Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



В статті представлена ПОТОЧНА довідкова інформація для прийому українських каналів із супутникової трансляції. Будуть зміни в супутниковій трансляції – будуть зміни в статті.

————————————————-
Увага ! Перед статтею – рекомендаційна вставка, додана в зв’язку війною Росії проти України.
Якщо у вас перестало приймати ефірне телебачення, до вашої уваги поради:
1. Передивіться уважно всі канали, можливо, якийсь мультиплекс ще працює, чи почав працювати. На час війни новини є на всіх каналах, які вдається приймати.
2. Якщо маєте Інтернет, знайте, що на час війни для вас безкоштовно діє трансляція ДЕЯКИХ українських каналів на сайтах:
MEGOGO.NET/UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати будь-який безкоштовний канал)
YOUTV.UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати ТБ онлайн, далі вибрати безкоштовні)
PROSTO.TV (потрібна реєстрація під номер телефона, а також завантаження програми-додатку)
LIVEAM.TV (перегляд через браузер)
І я міг дещо пропустити.
3. Якщо у вас є супутникове телебачення, яке ви закинули і не дивитесь, бо дорого, то знайте, що на час війни українські канали транслюються безкоштовно.
————————————————–

Найбільше українських каналів розміщено на двох трансляційних супутниках. Це супутники Амос (AMOS, Afro-Mediterranean Orbital System, «Африкансько-середземноморська орбітальна система»), він розміщений на західніше від нульового меридіана, а також Астра (Astra по латині «Зірка»), він розміщений на 4.8° східніше від нульового меридіана. На “Астрі” українських каналів значно рази більше, ніж на “Амосі”.
Ще кілька українських каналів транслюються з супутника HotBird (Жар-птиця), він розміщений на 13° східніше нульового меридіана. Крім таблиць із параметрами каналів, в статті є ще додаткова корисна інформація.
Скільки всього українських каналів транслюються із супутника ? Я нарахував трохи більше 60, і думаю, що деякі міг пропустити. Є ще тематичні канали з українським дубляжем.
Чи є в статті інформація про кодування каналів ? Є, стаття різнопланова.

Коротке пояснення до параметрів каналів:
Частота трансляції вказана в мегагерцах, саме в мегагерцах найчастіше треба вводити частоту при налаштуванні супутникового тюнера чи телевізора, який може без тюнера приймати супутникові канали. Для телеглядача “частота трансляції” і “транспондер” – це одне і те ж. Справа в тому, що кожен супутниковий транспондер працює на своїй частоті.
Поляризація сигнала вказана буквами H (горизонтальна) або V (вертикальна), хоча іноді поляризація буває кругова права і кругова ліва.
Швидкість передачі цифрової інформації вказана в кілосимволах на секунду (SR, symbol rate).
Попереджуюча корекція помилок (FEC, Forward Error Correction) не для всіх супутникових тюнерів є потрібним параметром, в деяких тюнерах цей параметр виставляється автоматично.
Список зформовано в вересні 2020 року, але можуть бути деякі корекції. Кілька каналів з перерахованих в статті мають BISS-кодування, необхідні коди легко знайти в Інтернеті.

Чому сусід на тарілці бачить якийсь канал, а я на своїй тарілці не бачу ? Живемо поруч, і тарілки однакові.
Причина 1. Сигнал із фокусуючої антени (“тарілки”) проходить через комутатор (кажуть “дисек” або “дайсек”, і те, і те – жаргон), можливо, пора перевірити з’єднання кабелів і сам комутатор.
Причина 2. Можливо, пора підрегулювати ваші популярні “три головки” (три конвертори, підлаштовані під різні супутники).
Причина 3. Ваш тюнер розуміє всі сучасні формати ? Може, він для трансляції в стандарті DVB-S, а канал перейшов на DVB-S2. Чи розуміє ваш тюнер всі види модуляції, наприклад, сучасну 8PSK, модуляція може бути різною.
Доповнення: супутникова трансляція впевнено і поступово переходить зі стандарту трансляції DVB-S на стандарт DVB-S2. Для нас з вами це означає, що у когось улюблений супутниковий тюнер може виявитись застарим, і призначеним для викидання. Також подекуди ще застосовується компресія відеосигналу MPEG-2, але канали поступово переходять на MPEG-4.
Причина 4. Чи не в форматі HD почав мовити канал ? Чи приймає ваш тюнер в форматі HD ?
Причина 5. Може, канал почали транслювати із BISS-кодуванням ? У вас справді правильно введено BISS-коди ? Параметри транспондера також введено правильно ?
Причина 6. Можливо, канал перейшов на кодування Verimatrix чи на аналогічне кодування, недоступне для піратського “злому”.

