Прості запитання і прості відповіді про цифрове ефірне телебачення Т2, частина 1

Перехід на Т2: що, де, коли і як. Отключение аналогового телевидения, Как подключиться Т2 Украина, бесплатно цифровое TV как настроить т2. Digital terrestial TV DVB-T2.
На нашому сайті розміщена  детальна стаття про цифрове телебачення Т2.  В статті є багато відповідей на запитання про цифрове телебачення. Але у читачів виникає значно більше запитань, ніж можна розмістити відповідей в одній статті.
Прийнято рішення. Прості і, вибачайте, трохи наївні запитання і відповіді до них зібрані в статті, яку ви зараз читаєте.
Запитань багато, і відповідей багато, і Ваше запитання, можливо, не є першим в списку, тому ознайомтеся з різноманітними запитаннями про цифрове телебачення, і відповідями на ці запитанння. Також до вашої уваги більш детальні статті  про цифрове ефірне телебачення Т2  і про  антени.

Якщо вам потрібна друга частина статті, вона знаходиться  ТУТ.

АНОНС СТАТТІ:
Загальна інформація
Правда і неправда про Т2
Запитання по тюнеру для Т2
Запитання по антені
Додаткові, специфічні запитання

Якщо у вас пропав і не з’являється звичний телевізійний сигнал, який ви багато років приймали на якусь свою антену, і ви не знаєте, коли знову включать сигнал, то відповідь коротка:
НЕ ВКЛЮЧАТЬ.
Ви запрошуєтесь зі своїм телевізором і своєю антеною перейти на більш сучасне цифрове ефірне телебачення Т2, якісне і безкоштовне. Ви на нього перейдете, каналів стане багато, і хорошої якості, з тої самої антени і тим самим телевізором.
Старим телевізоро також можна дивитись телебачення Т2 ? Можна навіть старим, або старезним. Читаємо далі.
Якщо ви вже дивитесь цифрове телебачення Т2, але у вас є проблеми чи неясності, якщо “не показує Т2, хоча повинно показувати”, то ви запрошуєтесь прочитати ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Якщо вам потрібно раціонально вибрати цифровий тюнер для Т2, то вас запрошуємо почитати  ПРО ТЮНЕРИ.
Якщо ви не хочете читати багато запитань і відповідей, а хочете вирішити якусь проблему з підключенням Т2 до вашого телевізора, то читаєте  ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. Цю статтю можна коротко назвати “Інструкція Т2”.
Якщо ви бажаєте ознайомитись з багатьма особливостями і параметрами цифрового ефірного телебачення Т2, то ви читаєте саме те, що треба.
ОТЖЕ ! Прості початкові запитання і відповіді до них – зараз прочитаєте, а далі краще почитати більш детальну інформацію в цих самих додаткових статтях. Ваші запитання не я вигадую, я їх беру з вашого пошуку. Кількість цих простих запитань невпинно збільшується. Всі ваші запитання пишіть в коментарях після статті або  НА ФОРУМІ. .

Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. А який тюнер – не дуже важливо. Яка антена ? Дециметрова або широкополосна (метрова + дециметрова).

Я цю фразу повторюю в кожній своїй статті на тему Т2, щоб ви не забули.
Якщо немає антени, чим її замінити ? Лише іншою антеною. До речі, антенний кабель обов’язково має бути хорошим.
Продовжуємо.

ЗАГАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

Які взагалі є популярні варіанти телебачення ? Які з них нам доступні ?
Будь ласка, відповідаю, і максимально спрощено.
Звичайне ефірне аналогове телебачення. Хтось його ще дивиться, але воно вже ненадовго. Воно безкоштовне, ось такий вигляд був за межами вашої квартири чи будинку, і такий вигляд був у вашій кімнаті: Не сумніваюсь, що антена і телевізор у вас можуть бути якісь інакші, це не важливо.


Штекер антени вставлений в ваш телевізор, і телевізор, без сумніву, показує кілька програм. Ви нікому не платили і не платите за телевізійні канали, “включила, і дивлюсь”.
Якщо ви перейли на також безкоштовне ефірне цифрове телебачення, то виглядає приблизно так:


Той самий телевізор, та сама антена, лише біля телевізора з’явився ефірний цифровий тюнер. Антенний кабель вже вставлений не в телевізор, а в ефірний цифровий тюнер, а відеовихід тюнера підключений кабелем до відеовходу телевізора. Кількість каналів – близько 30. Нікому платити щомісяця не треба, лише дивитись і одержувати задоволення.

А якщо у вас супутникове телебачення, то вигляд вже такий:


Як бачите, біля телевізора – супутниковий тюнер, а десь на стіні чи на даху чи за балконом – ваша “тарілка” (це антена сантиметрового діапазону з фокусуючим дзеркалом). Колись супутникове телебачення було аналоговим, але в наш час воно вже давно цифрове. Кабель від супутникової “тарілки” йде до супутникового тюнера, а відеовихід тюнера підключений до відеовходу телевізора. Каналів є кілька сотень, з них ви дивитесь лише кілька десятків. Ви, формально кажучи, “нікому не платите” за супутник, але час від часу доводиться за гроші звертатись до спеціалістів, “щоб перешили супутник”, бо то ті, то інші канали кудись зникають. Можливо, ви той телеглядач, який регулярно платить за офіційну карточку декодування,  або платить трохи менше за піратську карточку декодування, так чи інакше, без грошей “супутника не буде”. В погану погоду, дощ, сніг, чи ще від якоїсь причини зображення на телевізорі у вас розсипається на квадратики або зникає, ви чекаєте, коли знову прийом стане кращим.

Якщо у вас кабельне телебачення, воно може бути цифровим або аналоговим, а ви щомісяця отримуєте приблизно таку квитанцію:


Не дуже важливо, чи ви дивитесь цифрове кабельне, з додатковим кабельним декодером до телевізора, чи аналогове кабельне, головна особливість кабельного телебачення – гроші щомісяця. Кабель, який вам провела в квартиру чи будинок якась місцева “компанія”, підключений або до телевізора, якщо ваш кабельний сигнал аналоговий, або до кабельного декодера, якщо цей сигнал цифровий. В деяких випадках в декодер вставлена карточка декодування. Якщо у вас кабельний аналоговий сигнал, то деяка кількість каналів у вас капітально зашумлені.

Є ще дуже сучасне інтерактивне IPTV-телебачення, там грошей щомісяця треба трохи більше. Щоб дивитись IPTV-телебачення, потрібно, щоб та компанія-провайдер, яка роздає вам Інтернет, транслювала також певний пакет телевізійних каналів в форматі IPTV. При цьому дивитись телевізійні канали можна або через ваш комп’ютер, або через медіа-приставку до телевізора, або мати дорогий, сучасний телевізор із SMART-функціями.
IPTV-телебачення завжди платне. Кількість людей, які можуть дивитись і дивляться IPTV – телебачення, дуже незначна.
Про  “телебачення через Інтернет” у нас є окрема стаття..

