Ремонт LED-ламп

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Не викидайте економну LED-лампочку. Економте гроші.

Чужі тут не ходять. Хто зайшов на наш сайт, той знає, як виглядає паяльник, і знає, з якого кінця його треба тримати.
Це означає, що той, хто зайшов на наш сайт, прочитає щось корисне для себе.

Ми живемо в світі економії. Ми не смалимо безжалісно електроенергію, яку ми самі оплачуємо, а користуємось сучасними енергозберігаючими лампочками.

Перша “ластівка” енергобереження прилетіла до нас, коли в продажу почали з’являтись енергозберігаючі газорозрядні лампи. Згідно рекламних надписів, вони витрачали приблизно в 5 разів менше електроенергії, при такій самій освітленості, яку дають звичайні лампи розжарювання.
Краще б вони нічого не витрачали і не світили.
Надійність роботи – щось середнє між поганою і відсутньою.
Придатність до ремонту – майже ніяка.
Екологічність – невисока. Це практично “звичайні, давно існуючі” лампи денного світла, тобто газорозрядні лампи, із невисокою надійністю і присутністю ртуті в балоні лампи.

На щастя, їх витіснили сучасні LED-лампи. Саме слово LED – це скорочена англійська назва “Light-Emitting Diode”, тобто світлодіодна лампа.
Така лампа потребує приблизно в 8-10 разів менше електроенергії, ніж традиційна лампа розжарювання, і така лампа екологічно безпечна.

Але вона, на біду, іноді псується.
Невже ви збираєтесь її викинути ? Ви такий багатий ?
Може, ви й багатий, але не поспішайте викидати.

Чому зіпсувалась сучасна, економічна LED-лампа ? В першу чергу тому, що її зробили трудолюбиві китайці. Доведеться пояснити, а то прибіжать китайці, щоб мене набити.
Світлодіод ДУЖЕ ДОВГО служить, якщо струм, який пропускати через світлодіод, такий, як розрахований виробниками, або трохи менший.
Світлодіод нормально служить, але ЛЮБИТЬ ПСУВАТИСЬ, якщо струм, який через нього пропускають, хоча б трохи більший від розрахованого.
Але ж за справу беруться китайці, які звикли все робити найдешевшим для себе, от вони і використовують світлодіоди, які найдешевші, і насправді розраховані на менший робочий струм, ніж той струм, який проходить через LED-лампу.

Ми підійшли до безжалісної статистики: в LED-лампочках основному псуються світлодіоди, і більше нічого. Давайте відремонтуємо LED-лампу, яка перестала світити. Ось і лампа.


Стрілочками показано, де саме ми по кругу будемо з допомогою шліцевої викрутки, ризикуючи викруткою поранити собі руку, підколупувати і знімати напівпрозорий балон. Він тримається на такому клею, який трохи нагадує силікон.
Зняли. Дивимось. Ой, які жовтенькі світлодіоди !
А на одному, якщо уважно роздивимось, ще й чорна точка, зовсім малесенька. Саме цей світлодіод не дає світитись іншим світлодіодам, саме він зіпсувався.


А скільки світлодіодів в лампі ? Саме в цій – багато, я нарахував аж 16, а буває менше, я відкривав лампи, в яких було лише сім світлодіодів, менше ще не бачив.
Якщо світлодіодів не менше десятка, то можна по-простому закоротити несправний світлодіод, і всі інші починають нормально світити.
А якщо світлодіодів менше, я намагають не мучити інші світлодіоди, я шунтую несправний світлодіод резистором, приблизно від 50 Ом, і до 100 Ом. Дрібничка, але все-таки це трошки полегшує життя іншим світлодіодам.
Я не намагаюсь щось припаяти до стінок світлодіода, набагато простіше, і ви це бачите на фото, зачистити мідні площадки біля світлодіода, і до них припаяти.

А що, коли ви ні на одному світлодіоді не побачили чорну точку ? Хіба це така проблема ? Адже  у вас є звичайний китайський цифровий тестер. Ставите діапазон на вимірювання 200V і міряєте окремо на кожному світлодіоді. Вмикаємо лампочку.
По-перше, на всіх світлодіодах буде близько 30V, а на несправному значно більше.
По-друге, при вимірюванні на несправному світлодіоді лампа намагатиметься трохи засвітитись. Ось ми й знайшли несправний.

Зашунтувавши несправний світлодіод, залежно від ситуації, або перемичкою, або резистором, ставите напівпрозорий балон на місце, і ваша лампа ще послужить. Приклеювати балон ? Обійдеться, ви лише міцно насадіть його на місце, він не буде сам відвалюватись, буде триматись на терті. Просто будете пам’ятати, що ця лампа вже була в вашому ремонті, тому закручувати і відкручувати її треба обережно.

Які лампи будуть попадати під ваш ремонт ? Дешеві, невідомо яких марок. Дорожчі лампи, ну що тут зробиш, служать значно краще.

А що робити, коли всі світлодіоди справні, а лампа не світить ? Не заморочуйтесь, викидайте її. Бувають невдачі.
А хіба не краще не шунтувати несправні світлодіоди, а міняти їх на справні ? Але ви спочатку відпаяйте несправний світлодіод без паяльної станції, а тоді запитуйте, що і як міняти. Ми з вами говоримо про дешевий домашній ремонт.

Ох, ці китайці… Невже вони лише своїми лампочками розколюють нас на гроші ? На жаль, аналогічну дурницю китайці витворяють із сучасними, дорогими телевізорами. Якщо власник нового телевізора не зменшить в меню телевізора інтенсивність підсвітки хоча б до 80% (я кажу не про яскравість  і не про контрастність, а про інтенсивність LED-підсвітки), то цей власник ризикує, що досить дорога підсвітка в його телевізорі з часом зіпсується. Якщо цей власник трохи понизить інтенсивність підсвітки, то шанси на нормальну роботу його телевізора значно більші.
Ось такі вони, ці китайці. Добре, що ми тепер знаємо, як боротись з їхніми недоробками.

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)