08. Той, хто за кермом, повинен знати

Вместо рекламы

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !

—————————

Реклама від Google



Найбільш популярні проблеми водія, які можуть чекати його в дорозі
Водій не може пам’ятати одночасно всі детальні рекомендації, які він десь колись прочитав. Надзвичайно багато статей на цю тему, не всі вони толкові і розумні, не всі легко запам’ятати. Але, якщо у водія проблема, йому корисно буде знати прості, короткі рекомендації, які легко пам’ятати, а значить, легше згадати, коли проблема вже трапилась.
Не я писав всі розділи в статті. Я лише зібрав ПОРАДИ ПРОФЕСІОНАЛІВ.

Найбільш популярні проблеми водія, від найлегшої до найтяжчої:
– вас зупинив автоінспектор.
– у вас зламалась машина.
– ви попали в аварію.
– вам або комусь із пасажирів стало погано.
– вас грабують.

Стаття не написана одною людиною, в ній зібрані короткі, по можливості прості рекомендації з багатьох різних статей, а значить, стаття обуде розширюватись і доповнюватись. Рекомендації написані не “в натурі досвідченими водіями”, а вузькопрофільними спеціалістами.
Отже, починаємо.

ВАС ЗУПИНИВ АВТОІНСПЕКТОР

Зараз хтось запитає: “Мене зупинив поліцейський чи інспектор ДАІ ?” Вважайте, що це не важливо. І до патрульного поліцейського звичним є звертання “товаришу інспектор” або “пане інспектор”. Раніше ми називали “державтоінспекція”, тепер називаємо “дорожня поліція”. Звичка називати того, хто вас зупинив чи затримав, “інспектором” існує вже десятки років, і всі до неї звикли.
Чи порушили ви що-небудь, чи не порушили, а інспектор вас зупинив. Він не бог і не диявол, він – звичайна людина на рядовій посаді в Дорожній поліції. Постарайтеся і ви бути звичайною людиною: не хаміть і не підлещуйтесь, як на роботі до начальника, інспектор вам не ворог, не близький друг, не теща і не коханка. Розмовляйте з інспектором без зайвих емоцій.
Якщо ви зупинені інспектором, ніякої небезпеки для вас поки що немає. Небезпека буде, якщо вам попався підленький, нечесний інспектор, який хоче від вас грошей. Доки інспектор лякає вас звичайним штрафом, ніяких порад вам не треба: розберетесь на місці. Гірше, якщо інспектор хоче витрясти з вас досить значну суму. Вибити з вас немалі гроші можна простим способом: обвинуватити вас в тому, що ви нетверезий. А тому, якщо ви будете знати, які дії інспектора законні, а які незаконні, то цей інспектор не одержить від вас нічого, крім великих неприємностей.

Як повинен діяти інспектор, підозрюючи вас в нетверезості ?

Немає потреби дихати в обличчя інспектору. Жоден нормативно – правовий документ не зобов’язує дихати на будь-які частини тіла інспектора. Все, що може інспектор, – зажадати від вас пройти медобстеження. Але не просто так, а на підставі зовнішніх ознак: неприродного кольору шкіри, запаху алкоголю, тремтіння рук і ряду інших. Якщо ви справді тверезий, попросіть інспектора перерахувати помічені ним зовнішні ознаки, і інспектор відразу зрозуміє, що продовжувати обман не варто.

Але інспектор може бути впевнений у своїй правоті. У присутності двох свідків інспектор збирається зробити огляд з використанням алкотестера. Якщо інспектор не складає протокол, на нього можна подавати скаргу за незаконне затримання.

Інспектор зобов’язаний показати свідоцтво про держреєстрацію приладу і його перевірку. Після цього розірвати упаковку одноразового мундштука, причому таким чином, щоб водій бачив, що в процесі виймання мундштука туди не накапали спирту. Якщо є сумніви, то в присутності свідків вимагайте, щоб він дістав інший мундштук. Крім того, можна попросити його перевірити герметичність упаковки і (натиснути на целофан і подивитися чи не виходить повітря).

Після того, як водій подув у трубку, на індикаторі алкотестера відразу з’являється результат тесту. Його повинні побачити і водій, і свідки, і інспектор одночасно. Якщо інспектор приховав результати тесту прикрив рукою дисплей пристрою, тут же потрібно писати скаргу.

