Прості запитання і прості відповіді про цифрове ефірне телебачення Т2, частина 1

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Безкоштовне ефірне телебачення Т2: що, де, коли і як. Багато запитань, багато відповідей. Отключение аналогового телевидения, Как подключиться Т2 Украина, бесплатно цифровое TV как настроить т2. Digital terrestial TV DVB-T2.
На нашому сайті розміщена  детальна стаття про цифрове телебачення Т2.  В статті є багато інформації про цифрове ефірне телебачення. Але у читачів виникає значно більше запитань, ніж можна розмістити відповідей в одній статті.
Прийнято рішення. Прості і, вибачайте, трохи наївні запитання і відповіді до них зібрані в статті, яку ви зараз читаєте.
Запитань багато, і відповідей багато, і Ваше запитання, можливо, не є першим в списку, тому ознайомтеся з різноманітними запитаннями про цифрове телебачення, і відповідями на ці запитанння. Також до вашої уваги більш детальні статті  про цифрове ефірне телебачення Т2  і про  антени.

Якщо ви не знайшли в статті відповіді на своє запитання – описуєте свою проблему в коментарях після статті, або на форумі нашого сайту.

Ви читаєте частину 1. До вашої уваги також   Друга частина статті.

АНОНС СТАТТІ:
Загальна інформація
Правда і неправда про Т2
Запитання по тюнеру для Т2
Запитання по антені
Додаткові, специфічні запитання

– Чи не виключать нам з часом цифрове ефірне телебачення ? Чи не заблокують ?
НЕ ВИКЛЮЧАТЬ. НЕ ЗАБЛОКУЮТЬ.
– Чи не стане ефірне телебачення Т2 з часом платним ?
НІ, ВОНО СТВОРЕНЕ, ЩОБ БУТИ БЕЗКОШТОВНИМ. Комерційні платні канали колись, можливо, будуть додаватись до безкоштовних.
– Чи можна кабельним декодером дивитись Т2 ? Чи можна ефірним тюнером Т2 дивитись кабельне ?
БАГАТО моделей тюнерів (приставок) є універсальними: можна кабельне, можна ефірне Т2.
– Скільки каналів на безкоштовному ефірному Т2 ?
Українських каналів там немало (близько 30), і хорошої якості, з тої самої ефірної антени і тим самим телевізором.
– Старим телевізором також також можна дивитись телебачення Т2 ?
Можна навіть старим, або старезним. Читаємо далі. Хто ви, наш читач ?
Якщо у вас вперто “не працює Т2”, тобто сигнал Т2 відсутній, прийому немає, канали не показує, не налаштовується, то відразу підозрюйте антену, а ще прошу почитати ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Якщо ви вже дивитесь цифрове телебачення Т2, але у вас є проблеми чи неясності, якщо “не завжди показує Т2“, і вам “треба підсилити сигнал Т2“, то ви також запрошуєтесь прочитати ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Якщо вам потрібно раціонально вибрати цифровий тюнер для Т2, то вас запрошуємо почитати  ПРО ТЮНЕРИ.
Якщо ви не хочете читати багато запитань і відповідей, а хочете вирішити якусь проблему з підключенням Т2 до вашого телевізора (наприклад, доводиться підключати тюнер до телевізора через додатковий РАДІОЧАСТОТНИЙ МОДУЛЯТОР, чи через якийсь ВІДЕОВХІД, чи ЧОМУСЬ НЕ ПІДКЛЮЧАЄТЬСЯ), то читайте статтю  ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, цю статтю можна коротко назвати “Інструкція для Т2”.
Якщо ви бажаєте ознайомитись з багатьма особливостями і параметрами цифрового ефірного телебачення Т2, то ви читаєте саме те, що треба.
ОТЖЕ ! Прості початкові запитання і відповіді до них – зараз прочитаєте, а далі краще почитати більш детальну інформацію в цих самих додаткових статтях. Ваші запитання не я вигадую, я їх беру з вашого пошуку. Кількість цих простих запитань невпинно збільшується. Всі ваші запитання пишіть в коментарях після статті або  НА ФОРУМІ. .

Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. А який тюнер – не дуже важливо. Яка потрібна антена ? Дециметрова або широкополосна (метрова + дециметрова).

Я цю фразу повторюю в кожній своїй статті на тему Т2, щоб ви не забули. Не “тюнер не такий”, і не “прошивка не така”, а лише згадуйте фразу “хороший кабель, нормальна антена, місце розміщення антени, висота розміщення антени і напрям”, і буде вам прийом нормальний.
Якщо немає антени, чим її замінити ? Лише іншою антеною. До речі, антенний кабель обов’язково має бути хорошим.
– Чи можна використати супутникову “тарілку” для прийому Т2 ? Ні, це абсурд. Але є комбіновані тюнери, з “тарілки” вони приймають супутниковий сигнал, а з ефірної антени – ефірний сигнал Т2. У таких тюнерів два окремі антенні входи, і для них потрібна і “тарілка” (супутникова антена), і традиційна ефірна дециметрова антена.
Що декодує антена Т2 ? Що вона покращує ? Відповідаю:
1. Антена нічого не “покращує” і не “декодує”.  Хороша антена приймає менше паразитного, відбитого, заважаючого сигналу, і це дає шанси на хороший прийом Т2.
2. Без антени приймати сигнал Т2 – ніяк. Взагалі. Ніколи. Ніде.

ЗАГАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

Які взагалі є популярні варіанти телебачення ? Які з них нам доступні ?
Будь ласка, відповідаю, і максимально спрощено.
Колишнє ефірне аналогове телебачення. Воно було безкоштовне, ось такий вигляд був за межами вашої квартири чи будинку, і такий вигляд був у вашій кімнаті: Не сумніваюсь, що антена і телевізор у вас можуть бути якісь інакші, це не важливо.


Штекер антени був вставлений в ваш телевізор, і телевізор, без сумніву, показував кілька програм. Ви нікому не платили і не платите за телевізійні канали, “включила, і дивлюсь”.
Тепер у нас безкоштовне ефірне цифрове телебачення, і виглядає приблизно так:


Той самий телевізор, та сама антена, лише біля телевізора з’явився ефірний цифровий тюнер (комусь приставка, чи сет-топ-бокс, але головне, що Т2). Антенний кабель вже вставлений не в телевізор, а в ефірний цифровий тюнер, а відеовихід тюнера підключений кабелем до відеовходу телевізора. Кількість телевізійних каналів – так само близько 30.
Можливо, що замість цифрового тюнера у вас з’явився новий сучасний телевізор, який сам, без додаткового тюнера, може приймати ефірний сигнал Т2.
Так чи інакше, нікому платити щомісяця не треба, лише дивитись і отримувати задоволення. Якщо телевізор не вміє приймати Т2, то треба купити тюнер, його вартість за ринковими цінами приблизно відповідає ціні 12$ США, тобто ціна в гривнях залежить від курсу долара, є й дорожчі тюнери (дехто замість тюнера вирішить купити новий телевізор із прийомом Т2, це вже на вибір). Декому доведеться не лише купити тюнер чи новий телевізор, а ще й попрацювати над антеною, особлива якщо вона була кімнатна.  Погано, якщо антена кімнатна, іноді через неї нестійкий прийом.

