IPTV-телебачення та Інтернет-телебачення: коротко, простими словами, і для не спеціалістів

Реклама від GoogleВ статті по-можливості просто і по-можливості доступно описується “телебачення через Інтернет”, тобто перегляд телебачення, коли сигнал надходить “не повітрям”, тобто це не ефірний сигнал, і не від “кабельного телебачення”, і не з супутника.

Анонс статті:
Хочете дивитись телевізійні канали через Інтернет, і безкоштовно ? Почитайте, і будете дивитись.
Хочете лише ознайомитись із передачею телевізійного сигналу через Інтернет ? Почитайте, і будете знати.
Для вас в статті:
1. Початкова, спрощена інформація про “телебачення через Інтернет”.
2. Довідкова інформація по ON-LINE трансляції телевізійних каналів в Інтернеті.
3. Адреси в Інтернеті для перегляду телевізійних каналів “через Інтернет”.

Цифровий сигнал телевізійних каналів можна передавати через популярну і добре розгалужену глобальну мережу, яка називається Інтернет.
Інтернет, до речі, не єдина на світі глобальна комп’ютерна мережа, просто вона першою прийшла до нас, обігнавши інші, також непогані комп’ютерні мережі, і я не впевнений, що інші глобальні комп’ютерні мережі найближчим часом завітають до нас в Україну.
Стаття не “для навчання і підвищення кваліфікації”, а лише для початкового ознайомлення.
Чому Інтернет називають “глобальною” комп’ютерною мережею ? По-простому кажучи, тому, що вона ДУЖЕ ВЕЛИКА і дотягується всюди, де лише можливо. Головний критерій “глобальності” – з будь-якої точки мережі є доступ в будь-яку іншу точку мережі.
Які повідомлення можна передавати через мережу Інтернет ? Протокол передачі і маршрутизації кодових посилок в Інтернеті такий, що передавати і приймати можна “що завгодно”. Дуже універсальний протокол обміну.
Скільки користувачів може бути одночасно підключеними до Інтернету ?
по варіанту IPv4 – 4.294.967.296 (близько 4 мільярдів);
по варіанту IPv6 – 281.474.976.710.656 (близько 280 тисяч мільярдів, або 280 більйонів).
Ну, насправді трохи менше, бо ще треба залишити адресацію для серверів мережі Інтернет. Коротше кажучи, ДУЖЕ БАГАТО. Вистачить всім.
Якій країні належить Інтернет ? Америці ? Ізраїлю ? Ні, Інтернет переданий в комерційне користування. Навіть найбільших співвласників ДУЖЕ БАГАТО, і багато рішень по експлуатації Інтернета їм доводиться вирішувати колегіально.

Так от, “телебачення через Інтернет”. Багато людей вже щось чули про IPTV-телебачення, або добре знають про IPTV-телебачення, а дехто навіть користується таким видом отримання сигналу телебачення. Насправді є два різні, найбільш популярні протоколи для передачі телевізійних каналів через глобальні мережі: це протоколи IPTV і OTT.

Загальні особливості IPTV-телебачення

Сама назва IPTV означає “Internet Protocol Television, телебачення по протоколу Інтернета”. Практично це різновидність кабельної телевізійної мережі, лише доставка сигналу до споживача йде мережею Інтернет. Значить, IPTV-телебачення майже завжди географічно прив’язане до території, яка обслуговується місцевим провайдером Інтернета. А звідки ваш провайдер Інтернета бере сигнал багатьох телевізійних каналів, щоб транслювати вам в IPTV-пакеті ? Найчастіше місцева компанія-провайдер бере готовий цифровий пакет в форматі IPTV у того провайдера, від якого сама отримує Інтернет, щоб роздавати своїм абонентам. Над вашою місцевою компанією-провайдера стоїть більш могутній і швидкісний провайдер, який і сам бере Інтернет у того провайдера, що над ним. На вершині цієї піраміди в межах України стоїть могутній Укртелеком, або Київстар, або ще якась із кількох дуже великих компаній, це не важливо.
Іноді компанія-провайдер приймає багато телевізійних каналів із супутника, і сама формує з них телевізійний пакет у стандарті IPTV, для роздачі своїм абонентам.
Користувач Інтернета може вияснити у компанії-провайдера, чи надає вона послугу IPTV-телебачення, і якщо такої послуги немає, або вона не задовільняє споживача, то споживач може купити таку послугу у “глобального провайдера IPTV“, такі компанії є (згадайте нескінченну рекламу MEGOGO), і їх немало, від них можна отримувати замовлений пакет IPTV-телебачення, незважаючи на те, що споживач може знаходитись дуже далеко від такої компанії. Чим більше каналів в пакеті, тим вища ціна. Якість зображення може відповідати вимогам SD (стандартна чіткість) або HD (висока чіткість). Звук може транслюватись в звичайному режимі “стерео”, а може бути багатоканальний, і відповідати вимогам шумоподавлення Dolby.

