування)
1+1 international  (BISS-кодування)
2+2  (BISS-кодування)
Music Box
OTV music
TET (BISS-кодування)
Аверс Волинь
Бігуді
Плюс Плюс
Уніан ТБ

Частота 12073(H) SR=27500 FEC=3/4
News One
ZIK
Громадське ТБ
Еспресо ТБ
Караван
Наталі
Рада
ТРК Україна  (BISS-кодування)
Центральний (Полтава)

Частота 12130(V) SR=27500 FEC=3/4
34 телеканал (Дніпро)
Індиго ТБ
Донбас
НЛО ТБ
ТРК Україна (BISS-кодування)

Частота 12188(H) SR=30000 FEC=5/6
Трансляція пакета для Т2

Частота 12245(V) SR=30000 FEC=5/6
2+2 якість HD
1+1 якість HD
Україна якість HD
НЛОTV якість HD
ТЕТ якість HD
Індиго TV якість HD
Футбол 1
Футбол 2
Донбас
34-й канал (Дніпро)
Сонце якість HD
Рибалка TV (закодований)

Частота 12264(H) або 12265(H) SR=30000 FEC=3/4
36,6 (BISS-кодування)
Bolt (BISS-кодування)
Epoque  (BISS-кодування)
FilmUADrama  (BISS-кодування)
Дача  (BISS-кодування)
Київ ТБ
Наука
Терра
Трофей
Фауна

Частота 12284(V) SR=27500 FEC=3/4
5 Канал
KPT
Наш (Maxxi TV)
Київська Русь
Rabinovich TV
Вінтаж
Надія
Прямий
112 канал
Сонце
Ukrlive

Частота 12341(H) SR=30000 FEC=3/4
Трансляція пакета для Т2

Частота 12399(V) SR=27500 FEC=3/4
Zoom
Інтер
Інтер+  (BISS-кодування)
Ентер фільм
К1
К2
Мега
НТН
Піксель
Сварожичі

Також є трансляція кількох українських радіостанцій:
Супутник Amos, частота 11140(H), SR=30000
Українське радіо 1 (UR1)
Українське радіо 3 (UR3)
Промінь
Голос Донбасу
Radio Ukraine International
Супутник Astra, частота 12073(H), SR=27500
Громадське радіо
Радіо Ера
Еммануїл
Армія FM
Мейдан FM