Що потрібно мати для прийому цифрового телебачення Т2 ?
Ефірну антену і телевізор, антена – перша в списку. Антена може бути дециметровою, або навіть широкополосною. Далі такі варіанти:
– у вас сучасний телевізор, який розуміє стандарт DVB-T2. Якщо телевізор може сам, без тюнера, приймати цифровий сигнал DVB-T2, про це обов’язково написано в інструкції до телевізора. Значить, додаткового тюнера до телевізора не треба.
– у вас якийсь інший телевізор. Не має значення, який цей телевізор. Знвчить, додатково до телевізора потрібен ефірний цифровий тюнер для цифрового телебачення Т2.
А що не потрібно для прийому Т2 ?
– для прийому Т2 абсолютно не потрібна супутникова “тарілка”, або супутниковий тюнер. Чи є у вас це обладнання чи немає, але воно не потрібне.
– для прийому Т2 не потрібен Інтернет.
– для прийому Т2 не потрібна місцева компанія, яка роздає кабельне телебачення.
– для прийому Т2 не потрібно щомісяця кудись платити, воно безкоштовне, і назавжди. Гарантованих 28 телевізійних каналів по всій Україні, незалежно від того, де ви живете, ще може додатково бути до 4-х місцевих каналів, всього 32 канали. Дехто, але не всі, буде бачити більше, ніж 32 канали, далі в статті є пояснення.

До якої антени траба підключати тюнер Т2 ?
Якщо ви раніше дивились безкоштовне ефірне телебачення “з якоїсь вашої антени” (я не знаю, де вона у вас встановлена, чи вона кімнатна, чи десь на балконі чи на даху хати), то до тої самої антени підключається тюнер для цифрового телебачення Т2. Якщо ви дивились кабельне, чи супутникове телебачення, і хочете перейти на ефірне цифрове, то, крім тюнера, потрібно придбати дециметрову ефірну антену. Далі в статті буде більш детальна інформація про антени.

Як називається головний, офіційний сайт цифрового  ефірного телебачення ?
Довго регочу і, нарешті, відповідаю: такого сайту немає, і бути не може. Ви десь бачили офіційний сайт системи передачі кольору SECAM, або сайт телевізійного стандарту D ? Не бачили ? Правильно. Але мушу признатись, що кожен сайт має право вважати, що саме він максимально детально і об’єктивно освітлює ту чи іншу тему. А найбільш правильний висновок роблять самі читачі сайту.

Як правильно називається цифрове телебачення ?  Т2 чи Т-2 чи ТО-2 чи TV-2 ?
Називається DVB-T2, спрощено кажуть Т2. Щоб повністю відповісти на це запитання: DVB-T2 – це назва стандарту для трансляції цифрового телебачення. Це покращений варіант попереднього цифрового стандарту DVB-T.

Скільки коштує підключення до цифрового телебачення Т2 ? Ніскільки.
Ніяких юридичних оформлень ! Ніякої оплати ! Нікому ! Ніколи ! Не треба !
Звісно, цифровий ефірний тюнер декому з вас треба купити, в найдешевшому варіанті – це було близько 300 грн, а в період переходу багатьох людей з аналогового телебачення на цифрове ціна тюнера, звісно, підіймається приблизно до 600 грн, але ажіотаж і ціна через кілька місяців гарантовано спадає. В вересні 2018 року ще було від 600 грн і вище, а вже в жовтні 2018 року можна було знайти в продажу тюнери по 350 грн, хоча найбільш тупі торговці намагаються тримати ціну близько 600 грн.
Україна 5 років чекала, не вимикала аналогове телебачення при працюючому цифровому, терпеливо чекала, коли її громадяни перейдуть з аналогового телебачення на цифрове. Хто вчасно перейшов, той серйозно зекономив, а любителі все відкладати на останній день заплатять більше.

Чим відрізняється цифрове телебачення Т2 від Т1 ?
Немає “телебачення Т1“. Можлива трансляція цифрового сигналу в стандарті DVB-T, такий стандарт діє в багатьох країнах, і поступово замінюється стандартом DVB-T2. В Україні діє стандарт DVB-T2, хоча,  наприклад, додаткових кілька каналів в Київській області транслюються в стандарті DVB-T.

Коли в Україні включать телебачення T2 ?
Вже давно включили. Транслюється приблизно з 2012 року, а правильніше сказати  – з 2013 року.

А коли відключать остаточно аналогове ефірне телебачення ?
Згідно планів, це може бути в травні 2019 року.

Що зміниться в цифровому телебаченні Т2 після остаточного відключення аналогового ?
В той самий день нічого не зміниться. В майбутньому планується покращити покриття цифровим сигналом, бо покриття поки що трохи діряве. В першу чергу планується покращити покриття для мультиплекса MX-1. Про мультиплекси далі написано.
Можливе також в майбутньому додавання телевізійних каналів в мультиплекси, бо лише 8 каналів на мультиплекс – це трохи неекономно.

Що буде показувати звичайний телевізор, без тюнера Т2, коли вимкнене аналогове телебачення ?
Вийміть з телевізора антену і подивіться на екран. Саме це буде показувати. Нічого цікавого.

У мене не всі канали відключили, парочку каналів ще можу дивитись. Коли знову включать всі інші ?
Не включать. Купите тюнер Т2, підключите до своєї антени і телевізора, і з’явиться близько 30 каналів, і дуже якісно, і назавжди, і безкоштовно. Я знаю, що тюнер коштує грошей, сам я купив тюнери і для себе, і своїм батькам.  Довелося трохи поекспериментувати з антеною, доки отримав хороший сигнал.

Як приймати цифрове телебачення Т2 ? Як підключитись до Т2 ? Як перейти на цифровий телевізійний сигнал ? Як підключити Т2 до простої антени ? Як “підключитись до цифрового телебачення” ?
Термін “підключитись до Т2” тут не зовсім підходить, хоча по телевізору саме так кажуть. Просто треба буде один раз купити ефірний цифровий тюнер для прийому Т2, щоб далі прийом вести через цей тюнер. Куплений тюнер треба підключити до аудіо-відеовходу вашого телевізора, а ту саму вашу антену підключити не в телевізор, а до антенного входу тюнера. Приблизно так:


Антену – не в телевізор, а в тюнер. Відеовихід тюнера – на відеовхід телевізора. Телевізор треба переключити на відеовхід.
Знаю ! Знаю, що у когось вже ступор: на який ще відеовхід, і як переключити ? Просто читайте статтю далі, все стане зрозумілим. Абсолютна більшість телевізорів, крім антенного входу, мають роз’єми для відеовходу, а деякі телевізори мають навіть відеовиходи. Переключення робиться пультом для телевізора, і далі в статті бвльш детально про це написано.
Нагадую, якщо у вас сучасний телевізор, який розуміє сигнал DVB-T2, вам тюнер не потрібен. Через меню телевізора можна налаштувати ваш телевізор на цифровий сигнал. Сигнал з антени при цьому так само подається на антенне гніздо телевізора.

Які канали транслюються в Україні в цифровому форматі Т2 ?
На  2018 рік маємо такі канали:


ВСЮДИ до загального пакету з 28 каналів будуть додаватись не більше чотирьох місцевих каналів.Але все залежить від самих телерадіокомпаній. Строго кажучи, цих місць вже залишилось три, а не чотири, але все ще буде змінюватись.

