Прості запитання і прості відповіді про цифрове ефірне телебачення Т2, частина 2

Продовження статті, частина 2. Відповіді на запитання читачів в Інтернеті.

Перша частина статті знаходиться  ТУТ.
Ми продовжуємо відповідати на ваші запитання. Але до вашої уваги також більш детальні статті  про цифрове ефірне телебачення Т2  і про  антени.
Ось і наступне запитання:
Я читав, що для цифрового телебачення НЕ ПОТРІБНО направляти антену в бік трансляційної вишки (ретранслятора).
Ні, ви зрозуміли трохи неправильно. Прийом цифрового сигналу іноді можливий, якщо ви направите антену не на прямий сигнал, а на відбитий сигнал. Наприклад, ззаду вас великий багатоквартирний будинок, а між вами і ретранслятором є досить великі заважаючі будівлі, то вам обов’язково треба попробувати направили антену для прийому можливого відбитого сигналу. Але шанси на стабільний відбитий сигнал незначні.

А як приймати українське телебачення Т2 в Костанаї ?
Дорогі українці в Казахстані або ще десь за кордоном ! Для вас – існує українське супутникове телебачення та Інтернет. В будь-якій країні ефірне телебачення – лише своє. Можливий прийом каналів сусідньої країни на невеликій відстані від кордону.

Як додатково приймати польське, чи білоруське, чи російське цифрове телебачення ?
Живіть поближче до кордону. Дальність прийому будь-якого дециметрового телевізійного сигналу не є високою.

Чи перебиває супутниковий сигнал ефірне телебачення Т2 ? Відповідаю:
– супутниковий сигнал не впливає на ефірний і на кабельний.
– кабельний сигнал може створювати значні перешкоди в багатоквартирних будинках для ефірного сигналу, і не впливає на супутниковий сигнал.
– ефірний сигнал не впливає на супутниковий і на кабельний.
За інтенсивністю радіочастотних випромінювань кабельний сигнал в наших будинках найсильніший.

Чи можливо на одному телевізорі одночасно дивитися і кабельне телебачення, і цифрове ?
Так, якщо телевізор має кілька відеовходів. Любителі дивитись “чим більше, тим краще” підключають до телевізора відразу кілька джерел телевізійного сигналу. Якщо в телевізорі лише один відеовхід, доведеться додавати комутатор відеосигналу.

А підключити кабельне і ефірне телебачення Т2 на одне гніздо ?
Ні ! Не вигадуйте дурниць. Не можна змішувати в один сигнал два різні радіочастотні телевізійні сигнали. Це не заборонено, але толку не буде.

Чи можна на цифрові кабельні тюнери дивитись цифрове ефірне телебачення ?
Та ні, і проблема не в тюнері. Хоча існують універсальні тюнери, але стандартний дешевий кабельний тюнер не годиться для ефірного телебачення, а головна проблема в тому, що в вашому кабельному телевізійному сигналі відсутній сигнал ефірного цифрового телебачення. Для прийому безкоштовного ефірного телебачення доведеться зайнятись антеною.

А як налаштувати цифрове телебачення на імпортному телевізорі ?
Нагадую: не має значення, в якій країні виготовлений телевізор. Якщо телевізор може приймати цифровий сигнал DVB-T2, то такий телевізор може показувати цифрове телебачення без додаткового тюнера. В усіх інших варіантах потрібен додатковий цифровий ефірний тюнер, який “розуміє” цифровий стандарт DVB-T2.
Стандарт DVB-T чи DVB-C  “не пролізає”. Чи є він в телевізорі, чи нема, не важливо. Ми говоримо про стандарт DVB-T2.

Яка методика  налаштування сучасного телевізора, який має вбудований тюнер Т2, а значить, розуміє стандарт DVB-T2  ?
Відповідати не буду, але я з вами вже згоден. На жаль, я підтверджую, що в ДЕЯКИХ сучасних телевізорах меню для налаштування досить дебільне. Це правда, що іноді відсутній ручний режим налаштування, а в автоматичному режимі нелегко добитись хорошого результату, якщо у вас недостатньо сильний і якісний антенний сигнал.