А якщо у вас супутникове телебачення, то вигляд вже такий:


Як бачите, біля телевізора – супутниковий тюнер, а десь на стіні чи на даху чи за балконом – ваша “тарілка” (це антена сантиметрового діапазону з фокусуючим дзеркалом). Кабель від супутникової “тарілки” йде до супутникового тюнера, а відеовихід тюнера підключений до відеовходу телевізора. Каналів є кілька сотень, з них ви дивитесь лише кілька десятків.
Значна кількість українських каналів в супутниковій трансляції платні, але ще залишилося немало безкоштовних.
Час від часу доводиться за гроші звертатись до спеціалістів, “щоб перешили супутник”, бо то ті, то інші канали кудись зникають. Хто не хоче платити “за перешивання супутника”, той робить необхідні зміни в налаштуваннях супутникового тюнера сам, це безкоштовно, і потребує деякої уваги і часу.
В погану погоду, дощ, сніг, чи ще від якоїсь причини зображення на телевізорі у вас розсипається на квадратики або зникає, ви чекаєте, коли знову прийом стане кращим.
Чи не поставити собі “супутник” ? Просто підрахуйте, що вам раціонально, бо будуть фінансові витрати. Кількість платних українських каналів в супутниковій трансляції буде залежати від щомісячної вартості вибраного вами пакета. Одні українські канали транслюються супутником в некодованому вигляді, інші кодовані, а значить, платні, а це значить, що від вас потрібна щомісячна абонентська плата. А жителі міст вже багато років щомісяця платять за кабельне телебачення. Що ж, і супутник платний.

Якщо у вас кабельне телебачення, воно може бути цифровим або аналоговим, воно завжди платне, на місяць за цінами 2021 року – усереднена ціна приблизно 70-120 грн, а ви щомісяця отримуєте якусь квитанцію, приблизно таку:


Ваша квитанція трохи не така ? Це не важливо, головна особливість кабельного телебачення – гроші щомісяця. Кількість телевізійних каналів – думаю, 50-60. Якщо у вас кабельний аналоговий сигнал, то деякі канали у вас капітально зашумлені, а цифровий сигнал традиційно якісний, і каналів більше, але потребує хорошого кабелю.

Є ще дуже сучасне інтерактивне IPTV-телебачення. Якщо ви не можете жити без хорошого, швидкого інтернета, і такий інтернет у вас вже є, і ваш оператор надає послугу IPTV-телебачення, і вам дома достатньо одної “точки перегляду”, то ви можете дивитись ваше платне IPTV-телебачення, кілька десятків українських каналів там точно буде. При цьому дивитись телевізійні канали можна або через ваш комп’ютер, або через медіа-приставку до телевізора, або треба мати дорогий, сучасний телевізор із SMART-функціями.
Про  “IPTV (телебачення через Інтернет)”  у нас є окрема стаття.

Як треба приймати Т2 ? Чи потрібно живлення до антени ? Яка плата потрібна для антени ? Від якої антени працює тюнер Т2 ? Як виглядає антена для Т2 ? Як підключати Т2 до антени ? Як дивитись з антени, але щоб без Т2 ?
Не продовжуйте, всі ці питання безтолкові. Цифрове ефірне телебачення Т2 назавжди замінило собою ефірне аналогове, воно приймається на ТАКУ САМУ антену, на яку ви приймали “звичайне” телебачення, але бажано не кімнатну. Я не знаю, де вона у вас встановлена, чи вона кімнатна, чи десь на балконі чи на даху хати, але ТА САМА АНТЕНА підключається до тюнера для цифрового телебачення Т2, а тюнер підключається до телевізора. Якщо ви дивились кабельне, чи супутникове телебачення, і хочете перейти на ефірне цифрове, то, крім ефірного цифрового тюнера, потрібно придбати дециметрову або широкополосну ефірну антену. Далі в статті буде більш детальна інформація про антени.

Що потрібно мати для прийому цифрового телебачення Т2 ?
Ефірну антену і телевізор, при цьому антена – перша в списку. Антена може бути дециметровою, а краще широкополосною, така антена приймає і метровий діапазон, і дециметровий, а мультиплекс MX-7 в Україні транслюється в метровому діапазоні на каналах з номерами від 5 до 12. Так чи інакше, дуже часто це та сама ефірна антена, яка колись приймала вам “звичайне” телебачення. Далі такі варіанти:
– якщо у вас сучасний телевізор, який розуміє стандарт DVB-T2. Якщо телевізор може сам, без тюнера, приймати цифровий сигнал DVB-T2, про це обов’язково написано в інструкції до телевізора. Значить, додаткового тюнера до телевізора вам не треба.
– якщо у вас якийсь інший телевізор. Не має значення, який цей телевізор. Значить, додатково до телевізора потрібен ефірний цифровий тюнер для цифрового телебачення Т2.
А що не потрібно для прийому Т2 ?
– для прийому Т2 абсолютно не потрібна супутникова “тарілка”, або супутниковий тюнер. Чи є у вас це обладнання чи немає, але воно не потрібне.
– для прийому Т2 не потрібен Інтернет.
– для прийому Т2 не потрібна місцева компанія, яка за гроші роздає кабельне телебачення.
– для прийому Т2 не потрібно щомісяця кудись платити, воно безкоштовне, і назавжди. Це близько 30 телевізійних каналів по всій Україні, незалежно від того, де ви живете, а ще може додатково бути кілька місцевих каналів. Дехто, але не всі, буде бачити більше каналів, далі в статті є пояснення. Кількість каналів іноді трошки змінюється.
А ось для вас невеличка, але неприємна дрібниця. З’явились невезучі користувачі, які ніяк не можуть налагодити мультиплекс MX-7 в своєму телевізорі чи тюнері. Чому ви можете налаштувати всі канали дециметрового діапазону, а мультиплекс MX-7, який в метровому діапазоні, налаштувати не вдається ? Ось підказка:
Можливо, в симетризаторі вашої антени стоїть фільтр, який для підвищення чутливості пропускає лише хвилі дециметрового діапазону, і обрізає вам метровий діапазон. Рішення – використати широкодіапазонну антену чи в антені замінити симетризатор на широкодіапазонний, це робите або ви, або ваш знайомий – електронщик.
Можливо, ви використовуєте антенний підсилювач, який, на біду, не широкодіапазонний (для метрових і дециметрових хвиль), а дециметровий. Рішення – замінити підсилювач на широкодіапазонний.
Можливо, в налаштуваннях телевізора чи тюнера вам доведеться поставити параметр “Країна прийому” не “Україну”, а якусь іншу країну, наприклад, “Польщу” чи “Німеччину”. Чому ? Це сліди нашого довгого перебування в складі СРСР, бо в СРСР використовувалась інша сітка частот для метрового діапазону. Іноземні виробники електроніки досі вірять, що ми використовуємо в метровому діапазоні колишню сітку частот замість загальноєвропейської. А користувачам доводиться викручуватись з цієї ситуації: змінюєте в меню “Країна” із України на Польщу чи Німеччину, і переналаштовуєте канали.
Інших варіантів з відсутністю у вас MX-7 бути не повинно.

А як доробити дециметрову антену, щоб вона стала широкодіапазонною (і метровою) ?
Це не табуретка, і не варто надіятись на ефективну переробку. Для вас є такі незручності з переробкою:
– (я повторююсь) можливо, антенний симетризатор чи антенний підсилювач лише дециметровий, і якісь зміни в антені даремні.
– формально, зміна вібратора антени (це, власне, єдина петля в антені) на подібний, але приблизно в 2-3 рази довший вібратор трохи покращить прийом в метровому діапазоні і значно погіршить прийом в дециметровому діапазоні.
– якщо у вас “польська” антена, яку ще називають “сітка”, і ви колись відкрутили два довгих “вуса” з антени, то прикрутіть їх назад.

