06. Ремонт DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Власний досвід. Частина 4

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Repair DAEWOO NEXIA N150 SOHC. Own experience. Part 4

Це продовження статті, четверта частина. Що є в інших частинах ?
В першій частині статті: час від часу висвічувалась помилка “CHECK ENGINEкод P1133. Проблема була вирішена.
В другій частині статті: Погано працює обігрів салона. Вирішуємо проблему.
В третій частині статті: Протікає.
Частина четверта, ви її читаєте. Тепер у мене зламався дверний замок.
В п’ятій частині статті: міняю лямбда-датчик.

Звісно, зламався водійський замок, бо ним найчастіше користуються. Спочатку подумав, що я, як сучасна людина, поїду на авторизований сервіс, і там мені без проблеми поміняють замок. Мабуть, так і було би, якби не деякі незручності:
– авторизований узбекський київський автосервіс (Uz-Daewoo) бажає працювати лише в робочі дні.
– сумарна вартість ремонту влетить мені приблизно в 1500 грн.
– майже цілий день доведеться потратити, чекаючи, доки я отримаю відремонтовану машину. Авторизований узбецький сервіс, як верблюд в пустелі, нікуди не поспішає.

Значить, буду ремонтувати самостійно. Як може цей самий дверний замок зламатись ? Варіантів небагато: або зламається личинка замка, куди вставляється ключ, або зламається сам замок (в моєму випадку – одна із пружинок в замку). Так чи інакше, доведеться розбирати водійську дверку.

Значить, доведеться знімати поворотну ручку підіймання і опускання скла. Добре, що я знаю, як виглядає вже знята ручка. Вона виглядає ось так:


Металева скоба, яка заклацується на осі ручки, надійно тримає ручку від сповзання з осі. Даремно навіть надіятись “прикласти силу, і ручка зніметься”. Ні, ручка зламається, а не зніметься. Треба застосувати не силу, а досвід.
Нехай пишуть в інструкціях по ремонту ” чимось тонким і міцним піддіти металеву скобу”, але сувора реальність така, що можна перепробувати багато різних “тонких міцних предметів”, але зняти ненависну скобу не вдається. Хтось із механіків вже має правильно загнутий металевий дротик, хтось, не жаліючи естетику чужої машини, використовує будь-яку викрутку, яка попалась під руку, але найбільш гуманний  і не-деформуючий спосіб – це взяти в руки якусь ганчірку.
Ні, пилюку витирати ще рано.


Рівномірно потягуючи за різні кінці ганчірки, просовуємо край ганчірки в проміжок між поворотною ручкою і круглою пластмасовою вставкою, продовжуємо тягнути то за один край ганчірки, то за другий, і ганчірка сама знаходить скобу, зачіпляється за неї і зіштовхує скобу з пазів, в яких вона знаходилась.
Зараз скоба вискочить і кудись покотиться ! Будьте уважні, не загубіть скобу. Зняли, поворотна ручка вже в ваших руках. Насадіть на неї скобу, бо все-таки загубите.

Ну, відкрутити чотири гвинти і зняти пластмасову накладку – це вже значно легше. Ось і пластмасова накладка, вона тоненька, слабенька, і легко ламається.


Пластмасовий фіксатор навколо внутрішньої ручки відкривання дверей можна обережно зняти, але якщо забудете, він сам чудово вискочить, доки будете знімати декоративну накладку дверей (ну, “карту дверей”, є й інші жаргонні назви). Крім чотирьох гвинтів, карту дверей тримають два пластмасові фіксатори (“пістони”) зліва, два справа, і два знизу.
А зверху нема !
Знімати “карту дверей” доведеться, намагаючись підіймати її, бо вся верхня частина зачіплена на довге горизонтальне ребро.  Отже, на себе, і одночасно догори. Зняли !