Увага ! Деякі українські канали, які належать медіагрупам Інтер, StarLightMedia, Україна і 1+1, для початку 23 телевізійні канали, першими почали транслюватись з кодуванням Verimatrix.
Ось список цих каналів:
Група “1+1 media”, власник Коломойський: канали 1+1, 2+2, Бігуді, Індиго, ПлюсПлюс, ТЕТ, Unian.
Група “Inter Media Group”, власник Фірташ: канали Інтер, Ентер-фільм, К1, К2, НТН, Мега, Піксель, Zoom.
Група “StarLightMedia”, власник Пінчук: канали ICTV, М1, М2, Новий канал, ОЦЕ, СТБ.
Група “Медіа Група Україна”, власник Ахметов: канали НЛО ТБ, Україна, Уніан ТБ.
Також додатково закодовано 10 українських каналів:
“MusicBox”, “Xsport”, “Трофей”, “Терра”, “Наука”, “Фауна”, “Кус-кус”, “36.6”, “Дача” і “Епоха”.

Загальна тенденція така, що й інші канали можуть в супутниковій трансляції помаленьку переходити на кодований сигнал. Кодування супутникової трансляції всіх цих каналів ніяк не змінює трансляцію будь-яких інших українських каналів будь-якими іншими способами: кабельне, ефірне, та інтернет-телебачення залишаються без змін. Кабельне залишається платним, ефірне Т2, в якому, до речі, близько 30 українських каналів, залишається безкоштовним, є ще інтернет-телебачення – ну, тут складніше.

Ситуація на 2020 рік: в Україні транслюється близько 40 платних каналів в супутниковій трансляції, трохи менше українських каналів транслюється з супутника безкоштовно.
Інформаційна довідка: на 2020 рік в Індії транслюється більше 300 платних каналів в супутниковій трансляції, ще кілька десятків транслюється безкоштовно.
Для перегляду супутникових каналів українським глядачам пропонується кілька варіантів пакетів: дорогий, дорожчий, дорожчий і ще дорожчий. Сучасна система шифрування надійно захищена від піратського “злому”.
Інформаційна довідка: індійський телеглядач може вибирати платні телеканали, які він бажає дивитися, і оплачувати доступ виключно до них за встановленими мовниками максимальними роздрібними цінами.

Чому я порівняв з Індією ? Якщо порівняти із США, то настрій чомусь різко погіршується. При порівнянні із трохи біднішими країнами настрій залишається майже стабільним.

Коротенька інформація про систему зворотнього шифрування Verimatrix. Вона не просто “не піддається злому паролів”, вона має значно серйозніші можливості, і якщо телевізійні канали хочуть ще пожити, вони не стануть використовувати ці можливості. Що це за можливості ? Це, наприклад, може бути заборона перепису контенту, або дозвіл передивитись записану передачу лише один раз, чи визначену кількість раз, або заборона перемикання каналів під час реклами, Словом, можливості значні, і для нас з вами нехороші.

Що робити нам, глядачам ?