Якщо результат вимірювання менше 0,2 проміле, інспектор пише у відповідній графі протоколу про те, що алкоголю в крові немає, або є, але в допустимій кількості. Після цього дає копію протоколу водієві і відпускає його .
Якщо більше 0,2 проміле, інспектор зобов’язаний запитати у водія, чи згоден він з результатом тесту.
– «Згоден»: Протокол передають до суду, водія відпускають, права залишаються у інспектора.
– «Не згоден»: У протоколі НЕ ВКАЗУЮТЬ НІЧОГО, а водієві пропонують поїхати в медустанову. Відмовитися не можна: це пишуть в протоколі, свідки підписуються під незгодою, права забирають, а справу передають до суду. Якщо згоден, то інспектор заповнює бланк направлення, в який вписує назву медустанови, номер протоколу, дату, результати огляду за допомогою алкотестера (вказує номер алкотестера) . Доставка до лікаря здійснюється на машині інспектора.

До перевірки водія на тверезість у медика, інспектор не має права вписувати в протокол показання алкотестера, щоб лікар не ставився до водія упереджено. Нарколог заповнює акт огляду, після цього проводить дослідження по 12 пунктах: перевірка реакції зіниці на світло, пульс, перевірка тиску, а також перевірка психофізіологічного стану водія. Цю ж перевірку він зобов’язаний повторити через 20 хвилин.
Наступний етап – лікар бере у водія біологічні проби (слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук , кров) у дві ємності – одну з них досліджують , а вміст другої зберігається 90 днів на випадок, якщо водій захоче замовити повторну експертизу в ході суду .

І тільки після того, як зібрана повна інформація про стан водія, лікар ставить діагноз і пише висновок у трьох примірниках: для автоінспектора, для водія і для звіту. На підставі висновку лікаря результати огляду водія фіксуються в протоколі. До протоколу інспектор зобов’язаний прикласти направлення – документ , який свідчить, що він направив водія саме в дану конкретну лікарню і до конкретного лікаря.

ПРОДОВЖЕННЯ НЕБЕЗПЕКИ: можливо, що цей “чисто конкретний лікар” вже у змові з “чисто конкретним автоінспектором”, це для них лише гірше. Якщо ви добре знаєте, що це підстава і вас насправді “розводять”, то НЕГАЙНО самі зверністься в ІНШУ медустанову і ще раз пройдіть необхідне медобстеження. Маючи документи про вашу тверезість, вам, можливо, навіть не доведеться чекати суду. Дуже можливо, що несподівано виясниться, ніби перевірка проводилась з порушеннями, і документи вам повернуть. В будь-якому випадку за таку “люб’язність” не віддавайте цим молодцям акти про ваше повторне медичне обстеження.

Уточнюємо: 0,2 проміле – це скільки ?
Запитуємо у медиків.
1. У крові людини завжди є деяка кількість спирту (до 0,07 проміле).
2. У діабетиків рівень алкоголю в крові завжди підвищений.
3. Загальна статистика: cідати за кермо після келиху пива або 100 г горілки можна не раніше, ніж через 4-5 годин.

З алкоголем розібралися. Розглянемо простіший і дешевший варіант, який дуже люблять автоінспектори: ПЕРЕВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ.
По-перше, згідно з п. 1.10 правил дорожнього руху (ПДР) населеним пунктом є не будь-яка територія, позначена відповідними знаками, а лише забудована.
По-друге, згідно розділу 5 додатка 1 до ПДР знаки 5.45 і 5.46 встановлюються на фактичній межі прилеглої до дороги забудови населеного пункту.

Таким чином, по-перше, якщо такими знаками навіть позначена територія, яка не є забудованої, то згідно ПДР вона не є населеним пунктом. По-друге, якщо знак встановлений не на кордоні прилеглої до дороги забудови, а винесений за неї, то, сам знак встановлено з порушенням існуючих норм, і його розташування не відповідає ПДР, що і потрібно роз’яснити інспекторові, а в разі складання протоколу – відобразити в своїх поясненнях.

У багатьох випадках швидкість обмежується ( в межах населеного пункту або на заміській дорозі ) за допомогою знака 3.29.