Що значить “вбудований цифровий тюнер” ?
Відповім по-простому: якщо ваш телевізор не розуміє цифровий формат DVB-T2 і не може приймати цифрове телебачення, вам треба додати до свого телевізора зовнішній цифровий тюнер, і з вихода цього тюнера подати зформований телевізійний сигнал на аудіо-відеовхід телевізора. А якщо ваш сучасний телевізор може сам, без додаткових пристроїв, приймати цифровий телевізійний сигнал, це значить, що необхідний вбудований цифровий тюнер в телевізорі вже є.

Чи є можливість вставити (вбудувати) цифровий тюнер в телевізор ?
Ні, ця ідея абсурдна. Хоча знайдуться кілька любителів майструвати, і вони конструктивно вставлять зовнішній тюнер в свій старий телевізор, лише для того, щоб тюнер був для них непомітним. У всякому разі, таке витворяють з кабельними декодерами. Результат ніякий, а людині приємно. А ще можна якось прикрасити свій телевізор. Наприклад, так:


Як налаштувати цифрове телебачення на кабельній антені ?
Це не “кабельна антена”. Вираз “кабельна антена” є неправильним. Якщо у вас кабельне телебачення, в вашу квартиру (ваш будинок) проведено сигнал від якогось вашого місцевого провайдера. Кабельне телебачення забезпечується місцевою компанією, яка за щомісячну абонентську оплату доставляє телевізійний сигнал до споживача по кабельних мережах. Якщо у Вас кабельне телебачення, то Вам СЮДИ.
Ефірне телебачення забезпечується державою (в Україні – поки що через компанію-посередника “Зеонбуд”), не потребує спеціальних кабелів від пункту трансляції до кожного споживача, для прийому такого телебачення обов’язково потрібна антена. Цифрове телебачення Т2 транслюється в Україні в дециметровому діапазоні, тому потрібна дециметрова антена.

Якщо телевізор показує звичайне, аналогове телебачення добре і якісно, то що зміниться при переході на цифрове телебачення ?
Що ж, покажу на прикладі. Ось так виглядає якісне зображення.

 

А так виглядає зашумлене аналогове зображення


Цифровий сигнал ніколи не дасть зашумлене зображення. Або зображення якісне, або відсутнє. Якщо ваш телевізор дуже якісно показував аналогове зображення, то при переході на цифровий сигнал ви не побачите різниці між цифровим телебаченням і аналоговим. Але не дуже віриться, що ваш телевізор показував аналоговий сигнал просто ідеально.

У мене немає (кольору, звуку, картинки, потрібне підкреслити). Що робити ?
Я би порадив уважно почитати  цю статтю .Там більш детально написано про можливі проблеми.

Який підсилювач найкращий для “польської” антени ?
Ця антена, я нагадую, досить погано приймає цифрове телебачення, хоча досить пристойно приймає звичайне, аналогове телебачення. Було би розумним не пробувати підібрати підсилювач, а замінити саму антену на трохи кращу.
Антенний підсилювач ніколи і ніде не покращує прийом телевізійного сигналу. Він лише компенсує значні втрати сигналу на довгому кабелі від антени до телевізора або до цифрового тюнера. Повторюю: якість прийому залежить лише від антени і від місця розміщення антени. Також якість залежить від великих споруд, які знаходяться недалеко від вас в вашій місцевості. Іноді один висотний будинок, невеличкий заводик, залізниця, або навіть великий пагорб може значно погіршити вам прийом цифрового телебачення. Якщо кабель від антени до тюнера чи до телевізора мусить бути довгим, то потрібен антенний підсилювач, бо навіть хороший сигнал втрачається на довгому кабелі.
Принципово довгий кабель (наприклад ви живете на третьому поверсі, а свою антену встановили на даху будинку вище дев’ятого поверха) обов’язково вкрутить вам проблеми із цифровим телебаченням, якщо ваша антена погано узгоджена з кабелем. Більш детально читаєте в статті про  антени .