Для тих, хто готовий платити щомісячну абонентську плату: на медіаринку України залишаються дві великі компанії, Viasat і Xtra, які будуть отримувати оплату за перегляд кодованих каналів. Спеціалізований супутниковий тюнер або CAM-модуль доведеться купити в одної з цих компаній, інше обладнання (“тарілка”, телевізор, диван, чарка, коньяк) залишається тим самим. Для монтажу і настроювання обладнання не доведеться “викликати когось із компанії”, це може робити місцевий знаючий умілець, який заодно буде перепродавати потрібні супутникові тюнери і договори для платного перегляду каналів. Спеціалізований супутниковий тюнер під систему шифрування Verimatrix коштує близько 1000 грн, найдешевші пакети на початок 2020 року коштують близько 100 (вибачте, 99) грн на місяць, кількість каналів – трохи менше від 100.
Для тих раніше куплених тюнерів, в які передбачено додавання CAM-модуля (не будь-який CAM-модуль, а лише від компаній Viasat чи Xtra), замість нового тюнера можна придбати лише необхідний CAM-модуль під систему Verimatrix і вставити в свій тюнер, це обійдеться трохи дешевше, до того ж так зручніше. Якщо якась із цих компаній не хоче продавати CAM-модулі, а лише свої тюнери, то інша принципово буде продавати і CAM-модулі, і тюнери. А взагалі-то різниці між цими компаніями практично немає.
Чи буде щомісячна вартість пакетів колись, з часом, підвищуватись ? Впевнено відповідаю: гарантовано буде.

Що можна сказати про нові “рекомендовані” супутникові тюнери від компаній “Viasat” і “Xtra“, які декому доведеться купувати для перегляду кодованих каналів ? Попробую описати без емоцій.
Виробник тюнерів – Абдулла з Мухамедом щось склепали. Гірше, ніж у китайців.
Універсальність тюнера – або я так і не розібрався, або в тюнері передбачено налаштування лише на 4 супутники. Можливо, не розібрався, як зробити налаштування більш універсальним.
Зручність користування тюнером – повна неповага до телеглядача. Кодовані канали залишаються на своїх місцях, без можливості зміни, редагування. Можна додавати інші, некодовані канали, нумерація додаткових каналів починається з 1000.
Особисто мій висновок: розумніше користуватись не таким “рекомендованим” тюнером, а нормальним тюнером, в який можна вставляти “рекомендований”  CAM-модуть для роз’єма CI+ (цей CAM-модуль теж коштує, майже як “рекомендовний” тюнер).
А будуть в продажу більш нормальні супутникові тюнери під систему Verimatrix ? Не сумнівайтесь, з часом будуть.

Для тих, хто не готовий платити:  самі бачите, що не всі українські канали ввійдуть в новий платний пакет, приблизно від 30 до 40 українських каналів залишаться в супутниковій трансляції безкоштовними, без кодування чи з BISS-кодуванням, а BISS-коди легко знайти в Інтернеті. Крім того, чотити медіагрупи, які закодували на супутнику свій сигнал, зобов’язані виставити на супутник хоча б по одному з своїх каналів в безкоштовній “міжнародній версії”. Крім того, українські телевізійні канали (32 канали, серед них до 4-х місцевих) можна безкоштовно дивитись через ефірну цифрову трансляцію Т2, деякі канали безкоштовно транслюють себе в Інтернеті, хоча він також коштує грошей.
Є також комбіновані супутникові тюнери (в назві таких тюнерів може зустрічатись слово COMBO), вони можуть приймати сигнал з вашої “тарілки”, а також приймати безкоштовний ефірний сигнал Т2, в цих тюнерах два різні антенні входи, і ще раз нагадую, що ефірна дециметрова антена для цього обов’язково потрібна, такий комбінований тюнер має окремі входи для “тарілки” і для ефірної антени. Телеглядач дивиться з такого тюнера безкоштовно ефірні канали, а також безкоштовні (не закодовані) супутникові канали.

Чи були колись спроби ввести платне, серйозно закодоване українське супутникове телебачення ? Так, це пробувала робити компанія  ЛибідьТБ, ця компанія вже давно припинила своє існування. До речі, “рекомендовані” тюнери від “Либідь ТБ” були таким самим барахлом. Так само проблемними і недоробленими були перші тюнери під ефірну трансляцію Т2, зараз вони значно кращі, але недоробленість, не сумнівайтесь, залишилась.
Отже, до вашої увати теперішні таблиці з параметрами супутникової трансляції українських каналів, далі після таблиць – відповіді на деякі часті запитання, а також інформація по безкоштовному ефірному телебаченню Т2.
Ось вам таблиця українських каналів, які транслюються із супутника. Параметри трансляції коректувались на початку 2022 року.