Як підключити на Т2 канал, якого немає в списку ?
Для відповіді хочу уточнити: про який список ви говорите ? Тут такі варіанти:
Варіант 1. В списку, який висвітлює меню тюнера, немає канала, який мав би бути в загальному списку каналів, що транслюються в Україні ефірним цифровим телебаченням Т2. Чому ? А тому, що  ви недостатньо уваги приділили  антені, і тюнер бачить не всі мультиплекси.
Варіант 2. Канал, який ви хочете бачити, взагалі відсутній в загальному списку каналів, що транслюються в Україні ефірним цифровим телебаченням Т2. Нема, значить, нема !

А додаткові платні канали ?
Нема, і не скоро будуть.

Як прошити на Т2 додаткові канали ?
Ні, забудьте, це ж не супутникове телебачення. На теперешній день транслюється близько 30 каналів. Ніяке “прошивання” не збільшує кількість каналів.

А як прошити звичайний телевізор на Т2 ?
Ніяк. Якщо в телевізорі встановлений внутрішній тюнер для прийому ефірного сигналу DVB-T2, такий телевізор буде показувати цифрове ефірне телебачення без додаткового зовнішнього тюнера. А інакше – лише із зовнішнім тюнером.
Антена –> тюнер –> телевізор.

Як перейти з кабельного телебачення на Т2 ? Як переключити кабельне на Т2 ?
Всі бажаючі, незалежно від того, що вони дивились, можуть попробувати дивитись цифрове ефірне телебачення Т2, воно давно працююче, безкоштовне і доступне.
Якщо у вас вдома платне кабельне телебачення, то воно “не переключається на Т2”, просто можна при бажанні замість того, щоб платити кабельним неробам (але в кабельному багато каналів), почати дивитись безкоштовне цифрове ефірне (там близько 30 каналів). Для цього потрібна буде ефірна антена, та ще й бажано, щоб не кімнатна, хоча дехто чудово бачить цифрове на кімнатну, бо там, де він живе, хороший сигнал.
Ніяких строгих рекомендацій ! Хто хоче – дивиться за гроші кабельне. Хто хоче – дивиться безкоштовно ефірне цифрове. Хто з розставленим пальцями, і хоче, щоб було складніше і дорожче – дивиться IPTV-телебачення. Хто не боїться труднощів і регулярних фінансових витрат – дивиться супутник.

ПРАВДА І НЕПРАВДА ПРО Т2

Що є правдою, а що є обманом у всьому, що говорять про телебачення Т2 ?
“Вимкнуть аналогове телебачення, потім заставлять платити за цифрове”. Це неправда, держава транслює і буде транслювати телебачення безкоштовно, просто в наш час змінюється формат ефірної трансляції: вона стає цифровою, і значно кращою.
“Доведеться платити за тюнер, за спеціальну антену, за дорогий монтаж, і ще за щось”. Це не так. Абсолютна більшість глядачів, які дивляться ефірне телебачення, вже мають встановлену антену, і їм немає потреби “платити за нову антену і монтаж”. Тюнер справді куплять, ту я не сперечаюсь.
“Ще одне викачування грошей з людей, насправді нічого не змінять” – ну, це фраза для дебілів. Я немало років працював телемайстром, і знаю, що телевізори досить непогано ламаються, і людям доводиться йти на фінансові витрати, щоб не залишитись без телебачення. ЛЮДИ ЙДУТЬ НА ЦІ ВИТРАТИ. А коли держава змінює формат трансляції на значно кращий, і один раз справді треба докупити до телевізора тюнер, жлободром починає істерику.
“Чому при Януковичі безкоштовно роздавали тюнери, а тепер за гроші ?” – а я відповім: ці “безкоштовні” тюнери мали ціну, яка приблизно в 2-3 рази перевищувала ціну теперішніх, і гроші на ці тюнери не з неба впали, ці гроші відібрали у держави, тобто у вас. За гроші, відібрані у вас, вам “безкоштовно” роздавали тюнери, і роздавали по ціні, значно вищій, ніж реальна теперішня ціна тюнерів. Ось така безкоштовність.
“Потім закодують, і треба буде платити”. В усіх країнах, які транслюють ефірний телевізійний сигнал, цей сигнал не закодований, і безкоштовний. Але коли донецька тюремна бидлота добирається до влади, сигнал стає кодованим, а потім платним. Просто не треба лугандонів допускати до влади, і ефірне телебачення буде залишатись безкоштовним.
“До антени треба додати спеціальну плату, інакше не показує” – ця фраза також ідіотська, як і перераховані попередні. Популярний антенний підсилювач SWA можуть називати “плата до антени”, “спеціальна плата”, “плата для Т2”, але це лише антенний підсилювач. Хочете детально розібратись із “спеціальною платою” – читайте  ПРО АНТЕНИ, і не слухайте “всезнаючих” дурнів.
“Виходу нема, треба переходити на платне кабельне чи супутник”. Хтось дочитав до цього місця, і все одно не дійшло ? Безкоштовне ефірне телебачення залишається, стає кращим, цифровим і, ще раз нагадую, залишається безкоштовним. А інші варіанти телебачення залишаються платними.
“Тюнер повинен бути сертифікований в Україні”. Це маленька неправда, виробник тюнерів, а не сам тюнер, повинен виконувати умови міжнародної сертифікації для прийомних пристроїв, які він виготовляє. Трюк про “українську сертифікацію” був застосований при Януковичі, щоб значно збільшити доходи приватної компанії “Зеонбуд”, одним з власників якої є син Януковича. Навіть якщо тюнер куплений в іншій країні, він без проблеми працює в Україні. Оптові торгівці при розмитненні товару в Україні, звісно, надають документи для підтвердження можливості використання товару.
“Цифрове телебачення надає додаткові інтерактивні послуги, серед них – архів ТВ-передач і можливість  запису ТВ-передач”. Вибачте, але це сказано трохи засильно. Із інтерактивних послуг ефірне цифрове телебачення дає лише програму телепередач, а які додаткові можливості дає тюнер – це залежить від тюнера.

ЗАПИТАННЯ ПО ТЮНЕРУ ДЛЯ  Т2

Якось поясніть, що це за тюнер, чи ресивер, і навіщо він.
Тюнер, а інша назва “ресивер”, чи “приставка”, чи навіть “сет-топ-бокс” потрібен для того, щоб при переході з аналогового телебачення на цифрове вам не довелося купувати новий телевізор. Ваш телевізор добре розуміє “звичайний” аналоговий телевізійний сигнал, і не зможе показувати цифровий сигнал, доки не додасте до телевізора окремий невеличкий пристрій, популярна назва – “тюнер” (від англійського слова “tune“, “настроювати”) чи “ресивер” (від англійського слова “receive“, “приймати”), чи “сет-топ-бокс” (“set top box” – це “коробочка зверху”). Така собі невеличка коробочка біля телевізора. Тюнер має свій пульт, саме тюнер замість телевізора буде приймати з антени телевізійний сигнал, і готовий зформований аналоговий телевізійний сигнал буде передавати на ваш телевізор. Таким способом ви, не міняючи телевізор і антену, почнете бачити цифрове телебачення.