Технічні особливості IPTV-телебачення

Мережа Інтернета для нормального перегляду такого телебачення повинна бути досить швидкою, хоча б 10 Мегабіт на секунду, і ця швидкість повинна справді підтверджуватись, а не лише бути “заявленою” Таке телебачення можна дивитись на комп’ютері, або з допомогою медіа-приставки на телевізорі, при цьому більшість медіа-приставок мають ті чи інші обмеження і незручності в користуванні.
IPTV-телебачення найчастіше є строго місцевим, список телевізійних каналів і ціна залежить лише від місцевого провайдера Інтернета, хоча, як ви вже прочитали, є можливість купувати IPTV-пакети телебачення у більш віддаленого провайдера, він не забезпечує доставку сигналу Інтернета саме до вас, але він забезпечує доставку вибраного вами пакета IPTV-телебачення через вашого місцевого провайдера Інтернета. При цьому недостатні технічні характеристики мережі Інтернет місцевого провайдера можуть “обрізати” вам можливість дивитись IPTV-телебачення від будь-якого провайдера.
Є два головні варіанти передачі вам відеопотоку IPTV-телебачення.

Варіант 1. Поточна трансляція відеопотоку того чи іншого телевізійного канала. Це означає “що зараз передає канал, те ви бачите”. Ну, точно так, як у “звичайному телебаченні”. Такий спосіб доставки телевізійного сигнала по можливості мінімально завантажує мережу Інтернет, бо кодові посилки, з яких зформується телевізійний сигнал, передаються “всім, і одразу”.
Варіант 2. Трансляція відеопотока “по запиту”, англійська назва “Internet Video on Demand (iVoD)“. Це коли ви дивитесь саме те, що хочете, і саме тоді коли хочете, і весь набір кодових посилок цього відеопотока передається сервером САМЕ ДО ВАС. Якби всі користувачі Інтернета одночасно захотіли дивитись IPTV-телебачення саме так, це відразу загальмувало би мережу Інтернет практично до повної зупинки. При такому варіанті IPTV-телебачення ви дивитесь “не те, що зараз показують”, а можете, наприклад, дивитись телевізійну передачу трохи пізніше, коли вам зручно, або дивитись не телепередачу, а вибраний вами фільм.
В обох варіантах зображення хороше, звук хороший.

Негативні особливості IPTV-телебачення

Головне. Дуже можливо, що ввечері, коли ви налаштувались щось цікаве дивитись і отримувати задоволення, зображення від вашого IPTV-телебачення іноді завмирає, розсипається на квадратики, словом, діє вам на нерви. Нічого не поробиш ! Ваш провайдер Інтернета лише заявляє, що у вас швидкість 10 Мбод, або 20 Мбод, або 50 чи 100 Мбод, а в період значної завантаженості мережі швидкість безсовісно падає до 1-2 Мбод.
Мбод – це мегабіт на секунду, швидкість прийому інформації по мережевому кабелю, цю швидкість зручно рахувати в мегабітах за секунду.
Я вже вказував в статті, що 10 Мбод – це вже добре, але треба, щоб ця швидкість реально виконувалась, а не лише вказувалась в договорі між вами і компанією-провайдером.

