06. Ремонт DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Власний досвід. Частина 2

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Repair DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Own experience. Part 2

Продовження статті. В інших частинах статті:
В першій частині статті: час від часу висвічувалась помилка “CHECK ENGINEкод P1133. Проблема була вирішена.
В другій частині статті, ви її читаєте: погано працює обігрів салона.
В третій частині статті: протікає.
В четвертій частині статті: зламався дверний замок.
В п’ятій частині статті: міняю лямбда-датчик.

Я продовжую розказувати про поломки в моїй машині, проблеми з моєю машиною, і я ділюсь з вами лише особистим досвідом. Автовласник ніколи не обходиться без деяких проблем, а проблеми треба вирішувати. От і у мене виникла проблема, яку довелось вирішувати. Пройшло 5 років експлуатації машини, і дрібна, але чутлива неприємність трохи мене замучила.

Холодно взимку в машині “Нексія”. Ніхто не сумнівається, що обігрівач салона працює, але дує він не гарячим, а лише теплим повітрям, і нормально прогріти машину не вдається.

Проїхався взимку на чужому старенькому “Форді”. Там обігрів салона такий чудовий, що довелось поставити обігрів на половину потужності, щоб не зваритись в машині. Власник “Форда” навіть не підозрював, що бажано раз на кілька років міняти охолоджуючу рідину, бо ніколи її не міняв і не знав, як це робиться. Власник “Форда” ніколи і нічим не чистив систему охолодження двигуна, вона і так працює чудово. Старенькому дешевому “Форду” вже більше 20 років.

Ознайомившись з такою машиною, я зрозумів, що треба з системою обігріву салона в “Нексії” щось робити. Навіть незалежно від обігріву, система вентиляції і кондиціонування в моїй “Нексії” перестала подобатись відразу після того, як я продав свої старенькі “Жигулі” і купив нову машину.
Претензія перша. Нічого і нізвідки не дує, доки не включиш вентилятор. Це дивує, бо в старій машині вентиляція дула з усіх отворів, незалежно від того, включений вентилятор чи ні. Прочитав сервісну інструкцію і заспокоївся: категорично рекомендується при їзді включати вентилятор хоча б в положення “1”, або в стандартне положення “2”. Треба привикати: в цій машині САМЕ ТАК.
Претензія друга. Коли дуже вологе повітря, наприклад, під час дощу, шофер просто “воює” з запотіванням вікон. Відчувається, що машина досить герметична (все на світі відносно, не чіпляйтесь до слів), а тому, доки не опустиш трошечки бокове шкло, боротьба з запотіванням не ефективна. Ти опускай шкло, опускай ! Дощ відразу починає капати в салон машини, адже верх бокових вікон дуже нахилений всередину, про це потурбувались дизайнери, тому хочеш, щоб не капало – не відкривай вікна, або постав додаткові вітровики. Я не став терпіти вигадки дизайнерів машини, купив дешеві і практичні вітровики, тепер я легко перемагаю запотівання вікон в машині, ця проблема зникла.
Претензія третя. Нікчемний обігрів салона. Навіть в стареньких “Жигулях” обігрів салона працював значно краще. Що ж, починаю займатись обігрівом.

Спочатку шукаю пораду в Інтернеті. Ох, ці поради на форумах ! “Чим менше знаю, тим більше напишу !” Приходиться фільтрувати багато інформаційного сміття, і починаю потрохи збирати корисну інформацію.
Хоч би не довелось відкривати капот !