Чи є якісь перетворюючі пристрої, щоб телевізор, який працював від звичайної антени, почав показувати цифрове телебачення ?
Так, такі пристрої є, вони називаються “тюнери Т2”, їх ще можуть називати “ресивери Т2”. Особливо “продвинуті” нероби-менеджери в торговому залі магазину можуть називати “сет-топ-бокс”. Привикайте до назви “тюнер”.  Не забудьте, що телевізор, який розуміє цифровий сигнал DVB-T2, не потребує тюнера, для всіх інших телевізорів тюнер потрібен.

Який тюнер купити, щоб добре показувало ? Як вибирати ?
Вибір тюнера не дуже важливий. Він стає важливим, якщо у вашому телевізорі немає аудіо-відеовходу (спеціального гнізда, щоб підключати відеомагнітофон чи DVD-плеєр чи ще щось). Можете детально ознайомитись із тюнерами  В СТАТТІ ПРО ТЮНЕРИ.

Чи буде працювати польський, чи російський чи єврейський тюнер (декодер) в Україні ?
Та вони всі китайські ! Звісно, буде. Будь-який тюнер для прийому сигнала DVB-T2 буде працювати в Україні.

Чи будуть випускатись українські тюнери для Т2 ?
Якщо це буде економічно вигідно, то будуть. Комплектуючі все одно будуть китайськими. Тут немає “патріотизму” чи “непатріотизму”, просто найдешевше виготовляти електронні комплектуючі в Китаї.
Складові тюнера:
– багатошарова монтажна плата – дешевше виготовити в Китаї, хоча розробити можна у нас.
– найбільш складні мікросхеми для напаювання на цю плату – ніяких варіантів, треба купити в Китаї.
– дрібні електронні комплектуючі, корпус, блок живлення, пульт – без проблеми можна виготовити у нас.
– зібрати все докупи – у нас.
Треба багато попрацювати, щоб такий тюнер по собівартості був дешевший, ніж готовий, привезений з Китаю.

У мене є детальні запитання саме по малюнку підключення тюнера. Всі ті круглі гнізда на задній частині тюнера мають різний колір, а на телевізорі ззаду гнізд ще більше, і кольорів ще більше. Який колір куди ?
Відповідаю: ми говоримо про телевізор, в якому, без сумніву, є якийсь відеовхід. Наприклад, ми бачимо на панелі телевізора, або ззаду, або спереду, круглі кольорові гнізда, вони називаються RCA, ще їх називаають “тюльпан”. Жовтий колір – як правило, для відеосигналу. Білий і червоний – для лівого і правого канала звуку. Але на телевізорі може бути відеовхід (AV IN) а крім нього, ще й відеовихід (AV OUT).
Не зробіть помилку ! Сигнал з відеовиходу тюнера подається на відеовхід телевізора.
Підключите від відеовиходу тюнера до відеовиходу телевізора – не буде зображення.
Підключаєте з виходу тюнера на вхід телевізора. Сам телевізор треба переключити на роботу від потрібного відеовходу, відеовхід в деяких телевізорах може бути не один, а кілька відеовходів.
Дуже можливо, що на телевізорі або на тюнері ви побачите роз’єм типу SCART (читають СКАРТ).


Це ще краще, важко буде щось наплутати. Найпростіше, коли і на тюнері, і на телевізорі роз’єми SCART, “підключила і забула”. Також не вдасться нічого переплутати, якщо користуватись роз’ємом HDMI. Цей роз’єм також можна використовувати як відеовхід, для подачі в телевізор відеосигнала від тюнера. Кому незнайомий інтерфейс HDMI,  той може почитати нашу додаткову статтю. Але якщо на одному з апаратів круглі кольорові роз’єми RCA (нагадую, їх ще називають “тюльпан”), а на іншому SCART, то для такого випадку є кабелі “SCART-RCA”, або “SCART-тюльпан”.


Але ж бувають випадки, коли ті круглі роз’єми RCA мають зовсім інші кольори. Не звичний “жовтий і білий” або “жовтий, червоний і білий”. Що тоді ?
Ці кольори не вигадуються “щоб було красивіше”. Можливий компонентний відеовхід в телевізорі, або компонентний відеовихід в тюнері, називається він YPbPr. Якось так:


Дивіться ! Ось кусочок фотографії задньої стінки телевізора, на якому є компонентний відеовхід YPbPr, це три круглі одинакові роз’єми.  Один з них зелений, а не жовтий, і ця група “зелений-синій-червоний” – це компонентний відеовхід. Зелений – для чорно-білого сигналу (сигнал яскравості), він позначається буквою Y, а біля нього – роз’єми синій Pb і червоний Pr для передачі сигналів кольору, і щоб отримати зображення з такого відеовиходу, треба ці три круглі роз’єми підключити на такий самий віідеовхід в телевізорі, з трьома круглими роз’ємами такого самого кольору.  Зелений – на зелений, синій – на синій, червоний – на червоний. Звуковий сигнал передають через окремий роз’єм, він може мати інший конструктив, не обов’язково RCA.

Хоча ви тепер знаєте про компонентний відеовхід, але в абсолютній більшості тюнерів такий сигнал не використовується, його витіснив кращий і якісніший сигнал HDMI.
Ось бачимо на фото дуже якісний відеовихід HDMI, на вашому тюнері може бути відеовихід HDMI, а на телевізорі – відеовхід HDMI. Якщо такий роз’єм є на вашому телевізорі і на вашому тюнері, то це найкращий варіант.. Купуєте кабель HDMI, телевізор переключаєте на відеовхід HDMI, і дивитесь саме через цей відеовхід, звук передається через той самй кабель HDMI.
Мушу чесно признатись: спочатку ви можете наштовхнутись на деякі неприємності при використанні інтерфейса HDMI, і вам доведеться в вашому тюнері понижувати роздільну здатність зображення, яке передається на телевізор. Якщо у вас будуть ці неприємності – читаєте більш детально окрему статтю про перехід на ефірне цифрове телебачення.

Кольори штекерів на кабелі також важливі ?
НІ !!! НІ !!! Один Господь знає, які кольори можуть китайські виробники вкрутити на самому кабелі. Там, на самому кабелі, може бути повна плутанина з кольорами.