Наступне. Як дивитись IPTV-телебачення ? Можна, звісно, дивитись його на власному комп’ютері, але тоді людина не сидить в зручному кріслі чи на дивані, а мусить дивитись телевізійний канал не там, де зручно, а там, де стоїть комп’ютер.
Можна купити до телевізора медіаприставку (медіаплеєр), але неприємності продовжуються.
Не всі медіаплеєри зручні в користуванні. Трапляються неприємні “заскоки” в цих плеєрах, наприклад, після вимкнення він може забути, з якої адреси в Інтернеті він брав плейлист. Вмикаєте плеєр, і знову вводите по буквах ту саму адресу. Більш дорогі медіаплеєри, ціною від 50$ і вище, традиційно не мають таких дрібних неприємних проблем.
Деякі медіаплеєри підключаються до вашого домашнього роутера через радіоканал WiFi. Начебто, зручно, але дуже великі шанси, що зображення буде іноді “заклинювати”, і вам доведеться міняти роутер на більш дорогий і швидкісний, а може, і медіаплеєр доведеться міняти на кращий.
Іноді дорогий сучасний телевізор має роз’єм RJ45 для підключення до Інтернета, та ще й в телевізорі передбачений IPTV-протокол. Такий телевізор не буде додатково створювати вам проблеми з IPTV-телебаченням.
Самі дешеві медіаприставки, чи медіаплеєри, завжди додають додаткові проблеми телеглядачам при перегляді IPTV-телебачення. Приставки середнього цінового діапазону служать нормально, можливі проблеми можуть створюватись лише самим провайдером Інтернета.
Якщо у вас в тарифному пакеті замовлена IPTV-трансляція, ви маєте можливість одночасно дивитись IPTV-телебачення на кількох своїх телевізорах, але перед тим доведеться дещо врахувати:
– вам потрібна швидкість Інтернета, яка не менша, ніж 10 Мбод x Кількість ваших телевізорів. Хочете дивитись різні телепередачі відразу на 3-х телевізорах – значить, ваш провайдер повинен забезпечити вам реальну швидкість, не меншу, ніж 30 Мбод.
– медіаприставку треба купити до кожного телевізора.
– смішно навіть надіятись при кількох медіаприставках роздавати сигнал по радіомережі WiFi. Лише Ethernet-кабелем, і лише з хорошим, швидкісним роутером.

А ми нарешті прочитаємо про “нові, гігантські можливості IPTV-телебачення” ? Добре, я напишу і про це, але без зайвої помпезності.

Позитивні особливості IPTV-телебачення

У глядачів IPTV-телебачення завжди є програма передач по всіх каналах, ця програма передач називається EPG (Electronic Program Guide, електронна програма передач). Завжди можна подивитись, коли і що будуть показувати. Правду кажучи, функція EPG доступна також і в цифровому ефірному, цифровому кабельному і супутниковому телебаченні.
Передивляючись будь-який канал, ви можете його “поставити на паузу”, піти попити чаю, потім прийти і дивитись з того самого місця, ви можете дивитись телевізійний канал “із зміщенням в часі”, це функція “time-shift (зсув в часі)”. Та сама функція є в тюнерах для цифрового ефірного, цифрового кабельного і супутникового телебачення.
Ви можете через спеціальне меню “замовляти” саме ту передачу, чи фільм, який хочете. Так, ви це можете, АЛЕ НЕ У ВСІХ ПРОВАЙДЕРІВ.
Ще одна незручність. Це коли ваш місцевий провайдер не забезпечує функцію IPTV, а ви все одно хочете. Звісно, в Інтернеті можна знайти більш серйозних провайдерів IPTV-телебачення, і отримувати сигнал від такого “глобального” провайдера.
Способи оплати такому провайдеру давно пророблені, а радості все одно нема ! Адже для того, щоб ви дивились таке IPTV-телебачення, кожна кодова посилка від провайдера до вас повинна пройти через вашого місцевого провайдера, іншого шляху немає, і якщо місцевий провайдер недостатньо швидкий, зображення все одно може завмирати чи розсипатись на квадратики.

Трохи згадаю про любителів “мені те ж саме, але безкоштовно”. По Інтернету досі гуляють такі собі “супер-безкоштовні” плей-листи для IPTV-телебачення, і вам доказують, що по цих плей-листах начебто можна дивитись безкоштовно СОТНІ телевізійних каналів. Що тут є правдою, а що неправдою ?
Правда: кілька каналів з таких плей-листів справді показують, і безкоштовно, але головне – ненадовго.
Неправда: десь є самооновлювальні плей-листи, по яких можна дивитись ті самі сотні телевізійних каналів. Ну-ну… Так само близько десятка каналів будуть показувати, і все одно ненадовго.