Для прийому Т2 не потрібен Інтернет ! Чому рекламуються тюнери “з Інтернетом” ?
Звичайна універсальність. Це для тих глядачів, які хочуть, крім телебачення, переглядати деякі медіаресурси в Інтернеті.

Як правильно називається цифрове телебачення ?  Т2 чи Т-2 чи ТО-2 чи TV-2 ?
Називається DVB-T2, спрощено кажуть Т2. Насправді “DVB-T2″ – це назва стандарту для трансляції цифрового телебачення. Це покращений варіант попереднього цифрового стандарту DVB-T.

Скільки коштує підключення до цифрового телебачення Т2 ? Ніскільки.
Ніяких юридичних оформлень ! Ніякої оплати ! Нікому ! Ніколи ! Не треба !
Звісно, цифровий ефірний тюнер декому з вас треба купити.

Чим відрізняється цифрове телебачення Т2 від Т1 ?
Немає “телебачення Т1“. Можлива трансляція цифрового сигналу в стандарті DVB-T, такий стандарт діє в багатьох країнах, і поступово замінюється стандартом DVB-T2. В Україні діє стандарт DVB-T2, хоча,  наприклад, додаткових кілька каналів в Київській та Одеській областях транслюються в стандарті DVB-T.

Коли в Україні включили телебачення T2 ?
Вже досить давно. Формально, транслюється з 2012 року, а правильніше сказати  – з 2013 року.

А коли відключать остаточно аналогове ефірне телебачення ?
Подекуди ще транслюються якісь залишки місцевого аналогового телебачення. Місцеві канали, хоч і повільно, але переходять на цифрову ефірну трансляцію. Можна вважати, що аналогове ефірне телебачення вже відключене.

Як ці місцеві канали вони перейдуть на “цифру” ?
В діючих цифрових мультиплексах наразі є по кілька вільних місць для  місцевих телеканалів.  Наразі у нас  до 10 каналів на мультиплекс. Також будуть з’являтись додаткові місцеві мультиплекси для додаткових каналів, аби лише ці канали мали гроші на оплату цифрової трансляції. Адже ви не платите за ефірну трансляцію, а тому замість вас платять самі телевізійні канали. Ну, власники цих каналів.

Прошу детальніше. Як підключитись до цифрового телебачення Т2 ? Як перейти на цифровий телевізійний сигнал ?
Термін “підключитись до Т2” тут не зовсім підходить, хоча саме так кажуть. Просто треба буде один раз купити ефірний цифровий тюнер для прийому Т2, щоб далі прийом вести через цей тюнер. Куплений тюнер треба підключити до аудіо-відеовходу вашого телевізора, а ту саму вашу ефірну антену підключити не в телевізор, а до антенного входу тюнера. Приблизно так:


Антену – не в телевізор, а в тюнер. Відеовихід тюнера – на відеовхід телевізора. Телевізор треба переключити на відеовхід. Ще раз нагадую, багато сучасних телевізорів можуть приймати сигнал DVB-T2 без тюнера, там антена під’єднується до самого телевізора.

Чи можна підключити до Т2 тюнера антену та супутник разом ? Для цього треба купити комбінований супутниковий тюнер, він може приймати і супутник, і ефірний сигнал Т2. Також є сучасні телевізори, які без додаткових тюнерів можуть приймати і супутниковий сигнал, і ефірний. Почитайте, будь ласка,  ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ,    а ще є стаття   ПРО ТЮНЕРИ.

Як підключитись до Т2 без антени ?
Ніяк ! Ніколи ! Довічно ! Без антени неможливо !

Щодо підключення тюнера до телевізора. Всі ті круглі гнізда на задній частині тюнера мають різний колір, а на телевізорі ззаду гнізд ще більше, і кольорів ще більше. Який колір куди ?
Відповідаю: ми говоримо про телевізор, в якому, без сумніву, є якийсь відеовхід. Наприклад, ми бачимо на панелі телевізора, або ззаду, або спереду, круглі кольорові гнізда, вони називаються RCA, ще їх називають “тюльпан”. Жовтий колір – як правило, для відеосигналу. Білий і червоний – для лівого і правого канала звуку. Але корпусі телевізора може бути і відеовхід (AV IN) , і відеовихід (AV OUT).
Не зробіть помилку ! Сигнал з відеовиходу тюнера подається на відеовхід телевізора.
Підключите від відеовиходу тюнера до відеовиходу телевізора – не буде зображення.
Підключаєте з виходу тюнера на вхід телевізора. Сам телевізор треба переключити на роботу від потрібного відеовходу, відеовхід в деяких телевізорах може бути не один, а кілька відеовходів.
Але ваше запитання насправді значно складніше, і потребує більш детальної відповіді. Я би краще почитав детально  в статті про перехід на цифрове телебачення .

Почитав, розібрався з кольорами круглих гнізд на телевізорі і на тюнері. Кольори штекерів на кабелі і надписи на кабелі також важливі ?
НІ !!! НІ !!! Один Господь знає, які кольори можуть китайські виробники вкрутити на самому кабелі. Там, на самому кабелі, може бути повна плутанина з кольорами і маркуванням.

Мій телевізор дуже сучасний, і в ньому немає круглих гнізд “тюльпан” жовтого і білого кольору. Є якісь круглі, але кольори не ті. То як мені підключити тюнер ?
Вихід для вас залишили. В вашому телевізорі, без сумніву, є вхід “HDMI“, і в тюнері є вихід “HDMI“. Вам лише треба купити кабель для HDMI і підключити. Навіть не сперечайтесь, для вашого телевізора це найкращий спосіб підключення.

Мій телевізор ще сучасніший, він може приймати цифровий телевізійний сигнал Т2. Але чи можна до нього підключити цифровий тюнер Т2 ?
Та можна, але навіщо ? Мабуть, у вас щось не виходить із переглядом телебачення без тюнера. Що саме ?
– може, без тюнера приймає на всі канали, а приймає лише 8, чи 16, чи 24 канали. Не грішіть на телевізор, займіться антеною.
– може, без тюнера приймає трошки якихось цифрових каналів, а з тюнером з тої самої антени приймає багато каналів ? Відчуваю, що вам пора читати інструкцію до телевізора, бо він у вас, мабуть,  не для DVB-T2, а для DVB-T. Не ви перший наштовхнулись на таку незручність.
– може, під час перегляду ДЕЯКИХ передач ви помічаєте, що зображення дрижить і якесь нестабільне. Для вас є рішення, перечитайте  ПРО ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ TV.
-може, якісь незручності із сортуванням каналів, розміщенням їх в такому порядку, як вам потрібно ? Не ви перший з таким запитанням, перечитайте ту саму статтю про перехід на цифрове TV.

