06. Ремонт DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Власний досвід. Частина 3

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Repair DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Own experience. Part 3

Продовження статті. В інших частинах статті:
В першій частині статті: час від часу висвічувалась помилка “CHECK ENGINEкод P1133. Проблема була вирішена.
В другій частині статті: погано працює обігрів салона “Нексії”. Покращуємо обігрів.
В третій частині статті, ви її читаєте: : протікає в бачку омивача скла.
В четвертій частині статті: зламався дверний замок.
В п’ятій частині статті: міняю лямбда-датчик.

Я продовжую розказувати про поломки в моїй машині, проблеми з моєю машиною, і я ділюсь з вами особистим досвідом. Думав, що не скоро доведеться писати додатковий розділ в статті про поломки і проблеми в моїй машині. Але сувора реальність виявилась інакшою.

Потекло.

На жаль, в машині час від часу або витікає, або затікає.Затікає, звісно, під час дощу, а витікає, коли захоче. Затікає лише вода, а от витікає то бензин, то охолоджуюча рідина, то омиваюча рідина, то кудись дівається фреон з кондиціонера.

Зауваження. Ми досі кажемо “фреон”, хоча вже давно ніхто не заправляє кондиціонер або холодильник тою газовою сумішшю, від якої пішла назва “фреон”. Сучасні теплообмінні газові суміші повністю відрізняються від колишніх за хімічним складом, ефективністю теплообміну, а також наносять меншу шкоду екології.

В моїй машині кондиціонера немає, але бачок омивача переднього шкла дуже навіть є, і я в цьому дуже невчасно переконався.

Трохи історії.

В якийсь день якогось року корейські інженери були в радісному передчутті приємної події. Завтра презентація нової, недавно розробленої машини “NEXIA”, і всі розуміли, що ця подія буде дуже приємною. Несподівано підійшов кореєць, який завжди приходить, коли його не чекають, і єхидно запитав по-корейськи::

– Корейські хлопці, а де в цій машині бачок омивача переднього шкла ?

Корейські інженери здивовано подивились один на одного, і з жахом зрозуміли, що про бачок вони зовсім забули. Завтра презентація, а бачок в машині навіть не сконструйований. Заматюкавшись по-корейськи і згадавши корейську матір, інженери кинулись виправляти свою помилку. Досить швидко вони зрозуміли, що єдине вільне місце під капотом є біля лівого колеса, і що бачок омивача переднього шкла буде мати ось таку ідіотську форму:


За ніч один екземпляр цього ненормального бачка був виготовлений, і презентація новенької машини “NEXIA” пройшла пречудово. Від радості корейські інженери вирішили нічого в машині не міняти, тим більше, що бачок був успішно вставлений на своє місце в автомобілі з допомогою найменшого корейця, молотка і якоїсь корейської матері.

Зрозуміло, що це лише моя історична версія. Можливо, все було якось не так, і це не важливо.

Важливий результат.
Це видатне досягнення корейської технічної думки, під назвою “бачок омивача переднього шкла”, багато років служить в автомобілях “Нексія” і псує нерви автовласникам.

Тріскається і протікає, зараза !

Чому ?
Найбільш рідкісна ситуація: автовласник забув, що в бачку у нього не якась незамерзаюча суміш, а звичайна вода, і тут несподівано прийшла зима. Сам винуватий.
Найбільш популярна ситуація: просто так, без ніякої причини, тріснув бачок.

Якщо у вас, так як у мене, кудись зникає рідина для омивача шкла, а на стоянці ви бачите біля лівого переднього колеса невеличку калюжу, значить, у вас також тріснув бачок.

Виймаємо бачок.
Машину – на домкрат, і знімаємо ліве переднє колесо. Спочатку працюємо під капотом. Відкручємо гайки, які тримають розширювальний бачок зчеплення, і сам бачок відсовуємо по можливості в сторону. Два електричні роз’єми під цим бачком акуратно роз’єднуємо. Ці роз’єми – з фіксаторами. Дроти від цих роз’ємів йдуть вниз “до колеса” через отвір в корпусі машини, і через той отвір проходить також гідравлічний шланг, через який омиваюча рідина проходить догори до форсунок, і далі розбризкується на переднє шкло. Знаходимо гідравлічне з’єднання на цьому шлангу, воно за перегородкою поближче до вікна, і роз’єднуємо це з’єднання, покручуючи його вліво-вправо.
Також відкручуємо пластмасову трубку, через яку заливається омиваюча рідина, ця трубка відкручується проти годинникової стрілки.
В верхній частині вже все зробили, переходимо до нижньої.