Вибачте, що забув. Мене тут запитують: що таке “плей-листи” для IPTV-телебачення ?
Я коротко поясню. IPTV-телебачення відтворюється програмою-відеоплеєром, цих програм дуже багато, і кожен автор програми доказує, що його програма краща за інші. Є програми під різноманітні операційні системи, і для комп’ютерів, і для смартфонів, і для медіа-приставок. Щоб ці програми знали, звідки брати в Інтернеті потік того чи іншого телевізійного каналу, для них існують текстові файли в форматі M3U, в такому текстовому файлі прописані необхідні параметри відеопотоків тих телевізійних каналів, які вам за визначену щомісячну оплату надає провайдер. Ваш провайдер Інтернета сам формує ці текстові файли, з назвою “плей-листи” (англійська назва PLAY-LIST, список програвання), а ви можете завантажити в програму-відеоплеєр такий файл, і далі дивитись IPTV-телебачення.
А значить, не обходиться без деяких “інформаційних дірок”, через які користувачі Інтернета можуть безкоштовно дивитись телебачення по протоколу IPTV і нікому за це не платити.
Але це ненадовго. Провайдер, побачивши, що нагрузка на той чи інший медіа-потік ненормально зростає, закриває цю інформаційну дірку, і потік стає недоступним для безкоштовних нахлібників.
Ось дивіться ! Трохи покопав в Інтернеті і виявив, що на сьогодні можу дивитись більше трьох десятків українських телеканалів по протоколу IPTV, можу на комп’ютері, можу медіа-приставкою на Андроїді чи іншій операційній системі, і все це через неуважність провайдерів Інтернета. Ви можете   ЗАВАНТАЖИТИ   цей невеличкий плей-лист і попробувати, чи буде ваша програма-відеоплеєр відтворювати перераховані в плей-листі канали. Якщо вам зручніше не завантажувати файл, а використати Інтернет-адресу плейлиста, то ось вона:
//tv-remont.info/our_files/Something/Ukr.m3u
Деякі канали – точно буде показувати, а деякі, можливо, вже не буде.
Дармовщинка – не назавжди.

А тепер – принципове “хочу і буду“. Що робити, коли ви хочете “чесно дивитись телебачення через Інтернет”, але щоб нічого і нікому не платити ?
Про вас подумали. Є і така можливість. Не дуже зручно, але є. В Інтернеті існує послуга “Over-The-Top Service“, називають “послуга ОТТ“. Дуже часто це послуга “відкрито, і для всіх”, також протокол OTT добре представлений в платному варіанті,

Поясню детальніше.
Багато телевізійних каналів, хоча не всі, можуть транслювати свій сигнал в Інтернеті через особистий сайт телеканала, і успішно це роблять. Протокол IPTV при цьому не потрібен, зображення може формуватись через протоколи RTMP, RTMPT, HTTP.
Нам, телеглядачам, дуже часто немає діла до того, по якому протоколу нам передаватимуть телевізійні канали на наш комп’ютер чи сучасний телевізор із SMART-функціями.
Де взяти компанію, яка би транслювала українські канали по протоколу OTT ?
Якщо ви живете не в Україні, то для вас доступна безкоштовна OTT-послуга із переглядом досить багатьох українських каналів через ua.mediacast.tv (є і платні пакети, тоді каналів багато). Для перегляду українських каналів від ua.mediacast.tv треба зареєструватись на цьому сайті, це можливо зробити через соціальні мережі.
А як бути тим, хто в Україні ?
У нас в Україні на теперішній час є дві справді великі компанії, одна з них не зовсім легальна (DIVAN.TV) а друга легальна (OLL.TV), то через ці компанії можна легально, щоденно і завжди дивитись за помірну оплату багато телевізійних каналів, серед них практично всі українські, і ще багато пізнавальних, розважальних, спортивних, тематичних, еротичних каналів, деякі навіть з українським дубляжем.

І нарешті, справді безкоштовне Інтернет-телебачення. Це зовсім не IPTV-телебачення, не біда, якщо назви Інтернет-протоколів вам не знайомі. Дивитись деякі телевізійні канали можна, і безкоштовно, але обмежень багато.
По-перше, якість зображення вже не відповідає вимогам SD, чи HD, а відповідає вимогам “досить з вас і цього“.
По-друге, на кожному сайті треба по-інакшому добиратись до online-сигналу, іноді треба попробувати інший браузер (наприклад, відставити Firefox і перейти на Chrome), іноді через меню сайта треба пробувати різні “програвачі”, десь буде працювати Adobe Flash Player, а десь він принципово працювати не буде.
Не кожна медіаприставка “візьме” протокол HTML5, більше шансів дивитись це телебачення на комп’ютері, або на дорогій, досить універсальній медіа-приставці.
Я попробував пошукати в Інтернеті сайти українських телевізійних каналів, які транслюють свій сигнал on-line в інтернеті, і безкоштовно.
Ось подивіться, багато каналів познаходив. Берете з таблиці інтернет-адресу канала і дивитесь своїм браузером потрібний вам канал. Подекуди вам для початку всунуть трохи реклами.

