06. Ремонт DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Власний досвід. Частина 5

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Repair DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Own experience. Part 5

Це продовження статті, п’ята частина. Що є в інших частинах ?
В першій частині статті: час від часу висвічувалась помилка “CHECK ENGINEкод P1133. Проблема була вирішена.
В другій частині статті: Погано працює обігрів салона. Вирішуємо проблему.
В третій частині статті: Протікає.
В четвертій частині статті: Зламався дверний замок.
Частина п’ята, ви її читаєте. Без поломок, як я вже казав, не обходиться. Перестав працювати лямбда-датчик.

Зарано трохи переслав служити лямбда-датчик в моїй машині, адже пишуть, що він служить 100-120 тисяч кілометрів. Може, датчик якийсь не такий, а може, бензин якийсь не такий, але міняти треба.
Що це за деталь в машині, і навіщо вона ?
   Весь бензин, який попадає в циліндри двигуна, повинен згоріти. Розпечені мікрокапельки бензину, які не згоріли, даремно вилітають в вихлопну трубу, збільшуючи фінансові витрати водія, отруюючи наше повітря і впевнено псуючи дорогий і корисний каталізатор, який потрібен для допалювання залишків окису вуглецю CO. Чим менше буде в повітрі окису вуглецю, тим краще для нас всіх і для нашої природи.
   Значить, електроніка двигуна повинна слідкувати, щоб в циліндри двигуна попадала лише така кількість бензину, яка гарантовано згорить, і щоб без зайвого бензину в циліндрах. Як це контролюється ?
Якщо в вихлопі двигуна зовсім немає кисню, то можливо, що деяка кількість бензину не згоріла і без толку вилетіла в вихлоп.
Якщо в вихлопі двигуна є кисень, значить, бензин в циліндрах весь згорає, ще й залишається вільний кисень.
Але чим менше бензину даємо в циліндри, тим менша буде потужність двигуна. Значить, треба підтримувати розумне оптимальне співвідношення повітря і бензину в циліндрах, і знатоки вже пригадали, що це співвідношення називається “стехіометричним”.

З початковою частиною теорії розправились. Лямбда-датчик, який позначається грецькою буквою “λ“, є кисневим датчиком, він показує контролеру двигуна, чи є на поточний момент кисень в вихлопі. Якщо кисню немає, лямбда-датчик дає в контролер сигнал величиною приблизно 0.8-1.0 Вольт. Якщо кисень є, або датчик занадто холодний, сигнал зменшується приблизно до 0.2 Вольт.
Це коли датчик нормально працює. На жаль, лямбда-датчик може мати деякі проблеми.
   1. Сигнал з датчика майже завжди низький, близько 0.2 Вольт. Це все одно, що датчика немає, машина їде непогано, але йде перевитрата бензину. Перевитрата, залежно від стилю їзди, може досягати 15%.
   2. Сигнал з датчика майже завжди високий, близько 0.8 Вольт. Тепер машина, незалежно від бажань водія, розганяється лише плавно, ніби добре нагружена важким грузом.
   3. Сигнал з датчика занадто повільно переходить з високого стану в низький, і навпаки. Машина при розгоні приблизно на другій і третій передачах починає плавно розгойдуватись, наче за кермом початківець. Аналогічний ефкект, коли досить забруднені інжектори двигуна.
   4. Сигнал з датчика тупо стоїть в положенні близько 0.5 Вольт. Десь від датчика до контролера обрив.
   5. Популярне. Сигнал з датчика начебто змінюється, але несильно, в межах 0.4-0.6 Вольт. Постарів, відслужив.

Ось такі фокуси може витворяти лямбда-датчик, який по-сучасному іноді називають “лямбда-зонд”. До речі, його можна називати “кисневий датчик”, але ж не “оксигеновий”, бо тоді продвинутість водія аж з вух випирає.
А є ситуації, коли лямбда-датчик ні в чому не винуватий ? Звісно, є, ось вони:
   – двигун не заводиться.
   – поганий холостий хід, чи заглохає двигун, чи їде нерівномірно.
В цих ситуаціях лямбда-датчик ні в чому не винуватий. Ніде і ніколи. В будь-якій машині. Довічно. Якщо ви незгодні, і на особистому прикладі кажете, що це не так, значить, вас десь на СТО дуже добре розвели.
Чи може лямбда-датчик “отруїтись” від використання біо-бензину, тобто бензину з додаваням спирту ? Ніколи.
Чи може лямбда-датчик “отруїтись” від використання якихось “покращуючих” добавок до бензину ? Запросто.

