Прості запитання і прості відповіді про цифрове ефірне телебачення Т2, частина 2

Продовження статті, частина 2. Відповіді на запитання читачів в Інтернеті.

Перша частина статті знаходиться  ТУТ.
Ми продовжуємо відповідати на ваші запитання. Але до вашої уваги також більш детальні статті  про цифрове ефірне телебачення Т2  і про  антени.

Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2.
Я цю фразу повторюю в кожній своїй статті на тему Т2, щоб ви не забули.
Продовжуємо.

Ось і наступне запитання:

Де знаходиться передавач для Т2 в тій чи іншій області ?
В тій самій статті про антени є також таблиця розміщення передавачів, і карта покриття України телевізійним цифровим сигналом.

І частоти телевізійних каналів Т2 також можна там почитати ? Так. Щоб ви довго не шукали, можете подивитись на сайті  таблиці частот.

Добре, що згадали про мультиплекси. У мене деякі мультиплекси краще приймає з одної трансляційної вежі, а деякі – з іншої. Як підключити до тюнера зразу дві антени ?
Формально, це можливо, хоча не бажано. Сигнал з двох пасивних антен подається на стандартний сумматор, а сигнал з сумматора можна подавати на тюнер, або підсилювати, а потім подавати на тюнер. Сумматор антенного сигналу виглядає приблизно так, і не переплутайте з розгалужувачем антенного сигналу, вони подібні.Якщо захочете, щоб ці антени самі були з підсилювачами – будете боротись з проблемами. Лише спеціаліст переможе конструкцію з двома широкополосними підсилювачами.

Я читав, що для цифрового телебачення НЕ ПОТРІБНО направляти антену в бік трансляційної вишки (ретранслятора).
Ні, ви зрозуміли трохи неправильно. Прийом цифрового сигналу іноді можливий, якщо ви направите антену не на прямий сигнал, а на відбитий сигнал. Наприклад, ззаду вас великий багатоквартирний будинок, а між вами і ретранслятором є досить великі заважаючі будівлі, то вам обов’язково треба попробувати направили антену для прийому можливого відбитого сигналу. Але шанси на стабільний відбитий сигнал незначні.

А як приймати українське телебачення Т2 в Костанаї ?
Дорогі українці в Казахстані або ще десь за кордоном ! Для вас – існує українське супутникове телебачення та Інтернет. Досить багато українських каналів можна дивитись через Інтернет безкоштовно, а ще більше – за деяку оплату провайдеру послуги IPTV. Провайдер не обов’язково “якийсь місцевий”, він може знаходитись навіть в іншій країні.
При цьому в будь-якій країні ефірне телебачення – лише своє. Можливий прийом каналів сусідньої країни на невеликій відстані від кордону.

Як додатково приймати польське, чи білоруське, чи російське цифрове телебачення ?
Живіть поближче до кордону. Дальність прийому будь-якого дециметрового телевізійного сигналу не є високою.

Чи перебиває супутниковий сигнал ефірне телебачення Т2 ? Відповідаю:
– супутниковий сигнал не впливає на ефірний і на кабельний.
– кабельний сигнал може створювати значні перешкоди в багатоквартирних будинках для ефірного сигналу, і не впливає на супутниковий сигнал.
– ефірний сигнал не впливає на супутниковий і на кабельний.
За інтенсивністю радіочастотних випромінювань кабельний сигнал в наших будинках найсильніший.
В меню вашого тюнера ви можете побачити надписи “інтенсивність сигналу” (рівень сигналу, сила сигналу, потужність сигналу). Не заморочуйтесь над фізичним змістом цих назв, просто знайте: чим більший цей параметр, тим сильніший сигнал.

Чи шкідлива для здоров’я супутникова “тарілка”, або кабельне телебачення, або ефірне телебачення, або Інтернет, або мобільний зв’язок ?
Доведеться деталізувати відповідь. Дуже шкідливо для людської психіки занадто вірити всьому, що можна почути з телевізора або прочитати в мережі Інтернет. Також дуже шкідлива для психіки велика залежність від мобільного телефону. Є ще один шкідливий фактор: після багатьох років інтенсивного користування мобільним зв’язком збільшуються шанси отримати рак головного мозку. Цей фактор дуже незначний, якщо порівнювати із впливом на людську психіку.

Чи можливо на одному телевізорі одночасно дивитися і кабельне телебачення, і цифрове ?
Так, якщо телевізор має кілька відеовходів. Любителі дивитись “чим більше, тим краще” підключають до телевізора відразу кілька джерел телевізійного сигналу. Якщо в телевізорі лише один відеовхід, доведеться додавати комутатор відеосигналу.

А підключити кабельне і ефірне телебачення Т2 на одне гніздо ?
Ні ! Не вигадуйте дурниць. Не можна змішувати в один сигнал два різні радіочастотні телевізійні сигнали. Це не заборонено, але толку не буде.