UA:Перший 1tv.com.ua/live#ua
1+1 1plus1.ua/online
а також сімейство каналів цієї медіагрупи:
1+1 1plus1.video/tvguide/1plus1/online
1+1 International 1plus1.video/tvguide/1plus1in/online
2+2 1plus1.video/tvguide/2plus2/online
ТЕТ 1plus1.video/tvguide/tet/online
ПлюсПлюс 1plus1.video/tvguide/plusplus/online
Бігуді 1plus1.video/tvguide/bigudi/online
Уніан 1plus1.video/tvguide/uniantv/online
а ось наступні:
Інтер inter.ua/uk/live
ICTV ictv.ua/ua/online
5 канал www.5.ua/live
24 канал youtube.com/watch?v=AY2eIKY_C68
Україна kanalukraina.tv/ua/online
НТН ntn.ua/uk/live
К1 www.k1.ua/uk/live
Прямий prm.ua
ZIK zik.ua/tv/teleprograma
Espreso espreso.tv/stream
Громадське hromadske.ua/stream
АТР (кримсько-татарський канал) atr.ua/live
UA:Культура culture.suspilne.media/
Перший діловий live-pershij-dlovij.cosmonova.net.ua/online.php
Обоз TV obozrevatel.com/player/live.htm
Рада rada.gov.ua/video/rada-tv/64430.html
ЧП.INFO magnolia-tv.com/online
Ukrlife TV (інтернет-канал) ukrlife.tv/live
Суспільне TV
UA:Буковина cv.suspilne.media/live
UA:Вінниця vn.suspilne.media/live
UA:Волинь vo.suspilne.media/live
UA:Дніпро dp.suspilne.media/live
UA:Донбас dn.suspilne.media/live
UA:Житомир zt.suspilne.media/live
UA:Закарпаття uz.suspilne.media/live
UA:Запоріжжя zp.suspilne.media/live
UA:Карпати if.suspilne.media/live
UA:Київ central.suspilne.media
UA:Крим crimea.suspilne.media
UA:Кропивницький kr.suspilne.media/live
UA:Львів lv.suspilne.media/live
UA:Миколаїв mk.suspilne.media/live
UA:Одеса od.suspilne.media/live
UA:Поділля km.suspilne.media/live
UA:Полтава pl.suspilne.media/live
UA:Рівне rv.suspilne.media/live
UA:Суми sm.suspilne.media/live
UA:Тернопіль te.suspilne.media/live
UA:Харків kh.suspilne.media/live
UA:Херсон ks.suspilne.media/live
UA:Черкаси ck.suspilne.media/live
UA:Чернігів cn.suspilne.media/live
Місцеві телеканали
34 канал м.Дніпро 34.ua/online
KRATU м.Херсон kratu.ua/live
TV-4 м.Тернопіль tv4.te.ua/onlajn-movlennya
TV7+ м.Хмельницький https://tv7plus.com/live
ІНТБ м.Тернопіль intb.te.ua/onla-n
Аверс, м.Луцьк volynnews.com/avers
Алекс TV м.Запоріжжя alextv.zp.ua/live.html
Донеччина TV dtv.dn.ua/dtv-online
3-й цифровий м.Одеса ssl.live-tv.od.ua/tv/3tvod
А1 м.Одеса live-tv.od.ua/tv/a1od/a1od.php?&cnee
Думская TV м.Одеса live-tv.od.ua/tv/dumskaya.php?w=640&h=480&a=0&cnee
Здоров’я м.Одеса zd.od.ua/onlajn-prosmotr-telekanal-zdorove
Перший міський м.Одеса live-tv.od.ua/tv/1tvod/1tvod.php?w=736&h=414&cnee&a=0&ff=0
Репортер м.Одеса reporter.od.ua/pryamoy-efir
ТРК Академія м.Одеса live-tv.od.ua/tv/36chod/36chod.php?w=100%&h=480&cnee&a=1&ff=0
Крокус 1 м.Біла Церква player.twitch.tv/?volume=0.5&muted&channel=krokustv_
МТВ м.Маріуполь mariupolskoe.tv/online
Місто+ м.Полтава irt.pl.ua/online/mistoplus
Центральний м.Полтава central-ua.tv/online.php
НТА м.Львів live-nta.cosmonova.net.ua/online.php
Перший Західний м.Львів 1zahid.com/online
Незалежність м.Калуш youtube.com/watch?v=TimIkxZ8wHI
ОТБ Галичина м.Івано-Франківськ galtv.if.ua/online
Орбіта м.Покровськ orbita.dn.ua/video
Правда тут м.Київ live-pravdatytkievshina.cosmonova.net.ua/online.php
Пульсар м.Охтирка pulsartv.com.ua/online-tv
РАІ м.Івано-Франківськ rai.ua/?m0prm=13
Ритм ТV м.Рівне ritm.tv/tv
Рівне-1 live-tv.od.ua/tv/rivne1/stream2.php?w=720&h=404&cnee&a=1&ff=0
Сфера-ТВ м.Рівне player.twitch.tv/?channel=sferatvrivne
Рудана м.Кривий Ріг rudana.com.ua/online
ТВА м.Чернівці tva.ua/onair
ТРК Чернівці mtrk.com.ua/efir.html
Телевсесвіт м.Київ televsesvit.ua/index.php/online
ІТ-3 м.Чорноморськ it3.com.ua/?page_id=11696
Чорноморська ТРК blackseatv.com/live

