Аналогове телебачення – до побачення

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google




Анонс статті:
– Що і як змінено з ефірним телебаченням ?
– Коротко про інші види телебачення: супутникове, кабельне та Інтернет-телебачення.

Наше колишнє аналогове ефірне телебачення замінено на ефірне цифрове. Ефірне телебачення ми приймаємо і будемо приймати “з якоїсь антени”, у когось вона навіть кімнатна, але в більшості телеглядачів вона стаціонарна, вона укріплена десь на даху хати, а комусь дозволили встановити власну телевізійну антену на даху багатоквартирного будинку, хтось укріпив антену на стіні, комусь достатньо, щоб антена стояла на підвіконні чи на балконі, а хтось поставив біля хати високу вертикальну металеву трубу, та й укріпив на ній антену. Ми не на кораблі, але така труба правильно називається “щогла” (дивно, але навіть слово “антена” – дуже древнє слово, на етруській мові щогла називалась anthemna).

Отже, аналогового ефірного телебачення немає, воно замінене цифровим, але телевізор залишився той самий.


Що зробити, щоб комфортно, і без проблем дивитись безкоштовне ефірне цифрове ? На біду, замість нормальної поради ми часто чуємо з наших телевізорів і на форумах в Інтернеті словесний понос:
– не буде більше безкоштовного телебачення, буде все за гроші.
– велика зрада, закодували супутник, всі почнуть дивитись Росію.
– велика задниця, телевізійного цифрового сигналу немає майже ніде.
– велика провокація, де люди візьмуть гроші на тюнери.
– велика афера, потім зроблять цифрове ефірне за гроші.
Фантазія у цих людей і справді велика.

ЩО РОБИТИ ?
Головне – не слухати ідіотів на форумах. По телевізору ще можна іноді почути щось розумне, а прочитати на форумах – ніколи.
Якщо бажаєте ефірне телебачення – воно до ваших послуг, всім бажаючим, і безкоштовно.
Якщо бажаєте платне супутникове чи платне кабельне – ми також допоможемо порадою.
ЯК ПРИЙМАТИ ЕФІРНИЙ ЦИФРОВИЙ СИГНАЛ Т2 ?
Найпростіше і найдешевше – з тої самої антени тим самим телевізором дивитись вже “в цифрі”, додавши до ненового телевізора ефірний цифровий тюнер, або використовуючи сучасний телевізор, якому не потрібно додаткового цифрового тюнера. Не сумнівайтесь, в статті, яку ви читаєте, вас чекає детальне пояснення. Головне – щоб була хороша антена.
Антена – це саме головне для прийому цифрового ефірного телебачення Т2. Яка потрібна антена ? Дециметрова або широкополосна (метрова + дециметрова).
Антена і хороший антенний кабель. а не “ось знайшов якийсь старий кабель”. 
КОЛИ ПЕРЕХОДИТИ НА Т2 ?
Я би почав вже сьогодні, хоча треба було ще вчора.
Для довідки: коли відключили ефірне аналогове ?
Поступове відключення стартувало 1 серпня 2018 року, і почалось з відключення Києва і Кіровоградської області. Наступний етап – 1 вересня 2018 року відключено приблизно 60% території України. Тепер про аналогове ефірне забуваємо, його нема.
Ще десь є аналогова ефірна трансляцію ?
Так, щось місцеве ще можуть транслювати в аналоговому форматі, але місцеві канали також будуть переходити на цифровий сигнал.
Що маємо на цифровому Т2 ? Телевізійних каналів – близько 30, з хорошою якістю. Для декого – близько 40 каналів, а для декого – навіть близько 50.
Як саме переходити на Т2 ? Зараз прочитаєте.

На нашому сайті є кілька тематичних роз’яснюючих статей про телебачення, а ця стаття – не єдина інструкція, “як підключитись до цифрового телебачення”. Для детального інформування читачів про різні види телебачення у нас є НЕОБХІДНІ КОРИСНІ СТАТТІ.
Стаття, яку ви читаєте – спрощена, узагальнююча інформація “про перехід на цифрове  ефірне телебачення”.