Чи потрібна спеціальна цифрова антена для цифрового телебачення ?
Потрібна дециметрова або широкополосна антена, яка забезпечить нормальний прийом цифрового ефірного сигналу. Найбільш популярні конструкції – “хвильовий канал” або логоперіодична. Антена – це саме головне для прийому цифрового телебачення Т2. Спеціальних “цифрових антен” не існує, це обман в магазинах. Про антени читаєте  тут.

Яка антена потрібна для Т2 ?
Будь-яка хороша дециметрова. Не кімнатна !

Яка антена краща, польська чи ворона ?
Ви назвали дві найдешевші антени, даремно їх порівнювати. Антена типу “Ворона” є все-таки вузьконаправленою антеною, на ній більше шансів одержати хороший сигнал. Антена “польська”, або “сітка”, традиційно чутлива, але дуже часто прийом цифрового сигналу на таку антену поганий.
Я знаю, що  у телеглядачів, які дивляться ефірне телебачення, найчастіше встановлена антена, яку називають “польська”. Я знаю, що для заміни антени не дуже хочеться вилазити на дах власної хати, або опускати вниз довжелезну важку щоглу з антеною. Якщо там, де ви живете, немає занадто сильного заважаючого сигналу, а потужність цифрового сигналу достатня для нормального прийому, то навіть така горе-антена може приймати цифровий телевізійний сигнал досить непогано. Така удача буває не завжди.

Чи потрібна для польської антени та сітка, чи павук, що розміщена ззаду антени ?
Статистика показує, що без сітки краще. Іноді сітка дуже корисна, якщо ззаду антени є сильний заважаючий сигнал з іншої трансляційної вежі. Також для цифрового сигналу довгі  “вусики” на цій антені трохи заважають (три пари коротких і одна пара довгих). Відпиляєте  ці довгі “вусики”, коли аналоговий сигнал з часом зникне назавжди, і не потрібно буде приймати сигнал в метровому діапазоні. Взагалі, без “польської” антени, а замість неї з хорошою вузьконаправленою антеною – краще.

Як підібрати підсилювач до антени ?
Без спеціальних приладів або практичного досвіду це – алхімія. Але в статті  про антени  є практичні поради. Нагадую, що не важливо, який коефіцієнт підсилення у вашого підсилювача.
По-перше, коефіцієнти підсилення не дуже відрізняються.
По-друге, хороший підсилювач – не той, що має найбільший коефіцієнт підсилення, а той, який не збуджується, і не дуже критичний до напруги живлення.

Як дізнатись, чи не збуджується антенний підсилювач ? І що означає фраза “збудження підсилювача” ?
Без спеціальних приладів я не дізнаюсь, і ніхто не дізнається, чи збуджується підсилювач, чи ні.. Користуйтесь простими правилами:
– вам не потрібні підсилювачі із занадто високим коефіцієнтом підсилення. Якщо менше підсилення, то краще працює.
– підсилювачі SWA практично не збуджуються при пониженій напрузі живлення, можна понижувати аж до 5 Вольт.
– якщо підключити два підсилювачі хоч паралельно, хоч послідовно, обов’язково одержите збудження. Це я кажу до того, що у вас антенний сигнал підсилюється лише одним підсилювачем, а захочете додатково підсилити – одержите проблему.
А що таке “збудження підсилювача” ? Це коли підсилювач, замість того, щоб культурно підсилювати вхідний сигнал, додає до нього додатковий сильний заважаючий сигнал хто зна якої частоти. Неприємна, але популярна ситуація.

Порадьте коротко, і без теоретичних пояснень: ЯКУ ЗОВНІШНЮ АНТЕНУ ВЗЯТИ ? Щоб не занадто дорога, чутлива, і не дуже велика. Яку антену взяти ?
Ну… Наприклад, якусь приблизно таку.


Я не буду вказувати точні назви, щоб це не було рекламою. Приблизно такі антени мають пристойну чутливість, не саму гіршу діаграму направленості, вони працюють без підсилювача, хоча можуть працювати з підсилювачем, для підключення антенного кабеля у цих антен використовується традиційний, загальноприйнятий F-роз’єм.