Чи можна на цифрові кабельні тюнери дивитись цифрове ефірне телебачення ?
Та ні, і проблема не в тюнері. Хоча існують універсальні тюнери, але стандартний дешевий кабельний тюнер не годиться для ефірного телебачення, а головна проблема в тому, що в вашому кабельному телевізійному сигналі відсутній сигнал ефірного цифрового телебачення. Для прийому безкоштовного ефірного телебачення доведеться зайнятись антеною.

Що значить “вбудований цифровий тюнер” ?
Відповім по-простому: якщо ваш телевізор не розуміє цифровий формат DVB-T2 і не може приймати цифрове телебачення, вам треба додати до свого телевізора зовнішній цифровий тюнер, і з вихода цього тюнера подати зформований телевізійний сигнал на аудіо-відеовхід телевізора. А якщо ваш сучасний телевізор може сам, без додаткових пристроїв, приймати цифровий телевізійний сигнал, це значить, що необхідний вбудований цифровий тюнер в телевізорі вже є.

Чи є можливість вставити (вбудувати) цифровий тюнер в телевізор ?
Ні, ця ідея абсурдна. Хоча знайдуться кілька любителів майструвати, і вони конструктивно вставлять зовнішній тюнер в свій старий телевізор, лише для того, щоб тюнер був для них непомітним. У всякому разі, таке витворяють з кабельними декодерами. Результат ніякий, а людині приємно. А ще можна якось прикрасити свій телевізор. Наприклад, так:


Як налаштувати цифрове телебачення на кабельній антені ?
Це не “кабельна антена”. Вираз “кабельна антена” є неправильним. Якщо у вас кабельне телебачення, в вашу квартиру (ваш будинок) проведено сигнал від якогось вашого місцевого провайдера. Кабельне телебачення забезпечується місцевою компанією, яка за щомісячну абонентську оплату доставляє телевізійний сигнал до споживача по кабельних мережах. Якщо у Вас кабельне телебачення, то для Вас – стаття про КАБЕЛЬНЕ TV.
Ефірне телебачення забезпечується державою (в Україні – поки що через компанію-посередника “Зеонбуд”), не потребує спеціальних кабелів від пункту трансляції до кожного споживача, для прийому такого телебачення обов’язково потрібна антена. Цифрове телебачення Т2 транслюється в Україні в дециметровому діапазоні, тому потрібна дециметрова антена. Можливо, з часом цифровим сигналом буде охоплено метровий діапазон, тоді потрібна буде широкополосна антена.

Якщо телевізор показує звичайне, аналогове телебачення добре і якісно, то що зміниться при переході на цифрове телебачення ?
Що ж, покажу на прикладі. Ось так виглядає якісне зображення.

А так виглядає зашумлене аналогове зображення


Цифровий сигнал ніколи не дасть зашумлене зображення. Або зображення якісне, або відсутнє. Якщо ваш телевізор дуже якісно показував аналогове зображення, то при переході на цифровий сигнал ви не побачите різниці між цифровим телебаченням і аналоговим. Але не дуже віриться, що ваш телевізор показував аналоговий сигнал просто ідеально.

У мене немає (кольору, звуку, картинки, потрібне підкреслити). Що робити ?
Я би порадив уважно почитати  ДЕТАЛЬНУ СТАТТЮ ПРО Т2 .Там більш детально написано про можливі проблеми.

Чому критикують “польську” антену ? Вона у мене чудово показує звичайне, аналогове телебачення. Чому вона повинна погано показувати цифрове телебачення ?
Добре, я змушений відповісти більш детально. Ця антена має дуже нерівномірну амплітудно-частотну характеристику, а фазочастотна характеристика у неї ще гірша. Аналоговий телевізійний сигнал має амплітудну модуляцію, тому погана фазочастотна характеристика не дуже впливає. Але цифровий сигнал має квадратурну модуляцію, і з поганою фазочастотною характеристикою антени прийом цього сигналу може бути проблемним.
На додачу: і антенний підсилювач цієї антени не дуже надійний. І він не має фільтрації від сильних перешкод на межами телевізійного діапазону.
Кому зрозуміло – це добре. Кому незрозуміло – повірте тим, кому зрозуміло.

Як покращити “польську” антену, щоб було більше каналів і кращий прийом ?
На жаль, Нікола Тесла вже помер, а хто, крім нього, міг би покращити “польську” антену, я не знаю.
Але ви можете зробити “як треба”. Обріжте “довгі” вусики, щоб всі вусики були одинакової довжини. Вирівняйте вертикальні дроти, щоб вони були паралельними і рівненькими, “тільки що з конвейєра”. Дуже добре зачистіть з’єднання кабеля і підсилювача (або симетризатора). Попробуйте подавати живлення не від “якогось блока живлення”, а від тюнера. Зробіть всі перераховані дії, а не якусь одну.
Допоможе чи не допоможе, але стане краще.