Колесо відкручене. З самого низу на трьох саморізах кріпиться пластмасовий бризковик, знімаємо його.
Тепер доведеться зняти один нижній фіксатор і два верхні фіксатори, які тримають підкрилок, ці фіксатори в жаргоні називають “клопи”. В центрі кожного фіксатора – пластмасовий стержень, а якщо натиснути на нього тоненькою хрестовою викруткою, то він випаде з ризиком загубитись (треба не загубити) , а фіксатор тепер легко знімається руками.
Три фіксатори знято, тепер можна максимально загнути пластмасовий підкрилок вліво.
Не бійтесь, не зламається.
Ось і бачок. В нижній частині бачка – фіксуючий болт, відкручуємо його.
Зараз бачок зніметься. Його треба рухати ВПЕРЕД ПО ХОДУ МАШИНИ, тоді він зніметься.
ЗНЯЛИ !
Не треба думати, що половина робота вже зроблена.

Робота ще не починалась !

Як виявити місця протікання в бачку ? Налити води і подивитись, звідки тече.
Як залатати дірку ? Ось тут все складніше.
З великою ймовірністю, протікати буде ось тут:


Якщо там поставити якісь латки, або попробувати клеєм, чи герметиком, то шанси на успіх невеликі. Адже саме там тріснуло, і там досить значні мікродеформації під час руху автомобіля.
Дуже ефективно – заплавити.
Якщо обережно ( ОБЕРЕЖНО ! ОБЕРЕЖНО ! ) нагріти підозріле місце над вогнем газової плити, то пластмаса біля тріщин деформується, і тріщини стануть добре видимі. Тепер тріщини можна заплавити з допомогою не менш ніж 40-ватного паяльника і кусочків подібної пластмаси. При цьому треба виконувати прості правила:
1. “Відремонтовані” місця повинні бути значно товстішими, ніж були.
2. Ширина латки повинна бути значно більша, ніж ширина тріщини.
3. Латка не повинна “стирчати зверху”, а має бути “утоплена вниз”, бо зовнішні розміри відремонтованої частини бачка ні на міліметр не повинні бути більшими, ніж були.
4. Дуже корисно детально поміряти розміри фіксуючих планочок, які тримають бачок на корпусі автомобіля, і трошки змінити розміри канавок на бачку, щоб бачок без зусилля утримувався тими фіксуючими планочками.

Словом, робота неприємна, запах плавленої пластмаси просто кошмарний.

Коли перевірено, що бачок не протікає, його можна встановлювати на своє місце. Для цього бажано виконувати такі умови:
1. Місце встановлення бачка має бути добре освітлене.
2. Руки механіка повинні бути по можливості маленькими, і бажано, щоб сам механік був карликом.
3. Доки не ляжете під машину і не побачите, чому бачок ніяк не хоче ставати на своє місце, встановити бачок не вдасться.
4. ПЕРЕД встановленням бачка просуньте дроти і шланг в потрібний отвір.

Героїчно встановлений бачок фіксується болтом в нижній частині, зверху накручується трубка для заливання омиваючої рідини. Якщо ремонт робиться не взимку, то не будьте оптимістом, а спочатку заливаєте в бачок звичайну воду, і контролюєте, чи не з’явиться після їзди нова тріщина.

Після встановлення бачка прикріпити назад всі зняті деталі – дитяча забавка.

Ось такі пригоди приготувала автовласникам компанія “DAEWOO”.
В наступній частині статті: зламався дверний замок.
Продовження статті, частина 4

Пропоную також  додаткові статті для автовласників

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ?
Или почитать чего интересного ? Вон отсюда !
Останови свою войну в Украине !


------------А тепер - для людей ---------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація, об'єм архіва - більше 24 Гігабайт.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)