Які є способи доставки телевізійного сигналу до людей ?
Ефірне телебачення. Воно було аналоговим, тепер воно цифрове, і залишається безкоштовним.
Кабельне телебачення. Воно починалось як аналогове, тепер воно в багатьох населених пунктах стало цифрове, або транслюється одночасно і аналоговий сигнал, і цифровий. Кабельне телебачення завжди платне. Ось вам додаткова стаття є ПРО КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Супутникове телебачення, воно лише цифрове, деякі канали кодовані, а значить, платні, а деякі ще безкоштовні. Для початку було закодовано 23 канали українські канали на супутниковій трансляції, ця кількість впевнено збільшується. Є у нас і стаття ПРО СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.
Ще один вид телебачення – IPTV-телебачення, воно можливе лише там, де є хороший, швидкісний Інтернет, і воно платне. Звісно, крім протоколу трансляції IPTV є ще протокол OTT, але для нас з вами це не важливо. Для любителів безкоштовного є тимчасові “інформаційні дірки” в Інтернеті, і деякий час деякі канали в Інтернеті можна дивитись безкоштовно. Такі є великі форуми на тему безкоштовного  IPTV ! Такі великі списки “безкоштовних плей-листів” ! Все це є, але ненадовго, іноді з “самого свіжого безкоштовного” плей-листа на кілька сотень каналів насправді показує 10-15 каналів, і зовсім не ті, що хочеться дивитись.

Там, де традиційно був хороший ефірний сигнал, люди полюбили безкоштовне ефірне телебачення. Ось тут, наприклад:

 

А там, де ефірний сигнал був поганим, або навіть відсутнім, добре вкоренилась звичка дивитись супутникове телебачення:


Супутникове телебачення значно дорожче, і складніше в обслуговуванні, і все менше транслюють із супутників відкриті, безкоштовні канали, але є місця, куди не дотягується ефірне телебачення, і тому супутникове телебачення в тих місцях – єдина “палочка-виручалочка”.

Зупинимось на ефірному телебаченні, воно все-таки доступне на значній більшості території України, до того ж безкоштовне. Що робити тим людям, які не хочуть платити за кабельне чи супутникове телебачення ? Переходити на Інтернет ?
Ось вам відповідь самих телеглядачів.
Приблизно 77% любителів безкоштовного телебачення дивляться цифрове ефірне телебачення Т2, вони користуються тим самим телевізором і з тої самої антени, докупивши до телевізора тюнер Т2. Ну, дехто під це діло купив новий телевізор, який може приймати цифровий сигнал DVB-T2 без додаткового тюнера.
Приблизно 17% дивляться супутникове телебачення, але лише безкоштовні канали.
Хто має хороший Інтернет і слідкує за новинками, той на теперішній час (це не назавжди) може безкоштовно дивитись БАГАТО українських каналів через наступних провайдерів:
MEGOGO.NET/UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати будь-який безкоштовний канал)
YOUTV.UA (перегляд через браузер, потрібно вибрати ТБ онлайн, далі вибрати безкоштовні)
PROSTO.TV (потрібна реєстрація під номер телефона, а також завантаження програми-додатку)
LIVEAM.TV (перегляд через браузер)
І я міг дещо пропустити.

Яка тоді сумарна статистика, без поділу на платних і безкоштовних ?
Більше третини сімей в Україні дивляться цифрове ефірне телебачення Т2, бачать не менше 30 українських каналів.
Трохи менше третини сімей в Україні дивляться платне кабельне телебачення. Як правило, вони бачать 60-70 каналів, іноді більше.
Ще третина сімей в Україні дивляться супутникове телебачення, або дивляться телевізійні канали через Інтернет, і тут в платних пакетах, як правило, близько 100 каналів.
Близько 5% сімей в Україні дивляться в вікно. Не всі дивляться телевізор, дехто вважає модним і “продвинутим” не дивитись телевізор.

Чому весь світ перейшов на цифрову трансляцію телевізійних каналів і вимкнув аналогову ? Ось вам деякі цікаві цифри.
При аналоговій ефірній трансляції в Україні працювало приблизно 2600 телевізійних передавачів. В різних населених пунктах кількість каналів, які можна було дивитись з ефірної антени, була різною. В Києві, наприклад, кількість каналів впевнено збільшувалась, і досягла, якщо я не помиляюсь, 15 каналів. А от в селі, де жили мої родичі, можна було приймати чи то 2, чи то 3 канали, і це на досить високу антену з підсилювачем. Про якусь “кімнатну антену” смішно було й говорити.
Для цифрової ефірної трансляції в Україні було заплановано вже не 2600, а лише 668 передавачів, при цьому кількість телевізійних каналів у наугад вибраного телеглядача – не 2, не 3, навіть не 15, а близько 30.
Канали не зашумлені, немає такого, що “одні канали краще, а інші – ледве-ледве”. Близько 30, і всім бажаючим, і безкоштовно, і якісно.

