07. Українізація Windows 10, Windows 11

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Змінити мову діалогу на українську в операційних системах Windows10, Windows11 легше, ніж здається. Ми розглянемо різні варіанти, як заставити ваш комп’ютер вести діалог з вами українською мовою.

Варіант 1, цей варіант простий. Якщо у вас багатомовна версія Windows, то найлегше (і найкраще) змінити мову, застосовуючи Інтернет. Якщо на вашому комп’ютері немає Інтернета, то застосуйте тимчасовий доступ до Інтернета, для цього потрібен ваш власний, досить сучасний телефон і трохи зусиль.
Мобільні мережі Kyivstar, Vodafon (і ще щось там) роздають ефірний Інтернет, незалежно від нашого бажання. Якщо ваш телефон на операційній системі Android, то, підключивши його кабелем до USB-роз’єма вашого комп’ютера і провівши ще деякі маніпуляції (вони дуже залежать від вашого телефона), ви отримаєте доступ з комп’ютера до Інтернету.
Якщо у вас iPhone, то або вам, або вашому знаючому знайомому, який буде допомагати, доведеться трохи поморочитись. Нормальних, працюючих драйверів для телефона ви не отримаєте, навіть якщо завантажите в комп’ютер саму сучасну версію програми iTunes. Незрозуміло, чому компанія Apple не турбується про роздачу потрібних драйверів всім бажаючим. Доведеться на іншому комп’ютері, з підключеним Інтернетом, пошукати драйвер з приблизною назвою Apple Mobile Device USB Driver, а їх є багато різних варіантів, і тоді, можливо, запрацює, і ви, з’єднавши кабелем ваш телефон iPhone з вашим комп’ютером і ввімкнувши на телефоні Інтернет, отримаєте Інтернет в комп’ютері.
Так, неприємності з мобільним Інтернетом трапляються. Ще можна попробувати використати адаптер WiFi-USB (його часто називають “свисток”), тоді можна на вашому телефоні, незалежно від того, якої він марки, ввімкнути “роздачу Інтернета через WiFi” (ще кажуть “ввімкнути на телефоні ХотСпот“), і таким способом отримати тимчасовий Інтернет на вашому комп’ютері.
Не обов’язково робити всі ці дії самостійно, попросіть когось, хто знає, як це зробити. Адже все це лише тимчасово.
Всі інші дії ви можете робити особисто, і це не залежить від того, є у вас права адміністратора на комп’ютері чи у вас лише права користувача. Вибираєте на комп’ютері:
Пуск > Настройки > Час & мова >. Виберіть мову в меню Windows “Мова інтерфейсу” чи в розділі “Рекомендовані мови”, далі виберіть команду “Додати мову“. Запустіть інсталяцію вибраної мови, не забудьте вказати, щоб ця мова була базовою в вашому комп’ютері, потім почекаєте деякий час, потім вас попросять перезавантажити комп’ютер. І ви побачите, що мова діалогу в комп’ютері стала українською (кілька відсотків назв, фраз, повідомлень залишаться на попередній мові). Також не зміняться кілька початкових надписів, перед тим як ви вводите логін і пароль користувача.

Варіант 2. Можливо, у вас одномовна версія Windows, і ви не можете через меню з допомогою Інтернету змінити мову на комп’ютері. Якщо ви придбали систему офіційно, то система для вас є дешевшою, ніж багатомовні версії. Якщо вам “хтось поставив Windows“, то можливо, що цей “хтось” використав найдешевшу, одномовну версію.
В Україні, на жаль, досі немає державної підтримки такої дрібнички, як мова діалогу на комп’ютерах українців, так що доводиться робити необхідні зміни самостійно, що ми й робимо.
Для початку вам треба буде завантажити мовний пакет для Windows10, Windows11. Дехто з користувачів Windows10 має 32-бітну версію операційної систему, вони завантажують 32-бітну версію мовного пакету:


Інші користувачі мають 64-бітну версію Windows 10, для них також є мовний пакет:


Починаючи з Windows11, розробники операційної системи ігнорують старі, ще добре працюючі 32-розрядні комп’ютери, залишається лише 64-розрядна версія Windows. Отже, завантажили, розархівували, отримали файл з довжелезною назвою і розширенням .cab, поклали цей файл в папку, до якої вам зручно буде вручну вводити шлях. Наприклад, можна покласти файл кудись, наприклад, D:По роботі/Останнє/Не перевіряв/Завантаження/lp_76b47b5f1be2c4536062.cab
а можна все це зробити зручніше для себе:
D:Tuda/lp_76b47b5f1be2c4536062.cab
Файл той самий, а вводити доведеться значно менше букв, ризикуючи помилитись. Та й файл для зручності можна перейменувати, наприклад, lp_fil.cab
Словом, підготувались, починаємо. Треба запустити системну команду CMD.EXE (і запустити обов’язково з правами адміністратора). Ну, традиційно, Меню -> Пошук -> написали CMD.EXE, отримали підказку, що така програма є, на ній правою клавішею мишки добились пункту “з правами адміністратора“, запустили таким способом командний режим, отримали чорне віконце приблизно такого вигляду:


Тепер уважно, і без помилок вводимо в цьому вікні ось такий командний рядок:
dism /Online /Add-Package /PackagePath: з цього місця вказуєте шлях, куди ви поклали файл. Наприклад:
dism /Online /Add-Package /PackagePath:D:TUDAlp_fil.cab
і зверніть увагу, деякі косі рисочки нахилені вправо, а деякі вліво, не переплутайте.
І на сам текст дивіться уважно, адже подекуди є пробіли. Ось той самий рядок:
dismПРОБІЛ/OnlineПРОБІЛ/Add-PackageПРОБІЛ/PackagePath:D:TUDAlp_fil.cab
Знаючи хоча б кілька англійських слів, проконтролюйте, що програма справді виконала вашу команду, а не написала вам про помилку.
Це не все. Тепер вводимо таку команду:
dism /Online /Get-Packages
і програма напише вам, який мовний пакет зараз активний. Ну, наприклад, щось подібне, ось така назва:

Package Identity : Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~ru-RU~10.1.7601.17514
State : Installed
Release Type : Language Pack
Install Time : 12.08.2023 20:57

Але ви прочитали неправду. Адже додатково система напише вам стільки всякого встановленого добра, що інформація про встановлений мовний пакет може загубитись, і ви, десять раз передивившись довжелезний отриманий текст, побачите, що інформації про потрібний вам LanguagePack немає. Зрозуміло, що з цієї ситуації є вихід. Можна ввести, наприклад, трохи змінений рядок:
dism /Online /Get-Packages > D:tekst.txt
і тепер система повторить вивід довжелезної інформації, але не буде виводити все це на екран, а запише у вказаний вами файл tekst.txt, який, як ви вказали, розмістить на диску D: і тепер цей текст із цього файла легко прочитати звичайною програмою-блокнотом. Будь-якою програмою, яка читає файли із розширенням .txt
Прочитали, розібрались із попереднім діючим мовним файлом, будемо робити його неактивним. Тепер треба вводити його назву ось в такому рядку:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:і далі назва цього самого файла. В наведеному прикладі це була назва Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~ru-RU~10.1.7601.17514 (одним рядком, без переносів на інший рядок).
Звісно, ваша назва буде відрізнятись. Аж тепер вас попросять перезавантажити систему. Після перезавантаження діалог буде вже українською мовою.
Добре, а якщо у вас Windows11, і вона одномовна ? Який мовний пакет використати для зміни мови ? Можна попробувати використати мовний пакет для Windows10 і для статистики написати свій результат в коментарі.
Наша мова – українська, і наша Windows буде українською.

І особисто моя думка. Користування Windows10, а потім Windows11 переконало мене, що Windows11 в сумі позитивного і негативного є кращою, ніж Windows10.
Позитивне: незважаючи на додаткові безтолкові зміни в користуванні операційною системою, менше стало некоректних дій при використанні програм для більш старих операційних систем, це в деяких випадках дуже важливо.
Негативне: непотрібний і убогий WindowsDefender так само погано захищає систему від справжніх вірусів, але став ще більш злим, він ще більше пхається зі своїми “рекомендаціями”, мовляв, ця програма підозріла, а ця робить якісь не такі дії. І відключити цей самий WindowsDefender ще важче, така дія багатоходова і морочлива.
Нейтральне: якщо ви “просто користувач”, і для вас головне – Word, Excel, ще трошки офісного, Інтернет, і деякі ігри, то між Windows10 і Windows11 – ніякої різниці. Від обох набагато зручніша Windows7, яку тепер в деяких організаціях мало не забороняють.

—————————————-

Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація, об'єм архіва - більше 24 Гігабайт.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)