Чому погано гріє пічка в машині ? Спочатку треба підозрювати заслінку, яка регулює співвідношення гарячого і холодного повітря. Щоб перевірити, чи нормально рухається ця заслінка в “Нексії”, не обов’язково щось розкручувати, досить ввімкнути вентилятор на максимальну швидкість, а тоді швидко переставляти заслінку в два крайні положення: гаряче-холодне. Ставлю в одне положення, і добре чую звук ХЛОП, в друге положення – ХЛОП. Перевіряю ще раз. ХЛОП. ХЛОП. Нормально ! Значить, заслінка чудово ставиться в обидва крайні положення, до регулювання заслінки претензій немає.
Аналізуємо далі. Чи добре дує повітрям з вентиляційних отворів ? Перевірено центральні – дує нормально, і регулятор інтенсивності працює. Перевірено бокові. Поставив режим обдуву переднього шкла – нормально, режим обдуву ніг – нормально.
Всюди дує, але ніде нормально не гріє, повітря йде лише тепле, а не гаряче. Мотор добре нагрітий, а повітря – лише тепле.

Мене чекає значно більше роботи, щоб забезпечити тепло в салоні. Відкриваю капот і дивлюсь, чи є в в машині якась охолоджуюча рідина.

Довідка. Охолоджуюча рідина в системі охолодження двигуна не повинна бути прозорою. Прозорість і безбарвність рідини означає, що в машину залили чорт знає яку охолоджуючу рідину, невідомо чим підфарбовану. Спочатко вона мала якийсь нібито колір, але потім барвник чи то розклався на окремі молекули, чи вступив в якусь хімічну реакцію. Це нецікаво, треба просто цю рідину злити з системи охолодження, промити систему і залити щось нормальне.
Охолоджуюча рідина в системі охолодження двигуна не повинна бути коричневою, або навіть чорною. Не дуже лякайтеся, якщо механік на СТО відразу заявить вам, що прокладку блока головок циліндрів вже треба міняти. Якщо ця прокладка справді відслужила своє, то у вашому двигуні впевнено збільшувався б рівень масла, і саме масло ставало би занадто рідким, у вас вже засвічувалась би лампочна про занизький тиск масла в двигуні. Також у вас дуже непогано зменшувався б рівень самої охолоджуючої рідини.
Отже, якщо признаків, про які ви прочитали, немає, а охолоджуюча рідина принципово чорна або коричнево-чорна, це лише означає, шо охолоджуючу рідину треба поміняти на нову і хорошу.

Подивився на охолоджуючу рідину в двигуні і з досадою побачив, що вона не зелена, не червона, не ще якась, а коричнево-чорна. Що ж, міняю !
Як треба міняти охолоджуючу рідину ? Робити це на СТО чи самостійно ? Це надзвичайно легко зробити самостійно, хоча мушу пригадати одну історію.
Якось взимку я побачив, що треба міняти передні гальмівні колодки. Заїхав на СТО, там черга, доведеться довго чекати, а механік мені каже:
– Хіба ти не мужик ? Хіба ти сам не поміняєш колодки ?
Я подумав собі, що я і справді мужик, і поїхав до свого гаража міняти колодки. Спочатку у мене надійно загубилась невеличка фіксуюча пружина. Потім я так вдарив себе молотком по пальцю, що на протязі пів-року нігось два рази злазив, доки все не загоїлось.
Так що незалежно від того, чи автовласник є мужиком, чи кимось іншим, а при самостійному авторемонті завжди можуть бути неприємності.

А все ж охолоджуючу рідину легко поміняти самому. Добре, що є сервісні інструкції, прочитав – і поміняв. Чи стане пічка працювати нормально ?
Ні, мені здається, що лише трошки стало краще. Або зовсім не стало краще.

А як взагалі працює ця пічка ?
Так само, як радіатор водяного опалення в вашій квартирі, або в вашій хаті. Десь стоїть нагрівальний котел (ну, теплообмінник в колективному бойлері, це не важливо). Нагріта вода в котлі підіймається догори (гаряча вода сама собою підіймається догори, витісняючи холодну, за рахунок теплового розширення), далі по трубах вода йде до радіаторів опалення, в радіаторах вода охолоджується і опускається вниз, і назад по трубах до підігрівного котла.
Хто не знає, той запам’ятає: при підігріванні вода підіймається догори, при охолодженні вода опускається вниз. Приходиться повторювати ці прописні істини, а то далі не всім зрозуміло.
Ну, звісно ! Є ще циркуляційні насоси ! Вони значно пришвидшують циркуляцію води, але конструктори не йдуть проти правил природної конвекції: воду, яка в цей момент нагрівається, циркуляційні насоси гонять догори, а воду, яка охолоджується, гонять вниз.