Однак у цих випадках потрібно чітко орієнтуватися в зоні дії зазначеного знака.
Згідно розділу 3 додатка 1 до ПДР цей знак, як і багато інших заборонні знаки, діє від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населеному пункті, де немає перехресть, – до кінця населеного пункту. При цьому дія знака не переривається в місцях виїзду з дворів або прилеглих територій, а також прилягання польових, лісових та інших доріг без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Досить часто можна зустріти знаки 3.29, забезпечені табличками, які подовжують зону дії цього знака, наприклад, 7.2.1.


Причому зона, зазначена на цій табличці, часто становить кілька кілометрів, а знак обмежує на трасі швидкість 50 км/год. Як бути водієві в такій ситуації?
Звернімося до розділу 3 додатка 1 до ПДР. Зазначений розділ передбачає лише ЗМЕНШЕННЯ зони дії заборонних знаків порівняно з встановленою, але не передбачає взагалі можливості її ЗБІЛЬШЕННЯ ! Звідси випливає, що збільшення зони дії знаку 3.29 за допомогою табличок суперечить ПДР в принципі. Цю просту інформацію важко пояснити інспектору, який хоче грошей, але її легше пояснити в суді. Пояснення інспектору, що без суда не обійдеться, відбиває у нього бажання сперечатись і вимагати грошей, бо правила насправді він знає добре.
І ще одне. Адміністративна відповідальність на даний час передбачена лише за перевищення швидкості більш ніж на 20 км / ч.

В будь-якому випадку ! Ваша поведінка, якщо вас зупинив автоінспектор.
– Не бійтеся. Представники Дорожньої поліції – хороші психологи, вони чудово відчувають, як ви боїтеся, і користуються цим. Ваш страх – їх зброя. Будьте впевнені в собі.
– Встановіть в автомобілі відеореєстратор. Якщо не встигли – скористайтеся камерою в телефоні. Записуйте на відео всю розмову з інспектором, починаючи з його підходу до машини. Робіть це відкрито. У 50% випадків інспектори «відпадають» вже через те, що їх знімають.
– Інспектор, звертаючись до вас, зобов’язаний представитися – посада, ім’я, прізвище. Доки він цього не зробив, ви можете не спілкуватися з ним. На вашу вимогу, він повинен пред’явити посвідчення – знайдіть там посвідчення і перепишіть.
– Ніколи не відкривайте дверей автомобіля і не виходьте з автомобіля. При розмові з інспектором, про всяк випадок, заблокуйте двері. Ви маєте на це право.
– Не передавайте документи в руки інспектору – досить показати їх навіть через скло.
– Причиною зупинки авто може бути тільки яке-небудь порушення ПДР. Вас не можуть зупинити просто так. Якщо зупинку пояснюють спецоперацією, оперативною розробкою – на кожен такий захід існує документ. Попросіть його пред’явити.
– Затримувати вас за відсутності порушень можуть, відповідно до внутрішньої інструкції поліції, до 15 хвилин.
– Ніколи не показуйте, що ви нервуєте, що не демонструйте поспіх. Якщо ви поспішаєте – ви точно клієнт патрульних. «У мене є час, я почекаю», – ось правильна відповідь інспектору. У цей час можете знімати його дії на відео, навіть ходити за ним з камерою.
– Обов’язки «даішника» – припинення порушень ПДР і нічого більше. Він навіть не має права забирати автомобіль на штрафмайданчик.
– Якщо ви все ж вийшли, щоб дозволити інспектору зробити «візуальний огляд» (ви не зобов’язані це робити, але це ваше право, за бажанням) – пам’ятайте, огляд не передбачає вилучення та переміщення якихось речей в салоні і навіть підняття покривал. Слідчі дії та обшук, за законом, можна проводити тільки після порушення проти вас або господаря машини кримінальної справи.
Додаткове обладнання автомобіля (у т. ч. дозволені види фар, газові установки ) – це не переобладнання. За це не можуть штрафувати.
Це потрібно запам’ятати !
Фраза автоінспектора “поясніть, чому у вас нештатні ходові вогні” чи щось подібне – це лише бажання грошей, Досить нагадати інспектору, що додаткове обладнання не є переобладнанням, і інтерес інспектора до вашої особи різко зменшується.
Щодо ходових вогнів. Для вас справді є невеличка неприємність. Інспектор має право вважати ввімкнені ходові вогні вимкненими, якщо вони НЕ ПЕРЕДБАЧЕНІ конструкцією автомобіля. Далі всім зрозуміло. Ну, а навішування на автомобіль додаткових симпатичних і непотрібних лампочок – це ваше право.
– Службовці Дорожньої поліції “не дружать” ні з якими спец-силовиками, Їх загроза викликати спецназівців, швидше за все, тільки залякування.
– На місці події не відмовляйтеся складати протокол. Слідкуйте за тим, щоб у протоколі всі деталі події були вказані точно. По можливості, надайте двох свідків з числа своїх пасажирів. Свідки, які підійшли пізніше, не зможуть підтвердити факту порушення – вони ж не бачили, як ви їхали і зупинялися.
– Якщо у вас незаконно відібрали водійську ліцензію, є величезна ймовірність того, що цей випадок навіть не зареєстрований, будучи незаконним. Не панікуйте. Пишіть заяву в Дорожню поліцію, що ви втратили права. Три місяці ви можете їздити з тимчасовим техпаспортом. Потім – відновлюєте ліцензію без перездачі іспитів, або ж ваш документ «випадково» знаходиться.
Якщо ваші права були порушені, скаржитися потрібно безпосередньо до генпрокуратури, в обхід керівництва Дорожньої поліції.