   Ми перейдемо до практики чи ні ? Так, переходимо.
Ось у нас дві можливі проблеми при заміні лямбда-датчика, я налетів на обидві.
   1. Дістати саме такий лямбда-датчик, який потрібен для даної моделі.
   2. Відкрутити старий лямбда-датчик.
Першу проблему вирішувати не обов’язково, достатньо, щоб у нового датчика була ТАКА САМА різьба. Ні, треба трошки уточнити. Які є популярні модифікації лямбда-датчиків ?

Лямбда-датчик працює лише тоді, коли він розігрітий до температури в кількасот градусів. Є датчики, які розігріваються самим вихлопом (як правило, “перший кисневий датчик”), а є датчики зі своїм особистим підігрівом (типовий приклад – “другий кисневий датчик”). Датчик з підігрівом ніколи (НІКОЛИ) не треба пробувати замінити на датчик без підігріву, інші заміни – залежно від фантазії.

Але існують ситуації, коли датчика строго такого, як хочеться, нема, і я – підтвердження цього. Довелось шукати начебто звичайний ДВОХКОНТАКТНИЙ датчик, але з потрібним роз’ємом не знайшов. Які у мене є варіанти вирішення проблеми ?
– можна поставити одноконтактний датчик, трошки переробивши роз’єм, а “масу” кинути окремим дротом.
– можна поставити двохконтактний, переробивши роз’єм.
Виявляється, що без примітивних, початкових знань електрики не обійтись. То як нам замінити популярний двохконтактний датчик на якийсь інший ? Це вже залежить від того, що ми купимо.


Розглянемо ці варіанти.
Одноконтактний датчик замість двохконтактного, на малюнку – перший варіант. Єдиний сигнальний вивід з датчика підключається до сигнального на роз’ємі, окремим дротом підключимо до “маси”, точку під’єднання до “маси” виберемо десь на двигуні.
Двохконтактний датчик з приєднаною “масою”, на малюнку – другий варіант. Не надійтесь витрясти з продавців інформацію, яка саме модифікація у того лямбда-датчика, який ви купуєте, у них лише “мнєніє”, підходить деталь чи не підходить. Доведеться тестером перевірити, чи є з’єднання між корпусом датчика і “земляним” виводом. Виводів лише два, сигнальний і “земляний”. Цей варіант заміни найпростіший, досить лише підчепити дроти нового датчика до такого роз’єма, який у вашій машині.
Двохконтактний датчик з ізольованою “масою”. Якщо попередній датчик у вашій машині був з приєднаною “масою”, то такий новий датчик у вас не запрацює, навіть якщо роз’єм буде таким, як треба. Доведеться окремим дротом провести з’єднання до “маси”.

РОЗІБРАЛИСЬ ! Тепер треба відкрутити старий датчик.

Стільки цікавих розповідей є в Інтернеті, як викрутити лямбда-датчик ! Хтось відпилює верхню частину старого датчика, щоб потім накидним ключем добратись до шліців датчика, і таким способом відкрутити. Хтось на добу замочує гасом чи кока-колою чи рідиною “WD-40“. Комусь, незважаючи на будь-які зусилля, доводиться знімати весь вихлопний колектор, а вже потім з нього викручувати датчик.

Якось переможете той старий датчик. Головне – розумно закрутити новий.
Нормальний виробник продає лямбда-датчик, у якого різьба чимось вже змащена, і дуже можливо, що різьбу змастили саме там, чим треба. До такого мастила додаються мініатюрні, розміром приблизно 0.01 мм, скляні чи керамічні шарики, і цей наповнювач колись допоможе вам більше легко відкрутити датчик, коли він також відслужить своє.
А якщо різьба підозріло суха, то перед вкручуванням датчика змастіть різьбу хоча б графітним мастилом.
Штука корисна !
Ви вкручуєте новий датчик. Він затягується ключем, а не пальцем, але закручуйте його так, як свічку в двигуні, лише силою людської долоні, без довгого ричага, бо інакше колись будете розпилювати цей датчик, замість того, щоб його відкручувати.
Такі справи.

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)