Яка антена краща, польська чи ворона ?
Ви назвали дві найдешевші антени, даремно їх порівнювати. Антена типу “Ворона” є все-таки вузьконаправленою антеною, на ній більше шансів одержати хороший сигнал. Антена “польська”, або “сітка”, традиційно чутлива, але дуже часто прийом цифрового сигналу на таку антену поганий.
Я знаю, що  у телеглядачів, які дивляться ефірне телебачення, найчастіше встановлена антена, яку називають “польська”. Я знаю, що для заміни антени не дуже хочеться вилазити на дах власної хати, або опускати вниз довжелезну важку щоглу з антеною. Якщо там, де ви живете, немає занадто сильного заважаючого сигналу, а потужність цифрового сигналу достатня для нормального прийому, то навіть така горе-антена може приймати цифровий телевізійний сигнал досить непогано. Така удача буває не завжди.

Чи потрібна для польської антени та сітка, чи павук, що розміщена ззаду антени ?
Статистика показує, що без сітки краще. Іноді сітка дуже корисна, якщо ззаду антени є сильний заважаючий сигнал з іншої трансляційної вежі.

Як підібрати підсилювач до антени ?
Без спеціальних приладів або практичного досвіду це – алхімія. Але в статті  про антени  є практичні поради. Нагадую, що не важливо, який коефіцієнт підсилення у вашого підсилювача.
По-перше, коефіцієнти підсилення не дуже відрізняються.
По-друге, хороший підсилювач – не той, що має найбільший коефіцієнт підсилення, а той, який не збуджується, і не дуже критичний до напруги живлення.

Як дізнатись, чи не збуджується антенний підсилювач ? І що означає фраза “збудження підсилювача” ?
Без спеціальних приладів я не дізнаюсь, і ніхто не дізнається, чи збуджується підсилювач, чи ні.. Користуйтесь простими правилами:
– вам не потрібні підсилювачі із занадто високим коефіцієнтом підсилення. Якщо менше підсилення, то краще працює.
– підсилювачі SWA практично не збуджуються при пониженій напрузі живлення, можна понижувати аж до 5 Вольт.
– якщо підключити два підсилювачі хоч паралельно, хоч послідовно, обов’язково одержите збудження. Це я кажу до того, що у вас антенний сигнал підсилюється лише одним підсилювачем, а захочете додатково підсилити – одержите проблему.
А що таке “збудження підсилювача” ? Це коли підсилювач, замість того, щоб культурно підсилювати вхідний сигнал, додає до нього додатковий сильний заважаючий сигнал хто зна якої частоти. Неприємна, але популярна ситуація.

Який підсилювач найкращий для “польської” антени ?
Антенний підсилювач ніколи і ніде не покращує телевізійний сигнал. Він лише компенсує значні втрати сигналу на довгому кабелі від антени до телевізора або до цифрового тюнера, і це покращить прийом сигнала. Якщо кабель від антени до тюнера чи до телевізора мусить бути довгим, то потрібен антенний підсилювач, бо навіть хороший сигнал втрачається на довгому кабелі.
Принципово довгий кабель (наприклад ви живете на третьому поверсі, а свою антену встановили на даху будинку вище дев’ятого поверха) обов’язково додасть вам проблеми із цифровим телебаченням, якщо ваша антена погано узгоджена з кабелем (якось прикрутив кабель до якоїсь антени, і щасливий). Узгодження антени і кабеля – обов’язкове. Якщо трохи незрозуміло, більш детально читаєте в статті про  антени .

Як зробити підсилювач до антени ?
НІЯК ! НЕ РОБИТИ ! Купити готовий. Ця рекомендація категорична, якщо вам потрібен антенний підсилювач.

А як зробити телевізійну антену до Т2 своїми руками ? Як зробити “сильну антену” в домашніх умовах, щоб був хороший прийом ?
Деякі конструкції саморобних антен описані в статті про  антени . Але пам’ятайте: головна “сила” антени в правильному розміщенні з обов’язково хорошим кабелем і лише при необхідності з підсилювачем. Якщо сигнал хороший, і можете обійтись без підсилювача – значить, обходьтесь без підсилювача. Але пам’ятайте, сама хороша антена десь в куточку вашої кімнати – це вже погана антена.

Чи потрібна спеціальна цифрова антена для цифрового телебачення ?
Потрібна дециметрова або широкополосна антена, яка забезпечить нормальний прийом цифрового ефірного сигналу. Найбільш популярні конструкції – “хвильовий канал” або логоперіодична. Антена – це саме головне для прийому цифрового телебачення Т2. Спеціальних “цифрових антен” не існує, це обман в магазинах.

Порадьте коротко, і без теоретичних пояснень: ЯКУ ЗОВНІШНЮ АНТЕНУ ВЗЯТИ ? Щоб не занадто дорога, чутлива, і не дуже велика. Яку антену взяти ?
Ну… Наприклад, якусь приблизно таку.