На більшості тюнерів ззаду є антенний вхід, а також антенний вихід.
По-перше, що за “антенний вихід” ?
По-друге, подекуди біля антенного виходу написано “Loop” а подекуди “RF out“. Яка різниця між rf-виходом і loop-виходом ?
Відповідаю. Дуже можливо, що у вас вдома не один, а кілька телевізорів, і потрібно кілька.тюнерів, Але антена може бути одна на всі тюнери ! Можна сигнал з антенного виходу Loop одного тюнера подавати на антенний вхід RF IN іншого тюнера, тобто вам не треба кілька антен, достатньо одної. Можна, до речі, антенним розгалужувачем розвести антенний сигнал на кілька тюнерів, таке рішення більш правильне. Детальніше я би почитав в статті  про антени.
Отже, з антенним виходом Loop вже зрозуміло. Він дублює антенний сигнал для іншого тюнера. А на антенному виході RF-out, як правило, додатково присутній зформований вихідний сигнал самого тюнера із радіочастотною модуляцією, який можна подавати на антенний вхід будь-якого телевізора, якщо в телевізорі немає відеовходу, а дивитись цифрове телебачення потрібно. Не дубль того, що приходить на тюнер з антени, а готовий вихідний сигнал тюнера для тих телевізорів, які не мають відеовходу. Тюнери, які мають вихід RF-out, традиційно дорожчі. Про  ТЮНЕРИ  маємо окрему статтю
НА ЖАЛЬ ! Деякі виробники замість того, щоб біля антенного виходу тюнера чесно написати LOOP,, безсовісно пишуть RF-out, але на цьому роз’ємі НЕМАЄ модульованого відеосигналу тюнера, лише дубль того антенного сигналу, що попадає на роз’єм RF-in. А буває ще гірше !
У деяких тюнерів дублюючий сигнал на гнізді LOOP дуже низький.
У деяких тюнерів дублюється лише дециметровий діапазон.
У деяких тюнерів сигнал на виході LOOP пропадає при переведенні тюнера в режим очікування, і в меню тюнера немає опції, щоб дубльований антенний сигнал в режимі очікування був присутнім.
Неприємно, але це так. Словом, використання гнізда LOOP чи RF-out – це для оптимістів..

В моєму телевізорі немає відеовходів “тюльпан” чи “скарт”. Мій телевізор старий. То як підключити тюнер DVB-T2 до старого телевізора ?
У вас такі варіанти.
Або хтось доробить вам до телевізора відеовхід. Місцевий телемайстер – за гроші, або ваш знаючий електроніку товариш – за пляшку.
Або ви купите тюнер Т2 з радіочастотним модулятором (RF-out), і тоді не доведеться робити відеовхід в телевізорі., а зможете підключити тюнер через антенний вхід телевізора. Цей модулятор можуть називати “ВЧ-модулятор, або RF-модулятор”. Такий тюнер можна підключати до антенного входу телевізора, в якому немає відеовходу. Тобто не треба морочити собі і іншим голову “Ото спочатку заставлять купити приставку, а потім новий телевізор”.
Або ви купите звичайний тюнер Т2, а до нього докупите радіочастотний модулятор. Так трошки складніше, але значно дешевше.
На початок 2018 року тюнер з радіочастотним модулятором коштував в межах 500-600 грн, залежно від наглості продавців, є також дорожчі варіанти. На ринку України можна знайти модулятор LF-008, є й інші моделі.
Якщо немає можливості купити тюнер з радіочастотним модулятором (не можете знайти, або занадто дорого), можна до звичайного тюнера докупити окремий радіочастотний модулятор, наприклад, дешевенький LF-008. Про таке технічне рішення більш детально написано в статті  ПРО ТЮНЕРИ.

Мабуть, не всюди є тюнери з радіочастотним модулятором ?
Якщо вам треба купити тюнер для старого телевізора, який не має відеовходу, тобто купити тюнер із радіочастотним модулятором, то, будь ласка, не надійтесь, що продавці в магазинах знають значення слів “радіочастотний модулятор” чи “RF-вихід“. Єдине довге слово, яке вони знають, це слово “мерчендайзер” (це зовсім не те, що модулятор). Вам доведеться самим розібратись, яку модель тюнера вам краще купити.

Мені потрібно, щоб телевізор був досить далеко від тюнера.  Як зробити простий телевізійний передавач, щоб передавати зображення від тюнера через телевізійний кабель на телевізор ?
Насправді ви запитали не про передавач, а про ВЧ-модулятор (радіочастотний модулятор, RF-модулятор, RF-out). Найпростіший варіант – купити тюнер з вбудованим модулятором, і без проблеми будете передавати сигнал на телевізор, який знаходиться віддалено від тюнера. Зрештою, почитаєте   ПРО ТЮНЕРИ, там написано.

У мене на телевізорі не з’являється головне меню тюнера. Нічого від тюнера не бачу. Що робити ?
Більш детально –  в статті про перехід на цифрове телебачення .

Чи потрібен CAM-модуль (це англійське скорочення, у нас його називають КАМ-модуль або Сі-модуль) чи ні ?
Ні, не потрібен. Ні, я сказав, не потрібен.

Ось ціла група запитань:
Чи може мій телевізор приймати Т2 без тюнера ? Ну, хочу я, щоб без тюнера.
Як позначається Т2 в налаштуваннях меню телевізора ?
Яка методика  налаштування сучасного телевізора, який має вбудований тюнер Т2, а значить, розуміє стандарт DVB-T2  ?
Як налаштувати цифрове телебачення на імпортному телевізорі ?
Що це за параметри в меню тюнера  “якість сигналу”  і “рівень сигналу” ?
Як визначити, коли сигнал з антени кращий, а коли гірший ?
Чому немає кольору, або звуку, або зображення Т2 ?
Стаття не гумова. Все це прочитаєте в додатковій статті про  перехід на цифрове телебачення.

До чого можна підключати тюнер Т2 ?
Запитання популярне, хоча звучить трохи дивно. Ефірний цифровий тюнер, який ви купите для прийому цифрового ефірного телебачення в стандарті DVB-T2, можна підключати ДО ВСЬОГО, що має відеовхід. Це може бути звичайний телевізор, чорно-білий старий телевізор, сучасний LCD-телевізор, плазмова панель, комп’ютер з відеовходом, ще якийсь пристрій з відеовходом, про який я ще не знаю. Ефірний цифровий тюнер формує на своєму відеовиході готовий відеосигнал, і ви цей сигнал можете подати на відеовхід потрібного вам пристрою, одержите зображення. Звуковий сигнал з аудіовихода тюнера, ви, зрозуміло, подасте на аудіовхід вашого пристрою для відтворення звуку.

Як правильно включати та виключати телевізор з тюнером ?
Повна свобода ! Порядок включення і виключення не має ніякого значення. Особливо ліниві можуть роками не вимикати тюнер, а от телевізор краще берегти: вимкнувши тюнер, ви можете забути вимкнути телевізор.

А можна відключати живлення 220 Вольт при включеному телевізорі і тюнері ?
Якщо хочете, то можна. Ні один тюнер, ні один телевізор від цього ще не зіпсувався. Не варто слухати дебілів, які заявляють “зіпсується прошивка”. Вона зіпсується, якщо тюнер кинути в вогонь. Хоча відомі ситуації, коли тюнер з невідомих причин “забував” настройку на канали, але він не ставав від цього несправним.

ЗАПИТАННЯ ПО АНТЕНІ

Останній раз нагадую ! Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. І хороший антенний кабель – обов’язково.