А яка вигода телеглядачеві ?
– Значне збільшення кількості безкоштовних телевізійних каналів, їх буде не кілька, як колись при аналоговій трансляції, а близько 30.
– телеканали транслюються з хорошою якістю, не зашумлені. Ні один канал не буде показувати ось з таким шумом:

 

Всі – незашумлені, ось з такою стандартною якістю:

 

А які, зрештою, канали транслюються в цифровому ефірному форматі ? Ось вони:

 

ЩО ЗРОБИТИ, ЩОБ БЕЗКОШТОВНО ДИВИТИСЬ ВСІ ЦІ КАНАЛИ ?

Більшість наших теперішніх телевізорів не здатна приймати цифровий сигнал замість аналогового. Не у всіх є сучасні телевізори, які розуміють цифровий сигнал DVB-T2.
Переробити старий телевізор на “цифру” – неможливо.
Але до будь-якого телевізора можна докупити ефірний цифровий тюнер Т2, щоб цей телевізор почав показувати цифровий сигнал. Якщо є бажання і є фінанси, щоб замінити старий телевізор на новий, то можна купити телевізор, який сам, без ніяких додаткових тюнерів, розуміє цифровий стандарт DVB-T2, і буде з антени показувати цифрове ефірне телебачення.
Отже, самий популярний варіант: сигнал з вашої звичної антени йде тепер не на телевізор, а на тюнер, а вже з тюнера відеосигнал йде на ваш телевізор.

Чи є якісь інші варіанти ? Є, але всі вони – за гроші, а прийом цифрового ефірного сигналу є і буде безкоштовним. Лише один раз треба до ненового телевізора купити ефірний цифровий тюнер Т2. Або, нагадую, просто користуватись сучасним телевізором, тоді додаткових тюнерів не треба.

Як вибирати тюнер Т2 ? Вам в допомогу стаття про   ВИБІР ТЮНЕРА .

Чи можна із старим телевізором обійтись без тюнера ? Категоричне Ні. Або ви дивитесь цифрове телебачення сучасним телевізором із вбудованим цифровим тюнером для стандарту DVB-T2, або до свого старого телевізора ви докупили цифровий тюнер Т2, і дивитесь цифрове на телевізорі через тюнер.

Підключення ефірного цифрового тюнера Т2 до телевізора ось таке:


Антену – до тюнера, аудіо-відеовихід тюнера – до аудіо-відеовходу телевізора. Є підходяща стаття, де про  ПЕРЕХІД НА ЦИФРУ написано дуже детально, із поясненням багатьох проблем, які можуть іноді виникнути.

Розглянемо “негативні” особливості переходу на цифрове ефірне телебачення.

1. Фінансова особливість. Треба один раз купити ефірний цифровий тюнер до свого телевізора. Приблизна ціна такого тюнера – перемножте 12 доларів США на обмінний курс гривні, отримаєте ціну в гривнях. Іноді ще потрібні витрати для покращення антени і заміни старого кабеля на нормальний, сучасний.

2. Технічна особливість. Телеглядач, який зовсім не є професіоналом-електронщиком, хоче розібратись, як приймати цифровий сигнал через тюнер, що і куди підключати. Як не розказуй на різних сайтах в Інтернеті, а неясності залишаються.
– Хтось має аудіо-відеокабель з переплутаним кольровим маркуванням, і починає вірити, що дивитись цифровий сигнал із зовнішнього тюнера неможливо.
– Хтось, десять раз прочитавши інструкцію, все одно підключає антену до старого телевізора, і дивується, що “нічого не показує”.
– Хтось з непроходимим оптимізмом вірить в свою кімнатну антену в тихому куточку кімнати біля телевізора, а даремно.
– У когось “нормальна польська антена, і кабель нормальний”, і неможливо людині довести, що “польська” антена справді може погано приймати цифровий сигнал, при цьому нормально приймаючи аналоговий, а старий, неякісний антенний кабель може створювати для цифрового сигналу ще більші проблеми.
– У когось істерика від того, що телевізор доводиться кожен раз після ввімкнення переключати на аудіо-відеовхід, а такі старі моделі телевізорів є, нічого не поробиш.
– І ще кілька десятків варіантів.