Я не буду вказувати точні назви, щоб це не було рекламою. Приблизно такі антени мають пристойну чутливість, не саму гіршу діаграму направленості, вони працюють без підсилювача, хоча можуть працювати з підсилювачем, для підключення антенного кабеля у цих антен використовується традиційний, загальноприйнятий F-роз’єм, і розміри антени не занадто великі.

Чи стане антена чутливішою, якщо до неї прикласти ртуть або магніт ?
Хоч до антени, хоч до задниці, чутливість не збільшиться. Краще прикладайте до голови тому придурку, який це вам порадив. Байки про магнітні, а особливо про ртутні антени, які або неймовірно чутливі, або дають надзвичайно сильні радіоперешкоди – все це розповіді для довірливих людей. Цю тему взагалі більше не продовжуємо.
Також плюємо на CFA-антени (crossed field antenna, антена з перехрещеним полем) і EH-антени (конструкція такої антени – дуже короткий діполь), бо ці конструкції також нічого не варті, незважаючи на велику рекламу для довірливих людей.
Якщо когось вперто цікавить ця тема, то загляніть на які-небудь ідіотські російські форуми, де обговорюються “торсионные генераторы, ртутные антенны, непорочное зачатие, великая Россия, миролюбивый Путин” і все інше. Нормальні люди на такі сайти не заглядують.
Нормальні люди таке ігнорують. Нормальні люди не вважають Путіна “великим миротворцем”, а лише військовим злочинцем і хуйлом.
Вибачте, відволікся, коли згадав про Росію, пропите стадо “патриотов русского мира” і їхнє керівне хуйло.

Як збільшити сигнал від кімнатної антени ?
Ніяк. Важливим є не лише рівень сигналу від антени, а якість сигналу від антени. Для кімнатних антен якість провально погана.

Яка кімнатна антена потрібна для цифрового телебачення ?
Ніяка. Кімнатна антена – для тих кількох людей, які живуть біля телевізійної вишки. Всім іншим – зовнішня вузьконаправлена антена.

Де в кімнаті найкраще розмістити кімнатну антену ?
Надворі, можна відразу на смітнику. Ще раз читаєте про антени. Але я хочу не заставити вас повірити мені, а доказати вам, що кімнатна антена – дуже погане рішення.
Подивіться ось на цей малюнок. Малюнок примітивний.


На малюнку схематично зображена яка-небудь ваша кімната, в якій ви хочете поставити кімнатну антену. Червоною стрілкою позначено початковий напрям руху радіохвиль від телевізійної вежі. Радіохвилі чудово йдуть паралельним рівномірним потоком, і тут вони наштовхуються на ваш будинок, і вашу кімнату. Що ж відбувається далі ?
1. Частина радіохвиль тим самим напрямом проникає через стіни в вашу кімнату, але радіохвилі вже дуже ослаблені. Чим далі від вікна, тим гірше.
2. Частина радіохвиль відбивається від стін будинку, і ці радіохвилі кудись йдуть в іншому напрямку.
3. Частина радіохвиль “огинає” перешкоду (ви в школі вчили на фізиці про дифракцію), і навіть частково попадає в ваші вікна.
4. Всі ці радіохвилі, які під різними напрямами якось попали в вашу кімнату, створюють в кімнаті справжню інтерференційну “кашу”, і у вас дуже мало шансів якось розмістити в кімнаті антену так, щоб вони знайшла пучок радіохвиль, які будуть йти в одному напрямку.
Навіть якщо  ви візьмете хорошу вузьконаправлену антену і розмістите її в кімнаті, ця антена відразу стане “кімнатною”. Так що не надійтесь на чудо, антена в кімнаті – це для цифрового телебачення провальна ідея.
Хто непроходимо вперто хоче кімнатну антену, тим я безсило нагадую: вибір точки розміщення вашої антени дуже важливий, а тому, якщо кабель до вашої антени дуже короткий, або просто неякісний, він замінюється на значно довший, і хорошої якості. Тоді, може, якось знайдете підходяще місце для кімнатної антени, щоб прийом сигналу був нормальним. Шансів у вас небагато. В найбільш несприятливих місцях для розміщення в кімнаті вашої антени корисний телевізійний сигнал може зменшуватись майже в 10 разів, порівняно з правильним розміщенням антени.

Хвилиночку ! Я читав в Інтернеті, що будуть будуватись додаткові синхронні телепередавачі, тоді інтерференція не буде погіршувати якість прийому.
Так, це колись буде. Але це стосується інтерференції сигналів з різних трансляційних вишок. В вашій кімнаті буде інтерференція багато раз відбитого сигналу з єдиної трансляційної вишки. Тому для особливих оптимістів нагадую:
Кімнатна антена практично не працює з Т2.