Чи можна підключити супутникову антену для приймання сигналу ефірного цифрового телебачення T2 ?
Ні, і не треба. Супутникова антена – для прийому в сантиметровому частотному діапазоні, а наземна ефірна цифрова трансляція – в дециметровому діапазоні. Так що потрібна звичайна телевізійна дециметрова антена. Зрозуміло, що не кімнатна.
Коротко: супутникова “тарілка” не потрібна для прийому цифрового ефірного сигналу. Ефірна антена не потрібна для прийому супутникового сигналу. Кімнатна антена не потрібна взагалі.

Хто повинен робити настроювання тюнера на телевізійні канали ?
Ви або ваша дружина. Це не так важко, як ви думаєте.

Як переставляти місцями канали в тюнері ?
Знаю, знаю про вашу проблему. Вона створена самим “Зеонбудом”.
В деяких тюнерах переставляти місцями канали не вдається.
В деяких тюнерах переставлені місцями канали вперто зберігають свої номери.
В деяких тюнерах переставлені канали з часом вперто повертаються на улюблене розташування.
Доки трансляція буде в руках приватної компанії, буде ще багато проблем і незручностей.

Які тюнери найкращі для прийому цифрового телебачення ? Яка фірма виробника найкраща для Т2 ?
Хочете, щоб було найкраще – займіться антеною. Тюнери нормальні ! Який візьмете, такий буде працювати. Якщо ви дуже уважно і серйозно ставитеся до вибору тюнера, то вам  сюди.

Що потрiбно пiдключити разом iз тюнером до телевізора ?
Схема універсальна і проста: антена через стандартний радіочастотний антенний кабель підключається до тюнера, тюнер через кабель для аудіо-відеосигналу підключається до телевізора, в телевізорі для цього є аудіо-відеовхід. Якщо ваш телевізор розуміє стандарт DVB-T2, тюнер не потрібен, ваша ефірна антена підключається в антенне гніздо телевізора звичайним радіочастотним антенним кабелем.

Як підключити тюнер Т2 до комп’ютера ?
По-перше, вже є USB-тюнери T2, їх підключити можна через USB-порт комп’ютера. По-друге, якщо ваш комп’ютер має відеовхід, то можна до такого комп’ютера підключити не лише тюнер Т2, а будь-яке джерело відеосигналу.

Які комп’ютери мають відеовхід ?
Ті, в які власник комп’ютера вставив телевізійний модуль з відеовходом. Також існують відеокарти з відеовходом. Зрозуміло, що такі модернізації не стосуються ноутбуків. До ноутбука підійде USB-тюнер Т2. Більш детально – в статті  про тюнери.

Я на своєму тюнері бачу гніздо USB. Як через це гніздо підключити телевізор до тюнера ?
Ніяк, і не пробуйте. USB-порт в вашому тюнері – для того, щоб ви підключали FLASH-пам’ять (вставляли флешку). З флешки можна дивитись записаний фільм. Деякі тюнери можуть писати на флешку.