3. Соціальна особливість. Наче на базарі картоплю купляють: “якщо поставлю супутник в три рази дорожчий, ніж ефірний тюнер, то каналів стане в десять раз більше, не 30, а 300“. Каналів стане 300, із них варто дивитись 30-40, не більше, а додаткових “бонусів” такий телеглядач має немало:
– Пройде пів-року, або рік, і треба “перешивати” супутниковий тюнер, бо деякі канали кудись зникли.
– Багато популярних українських каналів на супутнику взагалі кодовані, а значить, за гроші щомісяця.
– Після непоганих вітрів, або весняної відлиги, з падінням льоду з дахів, треба виймати гроші і запрошувати установщика супутникового телебачення, щоб знову наладив прийом.
– Під час дощу чи снігу краще дивитись в вікно і пити горілку, бо в більшості випадків картинка на екрані пропадає. Навіть у випадку, якщо ви приймаєте платний супутниковий сигнал (кодований сигнал за потужністю такий самий, як некодований). Щоб сигнал із супутника в погану погоду не пропадав, потрібно, щоб майстер-установщих супутникового телебачення був одночасно терпеливий, добросовісний і досвідчений.
– Головна неприємність. За кодовані канали доводиться щомісяця платити, щоб бачити ці канали в супутниковій трансляції.

4. Українська особливість: “краще буду без телевізора, але тюнер їхній купувати не буду, бо тут все одно якийсь обман”.

ДАЙТЕ ГОЛОВНУ ПОРАДУ при переході на цифрове ефірне телебачення !
Ось вона. Якщо не прислухаєтесь до цієї поради, можете надовго замість переходу на цифровий сигнал перейти на головний біль.
САМЕ ГОЛОВНЕ ДЛЯ ЦИФРОВОГО ЕФІРНОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ – АНТЕНА, ЯКІСНИЙ КАБЕЛЬ, А ТАКОЖ МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ АНТЕНИ, ВИСОТА РОЗТАШУВАННЯ І НАПРЯМ АНТЕНИ.
Треба не використовувати сигнал з антени, який є, “бо у мене є така антена”, а провести уважні експерименти, чи не вдасться покращити ефірний сигнал.
Ось головні правила експерименту:
– Якщо у вас (ну, ви і впертий) все одно кімнатна антена, то не зупиняйтесь на результаті “вже показує”, вам краще ввімкнути в меню тюнера демонстрацію параметрів якості сигналу і сили сигналу, а потім терпеливо і уважно поекспериментувати, де все-таки краще розмістити антену, і в якому напрямку.

І запам’ятайте, нарешті, що це не антени, а викинуті гроші.

 

А нижче на фото ви побачите хоча й кімнатні, але все-таки антени. Відчуйте закономірність. Це дециметрові вузьконаправлені антени. Кімнатна антена повинна стояти не “десь біля телевізора”, а хоча б на підвіконні. Якщо телевізор знаходиться далеко від потрібного вікна, застосовується кабельний антенний подовжувач, такий подовжувач дуже легко зробити самому.
Ми говоримо не лише про дециметрові антени, а також про широкополосні, для дециметрових і метрових хвиль, бо трансляція мультиплексу MX-7 йде в метровому діапазоні на каналах з номерами від 5 до 12. У когось дециметрова антена буде приймати і цей мультиплекс, а комусь доведеться із дециметрової антени перейти на широкополосну, яка приймає і метровий, і дециметровий діапазон.
То що там з антенами ? Антени, які ви бачите нижче, мають шанс на хороший прийом, в усякому разі, в дециметровому діапазоні.

 

– Якщо у вас стаціонарна зовнішня антена, і сигнал по якості гірший, ніж треба, то треба все-таки поекспериментувати з напрямом антени, а також обдумати, чи не замінити антену на трохи кращу, вузьконаправлену, не забувши про експерименти з новим хорошим кабелем. Я би також радив почитати окрему  СТАТТЮ ПРО АНТЕНИ.