Мій телевізор старий, в ньому немає відеовходів “тюльпан” чи “скарт”. То як підключити тюнер DVB-T2 до старого телевізора ?
У вас такі варіанти.
 – Або хтось доробить вам до телевізора відеовхід, це найкращий варіант. Місцевий телемайстер це зробить за гроші, або ваш знаючий електроніку товариш – за пляшку, яку ви розіп’єте разом, коли цифрове у вас запрацює.
 – Або ви купите тюнер Т2 з радіочастотним модулятором (RF-out), і тоді не доведеться робити відеовхід в телевізорі, а зможете підключити тюнер через антенний вхід телевізора. Цей модулятор можуть називати “ВЧ-модулятор, або RF-модулятор”. Такий тюнер можна підключати до антенного входу телевізора, в якому немає відеовходу. Тобто не треба морочити собі та іншим голову “Ото спочатку заставлять купити приставку, а потім новий телевізор”.
 – Або ви купите звичайний тюнер Т2, а до нього докупите дешевий радіочастотний модулятор, якщо добре пошукаєте такий модулятор в Інтернеті. Так трошки складніше, але значно дешевше. На ринку України можна знайти модулятори  LF-008, DF-2008H, YY-302, Modulator TV-12V. є й інші моделі. Про таке технічне рішення більш детально написано в статті  ПРО ТЮНЕРИ.   Будь ласка, не надійтесь, що продавці в магазинах знають значення слів “радіочастотний модулятор” чи “RF-вихід“. Єдине довге слово, яке вони знають, це слово “мерчендайзер” (це зовсім не те, що модулятор). Вам доведеться самим розібратись, яку модель тюнера вам краще купити, а дехто додатково до тюнера купить модулятор, його ще можуть називати “RF-конвертор”.

Мені потрібно, щоб телевізор був досить далеко від тюнера.  Як зробити простий телевізійний передавач, щоб передавати зображення від тюнера через телевізійний кабель на телевізор ?
Насправді ви запитали не про передавач, а про той самий ВЧ-модулятор (радіочастотний модулятор, RF-модулятор, RF-out). Зрештою, почитаєте   ПРО ТЮНЕРИ, там написано.

Мені все одно не вдалося побачити зображення від тюнера на телевізорі ? Що мені робити ?
Зображення все одно буде, і ви цього доб’єтесь. Читайте більш детально в статті про перехід на цифрове ефірне телебачення

Які канали транслюються в Україні в цифровому форматі Т2 ?
На  2022 рік маємо такі канали:


А також: до загального пакету з 28 каналів будуть додаватись не більше чотирьох місцевих каналів.
А також: в багатьох великих населених пунктах створюються і будуть далі створюватись додаткові місцеві мультиплекси для місцевого телевізійного мовлення.
Але все залежить від самих телерадіокомпаній. Більш детально про канали можна почитати в  ДЕТАЛЬНІЙ СТАТТІ ПРО ТЕЛЕБАЧЕННЯ Т2.

Як підключити на Т2 канал, якого немає в списку ?
Для відповіді хочу уточнити: про який список ви говорите ? Тут такі варіанти:
Варіант 1. В списку, який висвітлює меню тюнера, немає канала, який мав би бути в загальному списку каналів, що транслюються в Україні ефірним цифровим телебаченням Т2. Чому ? А тому, що  ви недостатньо уваги приділили  АНТЕНІ, і тюнер бачить не всі мультиплекси.
Варіант 2. Канал, який ви хочете бачити, взагалі відсутній в загальному списку каналів, що транслюються в Україні ефірним цифровим телебаченням Т2. Нема, значить, нема !

А додаткові платні канали ?
Нема, і не скоро будуть.

Чи транслюють в цифровому телевізійному сигналі Т2 українські радіостанції ?
Ні, і причина в тому, що приватна компанія “Зеонбуд”, яка транслює сигнал, вимагає дуже велику оплату за свої послуги, у радіостанцій таких грошей немає. Якщо ви хочете слухати радіостанцію, яка у вас не транслюється, чи сигнал з радіостанції слабкий, то я би заглянув на   сторінку для інтернет-радіо.  Там українських радіостанцій справді багато.

Як перейти з кабельного телебачення на Т2 ? Як переключити кабельне на Т2 ?
Всі бажаючі, незалежно від того, що вони дивились, можуть попробувати дивитись цифрове ефірне телебачення Т2, воно давно працююче, безкоштовне і доступне.
Ніяких строгих рекомендацій ! Хто хоче – дивиться за гроші кабельне. Хто хоче – купує до свого телевізора цифровий ефірний тюнер дивиться безкоштовно ефірне цифрове. Хто з розставленим пальцями, і хоче, щоб було складніше і дорожче – дивиться IPTV-телебачення. Хто не боїться труднощів і регулярних фінансових витрат – дивиться через супутник.

ПРАВДА І НЕПРАВДА ПРО Т2

Що є правдою, а що є обманом у всьому, що говорять про телебачення Т2 ?
Пишуть, що телебачення буде лише платне“. Ні, цифрове ефірне телебачення Т2 спеціально існує, щоб бути безкоштовним. Колись до безкоштовних каналів будуть додаватись платні, і сам список каналів може іноді змінюватись.
“Доведеться платити за тюнер, за спеціальну антену, за дорогий монтаж, і ще за щось”. Це не так. Абсолютна більшість глядачів, які дивляться ефірне телебачення, вже мають встановлену антену, і їм немає потреби “платити за нову антену і монтаж”. Тюнер справді потрібен, тут я не сперечаюсь.
“Потім закодують, і треба буде платити”. В усіх країнах, які транслюють ефірний телевізійний сигнал, цей сигнал не закодований, і безкоштовний. В Україні також ефірний цифровий сигнал вільний, не “закодований” і не “заблокований”. Але коли якась донецька тюремна бидлота, або якесь клоунське непотріб’я із Кривого Рога, яке придуркам-виборцям багато обіцяє, добирається до влади, сигнал може стати кодованим, а потім платним. Просто не треба лугандонів та іншу погань допускати до влади, і ефірне телебачення буде залишатись безкоштовним.
“До антени треба додати спеціальну плату, інакше не показує” – ця фраза також ідіотська, як і перераховані попередні. Популярний антенний підсилювач SWA або ALN можуть називати “плата до антени”, “спеціальна плата”, “плата для Т2”, але це лише антенний підсилювач. Хочете детально розібратись із “спеціальною платою” – читайте  ПРО АНТЕНИ, і не слухайте “всезнаючих” дурнів.
“Виходу нема, треба переходити на платне кабельне чи супутник”. Хтось дочитав до цього місця, і все одно не дійшло ? Я не проти, хто хоче платити, нехай платить.
“Тюнер повинен бути сертифікований в Україні”. Це маленька неправда, виробник тюнерів, а не сам тюнер, повинен виконувати умови міжнародної сертифікації для прийомних пристроїв, які він виготовляє.
“Цифрове телебачення надає додаткові інтерактивні послуги, серед них – архів ТВ-передач і можливість  запису ТВ-передач”. Вибачте, але це сказано трохи засильно. Із інтерактивних послуг ефірне цифрове телебачення дає лише програму телепередач, а які додаткові можливості дає тюнер – це залежить від тюнера.