Чи будуть видаватись безкоштовні тюнери пільговикам ?
Стверджую, що ні. Люди, які хочуть дивитись цифрове телебачення, і люди, які мають пільги – це зовсім різні люди. Можу поділитись особистим досвідом, бо сам займався телеремонтом: деякі пенсіонери негайно продали одержані безкоштовні тюнери за символічну ціну, інші пенсіонери попробували щось приймати на ці тюнери, або не попробували взагалі нічого, і закинули одержані тюнери подалі, “нехай валяються”.
Держава не купує своїм громадянам супутникові тюнери, і ефірних не треба. Така дія суперечить світовим законам, бо забезпечення частини населення безкоштовими ефірними тюнерами порушує права тої частини населення, яке користується супутниковими або кабельними тюнерами. В 2004 році в Італії були виділені субсидії для забезпечення телеглядачів безкоштовними ефірними цифровими тюнерами, після чого Европейський суд розглянув протести компаній, що транслюють кабельне і супутникове телебачення, і виніс рішення про несправедливість такої вибіркової субсидії.
В Україні рішення про “безкоштовні” тюнери було прийнято в 2011 році, при цьому вартість тюнерів для державних закупок була приблизно в два рази вищою від можливої, і головною метою було “освоєння”  350 мільйонів гривень компанією-монополістом “Зеонбуд”, одним з засновників якої є син Януковича.
Думаю, що за окремими зверненнями громадян, у яких особливо важка ситуація (інвалідність 1-ї групи, наприклад) можна було би не роздавати їм безкоштовні тюнери, а забезпечити їм встановлення таких безкоштовних тюнерів, і монтаж антен, до речі, для реального перегляду цифрового телебачення, а не уявного “ми населення забезпечили”.
Також, якби від мене щось залежало, я би зобов’язав ВСІХ кабельних операторів безкоштовно надавати кабельне телебачення ВСІМ пільговикам із значною пільгою: інвалідність, бойові та інші заслуги. Я би також ввів негайне і автоматичне анулювання ліцензії на кабельну трансляцію при найменших порушеннях цього правила.
А керівництво “Воля-кабель” я би просто пристрілив.

За яким правом я повинен платити за якийсь тюнер ? Я бажаю, щоб нічого не змінювалось !
Відповідаю: я телемайстер, у мене багатолітній досвід, і я аргументовано кажу вам, що коли у вас зламається телевізор, ви гарантовано знайдете гроші, щоб місцевий телемайстер відремонтував вам телевізор. А коли держава змінює систему трансляції, для значного покращення цієї трансляції, починаються істерики про “безкоштовність”. Мені такі, як ви, іноді кричать “лучше поставлю себе спутник, а тюнер покупать не буду”.
А ви поставте супутник, буде весело.
По-перше, це буде в кілька разів дорожче. Це значно дорожче.
По-друге, через кожних пів-року чи рік будете платити за “перепрошивку” супутникового тюнера, бо супутникові канали будуть для вас потрошки “зникати”.
По-третє, під час дощу або снігопаду будете дивитись не в телевізор, а в вікно, або в дзеркало.
До речі, після хороших, сильних вітрів радісно дзвоните установщику супутникових антен, і повідомляєте йому, що гроші у вас знову є, і треба знову переналаштувати “тарілку”.
Супутникове телебачення – це “живий організм”, який потребує уваги і грошей. Не дуже я боюсь ваших погроз “поставити собі супутник”.

Зрозуміло. А що мені доведеться робити, коли відключать аналогове телебачення, і виявиться, що у нашій місцевості, чи хоча б у моїй хаті, прийом ефірного цифрового сигналу неможливий ?
Що ж, будуть і такі ситуації. Десь, у найбільш віддалених селах, був якийсь прийом двох-трьох телевізійних каналів, і його не стане, і до деяких небагатьох сіл цифровий ефірний сигнал не дотягнеться. Також нагадую вам, що в деяких селах в гористій, нерівній місцевості прийом ефірного сигналу був і є таким поганим і нестійким, тому можна сказати досить впевнено: прийому ефірного сигналу в тих селах і не було. Не раз відпочивав в Карпатах, і тому знаю, що кажу. Для таких рідкісних ситуацій прийом супутникового сигналу – єдиний вихід. Але з часом хороше покриття території України ефірним цифровим сигналом буде збільшуватись, будуть встановлюватись додаткові трансляційні вишки.
Це буде не скоро.

Можна відхилитись від теми ? Що робити, коли в будинку лише “Воля-кабель” ?
Ось вам інформація: “Воля-кабель” всіма недозволеними методами не пускає в багатоквартирні будинки інших провайдерів кабельного телебачення і Інтернета. Іноді робиться регулярне, щомісячне доплачування працівникам ЖЕКів, від яких залежить проведення кабелів в будинок, іноді достатньо доплачувати керівникам будинкових кооперативів, або ОСББ, або навіть консьєржкам. Іноді нищиться обладнання конкурентів.