Наступна проблема: У ВАС ЗЛАМАЛАСЬ МАШИНА

Всі статті на цю популярну тему не вмістяться на одному сервері Інтернета, а багато серверів ніхто не збирається захоплювати. Я лише можу порадити прочитати ОСЬ_ЦІ СТАТТІ . Статті написані мною, але багато написано на основі чужого досвіду, в статтях узагальнений деякий практичний досвід.

Наступна проблема: ВИ ПОПАЛИ В АВАРІЮ

Варіант спрощений: ви своєю машиною їхали, їхали, і вдарились об щось нерухоме: стовп, дерево, зрештою, нікуди не вдарились, а просто в’їхали в дуже велику яму. Що ж, я вас вітаю, мадам, з першим практичним досвідом. Ваші наступні дії: згадати, чи є у вас страховка КАСКО, подзвонити кудись, і вам дадуть пораду, що зараз робити.
Про страховку: не лінуйтесь, крім дзвінка в страхову компанію, обов’язково навідайтесь до страховиків в триденний термін. і напишіть письмове повідомлення про аварію, навіть якщо вам в страховій компанії люб’язно кажуть, що це непотрібно. Потім, в суді, вони будуть доказувати, що це було потрібно.
Яка б не була аварія: той, хто після аварії від’їхав “для зручності” хоча б пів-метра, автоматично порушив правила, і буде вважатись винуватим. Детальний опис ваших правильних дій представлено далі по тексту статті під заголовком БУКВА ЗАКОНУ.

Варіант трохи складніший: майже те ж саме, але при цьому хтось постраждав, хтось травмований. Спочатку пробуєте допомогти пораненому, деякі медичні поради є в розділі “Вам стало погано“, а заодно негайно дзвоните в швидку медичну допомогу і в поліцію. Після того, як перша медична допомога постраждалим гарантовано надана, дзвоните в страхову компанію.
Додаткові проблеми для вас: якщо в результаті аварії постраждали люди, вашу машину чекає забирання на штрафмайданчик. Це особлива неприємно, якщо ви не винуваті в аварії.
Детальний опис ваших правильних дій представлено далі по тексту статті під заголовком БУКВА ЗАКОНУ.

Варіант остаточний, найскладніший: ВИ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ В АВАРІЇ
Отже, ви попали в аварію, в якій, крім вашої машини, є ще якісь машини.
В цьому варіанті найбільша небезпека для вас – за рахунок ваших неправильних дій вас несправедливо призначать винуватим. Щоб цього не сталося, потрібно добре пам’ятати і виконувати БУКВУ ЗАКОНУ.