Додаткова інформація:
– Щоб перевірити, чи не пропустили ви якийсь телевізійний канал, корисно через меню супутникового тюнера повторно запустити сканування каналів на вибраній частоті (вибраному транспондері) потрібного вам супутника, і в списку каналів можуть з’явитись додаткові канали. Більшість супутникових тюнерів можуть робити скануання не лише вибраного транспондера, а також вибраного супутника, так менше шансів пропустити якийсь канал.
– Як вводити BISS-коди ? В різних супутникових тюнерах це робиться по-різному, доведеться шукати опис для вашого супутникового тюнера в Інтернеті.
– Скільки абонентів на кінець 2019 року дивляться платне супутникове телебачення, при тому, що доступне безкоштовне ? Власники компаній “Viasat” і “Xtra” знають точну цифру, приблизно 90 тисяч абонентів дивляться платне супутникове телебачення при доступному безкоштовному супутниковому, яке дивляться не менше 2 мільйонів абонентів. Але в тих платних пакетах є досить цікаві додаткові тематичні канали, які недоступні в безкоштовній трансляції.
– Чому в погану погоду пропадає супутниковий сигнал ?
Щоб покращити прийом, доведеться терпеливо, по десятих долях міліметра, шукати більш точне положення кожної супутникової “головки” (правильна назва – конвертор). Без досвіду це трохи важко, до того ж є ризик впасти з тої висоти, на якій розміщена ваша супутникова антена. Добре виставлені конвертори дають значно кращий сигнал, до перших сильних вітрів чи танення льоду весною. Значно надійніший шлях – використання трохи більшої “тарілки” (фокусуючого дзеркала).
Ще один фактор. У супутниковому тюнері, який працює у вас вже не перший рік, помаленьку старіє блок живлення, і дає все більше пульсацій. З часом вам здається, що ваша “тарілка” приймає все гірше і гірше, і її все точніше треба регулювати. Іноді достатньо розкрити неновий тюнер і замінити деякі електролітичні конденсатори в блоці живлення. До речі, це стосується і цифрових ефірних тюнерів, і кабельних декодерів.
– Як дізнатись, сигнал вже закодований чи просто не показує ? В будь-якому супутниковому тюнері в меню передбачені можливості, щоб показувати вам силу сигналу і якість сигналу. Якщо ці параметри в нормі, але зображення немає, то це може означати, що сигнал закодований, але не обов’язково:
а) канал міг давно перейти на інший транспондер чи інший супутник, а ви давно не дивились, а тепер побачили, що зображення нема.
б) канал може бути “закритий” звичайним BISS-кодуванням, а потрібні BISS-коди ви ще в Інтернеті не знайшли.
в) може, канал перевели на сучасний потік DVB-S2, а ваш тюнер розуміє лише DVB-S.
г) може, ще якісь параметри в налаштуванні канала треба змінити. В супутниковій трансляції зміни трапляються, і досить регулярно.
– Чому кілька останніх років йдуть розмови про кодування українських каналів ? Запитання некоректне. Планується не “пропадуть всі канали” і не “кодування українських каналів“, а “кодування каналів чотирьох медіа-груп для лише супутникової трансляції” в кількості 23 канали, а це зовсім не “всі українські канали”. Закодований канал втрачає свою аудиторію, аналітики кажуть, що аудиторія зменшиться приблизно в 8-10 разів, і канал мусить бути справді цікавим, щоб цю аудиторію розширювати. Є значний ризик для каналів, що фінансовий прибуток каналів збільшиться за рахунок кодування, але зменшиться прибуток від реклами, бо зменшиться аудиторія. Рішення про кодування каналів не є простим, хоча нас, телеглядачів, цей ризик не цікавить.
– Якщо справді закодують українські канали в супутниковій трансляції, то вони в кабельній чи ефірній трансляції також стануть закодованими ?
Звісно, ні. Планується кодувати лише супутникову трансляцію, до того ж, я змушений ще раз нагадувати, не всі українські канали будуть в супутниковій трансляції закодованими.
– Справді ? Будуть закодовані не всі українські канали ?
Так, не всі. Ось попередній, передбачуваний список тих каналів, які, можливо, будуть закодовані системою Verimatrix:
1+1, 2+2, ICTV, Zoom, Індиго, Інтер, Бігуді, Ентер-фільм, К1, К2, М1, М2, Мега, НЛО ТБ, НТН, Новий канал, ОЦЕ, ПлюсПлюс, Піксель, СТБ, ТЕТ, Україна, Уніан ТБ.
Більшість інших каналів обійдуться без кодування.
– Будуть карточки для декодування ?
Потрібно буде лише такий супутниковий тюнер, в який можна вставляти “рекомендований” CAM-модуль, або саме той тюнер, який “рекомендують” компанії “Viasat” (власник Коломойський) чи “Xtra” (власник Ахметов) за збільшеною ціною, а далі щомісяця платити цим компаніям. Тюнери і CAM-модулі будуть для вказаних кодованих каналів лише від “Viasat” і “Xtra“, незалежно від того, хто кінцевий продавець. Формально кажучи, карточки умовного доступу можуть залишитись, але без “рекомендованих” тюнерів чи CAM-модулів вони нічого не варті. В компаніях “Viasat” і “Xtra” не дуже вірять в гігантський наплив телеглядачів платного телебачення, поки що ці компанії закупили лише 100 тисяч “рекомендованих” супутникових тюнерів.
Трошки позитиву. “Рекомендовані” тюнери без проблеми приймають також вільні, не закодовані телевізійні канали. Звісно, для цього треба їх налаштувати.
– Чи будуть в продажу CAM-модулі до вже куплених тюнерів ? Де брати ці CAM-модулі ?
Їх доведеться купувати у тих самих “Viasat” чи “Xtra“, хоча торгових посередників може бути немало. До речі, користувачам будуть морочити голову, що “CAM-модулів немає, лише рекомендовані тюнери”. Так дорожче.
– Якщо купити “рекомендований” тюнер чи “рекомендований” CAM-модуль, то платити щомісяця вже не потрібно ?
ПОТРІБНО, якщо хочете дивитись вказані кодовані канали через супутник. Після покупки “рекомендованого” тюнера чи CAM-модуля потрібна одноразова активація в телефонному режимі. Якщо пощастить швидко додзвонитись, вона займе хвилин 10.