Чи можна дивитись цифрове телебачення на два телевізори ?
Та хоч на п’ять. Або на сто. До кожного телевізора – свій тюнер, при цьому антена може бути одна на всі телевізори.

Чи стане цифрове ефірне телебачення платним ?
Колись, можливо, платні канали будуть ДОДАВАТИСЬ до безкоштовних. Безкоштовні будуть залишатись, а до них будуть додаватись платні.

А де купити платні канали до Т2 ? Футбол, спорт, еротика, порно буде ?
Сховайте гроші. Це буде не скоро.

Чи стане антена чутливішою, якщо до неї прикласти магніт ?
Хоч до антени, хоч до задниці, чутливість не збільшиться.

А якщо до антени прикладати ртуть ?
Прикладайте до голови тому придурку, який це вам порадив. Байки про ртутні антени, які або неймовірно чутливі, або дають надзвичайно сильні радіоперешкоди – все це розповіді для довірливих людей і для придурків. Тему про ртуть взагалі більше не продовжуємо.
Якщо когось вперто цікавить ця тема, то загляніть на які-небудь ідіотські російські форуми, де обговорюються “торсионные генераторы, ртутные антенны, непорочное зачатие, великая Россия, миролюбивый Путин” і все інше. Нормальні люди на такі сайти не заглядують.
Нормальні люди таке ігнорують. Нормальні люди не вважають Путіна “великим миротворцем”, а лише військовим злочинцем і хуйлом.
Вибачте, відволікся, коли згадав про Росію і їхнє хуйло.

Як збільшити сигнал від кімнатної антени ?
Ніяк. Важливим є не рівень сигналу від антени, а якість сигналу від антени. Для кімнатних антен якість провально погана.

Яка кімнатна антена потрібна для цифрового телебачення ?
Ніяка. Кімнатна антена – для тих кількох людей, які живуть біля телевізійної вишки. Всім іншим – зовнішня вузьконаправлена дециметрова антена. Про антени читаєте  тут .

Де в кімнаті найкраще розмістити кімнатну антену ?
Надворі, можна відразу на смітнику. Ще раз читаєте про антени. Але я хочу не заставити вас повірити мені, а доказати вам, що кімнатна антена – дуже погане рішення.
Подивіться ось на цей малюнок. Малюнок примітивний.

 

На малюнку схематично зображена яка-небудь ваша кімната, в якій ви хочете поставити кімнатну антену. Червоною стрілкою позначено початковий напрям руху радіохвиль від телевізійної вежі. Радіохвилі чудово йдуть паралельним рівномірним потоком, і тут вони наштовхуються на ваш будинок, і вашу кімнату. Що ж відбувається далі ?
1. Частина радіохвиль тим самим напрямом проникає через стіни в вашу кімнату, але радіохвилі вже дуже ослаблені. Чим далі від вікна, тим гірше.
2. Частина радіохвиль відбивається від стін будинку, і ці радіохвилі кудись йдуть в іншому напрямку.
3. Частина радіохвиль “огинає” перешкоду (ви в школі вчили на фізиці про дифракцію), і навіть частково попадає в ваші вікна.
4. Всі ці радіохвилі, які під різними напрямами якось попали в вашу кімнату, створюють в кімнаті справжню інтерференційну “кашу”, і у вас дуже мало шансів якось розмістити в кімнаті антену так, щоб вони знайшла пучок радіохвиль, які будуть йти в одному напрямку.
Навіть якщо  ви візьмете хорошу вузьконаправлену антену і розмістите її в кімнаті, ця антена відразу стане “кімнатною”. Так що не надійтесь на чудо, антена в кімнаті – це для цифрового телебачення провальна ідея.
Хто непроходимо вперто хоче кімнатну антену, тим я безсило нагадую: вибір точки розміщення вашої антени дуже важливий, а тому, якщо кабель до вашої антени дуже короткий, або просто неякісний, він замінюється на значно довший, і хорошої якості. Тоді, може, якось знайдете підходяще місце для кімнатної антени, щоб прийом сигналу був нормальним. Шансів у вас небагато.