БУКВА ЗАКОНУ
Відповідно до вимог пункту 2.10. Правил дорожнього руху України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний:
* Негайно зупинити транспортний засіб і залишитися на місці пригоди;
* Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10. Правил дорожнього руху;
* Не переміщувати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
* Негайно вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати швидку медичну допомогу, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу ;
* У разі неможливості виконати такі дії, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки;
* Повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників поліції;
* Вжити всіх необхідних заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди;
* До проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.
Довідка встановленого зразка для страхової компанії або суду видається працівниками Дорожньої поліції.
Відповідно до пункту 2.11 Правил дорожнього руху, якщо в результаті дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам (третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо -транспортної пригоди), а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста Дорожньої поліції або в найближчий підрозділ поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.
Альтернативою цьому може бути виклик аварійного комісара, як представника страхової компанії, так і незалежного (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.06.2005 № 538Про затвердження порядку обліку дорожньо-транспортних пригод” допускається оформлення матеріалів ДТП представником страхової організації без участі працівника підрозділу Дорожньої поліції, на території обслуговування якого скоєно пригоду, для оформлення картки обліку дорожньо-транспортних пригод та подальшого обліку).

А що робить працівник Дорожньої поліції ?
* Оформляє ДТП, що не мають ознак злочину і сталися на автодорогах, які він обслуговує;
* У разі оформлення ДТП з потерпілими, що не мають ознак складу злочину, приймає до провадження та проводить перевірку обставин їх створення і приймає рішення, передбачене статтями 97 та 99 кримінально -процесуального кодексу України;
* За дорученням слідчого під час проведення додаткових оглядів місця події, відтворення обстановки і обставин події залучає до участі в цих заходах понятих, організовує безпечні умови руху транспорту;
* У межах свої повноважень виконує завдання слідчого.

Наступна можлива проблема: ВАМ СТАЛО ПОГАНО

А чому лише вам ? Не вам, так комусь іншому стало погано. Що робити ?
Головне — без паніки.
Допомагаємо дихати, укладаємо по можливості в горизонтальне положення і дзвонимо на «103». Але поки «швидка» їде, не можна втрачати часу. Перед нами стоїть задача не вилікувати хворобу, як у лікарні, а дожити до надання кваліфікованої допомоги.
Якщо поранена чи хвора людина не гине відразу, шанси вижити у неї є.

Непритомність
* Забезпечити тінь над потерпілим.
* Розстібнути комір.
* При тепловому ударі треба на лоб, а краще на все тіло, покласти мокру тканину або холодною водою побризкати на обличчя й тіло.
* Щоб повернути людину до свідомості, дайте понюхати нашатирний спирт. Якщо у людини, яка знепритомніла, руки і ноги стають холодними, їх слід розтирати.

Серцевий напад
* Рекомендується розстібнути верхні ґудзики одягу, ремінь та відкрити вікно.
* Якщо людина страждає на артеріальну гіпертензію і постійно приймає препарати, що знижують тиск, то вона сама знає, які ліки і в яких дозах слід прийняти. Проте намагатися знижувати тиск «чужими» препаратами не можна, адже антигіпертензивні ліки дуже різні за дією, і тому можливі побічні ефекти. Найефективнішими ліками при стенокардії є препарати нітрогліцерину. Також можна прийняти корвалол або валідол, але вони допоможуть тільки в найлегших випадках.
* Якщо людина просить пити, дайте, але не більше півсклянки, оскільки після огляду лікаря можуть знадобитися додаткові обстеження.
* Якщо у людини заплітається язик, шкіра блідніє, губи синіють, а тіло вкрилося потом, при цьому вона хоче сісти, лягти або взагалі втратила свідомість – насамперед, викликаємо «швидку» і залишаємося з хворим до її прибуття. У цьому випадку не можна давати ліки або намагатися напоїти людину, адже ковтання в цьому випадку порушене.

Травми при падінні, ударах
До таких травм належать вивихи, переломи, забої та розтягнення. Кожен з видів цих травм має свої особливості, але всі вони характеризуються майже однаковою зовнішньою картиною. Нефахівцеві та ще без спеціаль­них засобів діагностики правильно встановити діагноз важко (за винятком відкритого перелому) та й не потрібно. Це має робити лікар за допомогою діагностичної апаратури (рентген), тим більше, що перша допомога у всіх цих випадках практично однакова: знерухомити вражену частину тіла, прикласти холод і доправити по­терпілого у лікарський заклад. Далі мова піде про особ­ливості згаданих травм і способи знерухомлення вражених ділянок.