Справді, зверху фіксуючих пістонів нема, саме тому ми знімали “догори”. Від самого замка йдуть три металеві тяги, одна до внутрішньої ручки відкривання дверей, друга до ручки блокування замка, і третя до зовнішньої ручки відкривання дверей. Можна попробувати зняти всі ці три тяги, але якщо до того не бачив замка, то зняти “в сліпому варіанті” трохи важко. Можна відкрутити замок, тоді добре видно, як знімати всі ці тяги.
Відкрутити замок ? Ну-ну…


Ці три гвинти вже багато років, як прикручені, їх прикручував міцний узбекський хлопець із пневматичним гайковертом в руках. А ви попробуйте відкрутити, може, позриваєте шліци на гвинтах, а тоді вже будете розсвердлювати, з ризиком попсувати двері. Ні, біля цих трьох гвинтів краще трохи потанцювати.

По-перше, є рідина WD-40 чи хоча б недопита Кока-Кола, ефект однаковий. Пепсі-Кола бере гірше. Добре змочуєте необхідною рідиною всі три гвинти і чекаєте, наприклад, півгодини, чи хвилин 20. Можна обережно постукати молотком по гвинтах, а тоді попробувати відкрутити. Шансів на успіх ще мало, але про вас подумали.

Ударна викрутка, її ще називають “ударно-поворотна”. Справді ефективний інструмент проти таких впертих гвинтів. Ось і відкрутили ! У мене вже давно є така викрутка.
У вас немає ? Рекомендую купити.
Моя вже ненова, вона так заіржавіла, що я її перед досить рідкісним використання кидаю в яку-небудь посудину з моторним мастилом, потім виймаю і чекаю кілька хвилин, щоб мастило стекло, і далі викрутка знову готова до роботи. Ставлю в режим “відкривання”, несильно молотком “тюк” – і добре закиснувша різьба вже зрушена. Далі відкручується  звичайною викруткою.
Тепер значно легше познімати всі тяги з замка і подивитись, як замінити необхідну пружину.


Он який ти, наш замок !
Пружин в ньому багато, але замок нерозбірний, при його виготовленні застосовували точкове приварювання, а це значить, що пружину ми не замінимо. Ні, ми можемо трохи “помудохатись”, але толку не буде. Доведеться замінити весь замок.

Зараз знайдемо в продажу замок !
Як це я забув ! Ми ж маємо справу з вітчизняною торгівлею.
Ось в Інтернеті пропонуються “оригінальні замки” за ціною близько 600 гривень (дегенерати-продавці хочуть 599), трапляються і “дуже оригінальні”, бо ціна значно вища, вже під тисячу гривень. На щастя, ще попадаються нормальні продавці, які продають ТІ САМІ ЗАМКИ без епітета “оригінальний”, а тому ціна приблизно в два рази нижча. Беру такий замок і дивлюсь, що я купив. Заплатив я за покупку 300 гривень.
По конструкції – повна подібність. На упаковці для когось написано “Korea parts” і навіть “Genuine“, але добре зрозуміло, що замок виготовлений на якісь невеличкій китайській фірмі із традиційною назвою “SunHuiVchai“.
Це ж не відповідальний підшипник в двигуні, це лише дверний замок.

Прикручую новий замок трьома гвинтами по-дорослому, але без ненормальних зусиль, нікуди він не відкрутиться. Трохи поморочившись, обережно насаджую назад всі три тяги (бережу пластмасові фіксатори, вони не залізні) і, опустивши скло, перевіряю, чи добре я вставив новий замок. Якщо не зможу відкрити дверку ззовні, то, може, якось відкрию через опущене скло. Ні, замок працює чудово.
Знаючи, як я знімав “карту дверей”, встановлюю її методом “як знімав, тільки навпаки”. Ну, а поворотну ручку – на вісь “клац”, і знову вона надійно сидить на своїй осі, і без досвіду зняти її дуже важко.

То що ж виходить ?
– я заплатив не 1500 грн, а 300 грн.
– я сам себе уважно контролював, щоб не попсувати нічого в водійських дверях.
– я не прогуляв свій робочий день, оплативши свій прогул, я потратив три години свого вихідного.
Слухайте, я справді хлопець раціональний, хоч і не механік.

Продовження статті, частина 5

Пропоную також  додаткові статті для автовласників

—————————————-

В Україні війна ! Адміністрація сайту допомагає нашим ЗСУ, регулярно донатить на необхідні військові потреби. І ви не забувайте це робити ! Це наша країна, і нам її відстоювати.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)