Хвилиночку ! Я читав в Інтернеті, що будуть будуватись додаткові синхронні телепередавачі, тоді інтерференція не буде погіршувати якість прийому.
Так, це колись буде. Але це стосується інтерференції сигналів з різних трансляційних вишок. В вашій кімнаті буде інтерференція багато раз відбитого сигналу з єдиної трансляційної вишки. Тому для особливих оптимістів нагадую:
Кімнатна антена практично не працює з Т2.

Але ж я дивився телебачення на кімнатну антену, і мене все влаштовувало ! Чому ж я не можу дивитись на кімнатну антену цифрове телебачення ?
Тому, що ви бачили не ідеальну картинку, і вам це не заважало. Десь зображення трошки подвоювалось, десь було розмите, ви цього практично не помічали. Із цифровим сигналом цього не буде. Або цифровий тюнер дає ідеальне зображення, або не дає нічого.

Добре, але яка кімнатна антена найкраща і найпотужніша ?
Бачу, що не дійшло. Подивіться самі ! Він також вірив, що цифрове ефірне телебачення можна без проблеми приймати на кімнатну антену.


Переконались ? Так от, якщо ви запитуєте, яка кімнатна антена найкраща, значить, ви не живете поруч з вишкою телевізійного транслятора. А тому – навіть не надійтесь на кімнатну антену. Ваше рішення – зовнішня вузьконаправлена антена.

Скахіть, але чесно. Особисто ви на яку антену приймаєте телебачення Т2 ?
Ну, розумієте… Я живу в Києві, на одному з верхніх поверхів, і вікна виходять саме на ту сторону, яку треба. Спочатку я приймав сигнал на кімнатну антену “Волна-5”, але все-таки іноді сигнал пропадав, і я домовився із сусідом на два поверхи вище, і укріпив у нього на балконі невеличку вузьконаправлену антену, сигнал розвів і йому, і собі. Тепер сигнал не пропадає. Більше 30 каналів, і безкоштовно, і плюємо на нашу “Волю-кабель” з їхніми цінами, їхнім сервісом і їхнім кабельним телебаченням.

Що ви все про антени і про антени. А інших способів покращити прийом нема ?
НЕМА !!!

Чи можливо приймати сигнал телебачення Т2 з Інтернета ?
От досада ! Це неможливо, але якщо у вас досить швидкий Інтернет, ви можете дивитись дуже багато телевізійних каналів на комп’ютері або через мультимедійну приставку на телевізорі. Наприклад, через сайт DIVAN.TV або через особисті сайти телевізійних каналів.

Де треба купувати тюнер для цифрового телебачення ?
Всюди. Я би порадив не переплачувати, а спочатку в Інтернеті подивитись, де дешевше.
Нагадую ! Ось вам стаття  про тюнери.

Добре, ефірне телебачення буде цифровим. А радіо також буде цифровим ?
Запитали, то доведеться прочитати довгу відповідь.
Фактор 1. Частотна відстань між каналами аналогового телебачення – 8 MHz. Частотна відстань між каналами радіо в діапазоні FM – вважаємо, 100 kHz, хоча можна і 50 kHz, тобто як мінімум в 80 раз менше. Радіоканалам в діапазоні FM не так тісно, а значить, можна почекати із цифровою радіотрансляцією.
Фактор 2. Цифрова радіотрансляція була би дуже корисною в діапазонах КВ, але кількість радіослухачів в діапазонах КВ в десятки разів менша, ніж в діапазоні FM.
Фактор 3. Цифрова радіотрансляція дозволить в десятки разів зменшити потужність трансляційних передавачів, але ця потужність і зараз не дуже велика, в порівнянні з телевізійною трансляцією.
Фактор 4. Навіть в тих країнах, де більше ніж 50% території покрито цифровою радіотрансляцією, кількість користувачів цифрової радіотрансляції надзвичайно мала. Це визначається абсолютною більшістю звичайних, аналогових радіоприймачів.
Фактор 5. Незважаючи на чудову якість звуку в цифровій радіотрансляції, якість звуку в діапазоні FM також досить непогана, це гальмує бажання користуватись цифровою радіотрансляцією.
Фактор 6. При добре працюючій мережі цифрового ефірного телебачення з’являється бажання з допомогою передавачів цифрового телебачення, і по протоколах цифрового телебачення транслювати також радіоканали. Аналогічно в супутниковому телебаченні і в цифровому кабельному телебаченні можна транслювати значну кількість радіоканалів.
Зауваження. Цифрова радіотрансляція в стандарті DAB+ або DRM не має нічого спільного із симпатичною цифровою шкалою звичайних аналогових радіоприймачів, навіть тих, які під час аналогової радіотрансляції приймають додаткову трансляційну інформацію в форматі RDS.