Супутник Amos 2/3/7 at 4.0°West

Частота 10722(V) SR=27500
1+1 International (кодування Verimatrix)

Частота 11140(H) SR=30000 FEC=3/4
Перший Діловий
UA:Культура (кодування BISS: 10 06 10 26 11 07 12 29 /ID:0009)
Прямий (HD 1080i, MPEG-4)
UA:Донбас
UA:Закарпаття (кодування BISS: 10 06 10 26 11 07 13 2B /ID:0003)
Genuine TV
Чорноморська ТРК
радіо Всесвітня Служба Радіо “Україна”
радіо Культура
Українське радіо -1 (UR-1)
Українське радіо -3 (UR-3)
радіо Тиса FM друга аудіодоріжка UA:Закарпаття
радіо UA:Українське Радіо – Голос Донбасу

Частота 11175(H) SR=30000 FEC=3/4
UA:Перший (кодування BISS: 10 06 10 00 11 07 11 00 / ID:000D)
Прямий
UA:Крим
ICTV Ukraine
Milady TV
Наш (ТОВ “НАШ 365”)
ECO TV
5 канал
PROVENCE
Odesa.live ТОВ “Медіамережі”
24 канал
4-й канал
радіо Люкс FM третя звукова доріжка телеканалу 24
радіо MAXIMUM четверта звукова доріжка телеканалу 24

Частота 12296(H) SR=45000 DVB-S2/8PSK FEC=2/3 DVB-S2/8PSK
СТБ HD (кодування Verimatrix)
ICTV HD (кодування Verimatrix)
Новий канал HD (кодування Verimatrix)
М1 HD (кодування Verimatrix)
М2 HD (кодування Verimatrix)
ОЦЕ ТБ HD (кодування Verimatrix)

Частота 12340(H) SR=17900 FEC=3/4
Рада (MPEG-4 HD)
12-ий канал (Волинь, DVB-S2/MPEG-4)
Перший Західний (MPEG-4 HD)
ЧП.INFO (DVB-S2/MPEG-4)
Boutique TV (DVB-S2/MPEG-4)
8-ий канал (DVB-S2/MPEG-4)
ТВС (DVB-S2/MPEG-4)
Малятко TV (DVB-S2/MPEG-4)
ОТБ Галичина (DVB-S2/MPEG-4)

Частота 12410(H) або 12411(H)  SR=20833 FEC=7/8
Перший Західний (Львів)

Супутник Astra 4A at 4.8°East

Частота 11747(V) SR=30000 FEC=3/4
ТАК TV Центр+ (DVB-S2/MPEG-4)
5-й канал (MPEG-4/HD)
English Club TV HD (кодування Verimatrix)
Сварожичі (DVB-S2/MPEG-4, звук AAC)
4-й канал (DVB-S2/MPEG-4)
Донбас Онлайн (Сєвєродонецький) (DVB-S2/MPEG-4)
Апостроф TV (DVB-S2/MPEG-4)
TV5 (Запоріжжя) HD
Obozrevatel TV (DVB-S2/MPEG-4)
Центральний (Полтавщина) (DVB-S2/MPEG-4)
Sirius TV (DVB-S2/MPEG-4)
Прямий (MPEG-4/HD)
Зоряний (DVB-S2/MPEG-4)
ТВ-1 (Одеса) (DVB-S2/MPEG-4)

Частота 11766(H) SR=30000 FEC=3/4
Аверс (Волинь) (DVB-S2/MPEG-4)
Кус-кус (кодування Verimatrix)
O-TV (кодування Verimatrix)
Kvartal TV (кодування Verimatrix)
36,6 (кодування Verimatrix)
FilmUADrama (кодування Verimatrix)
Epoque (кодування Verimatrix)
Дача (кодування Verimatrix)
1+1 SD та HD версії (кодування Verimatrix)
ТЕТ (кодування Verimatrix)
MUSIC BOX (кодування Verimatrix)
Трофей (DVB-S2/MPEG-4) (кодування Verimatrix)
Бігуді (кодування Verimatrix)
ПлюсПлюс (кодування Verimatrix)
Уніан ТБ (DVB-S2/MPEG-4)
Paramount Comedy (кодування Verimatrix)
Терра (DVB-S2/MPEG-4) (кодування Verimatrix)
Наука (DVB-S2/MPEG-4)4:3 (кодування Verimatrix)
Фауна (DVB-S2/MPEG-4)4:3 (кодування Verimatrix)
2+2 (кодування Verimatrix)
1+1 International (кодування BISS:1A 2B 3C 00 4D 5E 6F 00 /ID:17ED (6125))
TRAVEL (кодування Verimatrix)