Але ж я дивився телебачення на кімнатну антену, і мене все влаштовувало ! Чому ж я не можу дивитись на кімнатну антену цифрове телебачення ?
Тому, що ви бачили не ідеальну картинку, і вам це не заважало. Десь зображення трошки подвоювалось, десь було розмите, ви цього практично не помічали. Із цифровим сигналом цього не буде. Або цифровий тюнер дає ідеальне зображення, або не дає нічого.

Добре, але яка кімнатна антена найкраща і найпотужніша ?
Бачу, що не дійшло. Подивіться самі ! Він також вірив, що цифрове ефірне телебачення можна без проблеми приймати на кімнатну антену.


Переконались ? Так от, якщо ви запитуєте, яка кімнатна антена найкраща, значить, ви не живете поруч з вишкою телевізійного транслятора. А тому – навіть не надійтесь на кімнатну антену. Ваше рішення – зовнішня вузьконаправлена антена.

Скажіть, але чесно. Особисто ви на яку антену приймаєте телебачення Т2 ?
Ну, розумієте… Я живу в Києві, на одному з верхніх поверхів, і вікна виходять саме на ту сторону, яку треба. Спочатку я приймав сигнал на кімнатну антену “Волна-5”, але все-таки іноді сигнал пропадав, і я домовився із сусідом на два поверхи вище, і укріпив у нього на балконі невеличку вузьконаправлену антену, сигнал розвів і йому, і собі. Тепер сигнал не пропадає. Більше 30 каналів, і безкоштовно, і плюємо на нашу “Волю-кабель” з їхніми цінами, їхнім сервісом і їхнім кабельним телебаченням.

Що ви все про антени і про антени. А інших способів покращити прийом нема ?
НЕМА !!!

Чи можна підключити супутникову антену для приймання сигналу ефірного цифрового телебачення T2 ? Додаткове запитання: як підключити Інтернет до супутникової “тарілки” ?
Супутникова антена – для прийому в сантиметровому частотному діапазоні, а наземна ефірна цифрова трансляція – в дециметровому діапазоні. Тому для прийому цифрового телебачення Т2 потрібна звичайна телевізійна  антена, дециметрова або широкополосна. Зрозуміло, що не кімнатна, а хороша, зовнішня.
Коротко: супутникова “тарілка” не потрібна для прийому цифрового ефірного сигналу. Ефірна антена не потрібна для прийому супутникового сигналу. Кімнатна антена не потрібна взагалі.

Але чи можна через супутникову “тарілку” підключитись до Інтернету ?
Це речення читаємо повільно і вдумливо: підключитись неможливо, а от покращити швидкість існуючого у вас Інтернета – можливо, якщо ваш Інтернет досить повільний.
При цьому пакети інформації “від вашого комп’ютера в мережу Інтернет” йдуть через того провайдера Інтернета, до якого ви підключені, а пакети інформації “з мережі Інтернет до вашого комп”ютера” йдуть через трансляційний супутник, через ваше прийомне супутникове обладнання (так би мовити, через вашу “тарілку”) до вашого комп’ютера. Таке технічне рішення справді допомагає, якщо Інтернет від вашого провайдера дуже повільний, а вам хочеться дивитись з Інтернета фільми, і в хорошій якості, і багато, і щоб “не гальмувало”.
Ще кілька слів. Відомо, що деякі фільми “для дуже дорослих” можна закачувати через Інтернет, але через платні паролі. Ті, хто користуються описаним “супутниковим Інтернетом”, страждають звичкою закачувати такі фільми через чужі оплачені паролі, якщо той, хто оплатив пароль, в цей час також закачує з Інтернета цей фільм.

Чи можливо приймати сигнал телебачення Т2 з Інтернета ?
От досада ! Це неможливо, але якщо у вас досить хороший і швидкий Інтернет, ви можете дивитись дуже багато телевізійних каналів на комп’ютері або через мультимедійну приставку на телевізорі. Наприклад, через сайт XITTV.NET або через особисті сайти телевізійних каналів. Є деяка незручність, бо сайти, які начебто “дають багато каналів, і безкоштовно”, з часом кудись зникають, або стають платними, і доводиться шукати інші. Можна також переглядувати відеозаписи через YouTube. Дуже можливо, що ваш провайдер Інтернета за додаткову щомісячну оплату може надати вам можливість перегляду IPTV-телебачення. Список доступних телевізійних каналів при цьому встановлюється компанією-провайдером Інтернета, і залежить від додаткової ціни.
Але скарг на телебачення через засоби Інтернету я чув немало, бо не всюди Інтернет достатньо швидкий.

Хто повинен робити настроювання тюнера на телевізійні канали ?
Ви або ваша дружина. Це не так важко, як ви думаєте.