Вивих. Це стійке зміщення суглобних кінців кісток, яке викликає порушення функції суглоба. В більшості випадків вивих – це важка травма, яка іноді створює загрозу життю постраждалого.
Травматичний вивих зазвичай виникає від надмірного або нетипового для даного суглоба руху, рідше від удару по суглобу або тиску на нього, і часто супроводжується ушкодженням зв’язкового апарату і суглоба. Він може також супроводжуватись здавлюванням і навіть розривом кровоносних судин та нервів, а також тріщинами та надломами кісток.
Основні ознаки вивиху – різкий біль у суглобі, зміна форми суглоба, неможливість або обмеження рухів у ньому. При спробі руху біль у суглобі різко посилюється. Кінцівка може бути укорочена або подовжена залежно від положення вивихнутого кінця до суглобної ямки.
Найбільш поширені вивихи плечового та ліктьового суглобів, великого пальця та тазостегнового оуглоба.
Лікують травматичні вивихи установкою суглобних кінців кісток у правильне положення та наступною фіксацією ушкодженого суглоба на термін, достатній для загоєння ушкоджених зв’язок та сумки суглоба. Вправлення свіжих вивихів проводять безкровними ручними прийомами, для виконання яких необхідні спеціальні знання та навики. Невмілі спроби вправити вивих можуть лише призвести до більших ушкоджень.
Перша допомога при вивихах полягає в фіксації ушкодженої кінцівки так, щоб не порушити положення вивихнутого суглоба. Для цього необхідно накласти фіксуючу пов’язку типу косинка або шину; можна прибинтувати руку до тулуба. До місця вивиху прикласти грілку з холодною водою або льодом чи змочений холодною водою рушник. Можна дати знеболювальні засоби. Вивих потрібно негайно вправити, тому потерпілого необхідно доставити в лікарський заклад.
Якщо вивих залишається невправленим 2-3 тижні та більше, в м’яких тканинах суглоба розвиваються рубцеві зміни, і доводиться робити операцію.
При крику травмованого іноді може статися додатковий вивих нижньої щелепи. При двосторонньому вивиху рот широко роззявлений, щелепа висунута, мова та ковтання утруднені. При односторонньому – рот напіввідкритий і начебто надкошений. Перша допомога полягає у прикриванні рота пов’язкою або хусткою для попередження попадання сторонніх тіл (пил, комашки тощо) у верхні дихальні шляхи; щелепу підтримувати пов’язкою та прикладати холодні компреси, хворого негайно доправити до лікаря.

Забій. Це закрите ушкодження м’яких тканин. Основні ознаки забою – біль та припухлість на місці ушкодження. Біль, різкий в момент удару, через кілька хвилин помітно слабшає. Припухлість виявляється не зразу – іноді через 2-3 дні після травмування. При розриві поверхневих судин виникає синець. Якщо синець набуває багряного відтінку, це свідчить про приєднання інфекції.
Легкі забої проходять без наслідків і особливого лікування не потребують. В порядку першої допомоги необхідно забезпечити спокій: на місце забою накласти стискуючу пов’язку, пузир з льодом, холодний компрес; якщо травмовані кінцівки, потерпілого покласти так, щоб вони були вище тулуба, аби обмежити крововилив та зменшити біль. При великому забої краще накласти шину. Ні в якому разі не можна парити руку або ногу – це може посилити травму. Теплові процедури для прискорення розсмоктування великих крововиливів можна застосовувати з третього-четвертого дня.
Забої голови, грудей, живота, спини належать до важких травм і вимагають спеціального обстеження і лікування. У цій ситуації слід керуватися правилами першої допомоги при черепно-мозкових травмах та переломах хребта.
При забоях живота – не класти потерпілого на живіт. Переносити таких потерпілих слід у положенні, щоб голова була вище ніг.