Частота 12073(H) SR=27500 FEC=3/4
Наталі
Еспресо TV
Глас 4:3
Новий Християнський (MPEG-4)
Караван ТВ
Розпакуй TV
радіо Еммануїл
радіо “НВ”

Частота 12092(V) SR=30000 FEC=2/3
Болт (кодування Verimatrix)

Частота 12130(V) SR=27500 FEC=3/4
1+1 International
ICTV UA
Интер+ (міжнародна версія)
Україна 24
Unian TV
Дім

Частота 12188(H) SR=30000 FEC=5/6
Трансляція пакета для Т2 (лише для приймальних станцій “Зеонбуд”)

Частота 12245(V) SR=30000 FEC=3/4
Україна 24 (HD, MPEG4, звук AAC)
Футбол 3 HD 1080i (кодування Verimatrix)
Рибалка TV (кодування Verimatrix)
XSport (кодування Verimatrix)
Україна HD (кодування Verimatrix)
НЛО TV HD (кодування Verimatrix)
Індиго TV HD (кодування Verimatrix)
Футбол 1 SD та HD 1080i (кодування Verimatrix)
Футбол 2 SD та HD 1080i (кодування Verimatrix)
Донбас (DVB-S2/MPEG-4)
34-й канал (Дніпропетровщина, DVB-S2/MPEG-4) (кодування BISS: A5 EB 22 B2 57 6F 75 3B /ID:0B67 (2919))

Частота 12284(V) SR=27500 FEC=3/4
Апостроф TV
ТВ-1 (Одеса)
Надія (DVB-S2/MPEG-4)
Сонце
UkrLive (ТОВ “Ньюс Нетворк”)
UNC (MPEG-4)
Sonata
Київ
5-й канал
Прямий
МАКСІ-ТВ ТОВ “Наша Прага”
радіо Голос Надії
радіо Aрмія FM

Частота 12341(H) SR=30000 FEC=3/4
Трансляція пакета для Т2 (лише для приймальних станцій “Зеонбуд”)

12437(V) SR=30000 (DVB-S2, модуляція 8PSK)
Zoom
Інтер (кодування Verimatrix)
Інтер+ (міжнародна версія)
Ентер фільм
К1 (кодування Verimatrix)
К2 (кодування Verimatrix)
Мега (кодування Verimatrix)
НТН (кодування Verimatrix)
Піксель (кодування Verimatrix)

Додаткова інформація:
– Щоб перевірити, чи не пропустили ви якийсь телевізійний канал, корисно через меню супутникового тюнера повторно запустити сканування каналів на вибраній частоті (вибраному транспондері) потрібного вам супутника, і в списку каналів можуть з’явитись додаткові канали. Більшість супутникових тюнерів можуть робити сканування не лише вибраного транспондера, а також вибраного супутника, так менше шансів пропустити якийсь канал.

– Як вводити BISS-коди ? В різних супутникових тюнерах це робиться по-різному, доведеться шукати опис для вашого супутникового тюнера в Інтернеті. В “рекомендованих” тюнерах (хоч щось в тих тюнерах є позитивне) є можливість вводити BISS-коди.

– Скільки абонентів на початок 2020 року дивились платне супутникове телебачення, при тому, що доступне безкоштовне ? Власники компаній “Viasat” і “Xtra” знають точну цифру, приблизно 90 тисяч абонентів дивились платне супутникове телебачення при доступному безкоштовному супутниковому, яке дивились не менше 2 мільйонів абонентів. Але в тих платних пакетах є досить цікаві додаткові тематичні канали, які недоступні в безкоштовній трансляції.