Як переставляти місцями канали в тюнері ?
Знаю, знаю про вашу проблему. Вона була створена самим “Зеонбудом”, зараз її немає.
В деяких тюнерах переставляти місцями канали не вдавалося.
В деяких тюнерах переставлені місцями канали вперто зберігали свої номери.
В деяких тюнерах переставлені канали з часом вперто повертались на улюблене розташування.
Підлий “Зеонбуд”, нарешті, вимкнув примусову логічну нумерацію каналів, і тепер ви можете в меню свого тюнера знайти пункт “Логічна нумерація” (LNC) “Ввімкнути-Вимкнути”. Вимкнете логічну нумерацію, і переставляйте канали, як вам хочеться, вони вже не “прив’язані” до своїх номерів.
Доки трансляція буде в руках приватної компанії, буде ще багато проблем і незручностей.

Які тюнери найкращі для прийому цифрового телебачення ? Яка фірма виробника найкраща для Т2 ?
Хочете, щоб було найкраще – займіться антеною. Тюнери нормальні ! Який візьмете, такий буде працювати. Якщо ви дуже уважно і серйозно ставитеся до вибору тюнера, то вам – стаття  ПРО ТЮНЕРИ.

Що потрiбно пiдключити разом iз тюнером до телевізора ?
Схема універсальна і проста: антена через стандартний радіочастотний антенний кабель підключається до тюнера, тюнер через кабель для аудіо-відеосигналу підключається до телевізора, в телевізорі для цього є аудіо-відеовхід. Якщо ваш телевізор розуміє стандарт DVB-T2, тюнер не потрібен, ваша ефірна антена підключається в антенне гніздо телевізора звичайним радіочастотним антенним кабелем. Ось і малюночок.


Як підключити тюнер Т2 до комп’ютера ?
По-перше, вже є USB-тюнери T2, їх підключити можна через USB-порт комп’ютера. По-друге, якщо ваш комп’ютер має відеовхід, то можна до такого комп’ютера підключити не лише тюнер Т2, а будь-яке джерело відеосигналу.

Які комп’ютери мають відеовхід ?
Ті, в які власник комп’ютера вставив телевізійний модуль з відеовходом. Також існують відеокарти з відеовходом. Зрозуміло, що такі модернізації не стосуються ноутбуків. До ноутбука підійде USB-тюнер Т2. Більш детально – в статті  про тюнери.

Я на своєму тюнері бачу гніздо USB. Як через це гніздо підключити телевізор до тюнера ?
Ніяк, і не пробуйте. USB-порт в вашому тюнері – для того, щоб ви підключали FLASH-пам’ять (вставляли флешку). З флешки можна дивитись записаний фільм. Більшість тюнерів можуть писати на флешку.

Чи будуть видаватись безкоштовні тюнери пільговикам ?
Стверджую, що ні. Люди, які хочуть дивитись цифрове телебачення, і люди, які мають пільги – це зовсім різні люди. Можу поділитись особистим досвідом, бо сам займався телеремонтом: деякі пенсіонери негайно продали одержані безкоштовні тюнери за символічну ціну, інші пенсіонери попробували щось приймати на ці тюнери, або не попробували взагалі нічого, і закинули одержані тюнери подалі, “нехай валяються”.
Держава не купує своїм громадянам супутникові тюнери, і ефірних не треба. Така дія суперечить світовим законам, бо забезпечення частини населення безкоштовими ефірними тюнерами порушує права тої частини населення, яке користується супутниковими або кабельними тюнерами. В 2004 році в Італії були виділені субсидії для забезпечення телеглядачів безкоштовними ефірними цифровими тюнерами, після чого Европейський суд розглянув протести компаній, що транслюють кабельне і супутникове телебачення, і виніс рішення про несправедливість такої вибіркової субсидії.
В Україні рішення про “безкоштовні” тюнери було прийнято в 2011 році, при цьому вартість тюнерів для державних закупок була приблизно в два рази вищою від можливої, і головною метою було “освоєння”  350 мільйонів гривень компанією-монополістом “Зеонбуд”, одним з засновників якої є син Януковича.
Думаю, що за окремими зверненнями громадян, у яких особливо важка ситуація (інвалідність 1-ї групи, наприклад) можна було би не роздавати їм безкоштовні тюнери, а забезпечити їм встановлення таких безкоштовних тюнерів, і монтаж антен, до речі, для реального перегляду цифрового телебачення, а не уявного “ми населення забезпечили”.
Також, якби від мене щось залежало, я би зобов’язав ВСІХ кабельних операторів безкоштовно надавати кабельне телебачення ВСІМ пільговикам із значною пільгою: інвалідність, бойові та інші заслуги. Я би також ввів негайне і автоматичне анулювання ліцензії на кабельну трансляцію при найменших порушеннях цього правила.
А керівництво “Воля-кабель” я би просто пристрілив.