– Будь ласка, почуйте, що в цифровому телебачення якість сигналу визначається не тим, “яка картинка”, якість сигналу визначає тюнер і може показувати вам якість сигналу в вигляді графічної лінійки на екрані телевізора.

 

– Багатьом з вас, шановні читачі, недостатньо буде автоматичної настройки на канали, хоча кожен тюнер має автоматичний режим настройки. Декому з вас доведеться розібратись із ручною настройкою на канали, бо саме на ручній настройці зручно експериментувати, де поставити антену, і куди її направити. Необхідні  ТАБЛИЦІ ЧАСТОТ ДЛЯ ЦИФРОВОГО СИГНАЛУ – вам в допомогу.

ПЕРСПЕКТИВИ
Структура ефірного цифрового телебачення в Україні не є оптимальною, вона не є навіть хорошою. Ось головні фактори:
– Трансляцію забезпечує приватна компанія “Зеонбуд” із “непрозорим” капіталом, реально ця компанія належить лугандонській банді на чолі з Ахметовим. Створена ця компанія ще при Януковичі, і надія на те, що ця компанія буде коректно поводитись на ринку медіа-послуг, дуже мала.
– Розміщення каналів в мультиплексах неекономне, розраховане на те, щоб було багато місця для майбутніх додаткових платних каналів для майбутніх прибутків “Зеонбуда”.
– Покриття території Україна цифровим сигналом “Зеонбуда” погане, із багатьма “білими плямами”, де нема трансляції, і за немало років від свого заснування ця компанія нічого не зробила для покращення покриття.
– Будуть значні проблеми з тим, щоб “вибивати” з “Зеонбуда” оплату за користування трансляційними вежами державної компанії КРРТ, заставити “Зеобуд” брати адекватну, а не завелику, плату з телеканалів, заставити “Зеонбуд” довести покриття ефірним сигналом до нормального стану.
Які у нас дороги, така у нас трансляція телевізійного сигналу.
Чи є можливість покращити таку ситуацію ? Є, але для цього не вистачає грошей. Я вірю, що в майбутньому безкоштовна ефірна трансляція стане кращою, але розумію, що це буде не скоро.

НЕПРАВДА
Всі любителі нечесної реклами збісились і відчули, що саме зараз вони нагріють довірливих людей на непогані гроші. Ось вам кілька зразків неправди.
 – “тюнер Т2 дуже дорогий, супутникове телебачення дешевше”. Це обман, бо ціну ефірного тюнер ви вже прочитали, а супутникове обладнання в кілька разів дорожче. Ну, і для супутника – щомісячна оплата.
 – “дальність прийому Т2 – лише в зоні прямої видимості телевізійної вежі”. Це ідіотизм, ось приблизна карта покриття території України цифровим ефірним сигналом:


Як бачите, покриття неповне, але заяви про “зону прямої видиморсті” – це обман. Подивитись більш детальну карту і почитати про покриття можна більш детально почитати в статті  ПРО АНТЕНИ.
 – “Потім закодують, і треба буде платити”. Хочеться вірити, що додаткові платні закодовані канали будуть додаватись в ефірному цифровому телебаченні. Але буде залишатись гарантований безкоштовний пакет. Аналітики кажуть, що в майбутньому кількість безкоштовних каналів в такому пакеті може трохи зменшитись, це справді можливо.
 – “В інтернеті багато каналів, і не треба антени”. Ну й вигода ! Обов’язкова оплата за інтернет і за додатковий пакет IPTV-телебачення. Хто має зайві гроші, той платить.
 – “Тюнер Т2 повинен мати спеціальну додаткову ПЛАТНУ прошивку, інакше не показує”. Щоб ви поздихали, торгові паскуди, які хочуть по максимуму взяти грошей з довірливих покупців. Особливо підлі торгові скоти “прошивають” довірливим людям навіть антени. Насправді ніякого “прошивання” не потрібно, куплений тюнер нормально працює без ніяких додаткових “прошивань”. Змушений повторити: головні фактори, які впливають на прийом Т2, – це нормальна антена, хороший кабель і правильно вибране розташування антени.
 – “супер-антена, показує все, не треба тюнерів, ціна ненормально висока, негайно купуйте”. Впізнали знайому рекламу ? Нічого не поробиш, від торгових брехливих скотів важко закритись.