– Чому в погану погоду пропадає супутниковий сигнал ?
Щоб покращити прийом, доведеться терпеливо, по десятих долях міліметра, шукати більш точне положення кожної супутникової “головки” (правильна назва – конвертор). Без досвіду це трохи важко, до того ж є ризик впасти з тої висоти, на якій розміщена ваша супутникова антена. Добре виставлені конвертори дають значно кращий сигнал, до перших сильних вітрів чи танення льоду весною. Значно надійніший шлях – використання трохи більшої “тарілки” (фокусуючого дзеркала).
Ще один фактор. У супутниковому тюнері, який працює у вас вже не перший рік, помаленьку старіє блок живлення, і дає все більше пульсацій. З часом вам здається, що ваша “тарілка” приймає все гірше і гірше, і її все точніше треба регулювати. Іноді достатньо розкрити ваш неновий супутниковий тюнер і замінити деякі постарілі електролітичні конденсатори в блоці живлення. До речі, це стосується і цифрових ефірних тюнерів, і кабельних декодерів.

– Як дізнатись, сигнал вже закодований чи просто не показує ? В будь-якому супутниковому тюнері в меню передбачені можливості, щоб показувати вам силу сигналу і якість сигналу. Якщо ці параметри в нормі, але зображення немає, то це може означати, що сигнал закодований, але не обов’язково:
а) канал міг давно перейти на інший транспондер чи інший супутник, а ви давно не дивились, а тепер побачили, що зображення нема.
б) канал може бути “закритий” звичайним BISS-кодуванням, а потрібні BISS-коди ви ще в Інтернеті не знайшли.
в) може, канал перевели на сучасний потік DVB-S2, а ваш тюнер розуміє лише DVB-S.
г) може, канал змінив компресію відеосигналу з MPEG-2 на MPEG-4.
д) може, ще якісь параметри в налаштуванні канала треба змінити. В супутниковій трансляції зміни трапляються, і досить регулярно.

– Чи всі українські канали стануть закодованими в супутниковій, кабельній чи ефірній трансляції ?
Звісно, ні !!!  (мушу повторювати). Введено кодування лише для вказаних каналів, до того ж лише на  супутниковій трансляції, а  я змушений ще раз нагадувати, не всі українські канали в супутниковій трансляції кодуються.
Більшість інших каналів обійдуться без кодування. Це право самих каналів.

– Чи потрібні карточки для декодування ?
Застосовано досить надійне кодування Verimatrix, при такому кодуванні потрібен лише такий супутниковий тюнер, в який можна вставляти “рекомендований” CAM-модуль, або саме той тюнер, який “рекомендують” компанії “Viasat” (власник Коломойський) чи “Xtra” (власник Ахметов) за збільшеною ціною, а далі щомісяця платити цим компаніям. Це не тому, що “комусь не подобаються старі тюнери”, а тому, що кодування Verimatrix потребує інших тюнерів, існуючі тюнери не були розраховані на таке кодування.
Отже, тюнери і CAM-модулі будуть для вказаних кодованих каналів лише від “Viasat” і “Xtra“, незалежно від того, хто кінцевий продавець. Формально кажучи, карточки умовного доступу можуть залишитись, але без “рекомендованих” тюнерів чи CAM-модулів вони нічого не варті. В компаніях “Viasat” і “Xtra” не дуже вірять в гігантський наплив телеглядачів супутникового платного телебачення, для початку ці компанії закупили лише 100 тисяч “рекомендованих” супутникових тюнерів.

– Чи будуть в продажу CAM-модулі до вже куплених тюнерів ? Де брати ці CAM-модулі ?
Їх доведеться купувати у тих самих “Viasat” чи “Xtra“, хоча торгових посередників може бути немало.

– Якщо купити “рекомендований” тюнер чи “рекомендований” CAM-модуль, то платити щомісяця вже не потрібно ?
ПОТРІБНО. Ви читаєте неуважно, далі щомісяця потрібно платити абонентську плату, якщо хочете дивитись вказані кодовані канали через супутник. Після покупки “рекомендованого” тюнера чи CAM-модуля потрібна одноразова активація в телефонному режимі. Якщо пощастить швидко додзвонитись, вона займе хвилин 10.

– Я дуже давно дивлюсь платне супутникове телебачення, у мене вже є CAM-модуль. Через нього буде показувати після введення кодування Verimatrix ?
Ні, у вас, я думаю, було розраховано на Smit Conax, а тепер є і буде більш захищений від зламу Verimatrix. Ну, нічого нема вічного, але поки що так.