За яким правом я повинен платити за якийсь тюнер ? Я бажаю, щоб нічого не змінювалось !
Відповідаю: я телемайстер, у мене багатолітній досвід, і я аргументовано кажу вам, що коли у вас зламається телевізор, ви гарантовано знайдете гроші, щоб місцевий телемайстер відремонтував вам телевізор. А коли держава змінює систему трансляції, для значного покращення цієї трансляції, починаються істерики про “безкоштовність”. Мені такі, як ви, іноді кричать “лучше поставлю себе спутник, а тюнер покупать не буду”.
А ви поставте супутник, буде весело.
По-перше, це буде в кілька разів дорожче. Це значно дорожче.
По-друге, через кожних пів-року чи рік будете платити за “перепрошивку” супутникового тюнера, бо супутникові канали будуть для вас потрошки “зникати”.
По-третє, під час дощу або снігопаду будете дивитись не в телевізор, а в вікно, або в дзеркало.
До речі, після хороших, сильних вітрів радісно дзвоните установщику супутникових антен, і повідомляєте йому, що гроші у вас знову є, і треба знову переналаштувати “тарілку”.
Супутникове телебачення – це “живий організм”, який потребує уваги і грошей. Не дуже я боюсь ваших погроз “поставити собі супутник”.

Зрозуміло. А що мені доведеться робити, коли відключать аналогове телебачення, і виявиться, що у нашій місцевості, чи хоча б у моїй хаті, прийом ефірного цифрового сигналу неможливий ?
Що ж, будуть і такі ситуації. Десь, у найбільш віддалених селах, був якийсь прийом двох-трьох телевізійних каналів, і його не стане, і до деяких небагатьох сіл цифровий ефірний сигнал не дотягнеться. Також нагадую вам, що в деяких селах в гористій, нерівній місцевості прийом ефірного сигналу був і є таким поганим і нестійким, тому можна сказати досить впевнено: прийому ефірного сигналу в тих селах і не було. Не раз відпочивав в Карпатах, і тому знаю, що кажу. Для таких рідкісних ситуацій прийом супутникового сигналу – єдиний вихід. Але з часом хороше покриття території України ефірним цифровим сигналом буде збільшуватись, будуть встановлюватись додаткові трансляційні вишки.
Це буде не скоро.

Можна відхилитись від теми ? Що робити, коли в будинку лише “Воля-кабель” ?
Ось вам інформація: “Воля-кабель” всіма недозволеними методами не пускає в багатоквартирні будинки інших провайдерів кабельного телебачення і Інтернета. Іноді робиться регулярне, щомісячне доплачування працівникам ЖЕКів, від яких залежить проведення кабелів в будинок, іноді достатньо доплачувати керівникам будинкових кооперативів, або ОСББ, або навіть консьєржкам. Іноді нищиться обладнання конкурентів.

Чи можна дивитись цифрове телебачення на два телевізори ?
Та хоч на п’ять. Або на сто. До кожного телевізора – свій тюнер, при цьому антена може бути одна на всі телевізори.

Чи стане цифрове ефірне телебачення платним ?
Колись, можливо, платні канали будуть ДОДАВАТИСЬ до безкоштовних. Безкоштовні будуть залишатись, а до них будуть додаватись платні.

А де купити платні канали до Т2 ? Футбол, спорт, еротика, порно буде ?
Де замовити платні канали на Т2 ? Всюди ! Можна замовити і спорт, і порнуху, і рибалку, але років через десять, так що сховайте гроші, це буде не скоро.

Куди можна поскаржитись на погану роботу телебачення Т2 ?
Найбільш дієві варіанти – своїй дружині або Папі римському. А ще краще – розібратись із власною антеною, чому прийом Т2 поганий.

Де треба купувати тюнер для цифрового телебачення ?
Всюди. Я би порадив не переплачувати, а спочатку в Інтернеті подивитись, де дешевше. Мушу вам признатись, що деякі моделі тюнерів (їх дуже небагато) провально погані. Вони можуть “заклинювати”, перегріватись, вимикатись, але ці фокуси вони витворяються не завжди, а в випадку не дуже якісного антенного сигнала, або не дуже коректного налаштування тюнера. Абсолютна більшість тюнерів – нормальні.. Не чудові і не жахливі, просто нормальні.

Добре, ефірне телебачення буде цифровим. А радіо також буде цифровим ?
Запитали, то доведеться прочитати довгу відповідь.
Фактор 1. Частотна відстань між каналами аналогового телебачення – 8 MHz. Частотна відстань між каналами радіо в діапазоні FM – вважаємо, 100 kHz, хоча можна і 50 kHz, тобто як мінімум в 80 раз менше. Радіоканалам в діапазоні FM не так тісно, а значить, можна почекати із цифровою радіотрансляцією.
Фактор 2. Цифрова радіотрансляція була би дуже корисною в діапазонах КВ, але кількість радіослухачів в діапазонах КВ в десятки разів менша, ніж в діапазоні FM.
Фактор 3. Цифрова радіотрансляція дозволить в десятки разів зменшити потужність трансляційних передавачів, але ця потужність і зараз не дуже велика, в порівнянні з телевізійною трансляцією.
Фактор 4. Навіть в тих країнах, де більше ніж 50% території покрито цифровою радіотрансляцією, кількість користувачів цифрової радіотрансляції надзвичайно мала. Це визначається абсолютною більшістю звичайних, аналогових радіоприймачів.
Фактор 5. Незважаючи на чудову якість звуку в цифровій радіотрансляції, якість звуку в діапазоні FM також досить непогана, це гальмує бажання користуватись цифровою радіотрансляцією.
Фактор 6. При добре працюючій мережі цифрового ефірного телебачення з’являється бажання з допомогою передавачів цифрового телебачення, і по протоколах цифрового телебачення транслювати також радіоканали. Аналогічно в супутниковому телебаченні і в цифровому кабельному телебаченні можна транслювати значну кількість радіоканалів.
Зауваження. Цифрова радіотрансляція в стандарті DAB+ або DRM не має нічого спільного із симпатичною цифровою шкалою звичайних аналогових радіоприймачів, навіть тих, які під час аналогової радіотрансляції приймають додаткову трансляційну інформацію в форматі RDS.