Розтягнення. Це ушкодження зв’язок, пов’язане з їх надмірним розтягненням. У важких випадках розтягнення поєднується з розривом, а іноді і з відривом зв’язки від кістки в місці її прикріплення. Такі ушкодження характерні для спортивних травм гомілковостопного, колінного, рідше ліктьового суглобів.
При розтягненні одразу виникає різкий біль в суглобі. Пізніше (зазвичай на другий день) з’являється припухлість та синець в ділянці суглоба, посилюється біль. У важких випадках, коли кров потрапляє в порожнину суглоба, рухливість його може обмежуватись або зовсім припинятись.
Перша допомога – накладення шини, холод, можна дати знеболювальні препарати та проконсультуватися у лікаря. При правильному лікуванні розтягнення минає безслідно.

Перелом. Це повне або часткове порушення цілості кістки. Найчастіше виникають внаслідок травми. Бувають перелому закриті і відкриті (коли порушується цілісність шкіри). Характерні для переломів біль у місці перелому, припухлість, ненормальна рухливість, порушення функції даного органу.
При першій допомозі ні в якому разі не можна самим перевіряти рухливість кісткових уламків, вправляти їх, бо можна пошкодити м’які тканини, судини, нерви і заподіяти потерпілому ще більшого болю.
При відкритому переломі перш за все необхідно зупинити кровотечу та накласти стерильну пов’язку.
Головне, що потрібно зробити, – забезпечити нерухомість ушкодженої частини тіла. Для цього можна використовувати бинти, вату, косинки, готові або імпровізовані шини з підручного матеріалу. Під шину необхідно підкласти достатню кількість вати або просто білизни. Шини потрібно щільно прибинтовувати.
Основне правило: шини повинні бути такої довжини, щоб могли захопити два суглоби – один нижче, а другий вище місця перелому, що забезпечує нерухомість даної частини тіла.
При переломі верхніх кінцівок (кисті, передпліччя, плеча) ушкоджену частину необхідно терміново зафіксувати в нерухомому стані, для чого треба трохи відвести руку в плечовому суглобі, підклавши валик у пахвову ділянку, зігнути в ліктьовому суглобі під прямим кутом, трохи розігнути руку в променезап’ястковому суглобі і зігнути пальці, для ного можна в долоню вкласти м’ячик, валик або зібгану вату. Після цього прибинтувати руку до тулуба.
При переломах нижніх кінцівок зламану ногу фіксують у прямому положенні або ледь зігнуту в колінному суглобі, стопу фіксують під прямим кутом до гомілки. При цьому мають бути дотримані такі правила: при ушкодженнях стопи фіксація проводиться від пальців до верхньої третини гомілки; гомілковостопного суглоба і гомілки – до верхньої третини стегна; колінного суглоба, стегна і тазостегнового суглоба – до рівня лопатки та пахвової впадини.
В ролі підручних засобів для фіксації зламаних кінцівок можуть застосовуватись палиці, дошки, прути, лижі тощо.
Транспортування потерпілого до лікарні має бути максимально швидким та обережним, оскільки будь-яке порушення положення кісток у місці перелому може спричинити зміщення уламків і, як наслідок, больовий шок.

При переломах ребер для зменшення болю грудну клітку туго перев’язують бинтами, рушниками. Робити це необхідно під час глибокого видиху. Перевозять у напівсидячому, зручному для потерпілого положенні.
При переломах ключиці фіксація проводиться так: в пахвову впадину вкладають великий клубок щільно зібганої вати, руку згинають у лікті та щільно прибинтовують до тулуба. Передпліччя підвішують на косинці. Можна скористатися й іншим способом. Із тканини зробити 2 кільця, просунути в них руки, щоб кільця захоплювали плечі та пахви достатньо щільно, зв’язати їх на спині шнурком.
При переломах тазу постраждалого перевозять у положенні на спині (краще на твердих ношах); ноги повинні бути зігнуті в тазостегнових та колінних суглобах, Під коліна підкладають щільний валик із ковдри або одягу.
При переломах хребта або при підозрі на такий перелом транспортують потерпілого на твердому щиті в положенні на спині, у місці перелому підкладають валик для легкого розгинання хребта. Хворого при транспортуванні вкладають на живіт.