ЗАПИТАННЯ ПО ТЮНЕРУ ДЛЯ  Т2

Якось поясніть, що це за тюнер, чи ресивер, і навіщо він.
Тюнер, а інша назва “ресивер”, чи “приставка”, чи “дігібокс”, чи навіть “сет-топ-бокс” потрібен для того, щоб при переході з аналогового телебачення на цифрове вам не довелося купувати новий телевізор. Найбільш коректна технічна назва – “ресивер”, найбільш звична – “тюнер”. В  яких випадках доводиться один раз купити тюнер ? В тому випадку, якщо ваш телевізор не вміє декодувати цифровий сигнал Т2, доки не додасте до телевізора той самий тюнер (від англійського слова “tune“, “настроювати”) чи “ресивер” (від англійського слова “receive“, “приймати”), чи “сет-топ-бокс” (“set top box” – це “коробочка зверху”). Така собі невеличка коробочка біля телевізора. Тюнер має свій пульт, саме тюнер замість телевізора буде приймати з антени телевізійний сигнал, і готовий зформований відеосигнал буде передавати на ваш телевізор. Таким способом ви, не міняючи телевізор на більш новий,  і не міняючи антену, почнете бачити цифрове ефірне телебачення Т2.

Який тюнер купити, щоб добре показувало ? Як вибирати ?
Вибір тюнера не дуже важливий. Він стає важливим, якщо у вашому телевізорі немає аудіо-відеовходу (спеціального гнізда, щоб підключати відеомагнітофон чи DVD-плеєр чи ще щось). Можете детально ознайомитись із тюнерами  В СТАТТІ ПРО ТЮНЕРИ.

Чи буде працювати польський, чи російський чи єврейський тюнер (декодер) в Україні ?
Та вони всі китайські ! Звісно, буде. Будь-який тюнер для прийому сигнала DVB-T2 буде працювати в Україні.

У мене на телевізорі не з’являється головне меню тюнера. Нічого від тюнера не бачу. Що робити ?
Більш детально –  в статті про перехід на цифрове телебачення .

Чи потрібен CAM-модуль (це англійське скорочення, у нас його називають КАМ-модуль або Сі-модуль) чи ні ?
Ні, не потрібен. Ні, я сказав, не потрібен. Ну, колись він буде потрібен тим телеглядачам, які захочуть додаткові платні канали.

Ось ціла група запитань:
Чи може мій старий телевізор приймати Т2 без тюнера ? Ну, хочу я, щоб без тюнера.
Як позначається Т2 в налаштуваннях меню телевізора ?
Яка методика  налаштування сучасного телевізора, який має вбудований тюнер Т2, а значить, розуміє стандарт DVB-T2  ?
Як налаштувати цифрове телебачення на імпортному телевізорі ?
Що це за параметри в меню тюнера  “якість сигналу”  і “рівень сигналу” ?
Як визначити, коли сигнал з антени кращий, а коли гірший ?
Чому немає кольору, або звуку, або зображення Т2 ?
Чому я бачу не всі канали ?
Стаття не гумова. Все це прочитаєте в додатковій статті про  перехід на цифрове телебачення.

До чого ще можна підключати тюнер Т2 ?
Запитання популярне, хоча звучить трохи дивно. Ефірний цифровий тюнер, який ви купите для прийому цифрового ефірного телебачення в стандарті DVB-T2, можна підключати ДО ВСЬОГО, що має відеовхід. Це може бути звичайний телевізор, чорно-білий старий телевізор, сучасний LCD-телевізор, плазмова панель, комп’ютер з відеовходом, ще якийсь пристрій з відеовходом, про який я ще не знаю. Ефірний цифровий тюнер формує на своєму відеовиході готовий відеосигнал, і ви цей сигнал можете подати на відеовхід потрібного вам пристрою, одержите зображення. Звуковий сигнал з аудіовихода тюнера, ви, зрозуміло, подасте на аудіовхід вашого пристрою для відтворення звуку.

Як правильно включати та виключати телевізор з тюнером ? Який порядок ввімкнення чи вимкнення телевізора і тюнера ?
Повна свобода ! Порядок включення і виключення не має ніякого значення. Особливо ліниві можуть роками не вимикати тюнер, а от телевізор краще берегти: вимкнувши тюнер, ви можете забути вимкнути телевізор. Привчіть себе, щоб спочатку вимикати телевізор.

Чи можна відключати живлення 220 Вольт при включеному телевізорі і тюнері ?
Якщо хочете, то можна. Ні один тюнер, ні один телевізор від цього ще не зіпсувався. Не варто слухати дебілів, які заявляють “зіпсується прошивка”. Вона зіпсується, якщо тюнер кинути в вогонь. Хоча відомі ситуації, коли тюнер з невідомих причин “забував” настройку на канали, але він не ставав від цього несправним.

У мене тюнер показує помилку 88, або ще якусь помилку. Що робити ?
Ой, сумніваюсь я, що тюнер вам показує якусь помилку. Якщо на цифровому табло тюнера начебто світиться  “88“, це лише означає якусь проблему з тюнером. В везучому варіанті це проблема з живленням тюнера, в іншому варіанті – я песимістично думаю, що відремонтувати тюнер не вдасться. Я про всяк випадок ще раз нагадаю: при нормальному антенному сигналі тюнер “не зависає”.

Чи потрібно вводити пароль на Т2 ?
Заради Бога ! Немає ніяких паролів на Т2. Ефірна цифрова трансляція в стандарті DVB-T2 вільна і незакодована. Але в меню Вашого тюнера може навіщось стояти введення пароля. Приберіть в меню тюнера запитування пароля при ввімкненні тюнера. Також тюнер може запитувати цей пароль при редагуванні списка каналів. За замовчуванням в тюнерах пароль 000000 або 123456, а якщо читири цифри, то 0000 чи 1234.

Як розблокувати Т2 ?
Нічого нікуди в сигналі Т2 не заблоковано. Ваш тюнер не бачить цифровий ефірний сигнал Т2 ? Це означає, що у вас не так, як треба, налаштований тюнер, або ви недостатньо уваги приділили  антені.

ЗАПИТАННЯ ПО АНТЕНІ

Останній раз нагадую ! Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. І хороший антенний кабель – обов’язково.
Яка саме має бути антена, яку ви називаєте “хорошою” ?
Запитання неправильне. Хороша антена – це та антена, яка саме для вас забезпечить нормальний прийом телевізійного цифрового сигналу, незалежно від того, яка ця антена. Я, наприклад, живу в Києві, досить високо, не на першому поверсі, то я обійшовся дешевенькою антеною, за кілька десятків гривень, та ще й купили одну на двох з сусідом, потужності сигналу вистачає на два напрями, антену укріпили у сусіда на балконі, бо він живе вище. А от в пригороді Києва, на другому поверсі, я поставив людям на балкон трохи кращу вузьконаправлену антену. А в селі за Борисполем, вистачило дешевенької невеличкої кімнатної антени на підвіконні, але не примітивної “два роги і дріт”, а пристойної кімнатної вузьконаправленої. А в сусідньому селі довелось разом з господарем ставити на даху хати додаткову щоглу, щоб значно вище укріпити антену. Зовсім поруч, а прийом чомусь гірший. Більш детально написано в статті  ПРО АНТЕНИ.
Все індивідуально ! У кожного різні умови прийому ефірного телевізійного сигналу.
Кілька правил для встановлення антени:
– антена приймає лише той сигнал, який попадає на антену, і в вашій кімнаті цей сигнал слабкий, неякісний, і він набагато кращий за межами вашого житла, наприклад, за вікном, або хоча б на підвіконні. Зовнішня антена – це шанс на успіх, кімнатна антена десь в куточку кімнати – ніякого шансу.
– хороша, вузьконаправлена антена зменшує паразитні, відбиті від різних об’єктів сигнали, які заважають прийому. Така антена збільшує шанси на хороший прийом.
– поганий кабель знищує всі шанси що-небуль приймати.