– Як виглядає цей CAM-модуль ?
Ось так: Сучасні телевізори, хоча й не всі, мають спеціальний роз’єм для встановлення CAM-модуля, але нагадую, потрібен сучасний протокол обміну CI+, давній протокол CI не годиться.

"

– Чи є якісь рішення для людей, в яких немає грошей на покупку нового супутникового тюнера, а супутниковий прийом для них – єдиний вихід ?
Формально, новий тюнер можна буде брати в оренду. Я не вважаю це фінансово вигідним рішенням і не рекомендую, за пару років суммарна оплата оренди буде, як ціна нового тюнера. Крім того, якщо ви припиняєте оренду тюнера і здаєте тюнер назад, паскудні компанії починають придиратись:
а) ви не повернули “рідну” коробку від тюнера;
б) тюнер брудний;
в) пульт брудний;
г) кнопки на пульті вже “якісь не такі”;
д) є “підозра”, що тюнер у вас був під зависокою напругою;
е) кабель начебто пошкоджений або “не рідний”;
ж) ще десяток інших причин;
і за все це вимагають додаткових грошей. Навіть якщо вам вдалось “відмитись” від оренди, треба вимагати акт про припинення оренди, бо через кілька років може виявитись, що оренда не припинена, і від вас через суд захочуть додаткові гроші. Моє вітання виродкам з “Волі-кабель”.

– Таке кодування введене в Україні перший раз ?
Та ні, вже третій раз. Любителі супутникового телебачення вже давно повикидали “рекомендовані” тюнери під “Поверхность+” і під “Либідь“. Але супутникова трансляція повільно, але впевнено буде ставати платною. Без сумніву, деякі канали будуть залишатись безкоштовними.

– Який ефект від введення кодування на супутнику ?
НЕГАТИВНИЙ. Аналітики своє діло знають, і вони стверджують, що із 3-4 мільйони сімей, які користувались безкоштовним супутниковим телебаченням, залишилось приблизно 800 тисяч сімей на супутниковому телебаченні, інші перейшлм на ефірне, кабельне, Інтернет-телебачення. Між іншим, і кабельне телебачення, і інтернет-телебачення є платними. З часом ми звикнемо, що супутникове телебачення – за гроші. Лише ефірне телебачення створене, щоб бути безкоштовним, але у нас, на жаль, поки що не всюди є можливість легко і безпроблемно приймати ефірне цифрове телебачення Т2. Також  не всюди є кабельне телебачення, і швидкісний Інтернет також не всюди, і без супутника нам іноді не обійтись.
Особисто мною перевірена інформація: безумовно вірю, що в Україні справді 3-4 мільйони сімей мають встановлене супутникове телебачення (я сказав “встановлене”, а не “працююче”), тут я вірю аналітикам на слово, але гарантовано користуються супутником лише там, де немає інших варіантів для перегляду телебачення. Справа в тому, що супутниковий тюнер з “тарілкою” потребує нескінченного обслуговування, з часом це трохи набридає, і люди переходять на платний кабельний сигнал чи безкоштовний ефірний, а дехто навіть переходить на Інтернет-телебачення. А супутникова “тарілка” так само продовжує висіти на стіні будинку, але насправді вона вже не “висить”, а “валяється”.
Аналітики навіть знають такі цифри:
– на платне кабельне телебачення перейшли 18% колишніх глядачів супутникового після масового введення кодування українських каналів на супутниковій трансляції:
– на різновидність кабельного, платне інтернет-телебачення IPTV або OTT перейшли 14%;
– купили новий “рекомендований” супутниковий тюнер чи CAM-модуль і щомісяця платять за супутник 13%;
– перейшли на безкоштовне цифрове телебачення 27%;
– дивляться на супутнику те, що залишилось безкоштовним (це від 30 до 40 українських каналів і багато російських) близько 14%.
Ця статистика не назавжди, вказані числа можуть з часом трохи відрізнятись.