Транспортування постраждалого

Постраждалого з переломами ніг переносять у такому положенні, щоб ноги завжди були вище голови.
При перенесенні постраждалого з ушкодженою головою, грудьми або животом, навпаки, голова має бути вище.
Ще раз – про головне.
Враховуючи, що ви – не лікар.
Враховуючи, що у вас немає ніякого медичного досвіду.

Врахувавши ці два фактори, робимо висновок: присутність в машині добре підібраної аптечки – абсолютна необхідність.
Склад водійської аптечки оріентований на надання допомоги при повсякденних нетяжких травмах – подряпини, порізи, опіки, забої, а також для надання першої допомоги одному-двом тяжкопораненим.
Є десятки різних списків, які ліки мають бути в водійській аптечці. Незалежно від присутності будь-яких ліків, в вашій аптечці обов’язково має бути:
Бинт стерильний, 2-3 штуки, бинт має бути широкий. Зручними у використанні є індивідуальні перев’язувальні пакети, там, крім бинта, є марлеві серветки, які безпосередньо накладаються на рану. Стерильні марлеві серветки – дуже корисна річ. Дуже зручні при накладанні пов’язок, з успіхом заміняють вату. За відсутності бинта використовується будь-яка чиста тканина.
Перекис водню. Його треба як мінімум 100 мл. Будь-яка рана має бути промита перекисом. Перекис не повинен потрапити в очі!
Спирт, пластир, вата. Спирт – найкращий дезінфікуючий засіб. Замінник – горілка.
Корисні речі – пінцет, ножиці, голка, міцна нитка.
Ліки – згідно стандартного рекомендованого водійського списку.
Ще раз варто нагадати: ваша задача в дорозі – не вилікувати хворобу, як у лікарні а дожити до надання кваліфікованої допомоги.

Найгірше: ВАС ГРАБУЮТЬ

Що треба робити, щоб на вас в машині напали бандити ? Саме краще – підвозити незнайомих пасажирів. Зрозуміло, що це – додатковий заробіток на бензин, а іноді й на хліб. В момент нападу у вас, як правило, настає ступор. Ви не можете бути готовим кожну секунду до нападу.
Тут важливо оцінити ситуацію: якщо є шанс втікти, коли напад скоєно, – використовуйте його. Вартість вашої машини значно менша, ніж вартість вашого життя.
Стояти тремтячим кроликом – смертельно небезпечно: можуть убити. Але і перш ніж кидатися в бій, варто швидко прорахувати ситуацію. Приблизно так: “Лисого б’ю першим. Вискакую з машини. Мене починають переслідувати… ну і далі, швидко і по обставинах”.
Використовувати в якості зброї потрібно все, що можливо. Якщо є вміння і сила, потрібно ламати руки, відбивати раз і назавжди геніталії, виколювати очі. Якщо ви таким чином врятуєтесь і повідомите про це поліцію, обов’язково одержите тюремний термін за перевищення самооборони.
Якщо кликати на допомогу, то будьте реалістами: як правило, ніхто не допоможе. За невдалу спробу підняти шум можна заробити ніж в спину.
Якщо немає можливості відбитися від нападу, то краще віддати те, що хочуть бандити. В цьому випадку смертельно небезпечно погрожувати бандитам, що ви дуже всесильний, і потім з ними розберетесь. Той, хто справді має великі можливості помститись, мовчить про це.
А от якщо розумієте, що вас в будь-якому розкладі відправлять на той світ, то тоді вже кидайтеся в атаку, можливо, останню у вашому житті.

Небагато порад про захист від нападу, правда ? Так, попасти під бандитський напад означає, що вам справді дуже жорстоко не пощастило.

(далі буде)

Пропоную також  додаткові статті для автовласників

—————————————-

Россиянин, ты захотел скачать файл ? Или почитать чего интересного ?
Останови свою войну в Украине !
----------------------------
Українці, не забуваємо про побутове. Ви можете замовити ВЕСЬ наш файловий архів на флешці, це схеми, мануали, вся додаткова інформація.
Ось СПИСОК НАШИХ ФАЙЛІВ.
Для замовлення архіва треба перейти НА СТОРІНКУ ЗАМОВЛЕННЯ.
Схема мануал телевизора шасси, схему скачать бесплатно, ищу схему модулей, ищу шасси телевизора, схемы телевизоров, мануалы

Залишити відповідь (Leave a Reply)