Яка саме має бути антена, яку ви називаєте “хорошою” ?
Запитання неправильне. Хороша антена – це та антена, яка саме для вас забезпечить нормальний прийом телевізійного цифрового сигналу, незалежно від того, яка ця антена. Я, наприклад, живу в Києві, досить високо, не на першому поверсі, то я обійшовся дешевенькою антеною, за кілька десятків гривень, та ще й купили одну на двох з сусідом, потужності сигналу вистачає на два напрями, антену укріпили у сусіда на балконі, бо він живе вище. А от в пригороді Києва, на другому поверсі, я поставив людям на балкон трохи кращу вузьконаправлену антену. А в селі за Борисполем, вистачило дешевенької невеличкої кімнатної антени на підвіконні, але не примітивної “два роги і дріт”, а пристойної кімнатної вузьконаправленої. А в сусідньому селі довелось разом з господарем ставити на даху хати додаткову щоглу, щоб значно вище укріпити антену. Зовсім поруч, а прийом чомусь гірший. Більш детально написано в статті  ПРО АНТЕНИ.
Все індивідуально ! У кожного різні умови прийому ефірного телевізійного сигналу.
Кілька правил для встановлення антени:
– антена приймає лише той сигнал, який попадає на антену, і в вашій кімнаті цей сигнал слабкий, неякісний, і він набагато кращий за межами вашого житла, наприклад, за вікном, або хоча б на підвіконні. Зовнішня антена – це шанс на успіх, кімнатна антена десь в куточку кімнати – ніякого шансу.
– хороша, вузьконаправлена антена зменшує паразитні, відбиті від різних об’єктів сигнали, які заважають прийому. Така антена збільшує шанси на хороший прийом.
– поганий кабель знищує всі шанси що-небуль приймати.

Чи можна для прийому цифрового телебачення Т2 використовувати стару антену ?
Відповідаю: для жінок, мужчин і антен немає точної дати, щоб називатись “старими”.
І мужчини, і антени або можуть, або не можуть, а вік не має значення. Абсолютна більшість ваших “старих антен” так само можуть приймати цифрове телебачення, їх не доведеться міняти чи переробляти.
В деяких випадках доведеться дещо переробити. Ось такі варіанти:
1. Старий антенний кабель, він так-сяк тягне метрові діапазони, але не зможе нормально передавати сигнал в дециметровому діапазоні. Саме в дециметровому діапазоні транслюється Т2. Немало людей, надувши щоки, заявляють “у мене сигнал поганий, у мене антена погана”, а насправді у них поганий лише антенний кабель.
2. Антена метрова, а не дециметрова чи широкополосна.
3. Антена трошки щось приймала, але з цифровим телебаченням такий варіант не пройде. Цифровий тюнер на хорошому сигналі показує добре, на поганому сигналі не показує ніяк. Можливо, вам треба буде кращу антену.

Від якої антени працює тюнер Т2 ?
Я називаю “ефірна зовнішня” або “ефірна кімнатна”, та ще й нагадую, що кімнатна антени – це гірше рішення, воно лише для везучих, у кого хороший сигнал. Ви дуже часто називаєте антену “проста”, “звичайна”, “на даху”, “на телевізорі”, “на підвіконні”, “з багатьма палицями”, “польська”. Є ще кілька поганих варіантів, не антени, а барахло: “рогата”, “рогата з кільцем”, “з двома палицями”, Всі назви правильні, Читайте про антени, там детальніше.

В яких випадках проблему створює  антена  ?
Попробую перерахувати такі випадки. Нагадую, що, крім антени, на прийом цифрового ефірного телебачення дуже впливають умови прийому: рельєф місцевості, висота розміщення антени, наявність радіоперешкод та об’єктів, які формують відбитий сигнал, і цим погіршують прийом. Так чи інакше, при наступних симптомах проблеми потрібно зайнятись антеною:
– Тюнер знаходить лише 8, або 16, або 24 канали, знаходить менше каналів, ніж треба.
– Тюнер знаходить якусь кількість каналів, але канали не показує.
– Час від часу зображення розсипається на квадратики, або завмирає, або зникає.
– Тюнер показує через своє меню, що якість сигналу низька, або рівень сигналу практично на нулі, тобто “Нема сигналу” чи ” No signal” чи щось подібне.

Як самому зробити антену, щоб була краща на промислово виготовлену антену ?
Прочитайте відповідь і не ображайтесь: ця задача – не про вашу честь. Купуєте звичайну хорошу антену, але прикладуєте свої зусилля, щоб її правильно встановити і правильно підключити. Малесенька помилка анулює ваші зусилля.

Я можу сам зробити антену. З якого металу краще робити антену, щоб добре приймала Т2 ?
Який саме метал – не важливо. Важливо раціонально вибрати конструкцію антени (наприклад, “хвильовий канал”), а потім добре підібрати місце розміщення антени, напрям, висоту розміщення, ну, і взяти для антени хороший антенний кабель.

Мені сказав спеціаліст, що можна приймати телебачення Т2 без тюнера, треба лише до антени додати спеціальну плату для Т2. Ще спеціаліст казав, що треба підібрати спеціальну пластину під “польську” антену, і буде Т2. Яка потужна плата, чи потужна пластина, потрібна для Т2 ?
Це дурень, а не спеціаліст. “Якась потужна плата” чи “якась потужна пластина” – це, власне кажучи, антенний підсилювач, в який так вірять занадто довірливі неспеціалісти. Не вірте ! Ще раз нагадаю, що будь-яка антена приймає лише той сигнал, який присутній в точці розміщення антени, а тому, якщо цей сигнал слабкий і неякісний, то після антенного підсилювача одержите слабкий і неякісний дуже підсилений сигнал, і прийому цифрової трансляції все одно не буде.
Повторюю ще раз, і повільно. Антена розміщується там, де присутній ефірний сигнал, а не там, де вам хочеться, а тому дуже можливо, що це місце – за межами рідної кімнати. Кімнатна антена – не для всіх, не тримайтесь за улюблену кімнатну антену, як дурний за (пропущене слово). Антена приймає телевізійний сигнал і передає його по хорошому, і не дефектному кабелю до тюнера.. Якщо відстань від антени до тюнера трохи завелика, наприклад, метрів 10 чи більше,, вам доведеться використати антенний підсилювач. Бували випадки, коли при довжині кабеля 10-15 метрів люди все одно обходились без підсилювача.

Яку антену для Т2 потрібно купувати в магазині ?
Не кімнатну. Не супутникову. Не “особливу цифрову”, бо це обман, щоб дорожче коштувало.
Найкраще – зовнішня ефірна антена. Поки що чудово підійде дециметрова, а через кілька років, можливо, треба буде широкополосну антену, це у мене така оптимістична надія. Іноді виручає навіть кімнатна антена.
Давайте запам’ятаємо важливу фразу: цифрове телебачення України і інших країн розраховане не на кусок дроту замість антени, а воно розраховане на пристойну ефірну антену. Особливо везучі телеглядачі поставлять таку невеличку антену десь на підвіконні, чи на шафі, але більшість телеглядачів переконаються, що для ефірного сигналу краще мати зовнішню хорошу антену.
Але якщо ви категорично і вперто зупинились на кімнатній антені, то просто подивіться, які кімнатні антени є антенами, а не викинутими грошима. Вони кімнатні, але вузьконаправлені.

А все інше “з двома рогами” або “з двома вухами” – це не антени. Це вас в магазині розвели на гроші. Барахло – геть !