ЛИШЕ ТАК !

Начхати на чиюсь думку про витиснення повітря, ми до витиснення повітря ще повернемось.
Отже, в нашому автомобілі розпечений мотор грає роль нагрівного котла. Радіатор грає роль батареї опалення в нашій квартирі. Охолоджуюча рідина, нагріваючись розпеченим двигуном, підіймається догори, йде до радіатора, в радіаторі, охолоджуючись, опускається вниз, і знову до двигуна. Термостат контролює цей процес, і якщо охолоджуюча рідина недостатньо нагріта, він направляє її “по малому колу”, в обхід радіатора.
Є ще обігрівач салона, такий собі невеличкий радіатор. Гаряча охолоджуюча рідина йде також і до нього, там віддає тепло, і охолоджена вертається в нижню частину двигуна.
“Водяний насос” (а ми не привикли казати “охолоджувально-рідинний насос”) чудово прискорює це процес.

Нарешті ми покінчили з азбукою. Далі все складніше. В нашій теплообмінній системі, на жаль, може бути повітря. В тематиці “повітря в теплообмінному рідинному замкнутому колі” горе-спеціалістів більше, ніж всіх автовласників разом. Я вже чую вислів про те, що “рідина повинна рухатись знизу догори, і таким чином витісняти бульбашки повітря”. Хто б міг подумати ! А то ж ніхто не знає, що повітря обов’язково буде в верхній частині замкнутого об’єму, всю іншу частину займатиме рідина. Так що я змушений нагадати дещо з азбуки.
В нагрівному котлі, або автомобільному моторі, конструктори зобов’язані забезпечити безперебійний відвід нагрітої рідини, інакше біда ! Відвід рідини йде з верхньої частини нагрівного елемента (двигуна), і конструктори все роблять, щоб бульбашки повітря в нагрівному елементі були відсутні.
Але коли нагріта рідина попадає в теплообмінний радіатор і там охолоджується, вона йде в верхню частину радіатора. Охолоджена рідина виходить з нижньої частини радіатора. Навіть якщо наш радіатор більше, ніж наполовину, заповнений повітрям, конвективний потік рідини не припиняється. Навіть при гігантській повітряній бульці гаряча рідина, попавши в верхню частину радіатора, стікає вниз, і витікає з нижньої частини радіатора.
Конвективний потік не припиняється ! Система при цьому працює надзвичайно неефективно, але вона все одно працює, вона з останніх сил охолоджує наш двигун.
Приблизна схема охолодження двигуна і заодно підігріву салона показана на малюнку.


Зараз наткнемось на предмет суперечок. В Інтернеті є добре тренований хор молодців, які доказують, що рідина в теплообмінному радіаторі пічки ПОВИННА рухатись знизу догори. Мовляв, бульбашки видавлюються з верхньої частини радіатора. Абсолютно серйозно пишуть на форумах, що в деяких машинах, нічого не поробиш, рідина в радіаторі пічки рухається зверху вних, а от в “Нексії” – знизу догори.

Всі йдуть не в ногу, а “Опель” – в ногу !

А до чого тут “Опель” ? Хто не знає, тепер буде знати: автомобіль Daewoo Nexia є погіршеним варіантом “Опеля”.

Не бажаю слухати дурниці, і ще раз нагадую, що рідина в радіаторі пічки рухається зверху вниз. Хто хоче сперечатись, зараз подивиться на фотографії.
Ось після багатьох героїчних зусиль по розбиранню мало не половини машини ми добрались до радіатора пічки в салоні “Нексії”. Дивимось, уважно дивимось. Верхня трубка від радіатора йде вліво від нас, а нижня – вправо від нас. Швиденько переходимо до капота, відкриваємо капот. Ось вони, ці дві трубки. Та, що була зліва від нас, тепер справа. Куди вона йде ? Так, вона йде до верхньої частини двигуна. Саме по цій трубці нагріта двигуном охолоджуюча рідина подається в радіатор пічки.