Не знайшов офіційної безкоштовної трансляції On-line багатьох каналів: Новий канал, СТБ, К2, Ентер-фільм, Індиго, Мега, НЛО. Мабуть, погано шукав. Якщо у когось більше інформації по безкоштовній трансляції наших каналів, то напишіть мені в коментарях чи на форумі, я додам до таблиці.
Зрозуміло, що на деяких сайтах, доки доберешся до самої ON-LINE трансляції, доводиться подивитись ще кілька секунд додаткової дебільної реклами. Рекламісти вірять, що від примусового перегляду їхньої реклами їм якась користь, замість ненависті. Нехай вірять, саме вони оплачують безкоштовну трансляцію телевізійного зображення.

Щоб мені і вам легше було шукати, на сайти телевізійних каналів зверху “сідають” сайти-паразити. Дуже корисні паразити, наприклад, на початку 2018 року успішно працював такий собі XITTV.NET, він давав дуже багато українських каналів. Забудьте, не довго музика грала ! Він то пропадає, то знову оживає. Багато каналів блокують свою трансляцію через не свої сайти.  Поки що є подібний “паразит” із набридливою рекламою, який також дає в прямій трансляції немало українських каналів, називається він TVUA.BIZ і також подібних сайтів ще можна немало знайти в Інтернеті. А я повторю, платних надійних компаній, які за щомісячну оплату дають всім бажаючим справді БАГАТО КАНАЛІВ, незалежно від того,  який у вас провайдер Інтернета, в Україні я знаю лише дві: це DIVAN.TV, яка дуже часто любить транслювати телевізійні канали без дозволу самих каналів, і досить легальна OLL.TV. Не кожна медіаприставка “візьме” протокол, по якому транслюють сигнал ці компанії.
НЕ ЗАБУВАЄМО ! Якщо ви не бачите телевізійний сигнал на комп’ютері улюбленим експлорером, ви зможете побачити цей сигнал іншим експорером. Наприклад, звична вам “Firefox” чи “Opera” не показує, а “Google Chrome” показує, або навпаки.

Для тих, у кого дуже мобільний Інтернет, нагадую: година телевізійного перегляду “з’їдає” приблизно 200 Мбайт трафіку.

Ось таке воно, не занадто зручне і не занадто комфортне “Інтернет-телебачення”. Але добре знаю, що і воно комусь може знадобитись, когось зможе виручити, коли інші джерела TV-сигналу недоступні.
Дякую за увагу.

Пропоную також  набір статей на “загально-телевізійну тему”

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів, його об'єм - більше 12 Гігабайт. Отримати можна в вигляді бандеролі з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація, або завантажити вказаний архів через Інтернет. При завантаженні через Інтернет - вартість замовлення 120 грн, при замовленні на DVD-дисках - загальна вартість 220 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою чи Новою поштою. Оплата - після отримання замовлення.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)