Колективна антена в багатоквартирному будинку підійде ?
Увага, відповідь трохи довша, ніж хотілося б. В деяких будинках ще є справжні колективні ефірні антени, ці антени стоять на дахах будинків, ці антени, як правило, метрові, а іноді вони дециметрові або широкополосні. Дециметрова або широкополосна антена на даху вашого будинку із хорошим підсилювачем може роздавати сигнал по всьому будинку, а значить, ви і ваші сусіди зможете приймати цифрове ефірне телебачення Т2. Кожен додатково купить собі цифровий ефірний тюнер Т2.
Ви не повірите ! В деяких багатоквартирних будинках з часом будуть відновлюватись колективні ефірні антени на даху, з розведенням сигналу до всіх бажаючих в цьому будинку, бо не всі хочуть залежати від платного кабельного телебачення.
Але запевняю, що в багатьох багатоквартирних будинках в невеликих містечках ще довго на дахах будинків будуть десятки індивідуальних антен, які заважають одна одній і забезпечують протікання під час дощу жителям верхнього поверху.


До речі, іноді “колективною антеною” називають звичайне кабельне телебачення у вашому будинку. На таку “антену” прийом ефірного телебачення Т2 неможливий.

Як дізнатись, антена метрова чи дециметрова ?
Треба подивитись на антену. В метровій антені багато здоровенних поперечин, довжиною не менше метра. В дециметровій антені таких поперечин також немало, але вони коротеньні, приблизно до 30 см.
Це хто там регоче ? Стаття – не для радіоінженерів.

А якщо в антені є і довгі поперечини, і короткі ?
Або ви дивитесь на дві різні антени, розміщені на одній вертикальній стійці, або це широкополосна антена. Широкополосна – значить, одночасно і метрова, і дециметрова. Характеристики широкополосних антен не завжди хороші.

Як вибрати найдешевшу, але придатну для роботи антену ?
Підтверджую, що в магазинах можна побачити одинакові за своїми характеристиками антени, але ціна може відрізнятись в 2-3 рази. Але одне правило при виборі антени обов’язкове: якщо вам достатньо кімнатної антени – вона все одно повинна бути вузьконаправленою, якщо антена зовнішня – нема ніякої потреби, щоб антена була широкополосною, достатньо дециметрової антени. Зовнішня антена – практично завжди вузьконаправлена.

А мені треба найкращу, бажано японську антену. Де таку купити ?
Бажанна даремне і безтолкове. Імпортна антена хороша не тим, що імпортна, характеристики антени залежать лише від конструкції антени, а не від країни виготовлення. Не годуйте торгових нероб, беріть вітчизняне. Крім того, гірко казати, найбільше обману – в магазинах. Навіть на київському радіобазарі обману менше.

Чи можливо, щоб одна антена на кілька квартир ?
Можливо, корисно і потрібно. Хтось із таких “акціонерів”, який розуміється в техніці, може розвести сигнал з антени на кілька квартир. В особливо везучих випадках не потрібен навіть антенний підсилювач, хоча, як правило, в таких підключеннях антенний підсилювач потрібен.

Яку треба антену для підключення до SMART TV ? Яку треба антену для FULL HD ? Яку треба антену для звичайного “тюльпана” ?
Тюнеру однаково, до чого його підключають. Якщо сигнал з антени хороший, на будь-яких виходах тюнера картинка хороша.

ДОДАТКОВІ, СПЕЦИФІЧНІ ЗАПИТАННЯ

Я вже дивлюсь цифрове телебачення Т2. Чому у мене погана якість сигналу Т2 ? Чому не всі канали показує ?
Вам вже казали, займіться антеною. Вам – стаття про  АНТЕНИ.

У мене ще гірше ! У мене Т2 показує без кольору, картинка чорно-біла. Або без звуку. Що робити ?
Більш детально – в статті про   перехїід на цифрове телебачення.

Звідки взялась моя проблема ? У мене “плазма” показує в форматі 4:3.
Можливо, цей формат випадково поставлений в меню телевізора. Можливо, він випадково поставлений в меню тюнера. Пропорції екрана можна змінювати через меню.

У мене ще цікавіша проблема ! Перед тим, як подзвонить мій мобільний телефон, зображення на телевізорі від цифрового тюнера починає розсипатись на квадратики, або зникати. Те ж саме, коли я бриюсь електробритвою.
Не дуже ви мене здивували. Можливо, ви приймаєте цифрове телебачення на кімнатну антену, або ваша зовнішня антена зовсім недалеко від вашого приміщення (десь за вікном). Можливо, ваш антенний кабель не дуже якісний. Вибирайте один з цих варіантів.

Цифровий сигнал можна приймати всюди ? Чи є місця, куди цифровий сигнал не дотягується ?
Так, є місця, де цифровий сигнал надзвичайно слабкий, і прийом його поки що практично неможливий. В статті про  антени  більш детально про це написано.
Непомітна технічна особливість: якщо існуюча мережа цифрової трансляції телевізійного сигналу буде доповнюватись синхронними передавачами, якість трансляції значно покращиться, і зона покриття цифровим телевізійним сигналом також значно збільшиться. Ми з вами на цей процес не впливаємо, лише віримо, що це колись буде.

З якого супутника транслюють Т2 в Україні ?
Із супутника Astra 1G, 31.5° східної довготи, пакет в західному напрямку на 11992H, DVB-S2/8PSK, SR 27500, FEC 8/9, Multistream, 4 потоки. Бітрейт пакета – 72,79 Мбіт/с.
Як ви зрозуміли, ні цей пакет, ні цей супутник вам не потрібні. Цей пакет з супутника приймають вузлові центри “Зеонбуда” і транслюють для нас із трансляційних вишок в вигляді ефірного дециметрового цифрового сигналу. Ми його приймаємо на звичайні ефірні антени.

Я також дивлюсь цифрове телебачення Т2, у мене зображення іноді пропадає. Що робити ? Як підсилити сигнал антени ?
Основа для хорошого сигналу з антени – якість самої антени і кабеля, а також дуже важливий вибір місця розташування, висоти розміщення і напряму антени. Не треба надіятись “до якоїсь антени щось додати, і буде щастя”.

Скажіть конкретно, коли ви рекомендуєте переходити на цифрове телебачення ?
Вже, і негайно. Найбільше попрацює той, хто дивився телевізор на кусок дроту від телевізора до цвяха на стіні, бо такі “антени” аж ніяк не годяться для прийому цифрового телебачення. Найлегше буде тим, у кого хороша зовнішня антена дуже непогано приймала аналоговий сигнал.

Як в селі ставити Т2 ? Чи можна в селі ставити Т2 ?
МОЖНА І ТРЕБА, і не відкладуйте цю дію. В селі – найлегше, порівняно з містом, бо нема багатоповерхової забудови, і антена біля кожної хати ВЖЕ Є. Господар лише додає ефірний цифровий тюнер Т2, який, я думаю, без зайвої переплати купить через Інтернет, а далі – підключить тюнер до телевізора, наладить, і буде дивитись.
Міський житель трохи потовчеться із запитанням, куди поставити антену, і куди направити. Без експериментів йому не обійтись, його антена буде “бачити” багато відбитих сигналів.
Обидва ці телеглядачі можуть замість тюнера купити телевізор, який розуміє стандарт DVB-T2, або вони вже мають такий телевізор. Перед покупкою телевізора я би спочатку попробував на своєму старому телевізорі із позиченим у когось тюнером.

Чи можна звичайний тюнер прошити на Т2 ?
По-перше, НІ. По-друге, якщо ви “звичайним тюнером” називаєте або тюнер для кабельного телебачення, або тюнер для стандарту DVB-T, або супутниковий тюнер, то ще раз НІ.