Це цифрове радіомовлення DAB+ колись в Україні буде чи ні ?
Зуб даю ! Буде ! Не скоро, але буде !

Запитаю ще про дротове радіомовлення, ще називають “проводове мовлення” або “радіоточка”. Що там робиться нового ?


Що ж, згадаємо про радіоточку. Радіоточка, хоча ще подекуди працює, але вже  лежить в передсмертній комі, і реанімація, скоріш за все, не допоможе. Головна причина – соціальна: Звичайним радіприймачем можна слухати десятки радіостанцій, а радіоточкою – лише три. Але головний удар по радіоточці було нанесено ненормальним, не потрібним підвищенням абонентської плати за користування радіоточкою. Доки ця ціна не перевищувала вартість одної поїздки в міському транспорті, люди платили за радіоточку, але при підвищенні ціни стало економічно вигідно один раз доїхати до “Укртелекому” і написати заяву про відмову від радіоточки.
Дехто ще пам’ятає, що існування радіоточки забезпечувало стратегічну задачу оповіщення населення. Так, це правда, але дуже багато інших стратегічних вимог вже поховані в наш час. Наприклад:
– в наших містах вже немає кількох десятків безпечних квадратних метрів для посадки медицинського вертольота, бо від будинку до будинку в будь-яких напрямках і на будь-якій висоті протягнуто десятки тисяч кілометрів кабеля для Інтернета, та й сам “масово поширений медицинський вертоліт” у нас не існував, і не існує.
– в десятки разів зменшена кількість аварійних газових пунктів, для яких була обов’язкова вимога: до будь-якого місця з можливою аварійною ситуацією доїхати за час, який не перевищує 5 хвилин.
– давно забута вимога, щоб падіння будь-якого будинку не руйнувало найближчий будинок. Іноді цей будинок руйнується навіть під час будування іншого будинку, ще до того, як хтось з них впаде.
– десятки інших правил і вимог, перераховувати які немає бажання.
Словом, радіоточки практично вже немає, і не буде.
Це не є українською трагедією. В наш час є значно кращі технічні засоби забезпечення радіомовлення, ніж колишня проводова “радіоточка”. Просто людина купує FM-приймач, і слухає багато-багато, і зранку до вечора, і немає в цьому проблеми.
Щоб ніхто зайвий раз не жалкував: в деяких країнах, наприклад, вже немає і не буде можливості відправити телеграму. Якщо на протязі цілого року ніхто в країні не забажав відправити кудись телеграму, телеграфний зв’язок анулюється назавжди, і нема в цьому трагедії. Нехай відправляють СМС. Цікаво, правда ?
Передбачення спеціалістів: цифрова радіотрансляція, можливо, в форматі DAB+, все-таки колись завоює ефір, і стане, до речі, головним засобом для можливого оповіщення населення під час стихійного лиха чи надзвичайних ситуацій, чи ще яких-небудь, не дай Боже, ситуацій.

Що ж, я вже все знаю. То додаткові статті про  цифрове ефірне телебачення Т2 , про  антени і про  тюнери  вже можна не читати ?
Ні, ці більш детальні статті краще прочитати, щоб ознайомитись із цифровим телебаченням більш детально. Вони написані не для спеціалістів, а для звичайних телеглядачів.

Стаття написана на основі позитивного і негативного досвіду людей, які раніше від вас зацікавились темою телебачення Т2.
Залишіть і ви свій внесок. Всі ваші зауваження, доповнення, відгуки про той чи інший тюнер, антену, особливості прийому TV-сигналу будуть враховані в статті.
Для цього у вас є коментарі або ФОРУМ. Коментарі я видаляю, але враховую їх в статті.

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити бандероль з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація. Вартість замовлення в межах України 180 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою, або 200 грн при замовленні доставки Новою поштою. Оплата - на вашій пошті при одержанні бандеролі.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення дисків треба перейти НА ЦЮ СТОРІНКУ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)