Запитаю ще про дротове радіомовлення, ще називають “проводове мовлення” або “радіоточка”. Що там робиться нового ?


Що ж, згадаємо про радіоточку. Радіоточка, хоча ще подекуди працює, але вже  лежить в передсмертній комі, і реанімація, скоріш за все, не допоможе. Головна причина – соціальна: Звичайним радіприймачем можна слухати десятки радіостанцій, а радіоточкою – лише три. Але головний удар по радіоточці було нанесено ненормальним, не потрібним підвищенням абонентської плати за користування радіоточкою. Доки ця ціна не перевищувала вартість одної поїздки в міському транспорті, люди платили за радіоточку, але при підвищенні ціни стало економічно вигідно один раз доїхати до “Укртелекому” і написати заяву про відмову від радіоточки.
Дехто ще пам’ятає, що існування радіоточки забезпечувало стратегічну задачу оповіщення населення. Так, це правда, але дуже багато інших стратегічних вимог вже поховані в наш час. Наприклад:
– в наших містах вже немає кількох десятків безпечних квадратних метрів для посадки медицинського вертольота, бо від будинку до будинку в будь-яких напрямках і на будь-якій висоті протягнуто десятки тисяч кілометрів кабеля для Інтернета, та й сам “масово поширений медицинський вертоліт” у нас не існував, і не існує.
– в десятки разів зменшена кількість аварійних газових пунктів, для яких була обов’язкова вимога: до будь-якого місця з можливою аварійною ситуацією доїхати за час, який не перевищує 5 хвилин.
– давно забута вимога, щоб падіння будь-якого будинку не руйнувало найближчий будинок. Іноді цей будинок руйнується навіть під час будування іншого будинку, ще до того, як хтось з них впаде.
– десятки інших правил і вимог, перераховувати які немає бажання.
Словом, радіоточки практично вже немає, і не буде.
Це не є українською трагедією. В наш час є значно кращі технічні засоби забезпечення радіомовлення, ніж колишня проводова “радіоточка”. Просто людина купує FM-приймач, і слухає багато-багато, і зранку до вечора, і немає в цьому проблеми.
Щоб ніхто зайвий раз не жалкував: в деяких країнах, наприклад, вже немає і не буде можливості відправити телеграму. Якщо на протязі цілого року ніхто в країні не забажав відправити кудись телеграму, телеграфний зв’язок анулюється назавжди, і нема в цьому трагедії. Нехай відправляють СМС. Цікаво, правда ?
Передбачення спеціалістів: цифрова радіотрансляція, можливо, в форматі DAB+, все-таки колись завоює ефір, і стане, до речі, головним засобом для можливого оповіщення населення під час стихійного лиха чи надзвичайних ситуацій, чи ще яких-небудь, не дай Боже, ситуацій.

Що ж, я вже все знаю. То додаткові статті про  цифрове ефірне телебачення Т2 , про  антени і про  тюнери  вже можна не читати ?
Ні, ці більш детальні статті краще прочитати, щоб ознайомитись із цифровим телебаченням більш детально. Вони написані не для спеціалістів, а для звичайних телеглядачів.

Може, автор щось забув написати в статті ? Може, щось незрозуміло ? До ваших послуг – коментарі або форум. Реєстрація на сайті необхідна для дописування коментарів чи участі в форумі.

Залишити відповідь (Leave a Reply)