До речі, про оновлення прошивок. На якому каналі Т2 йде оновлення прошивок ?
Ох, начитались… Справа в тому, що приблизно в 2013-2014 роках для деяких моделей тюнерів “Стронг” і “Трімакс” транслювалось оновлення прошивок, бо недоліків в цих прошивках було надзвичайно багато. Зараз, на щастя, ніякого “оновлення” не транслюється.
Оновлення немає, а проблеми є. Час від часу “Зеонбуд” може трохи змінити який-небудь із параметрів того чи іншого цифрового мультиплексу, іноді це покращує прийом сигналу, а частіше погіршує. Тому, якщо прийом без причини погіршився, то перша рекомендація – поставити в тюнері “заводські настройки”, при цьому настройка на канали пропадає, і заново просканувати всі канали. Шансів дуже небагато, але може допомогти.

Як часто треба робити оновлення прошивки тюнера ?
Ніколи. Працює – і нехай працює. А якщо прийом поганий, займаєтесь антеною.

У мене тюнер прошитий, але не показує. В чому проблема ?
Який поц “прошивав” вам тюнер ? Навіщо ? Берете в магазині звичайний ефірний цифровий тюнер, даєте в морду тим, хто хоче вам щось “прошити”, підключаєте тюнер до антени і телевізора, і якщо не показує, виясняєте, чому антена погано приймає сигнал. Ніяких прошивок, ніде і нікому.

Де взяти прошивку вбудованого тюнера Т2 ?
Чому, блядь, вам потрібка придумана вами “прошивка вбудованого тюнера Т2” ? Хто розповсюджує цей маразм по Інтернету ? Мікропрограма будь-якого телевізора, з будь-яким контролером формується компілятором як “одне ціле”, без розділення на окремі “прошивки” чи “куски прошивок”. Нехай вам ліплять на форумах, що “новая прошивка устаняет баги и висяки и добавляет новые…”, а далі, відповідно до файтазії, можна додавати до фрази будь-які слова. Просто запам’ятайте раз і назавжди:
– при поганому антенному сигналі будь-яка “прошивка” безсила.
– нова прошивка може додати парочку функцій чи кодеків, які комусь можуть бути корисними при перегляді відео з Інтернета, а іншим користувачам вони не потрібні
– нова прошивка може “покласти на дно” інші функції.
– нічого нового для прийому цифрового сигналу в стандарті DVB-T2 ніколи додано не буде. Стандарт не предбачає “модернізацій” чи “покращень”, а в нових, більш швидкісних контролерах для тюнерів Т2 будуть застосовуватись лише сертифіковані програмні алгоритми, зміни будуть лише в додаванні незначних, не всім потрібних функцій меню.

Як скачати цифрове телебачення на телефон ?
Господи, забери в них телефон ! Якщо ви зі своїм телефоном знаходитесь дома, і у вас чудовий, швидкісний WiFi, то дивіться телевізійні канали через Інтернет на свій телефон.
Якщо ви з телефоном не дома, а десь, і в телефоні передбачено користування Інтернетом через 3G, то так само дивіться через Інтернет. В цьому випадку буде трохи дорого і дуже повільно.

А хіба в телефонах немає DVB-T2 ?
Йдіть кудись разом з телефоном, попийте пива. Ви тут заважаєте.

Як підключити Інтернет до Т2 ? Як через Т2 отримувати Інтернет ? Як підключити Інтернет з телефона до телевізора через Т2 ?
Йдіть туди, куди пішли любителі телефона.

Як підключити телефон до тюнера Т2, щоб дивитись відео з телефона ?
Це запитання розумне, хоча дуже спрощено зформульоване. Адже тюнер Т2 може відтворювати відеофайли з флешки, яку можна підключити через вхід USB. Значить, для деяких смартфонів, які можуть на своєму USB-виході імітувати файловий накопичувач, можливе відтворення відеофайлів через тюнер Т2 на телевізорі.
Але не всі смартфони використовують ті протоколи обміну, які “зрозумілі” для тюнера. Так що можлива ситуація, коли тюнер “не бачить накопичувач”, який імітується смартфоном.
Тюнер, до речі, і не всі флешки “бачить” коректно. Головна задача тюнера – показувати телебачення, всі інші функції дуже часто з недоробками.
Навіть якщо тюнер “побачив” підключений через USB смартфон, є ще ряд додаткових проблем:
– тюнер “розуміє” дуже мало форматів відеофайлів, і ще менше аудіоформатів.
– якщо імітується файлова система FAT32, неможливе відтворення відеофайлів, розмір яких перевищує 4 Гігабайти. Якщо імітуєься файлова система NTFS, можливий обмін файлвми будь-яких розмірів, але ще менше шансів, що тюнер “розуміє” цю файлову систему.
Якщо тюнер “не бачить” звичайну флешку (а таке буває), то можна попробувати:
– переформатувати флешку з формата NTFS на FAT32.
– ще раз переформатувати флешку, попробувати FAT16 або FAT32.
– не забувати, що при форматуванні інформація на флешці пропадає.

Як приймати телебачення Т2 на флешку ? Або на свисток ?
Не все, що маленьке і має роз’єм USB, називається “флешка” чи “свисток”. Насправді ви запитали, чи є USB-тюнери Т2, просто ви користуєтесь ідіотським жаргоном. Такі USB-тюнери є, їх чутливість менша, ніж традиційних зовнішніх тюнерів, але вони так-сяк працюють. Для такого USB-тюнера треба хороший антенний сигнал. Про різноманітні тюнери для телебачення Т2, а також про USB-тюнери  можна почитати в окремій статті  ПРО ТЮНЕРИ.

Як розблокувати Т2 ?
Нічого нікуди в сигналі Т2 не заблоковано. Ваш тюнер не бачить цифровий ефірний сигнал Т2 ? Це означає, що у вас не так, як треба, налаштований тюнер, або ви недостатньо уваги приділили  антені .

Ви прочитали першу частину статті. Ви думаєте, що запитання закінчились ? Ні, запитань ще багато, і відповідей теж. Друга частина статті знаходиться  ТУТ.

Стаття написана на основі позитивного і негативного досвіду людей, які раніше від вас зацікавились темою телебачення Т2.
Залишіть і ви свій внесок. Всі ваші зауваження, доповнення, відгуки про той чи інший тюнер, антену, особливості прийому TV-сигналу будуть враховані в статті.
Для цього у вас є коментарі або ФОРУМ. Коментарі я видаляю, але враховую їх в статті.

Пропоную також  набір статей на “загально-телевізійну тему”

Всім бажаючим продаємо наш інформаційний архів

Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів, його об'єм - більше 12 Гігабайт. Отримати можна в вигляді бандеролі з чотирма DVD-дисками, на яких ВСІ наші схеми, мануали, вся додаткова інформація, або завантажити вказаний архів через Інтернет. При завантаженні через Інтернет - вартість замовлення 120 грн, при замовленні на DVD-дисках - вартість 180 грн при замовленні доставки звичайною Укрпоштою, або 200 грн при замовленні доставки Новою поштою. Оплата - після отримання замовлення.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)