Куди треба направляти антену ?
Треба дізнатись, яка вежа передавача Т2 найближча до вас, це написано на сайті в статті ПРО МУЛЬТИПЛЕКСИ ,  там само дізнаєтесь, на яких частотах транслюється потрібний вам сигнал Т2.

Чи можна направляти антену на вежу мобільного зв’язку ?
Можна навіть направляти в космос або вниз, в землю. Ніякої користі з того не буде. А направляти антену все-таки треба на вежу, з якої транслюється цифровий сигнал Т2. Іноді треба попробувати приймати сигнал з іншої вежі Т2, якщо обидві вежі транслюють сигнал, який дотягується до вашого населегого пункту. Наприклад, в Фастові (Київська область) можна попробувати приймати сигнал або з Києва, або з Білої Церкви.

Чи можна для прийому цифрового телебачення Т2 використовувати стару антену ?
Відповідаю: для жінок, мужчин і антен немає точної дати, щоб називатись “старими”.
І мужчини, і антени або можуть, або не можуть, а вік не має значення. Абсолютна більшість ваших “старих антен” так само можуть приймати цифрове телебачення, їх не доведеться міняти чи переробляти.
В деяких випадках доведеться дещо переробити. Ось такі варіанти:
1. Старий антенний кабель, він так-сяк тягне метрові діапазони, але не зможе нормально передавати сигнал в дециметровому діапазоні. Саме в дециметровому діапазоні транслюється більшість мультиплексів Т2, і лише мультиплекс MX-7 транслюється в метровому діапазоні. Немало людей, надувши щоки, заявляють “у мене сигнал поганий, у мене антена погана”, а насправді у них поганий лише антенний кабель.
2. Антена метрова, а не дециметрова чи широкополосна. Така антена може погано приймати дециметровий діапазон.
3. Антена трошки щось приймала, але з цифровим телебаченням такий варіант не пройде. Цифровий тюнер на хорошому сигналі показує добре, на поганому сигналі не показує ніяк. Можливо, вам треба буде кращу антену.

Від якої антени працює тюнер Т2 ?
Я називаю “ефірна зовнішня” або “ефірна кімнатна”, та ще й нагадую, що кімнатні антени – це гірше рішення, воно лише для везучих, у кого хороший сигнал. Ви дуже часто називаєте антену “проста”, “звичайна”, “на даху”, “на телевізорі”, “на підвіконні”, “з багатьма палицями”, “польська”. Є ще кілька поганих варіантів, не антени, а барахло: “рогата”, “рогата з кільцем”, “з двома палицями”, Всі назви правильні, Читайте   про антени , там описано детально.

Як переробити польську антену на Т2 ? Як адаптувати антену для Т2 ?
От горе ! Скільки я буду чути такі запитання ? Фраза “адаптувати для Т2” є абсурдною, а якщо почитаєте статтю  про антени , там описано, як можна трошки покращити характеристики “польської” антени для прийому цифрового телебачення.

Мені сказав спеціаліст, що можна приймати телебачення Т2 без тюнера, треба лише до антени додати спеціальну плату для Т2. Ще спеціаліст казав, що треба підібрати спеціальну пластину під “польську” антену, і буде Т2. Яка потужна плата, чи потужна пластина, потрібна для Т2 ?
Це дурень, а не спеціаліст. “Якась потужна плата” чи “якась потужна пластина” – це, власне кажучи, антенний підсилювач, в який так вірять занадто довірливі неспеціалісти.
Не вірте ! Ще раз нагадаю, що будь-яка антена приймає лише той сигнал, який присутній в точці розміщення антени, а тому, якщо цей сигнал слабкий і неякісний, то після антенного підсилювача одержите слабкий і неякісний дуже підсилений сигнал, і прийому цифрової трансляції все одно не буде.
Повторюю ще раз, і повільно. Антена розміщується там, де присутній ефірний сигнал, а не там, де вам хочеться, а тому дуже можливо, що це місце – за межами рідної кімнати. Кімнатна антена – не для всіх, не тримайтесь за улюблену кімнатну антену, як дурний за (пропущене слово). Антена приймає телевізійний сигнал і передає його по хорошому, і не дефектному кабелю до тюнера.. Якщо відстань від антени до тюнера трохи завелика, наприклад, метрів 10 чи більше, то вам доведеться використати антенний підсилювач. Бували випадки, коли при довжині кабеля 10-15 метрів люди все одно обходились без підсилювача.

По яких симптомах видно, що проблему створює  антена  ?
Попробую перерахувати такі випадки. Нагадую, що, крім антени, на прийом цифрового ефірного телебачення дуже впливають умови прийому: рельєф місцевості, висота розміщення антени, наявність радіоперешкод та об’єктів, які формують відбитий сигнал, і цим погіршують прийом. Так чи інакше, при наступних симптомах проблеми потрібно зайнятись антеною:
– Тюнер знаходить лише 8, або 16, або 24 канали, знаходить менше каналів, ніж треба.
– Тюнер знаходить якусь кількість каналів, але канали не показує.
– Час від часу зображення розсипається на квадратики, або завмирає, або зникає.
– Тюнер показує через своє меню, що якість сигналу низька, або рівень сигналу практично на нулі, тобто “Нема сигналу” чи “No signal” чи щось подібне.

Чи заважають дерева прийому телебачення Т2 ?
Трансляційний сигнал найменше слабшає, проходячи над морем, над морем сигнал йде просто чудово. Він слабшає, проходячи на рівнинною місцевістю, він значно більше слабшає, проходячи над лісом, і вже зовсім погано проходить по горбистій місцевості.
Кілька дерев за вікном не заважають прийому Т2 в суху погоду, але заважають, коли ці дерева мокрі.

Як самому зробити антену, щоб була краща за промислово виготовлену антену ?
Прочитайте відповідь в статті   про саморобні антени і не ображайтесь: ця задача – не про вашу честь. Купуєте звичайну хорошу антену, але прикладуєте свої зусилля, щоб її правильно встановити і правильно підключити. Малесенька помилка анулює ваші зусилля.

Я можу сам зробити антену. З якого металу краще робити антену, щоб добре приймала Т2 ?
Який саме метал – не важливо. Важливо раціонально вибрати конструкцію антени (наприклад, “хвильовий канал”), а потім добре підібрати місце розміщення антени, напрям, висоту розміщення, ну, і взяти для антени хороший антенний кабель.

Яку антену для Т2 потрібно купувати в магазині ?
Не кімнатну ! Не супутникову. Не “особливу цифрову”, бо це обман, щоб дорожче коштувало.
Найкраще – зовнішня ефірна антена. Поки що чудово підійде дециметрова, а через кілька років, можливо, треба буде широкополосну антену, це у мене така оптимістична надія. Іноді виручає навіть кімнатна антена.
Давайте запам’ятаємо важливу фразу: цифрове телебачення України і інших країн розраховане не на кусок дроту замість антени, а воно розраховане на пристойну ефірну антену. Особливо везучі телеглядачі поставлять таку невеличку антену десь на підвіконні, чи на шафі, але більшість телеглядачів переконаються, що для ефірного сигналу краще мати зовнішню хорошу антену.
Але якщо ви категорично і вперто зупинились на кімнатній антені, то просто подивіться, які кімнатні антени є антенами, а не викинутими грошима. Вони кімнатні, але вузьконаправлені.