– Чи є якісь рішення для людей, в яких немає грошей на покупку нового супутникового тюнера, а супутниковий прийом для них – єдиний вихід ?
Формально, новий тюнер можна буде брати в оренду. Я не вважаю це фінансово вигідним рішенням, за пару років суммарна оплата оренди буде, як ціна нового тюнера. Крім того, якщо ви припиняєте оренду тюнера і здаєте тюнер назад, паскудні компанії починають придиратись: а) ви не повернули “рідну” коробку від тюнера;
б) тюнер брудний;
в) пульт брудний;
г) кнопки на пульті вже “якісь не такі”;
д) є “підозра”, що тюнер у вас був під зависокою напругою;
е) кабель начебто пошкоджений або “не рідний”;
ж) ще десяток інших причин;
і за все це вимагають додаткових грошей. Навіть якщо вам вдалось “відмитись” від оренди, треба вимагати акт про припинення оренди, бо через кілька років може виявитись, що оренда не припинена, і від вас через суд захочуть додаткові гроші. Моє вітання виродкам з “Волі-кабель”.
– Таке кодування планується в Україні перший раз ?
Та ні, вже третій раз. Любителі супутникового телебачення вже давно повикидали “рекомендовані” тюнери під “Поверхность+” і під “Либідь“. Кожна нова афера з кодуванням – це добре забута стара.
– Який буде ефект від введення кодування ?
НЕГАТИВНИЙ. Аналітики своє діло знають, і вони стверджують, що із 3-4 мільйони сімей, які користуються супутниковим телебаченням, залишаться приблизно 800 тисяч сімей на супутниковому телебаченні, інші перейдуть на ефірне, кабельне, Інтернет-телебачення. Не всюди є можливість легко і безпроблемно приймати ефірне цифрове телебачення Т2, не всюди є кабельне телебачення, і швидкісний Інтернет також не всюди.
Особисто мною перевірена інформація: в Україні справді 3-4 мільйони сімей мають встановлене супутникове телебачення, тут я вірю аналітикам на слово, але гарантовано користуються супутником лише там, де немає інших варіантів для перегляду телебачення. Справа в тому, що супутниковий тюнер з “тарілкою” потребує обслуговування, з часом це трохи набридає, і люди переходять на платний кабельний сигнал чи безкоштовний ефірний, а дехто навіть переходить на Інтернет-телебачення. Вибір є.
Аналітики навіть розрахували деякі прогнози після кожування:
– на платне кабельне телебачення перейдуть 18% глядачів супутникового:
– на різновидність кабельного, платне інтернет-телебачення IPTV/OTT перейдуть 14%;
– куплять новий супутниковий тюнер і почнуть щомісяця платити за супутник 13%;
– перейдуть на безкоштовне цифрове телебачення 27%;
– будуть дивитись на супутнику те, що залишиться безкоштовним (це від 30 до 40 українських каналів і багато російських) близько 14%.
Все це лише прогнози, реальні цифри можуть виявитись іншими.
– Це є державною програмою ? Це є приватною ініціативою ?
Це є бажанням грошей, замаскованим під інші причини. Формально, Україна повинна виконувати норми захисту авторського права, і кодування супутникового сигналу “покращує” виконання цих умов.  В Росії, наприклад, дуже багато супутникових каналів є відкритими, не закодованими. І нічого !
– Чому їм можна незакодоване, а нам ні ?
Вимоги по захисту авторського права до власників телевізійних каналів насправді не є дуже строгими. Але “відкритий”, не закодований канал витрачає більше грошей на покупку телевізійного матеріалу (модне слово контент).
– Піратське декодування закодованих каналів, я так розумію, залишиться ?
Ой, ні. Ця система кодування не ламається.
– Коли переходити на платні супутникові пакети ?
Коли завгодно, і нема потреби панікувати. Найбільше заплатить той, хто буде довіряти найбільш нав’язливим рекламним повідомленням від компаній Viasat і Xtra. Хто має технічну можливість, той, я змушений повторювати, все одно не буде платити, і перейде на ефірне цифрове безкоштовне телебачення Т2, там близько 30 безкоштовних українських каналів, а хто живе поближче до Києва чи Одеси, буде бачити не 30, а більше 40. Хто любить, щоб “побільше, і безкоштовно”, той купить собі комбінований тюнер, щоб і ефірне, і супутникове, і разом, і безкоштовно.
– З якого супутника буде трансляція кодованих каналів ?
Базовий супутник для компаній “Viasat” і “Xtra” залишається тим самим, це Astra-4A. Канали залишаються на своїх місцях на звичних нам супутниках, на звичних транспондерах, лише вводиться кодування Verimatrix для вказаних 23-х каналів.
– Для перегляду кодованих каналів через супутник доведеться платити щомісяця за кожний супутниковий тюнер чи за кожну “тарілку” ?
Ви попали. Доведеться платити за кожний договір з компаніями “Viasat” чи “Xtra“. Для кожного тюнера – свій договір, хоча для особливо дорогих пакетів будуть незначні “знижки” для тих, у кого два договори, чи більше.
– Як переходити на безкоштовне ефірне телебачення Т2 ?
ОСЬ ТАК. Там все написано, і детально.

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів, його об'єм - більше 12 Гігабайт. Отримати можна в вигляді бандеролі з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація, або завантажити вказаний архів через Інтернет. При завантаженні через Інтернет - вартість замовлення 120 грн, при замовленні на DVD-дисках - загальна вартість 220 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою чи Новою поштою. Оплата - після отримання замовлення.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

2 thoughts on “Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

  1. tv-remonttv-remont Автор запису

    Я поважаю чужі думки, але висловлюю свою.
    Користувач не має технічної можливості для іншого телебачення, крім супутникового, він бажає дивитись лише ті канали, які будуть закодованими, але не має 30 гривень на місяць ? І готовий слухати однопрограмну радіоточку ? Мені жаль цю людину, якщо це людина, не платний бот.

Залишити відповідь