В верхню частину радіатора пічки !

Від радіатора лівою трубкою (ми тепер дивимось з капота) рідина повертається приблизно в середню частину двигуна. Можна було б і в нижню частину, приблизно там, де з нижньої частини ОХОЛОДЖУЮЧОГО радіатора рідина попадає в “водяну сорочку” двигуна, але конструктори розрахували, що досить і так.
Не йде компанія “Опель” проти законів фізики !

Відволікся на фізику, і чую єхидне запитання: ну, добре, а чому в машині холодно ? І як зробити, щоб стало тепліше ?
Починаємо робити. Назбираємо по можливості всі поради з цього питання, або майже всі. Не обійдемо увагою і розумні поради, і дурні.

Починаємо з найпростішого, я сам це зробив. Мабуть, треба залити в систему охолодження надзвичайно чудовий, дорогий антифриз. Антифриз – це охолоджуюча рідина, яка не замерзає в мороз. Вода, наприклад, в аварійних ситуаціях може бути охолоджуючою рідиною, але ніколи не стане антифризом, якщо не додати до неї діетиленгліколя.
Висновок. Не маю нічого проти прекрасного антифриза, але не варто це робити. Звичайний антифриз служить так само непогано, як і “супер-дупер-антифриз”.

Замінити термостат з 87 градусів на 92 градуса. При цьому аж на 3 градуси збільшиться температура повітря, яке дує з пічки.
Висновок. Заради цих трьох градусів не варто навіть капот відкривати.

Поставити спеціальний тройник там, де охолоджуюча рідина йде на дросельний блок і розширювальний бачок. Після того можна вірити, що повітря в систему охолодження не попадає. Дивно, в мене воно й так практично не попадало.
Висновок. Не раціонально і не корисно, даремна трата часу.

Переставити місцями шланги “вхід-вихід” радіатора пічки. Дивно, але комусь трохи допомагає, і навіть на довгий час. Але іншим – аж ніяк не допомагає. Навіть не коментую. Не варто це робити.

Поставити додаткову електричну помпу для кращої циркуляції охолоджуючої рідини через радіатор пічки. Так, стане трохи краще.

І, нарешті, саме тяжке, і безжалісно ефективне. Згинаючись в три погибелі і героїчно розкрутивши аж до радіатора пічки, і нічого при цьому не зламавши, можна покращити роботу заслінки, яка регулює змішування гарячого і холодного повітря перед подачею в салон.
Скористаємось розумним чужим досвідом ! Ущільнюємо !


А чим ущільнювати ? Як нема чогось кращого, то можна навіть поролоном, але краще гумовим ущільнювачем, який застосовується для вікон або дверей.
Розбирати треба в салоні машини, ризикуючи що-небудь зламати. Радіатор не треба відчіпляти від трубок, лише трохи опустити. Навколо радіатора вдається ущільнити зверху, справа і зліва. Обов’язково треба потім відрегулювати поворотну ручку управління заслінкою, щоб в положенні “гаряче” заслінка добре закривалась до кінця.
Ще немає власника автомобіля “Нексія”, якому ця складна і неприємна дія не допомогла би. Надзвичайно важко і неприємно звичайному автовласнику цю складнезну конструкцію розбирати, а потім ще й збирати.

АЛЕ ТЕПЛО !

В наступній частині статті: протікає бачок омивача переднього шкла.
Продовження статті, частина 3

Пропоную також  додаткові статті для автовласників

—————————————-

В Україні війна ! Адміністрація сайту допомагає нашим ЗСУ, регулярно донатить на необхідні військові потреби. І ви не забувайте це робити ! Це наша країна, і нам її відстоювати.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)