А все інше “з двома рогами” або “з двома вухами” – це не антени. Це вас в магазині розвели на гроші. Барахло – геть !


Колективна антена в багатоквартирному будинку підійде ?
Увага, відповідь трохи довша, ніж хотілося б. В деяких будинках ще є справжні колективні ефірні антени, ці антени стоять на дахах будинків, ці антени, як правило, метрові, а іноді вони дециметрові або широкополосні. Дециметрова або широкополосна антена на даху вашого будинку із хорошим підсилювачем може роздавати сигнал по всьому будинку, а значить, ви і ваші сусіди зможете приймати цифрове ефірне телебачення Т2. Кожен додатково купить собі цифровий ефірний тюнер Т2.
Ви не повірите ! В деяких багатоквартирних будинках з часом будуть відновлюватись колективні ефірні антени на даху, з розведенням сигналу до всіх бажаючих в цьому будинку, бо не всі хочуть залежати від платного кабельного телебачення.
Але запевняю, що в багатьох багатоквартирних будинках в невеликих містечках ще довго на дахах будинків будуть десятки індивідуальних антен, які заважають одна одній і забезпечують протікання під час дощу жителям верхнього поверху.


До речі, іноді “колективною антеною” називають звичайне кабельне телебачення у вашому будинку. На таку “антену” прийом ефірного телебачення Т2 неможливий.

Як дізнатись, антена метрова чи дециметрова ?
Треба подивитись на антену. В метровій антені багато здоровенних поперечин, довжиною не менше метра. В дециметровій антені таких поперечин також немало, але вони коротеньні, приблизно до 30 см.
Це хто там регоче ? Стаття – не для радіоінженерів.

А якщо в антені є і довгі поперечини, і короткі ?
Або ви дивитесь на дві різні антени, розміщені на одній вертикальній стійці, або це широкополосна антена. Широкополосна – значить, одночасно і метрова, і дециметрова.

Як вибрати найдешевшу, але придатну для роботи антену ?
Підтверджую, що в магазинах можна побачити одинакові за своїми характеристиками антени, але ціна може відрізнятись в 5-6 раз. Ще раз подивіться на фото кількох антен в статті, це ваш орієнтир. А краще почитайте окрему статтю  про антени.

А мені треба найкращу, бажано японську антену. Де таку купити ?
Бажання даремне і безтолкове. Імпортна антена хороша не тим, що імпортна, характеристики антени залежать лише від конструкції антени, а не від країни виготовлення. Не годуйте торгових нероб, беріть вітчизняне. Крім того, гірко казати, найбільше обману – в магазинах. Навіть на київському радіобазарі обману менше.

Чи можливо, щоб одна антена на кілька квартир ?
Можливо, корисно і потрібно. Хтось із таких “акціонерів”, який розуміється в техніці, може розвести сигнал з антени на кілька квартир. В особливо везучих випадках не потрібен навіть антенний підсилювач, хоча, як правило, в таких підключеннях антенний підсилювач потрібен.

Яку треба антену для підключення до SMART TV ? Яку треба антену для FULL HD ? Яку треба антену для звичайного “тюльпана” ?
Тюнеру однаково, до чого його підключають. Якщо сигнал з антени хороший, на будь-яких виходах тюнера картинка хороша. Не коментую ці запитання, бо вони абсурдні.

У мене антена з підсилювачем. Як прикрутити блок живлення до антени ?
Нічого саморобного ліпити не треба. В статті  про антени  прочитаєте про готові перехідники, потрібні для того, щоб подати жилення на антену.

Чи може погода створювати перешкоди для Т2 ?
Насправді ви все одно запитали про антену. Якщо ваш прийом сигналу “на межі чутливості”, то такий прийом справді часто без причини чи з причиною значно погіршується. А якщо ви добились хорошого прийому, з деяким запасом чутливості, то ні дощ, ні сніг, ні бабай не погіршать вам зображення на телевізорі.

ДОДАТКОВІ, СПЕЦИФІЧНІ ЗАПИТАННЯ

Я вже дивлюсь цифрове телебачення Т2. Чому у мене погана якість сигналу Т2 ? Чому не всі канали показує ?
Вам вже казали, займіться антеною. Вам – стаття про  АНТЕНИ.

У мене ще гірше ! У мене Т2 показує без кольору, картинка чорно-біла. Або без звуку. Що робити ?
Більш детально – в статті про   перехід на цифрове телебачення.

Звідки взялась моя проблема ? У мене “плазма” показує в форматі 4:3.
Можливо, цей формат випадково поставлений в меню телевізора. Можливо, він випадково поставлений в меню тюнера. Пропорції екрана можна змінювати через меню.

У мене ще цікавіша проблема ! Перед тим, як подзвонить мій мобільний телефон, зображення на телевізорі від цифрового тюнера починає розсипатись на квадратики, або зникати. Те ж саме, коли я бриюсь електробритвою.
Не дуже ви мене здивували. Можливо, ви приймаєте цифрове телебачення на кімнатну антену, або ваша зовнішня антена зовсім недалеко від вашого приміщення (десь за вікном). Можливо, ваш антенний кабель не дуже якісний. Вибирайте один з цих варіантів.

Цифровий сигнал можна приймати всюди ? Чи є місця, куди цифровий сигнал не дотягується ?
Так, є місця, де цифровий сигнал надзвичайно слабкий, і прийом його поки що практично неможливий. В статті про  антени  більш детально про це написано.
Непомітна технічна особливість: якщо існуюча мережа цифрової трансляції телевізійного сигналу буде доповнюватись синхронними передавачами, якість трансляції значно покращиться, і зона покриття цифровим телевізійним сигналом також значно збільшиться. Ми з вами на цей процес не впливаємо, лише віримо, що це колись буде.

Я також дивлюсь цифрове телебачення Т2, у мене зображення іноді пропадає. Що робити ? Як підсилити сигнал антени ?
Основа для хорошого сигналу з антени – якість самої антени і кабеля, а також дуже важливий вибір місця розташування, висоти розміщення і напряму антени. Не треба надіятись “до якоїсь задрипаної антени щось додати, і буде щастя”.

Скажіть конкретно, коли ви рекомендуєте переходити на цифрове телебачення ?
Вже, і негайно. Найбільше попрацює той, хто дивився телевізор на кусок дроту від телевізора до цвяха на стіні, бо такі “антени” аж ніяк не годяться для прийому цифрового телебачення. Найлегше буде тим, у кого хороша зовнішня антена дуже непогано приймала аналоговий сигнал.

Як в селі ставити Т2 ? Чи можна в селі ставити Т2 ?
МОЖНА І ТРЕБА, і не відкладуйте цю дію. В селі – найлегше, порівняно з містом, бо нема багатоповерхової забудови, і антена біля кожної хати ВЖЕ Є. Господар лише додає ефірний цифровий тюнер Т2, який, я думаю, без зайвої переплати купить через Інтернет, а далі – підключить тюнер до телевізора, наладить, і буде дивитись.
Міський житель трохи потовчеться із запитанням, куди поставити антену, і куди направити. Без експериментів йому не обійтись, його антена буде “бачити” багато відбитих сигналів.
Обидва ці телеглядачі можуть замість тюнера купити телевізор, який розуміє стандарт DVB-T2, або вони вже мають такий телевізор. Перед покупкою телевізора я би спочатку попробував на своєму старому телевізорі із позиченим у когось тюнером.