– Це є державною програмою ? Це є приватною ініціативою ?
Це є бажанням власників самих каналів. Формально, Україна повинна виконувати норми захисту авторського права, і кодування супутникового сигналу формально “покращує” виконання цих умов.
Ви можете знайти в Інтернеті різні варіанти пояснень, чому “українське телебачення закодоване”. Ось вам різні “пояснення”:
1. Є небезпечні піратські дилери українського супутникового телебачення, і тепер ці пірати надійно задавлені. Це неправда, канали українського телебачення раніше транслювались із супутника в відкритому вигляді, їх можна було приймати без будь-якої оплати, а “дуже легальні і дуже офіційні” компанії дурили людей, беручи з абонентів щомісячну оплату за “платний кодований пакет”. Звісно, в пакеті були і кодовані не-українські канали, як правило, російські, чи з російським дубляжем.
2. Це вимога “ООН, НАТО, СРСР, РФ, МВФ, КДБ, АБВГД”, необхідне підкреслити. Це неправда, немає строгих вимог до “кодування телевізійного супутникового сигналу”, але кодований канал може купувати більше платного контенту (передач, серіалів, і такого іншого).
3. Це покращує характеристики супутникового телевізійного сигналу (якість, чіткість та інші цікаві слова). Це неправда, ці характеристики ніяким боком не залежать від того, кодований сигнал чи ні.
4. Це повинні робити всі країни на світі. Це неправда, це не строга вимога, а лише рекомендація. В Росії, наприклад, дуже багато супутникових каналів є відкритими, не закодованими. І нічого !

– Чому їм можна незакодоване, а нам ні ?
Як ви вже прочитали, вимоги по захисту авторського права до власників телевізійних каналів насправді не є дуже строгими. Але “відкритий”, не закодований канал витрачає більше грошей на покупку телевізійного матеріалу (модне слово контент).

– Піратське декодування закодованих каналів, я так розумію, залишиться ?
Ой, ні. Ця система кодування не ламається.

– Чи рекомендуєте ви платні супутникові пакети ?
Хто має технічну можливість, той, я змушений повторювати, може дивитись ефірне цифрове безкоштовне телебачення Т2, там близько 30 безкоштовних українських каналів, а хто живе поближче до Києва чи Одеси, буде бачити не 30, а більше 40.
Хто любить, щоб “побільше, і безкоштовно”, той може купити собі комбінований тюнер, щоб і ефірне, і супутникове, і разом, і безкоштовно. При цьому для перегляду доступні українські канали, які є в безкоштовній ефірній трансляції Т2 (ефірна дециметрова антена для цього все-таки потрібна), а до них додаються ті канали, які можна безкоштовно дивитись через супутник.
А у кого супутник – це єдина можливість дивитись телевізор, той змушений використовувати платне супутникове. Це останній, найбільш невигідний варіант.

– З якого супутника йде трансляція кодованих каналів ?
Базовий супутник для компаній “Viasat” і “Xtra” залишається тим самим, це Astra-4A. Канали поки що залишаються на своїх місцях на звичних нам супутниках, на звичних транспондерах, але будуть зміни, ці зміни будуть гарантовано. Канали будуть переходити на інші, більш сучасні транспондери, і декому (вибачте, нагадую) доведеться замінити застарілий супутниковий тюнер.

– Для перегляду кодованих каналів через супутник доведеться платити щомісяця за кожний супутниковий тюнер чи за кожну супутникову “тарілку” чи за кожен конвертор на “тарілці” ?
Доведеться платити за кожний договір з компаніями “Viasat” чи “Xtra“. Для кожного тюнера чи CAM-модуля – свій договір, хоча для особливо дорогих пакетів будуть незначні “знижки” для тих, у кого два договори, чи більше.
Коротко: щомісяця платити за кожен супутниковий тюнер чи CAM-модуль, призначений для декодування сигналу, закодованого системою Verimatrix.

– Які канали транслюються в безкоштовній ефірній трансляції Т2 ?

Ось такі:


– Як переходити на безкоштовне ефірне телебачення Т2 ?

ОСЬ ТАК. Там все написано, і детально.

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

2 thoughts on “Українські телевізійні канали, які транслюються з супутника

  1. tv-remonttv-remont Автор запису

    Я поважаю чужі думки, але висловлюю свою.
    Користувач не має технічної можливості для іншого телебачення, крім супутникового, він бажає дивитись лише ті канали, які будуть закодованими, але не має 30 гривень на місяць ? І готовий слухати однопрограмну радіоточку ? Мені жаль цю людину, якщо це людина, не платний бот.

Залишити відповідь (Leave a Reply)