ДУЖЕ ВАЖКО ЖИТИ В ПЕРІОД ЗМІН
Це хто тут такий нещасний ? Може, ви думаєте, що ніяких змін в телебаченні України раніше не було ? Я з задоволенням нагадаю.
Перший крик “навіщо воно потрібно” можна було почути дуже давно, коли в ефірі почали з’являтись телеканали в дециметровому діапазоні. Адже до того використовувався лише метровий діапазон, 12 частотних каналів на всю країну, і в якомусь наугад вибраному населеному пункті можна було бачити лише 2-3 канали, а подекуди лише один.
От була стабільність !
На дахах багатоквартирних будинків – колективні антени метрового діапазону, підсилювачі метрового діапазону і роздача сигналу по квартирах. Чи підключився чи ні, оплата вже врахована в “комуналці”, разом з радіоточкою.
По селах – антени метрового діапазону, пару каналів можна дивитись, життя стабільне. На телевізорах – барабанні перемикачі каналів на 12 положень. Але почали додавати дециметровий діапазон, і вводити нові канали, я на той час вже займався телеремонтом.
Стільки було крику: “Чому я повинна ставити ще якусь додаткову антену ? Чому я повинна змінювати антену ? Чому я повинна платити за цю додаткову штуку в телевізор ? Повинно показувати на тому, що є !!!”
Ще одна напасть. Адже багато телевізорів “не бачили” дециметровий діапазон, були розраховані на метровий. Значить, знову треба виймати гроші, і переробляти, щоб додати прийом дециметрового діапазону.
Якби лише це ! Адже старі, звичні канали спокійно давали колір в системі передачі кольору SECAM, а нові канали почали цинічно використовувати систему PAL.
“По якому праву на цих каналах немає кольору ! Я не повинна нічого в телевізорі змінювати !!! Ви повинні безкоштовно !”
А коли в Україні почало з’являтись перше, нещасне і неякісне, кабельне телебачення, і за нього вже треба було платити, то крик “Я нічого не повинна додатково платити” значно зріс, і це при тому, що кількість каналів в цих перших системах кабельного телебачення була не менше 30.
“Нехай буде три канали, а платити не буду”.

Так що зміни і незадоволені змінами завжди були, є і будуть. Заміна аналогового ефірного телебачення на ефірне цифрове справді була значна, бо при всіх попередніх описаних змінах треба було дещо змінювати лише в деяких із існуючих на той час телевізорах. Але тепер зміни потрібні В УСІХ старих телевізорах, до кожного із старих телевізорів треба додати ефірний тюнер Т2. А декому ще й доведеться попрацювати з антеною.

Неприємності і проблеми, про які читачі вже запитували на форумі чи в коментарях

По-перше, не забуваємо, що про ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ досить детально описано в окремій статті на нашому сайті. Також в тій статті описано вирішення деяких можливих проблем.
По-друге, без запитань обійтись просто неможливо, тому даю вам набір популярних запитань, а до них короткі відповіді.

1. Нема куди підключити тюнер, в телевізорі аудіо-відеовхід відсутній, або несправний. Для вас є тюнери з радіочастотними модуляторами (можливі назви RF-модулятор, RF-out), або до будь-якого тюнера можна докупити окремий радіочастотний модулятор. На ринку України можна знайти модулятор LF-008 чи DF-2008H, є також YY-302, Modulator TV-12V,  є й інші моделі. Тоді підключаєтесь до антенного входу телевізора, налаштовуєте телевізор на частоту модулятора, і все одно дивитесь цифрове телебачення. Про радіочастотний модулятор більш детально можна почитати в статті ПРО ТЮНЕРИ.
Іноді модулятор дає поганеньке, неякісне зображення, але це регулюється, і описано в статті про перехід на цифрове. Взагалі-то краще рішення – зробити в такому телевізорі відеовхід, хоча технічно це начебто складніше.