Як прошити на Т2 додаткові канали ? Як зробити більше каналів ?
Ні, забудьте, це ж не супутникове телебачення. На теперешній день транслюється близько 30 каналів. Ніяке “прошивання” не збільшує кількість каналів.

А як прошити звичайний телевізор на Т2 ?
Ніяк. Якщо в телевізорі встановлений внутрішній тюнер для прийому ефірного сигналу DVB-T2, такий телевізор буде показувати цифрове ефірне телебачення без додаткового зовнішнього тюнера. А інакше – лише із зовнішнім тюнером.
Антена –> тюнер –> телевізор.

Чи можна звичайний тюнер прошити на Т2 ?
По-перше, НІ. По-друге, якщо ви “звичайним тюнером” називаєте або тюнер для кабельного телебачення, або тюнер для стандарту DVB-T, або супутниковий тюнер, то ще раз НІ.

До речі, про оновлення прошивок. На якому каналі Т2 йде оновлення прошивок ?
Ох, начитались… Справа в тому, що приблизно в 2013-2014 роках для деяких моделей тюнерів “Стронг” і “Трімакс” транслювалось оновлення прошивок, бо недоліків в цих прошивках було надзвичайно багато. Зараз, на щастя, ніякого “оновлення” не транслюється.
Оновлення немає, а проблеми є. Час від часу “Зеонбуд” може трохи змінити який-небудь із параметрів того чи іншого цифрового мультиплексу, іноді це покращує прийом сигналу, а частіше погіршує. Тому, якщо прийом без причини погіршився, то перша рекомендація – поставити в тюнері “заводські настройки”, при цьому настройка на канали пропадає, і заново просканувати всі канали. Шансів дуже небагато, але може допомогти.

Як часто треба робити оновлення прошивки тюнера ?
Ніколи. Працює – і нехай працює. А якщо прийом поганий, займаєтесь антеною.

У мене тюнер прошитий, але не показує. В чому проблема ?
Який поц “прошивав” вам тюнер ? Навіщо ? Берете в магазині звичайний ефірний цифровий тюнер, даєте в морду тим, хто хоче вам щось “прошити”, підключаєте тюнер до антени і телевізора, і якщо не показує, виясняєте, чому антена погано приймає сигнал. Ніяких прошивок, ніде і нікому.

Де взяти прошивку вбудованого тюнера Т2 ?
Чому, блядь, вам потрібна придумана вами “прошивка вбудованого тюнера Т2” ? Хто розповсюджує цей маразм по Інтернету ? Мікропрограма будь-якого телевізора, з будь-яким контролером формується компілятором як “одне ціле”, без розділення на окремі “прошивки” чи “куски прошивок”. Нехай вам ліплять на форумах, що “новая прошивка устаняет баги и висяки и добавляет новые…”, а далі, відповідно до фантазії, можна додавати до фрази будь-які слова. Просто запам’ятайте раз і назавжди:
– при поганому антенному сигналі будь-яка “прошивка” безсила.
– нова прошивка може додати парочку функцій чи кодеків, які комусь можуть бути корисними при перегляді відео з Інтернета, а іншим користувачам вони не потрібні
– нова прошивка може “покласти на дно” інші функції чи зробити тюнер неробочим.
– нічого нового для прийому цифрового сигналу в стандарті DVB-T2 ніколи додано не буде. Стандарт не предбачає “модернізацій” чи “покращень”, а в нових, більш швидкісних контролерах для тюнерів Т2 будуть застосовуватись лише сертифіковані програмні алгоритми, зміни будуть лише в додаванні незначних, не всім потрібних функцій меню.

Як скачати цифрове телебачення на телефон ?
Господи, забери в них телефон ! Якщо ви зі своїм телефоном знаходитесь дома, і у вас чудовий, швидкісний WiFi, то дивіться телевізійні канали через Інтернет на свій телефон.
Якщо ви з телефоном не дома, а десь, і в телефоні передбачено користування Інтернетом через “3G”, або навіть “ще більше G” то так само дивіться через Інтернет. Але буде трохи дорого і дуже часто буде повільно.

А хіба в телефонах немає DVB-T2 ?
Йдіть кудись разом з телефоном, попийте пива. Ви тут заважаєте.

Як підключити Інтернет до Т2 ? Як через Т2 отримувати Інтернет ? Як підключити Інтернет з телефона до телевізора через Т2 ?
Йдіть туди, куди пішли любителі телефона.

Як підключити телефон до тюнера Т2, щоб дивитись відео з телефона ? Чи може тюнер Т2 бути адаптером між смартфоном і старим телевізором ?
Це запитання розумне, хоча дуже спрощено зформульоване. Адже тюнер Т2 може відтворювати відеофайли з флешки, яку можна підключити через вхід USB. Значить, для деяких смартфонів, які можуть на своєму USB-виході імітувати файловий накопичувач, можливе відтворення відеофайлів через тюнер Т2 на телевізорі.
Але не всі смартфони використовують ті протоколи обміну, які “зрозумілі” для тюнера. Так що можлива ситуація, коли тюнер “не бачить накопичувач”, який імітується смартфоном.
Тюнер, до речі, і не всі флешки “бачить” коректно. Головна задача тюнера – показувати телебачення, всі інші функції дуже часто з недоробками.
Навіть якщо тюнер “побачив” підключений через USB смартфон, є ще ряд додаткових проблем:
– тюнер “розуміє” дуже мало форматів відеофайлів, і ще менше аудіоформатів.
– якщо імітується файлова система FAT32, неможливе відтворення відеофайлів, розмір яких перевищує 4 Гігабайти. Якщо імітуєься файлова система NTFS, можливий обмін файлвми будь-яких розмірів, але ще менше шансів, що тюнер “розуміє” цю файлову систему. На exFAT навіть не надійтесь.
Якщо тюнер “не бачить” звичайну флешку (а таке буває), то можна попробувати:
– переформатувати флешку з формата NTFS на FAT32.
– ще раз переформатувати флешку, попробувати FAT16 або FAT32.
– не забувати, що при форматуванні інформація на флешці пропадає.

Як приймати телебачення Т2 на флешку ? Або на свисток ?
Не все, що маленьке і має роз’єм USB, називається “флешка” чи “свисток”. Насправді ви запитали, чи є USB-тюнери Т2, просто ви користуєтесь ідіотським жаргоном. Такі USB-тюнери є, їх чутливість менша, ніж традиційних зовнішніх тюнерів, але вони так-сяк працюють. Для такого USB-тюнера треба хороший антенний сигнал. Про різноманітні тюнери для телебачення Т2, а також про USB-тюнери  можна почитати в окремій статті  ПРО ТЮНЕРИ.

Ви прочитали першу частину статті. Ви думаєте, що запитання закінчились ? Ні, запитань ще багато, і відповідей теж. До вашої уваги –  Друга частина статті.

Стаття написана на основі позитивного і негативного досвіду людей, які раніше від вас зацікавились темою телебачення Т2.
Залишіть і ви свій внесок. Всі ваші зауваження, доповнення, відгуки про той чи інший тюнер, антену, особливості прийому TV-сигналу будуть враховані в статті.
Для цього у вас є коментарі або ФОРУМ. Коментарі я видаляю, але враховую їх в статті.

Пропоную також  набір статей на “загально-телевізійну тему”

Залишити відповідь (Leave a Reply)