2. Підключили тюнер, але ніякого зображення на телевізорі від тюнера нема. Десь помилка, спочатку добийтесь, щоб на екрані телевізора з’являлось хоча б меню тюнера.
Треба, щоб ви спочатку побачили на екрані телевізора меню тюнера, це обов’язково. Кілька раз натискаєте на пульті тюнера кнопку “Меню” і бачите, що на екрані телевізора з’являється і зникає меню тюнера. Аж тепер можна пробувати налаштовувати тюнер на канали.

3. Дивний надпис “перевантаження антени”. Значить, в меню тюнера навіщось ввімкнена подача живлення на антену, а ваша антена, я так розумію, пасивна, і живлення не потребує, або має свій блок живлення. Не забудьте вимкнути подачу живлення на антену з тюнера.

4. Автонастройка нічого не знайшла. Вам треба зайнятись антеною. Для початку ознайомтесь із статтею про ПЕРЕХІД НА Т2  на нашому сайті, а далі, я думаю, доведеться  ПОПРАЦЮВАТИ З АНТЕНОЮ.

5. Автонастройка знайшла менше каналів, ніж треба. Відповідь та сама.

6. Деякі канали час від часу розсипаються на квадратики, або зникають. Відповідь та сама.

7. Немає звуку, або звук дуже тихий. Щось неправильно підключили по звуку, або регулятор звуку в тюнері чи телевізорі виведений на мінімум.

8. Чути по звуку додаткове тихе шипіння, це трохи заважає при перегляді телевізійних передач. Зробіть звук на тюнері максимальним, а потім регулятор звуку на телевізорі відрегулюйте, щоб було так, як вам треба. Зробили ! Все одно шипить ? Тут просто так вам не справитись, дуже можливо, що у вас телевізор зроблений на шасі 11AK19 чи подібному 11AK31, і вам без кваліфікованого телемайстра не обійтись. Якщо ваш місцевий телемайстер виявиться недостатньо кваліфікованим, то передача сигналу в телевізор через радіочастотний модулятор все одно прибере неприємний шум. Не кричіть на якогось місцевого телемайстра, цю неприємність з додатковим шумом іноді справді важко перемогти.

9. Немає кольору, зображення чорно-біле. Із антенного входу зображення кольорове, з нормальними кольорами, а з відеовходу – без кольору, або кольори “якісь не такі”. Можливо, в телевізорі поставлений не той стандарт кольору по відеовходу. Можлива також досить рідкісна неприємність, коли блок кольорів в телевізорі погано декодує сигнал по відеовходу. Це ремонтується, але потрібен кваліфікований телемайстер.

10. Підключено через вхід HDMI, цей вхід справний, кабель справний, але зображення нема. Доведеться підключити до якогось телевізора через інший відеовихід, RCA чи SCART, і в меню тюнера поставити мінімально можливу роздільну здатність на відеовиході HDMI. Тепер можна знову підключати до улюбленого телевізора і дивитись, чи допомогло.

11. Зображення все-таки неякісне, і погане. Можлива звичайна несправність відеовхода телевізора, чи дефектний кабель, яким з’єднаний тюнер з телевізором.

Не буду детально описувати те, що я вже описав в інших статтях на нашому сайті. Саме головне: якщо у когось щось не виходить із прийомом цифрового телебачення, він все одно вирішить свою тимчасову проблему, і не доведеться переходити на платне телебачення, щоб потім платити за таке телебачення щомісяця. У вас є безкоштовне, і не треба від нього відмовлятись.

Налетівши на проблему із прийомом цифрового телебачення, пам’ятайте: є багато факторів, які можуть погіршити вам прийом цифрового телебачення, вони давно відомі, і поради для вирішення проблем вже написані, і чекають, щоб ви прочитали. До ваших послуг є  СПЕЦІАЛІЗОВАНІ СТАТТІ  на різну тематику, але пов’язані з телебаченням, і з цифровим ефірним телебаченням також.
Ви – не перший з вашою проблемою, ви – серед натовпу, десь там в сорок шостому ряду. Для будь-якої вашої проблеми з прийомом телебачення вже є готове рішення, і ви це рішення у нас знайдете.
Крім наших статей, до ваших послуг – ФОРУМ   де можна детально проконсультуватись по своїй проблемі.
Допомога є і буде.
Проблеми треба вирішувати.

Пропонуємо також набір статей на “загально-телевізійну тему”

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)